Batine

odgovora

Objavljeno

Ja se uopste ne uzasavam toga. Normalno necu tuci dete, ali to sto je Kiki napisala, je meni prihvatljivo, bolje ja da je lupnem po dupetu malo nego da je drmne struja.

Znači, nećeš ju tući samo ćeš ju lupnuti...

Neuhvatljiva možda je ovdje rješenje moje misterije, mnoge mame na forumu kažu da ne tuku svoju djecu.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, nećeš ju tući samo ćeš ju lupnuti...

Neuhvatljiva možda je ovdje rješenje moje misterije, mnoge mame na forumu kažu da ne tuku svoju djecu.. ;)

Kad sam rekla da je necu tuci mislila sam na to da nikad ne bih mlatila dete tipa samaranja, udaranja po glavi, ili ne znam ni ja sta sam sve procitala da neki ljudi rade. Razumem ja na sta ti mislis povodom toga sto sam ja napisala, batina je batina, "necu je tuci ali cu je lupnuti", onda da, mozda ce nekad i dobiti batine u tom obliku, tipa da je udarim po guzi. Ali opet, ne mogu da tvrdim sad sta cu i kako cu, nikad je nisam udarila pa ni to po dupetu, i ja se nadam da nikad necu ni to uraditi ali sam realna i znam da ce mi se jednom sigurno i to strpljenje u nekom momentu istrositi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam rekla da je necu tuci mislila sam na to da nikad ne bih mlatila dete tipa samaranja, udaranja po glavi, ili ne znam ni ja sta sam sve procitala da neki ljudi rade. Razumem ja na sta ti mislis povodom toga sto sam ja napisala, batina je batina, "necu je tuci ali cu je lupnuti", onda da, mozda ce nekad i dobiti batine u tom obliku, tipa da je udarim po guzi. Ali opet, ne mogu da tvrdim sad sta cu i kako cu, nikad je nisam udarila pa ni to po dupetu, i ja se nadam da nikad necu ni to uraditi ali sam realna i znam da ce mi se jednom sigurno i to strpljenje u nekom momentu istrositi.

Kad napuni 3 g odine promenices pricu. Hahahaa. Salim se.

Ja kad kazem batine mislim i na udaranje u guzu. :rolleyes:

Jer sam bila cak i protiv toga. Ali od skoro nisam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad napuni 3 g odine promenices pricu. Hahahaa. Salim se.

Ja kad kazem batine mislim i na udaranje u guzu. :rolleyes:

Jer sam bila cak i protiv toga. Ali od skoro nisam :lol:

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad napuni 3 g odine promenices pricu. Hahahaa. Salim se.

Ja kad kazem batine mislim i na udaranje u guzu. :rolleyes:

Jer sam bila cak i protiv toga. Ali od skoro nisam :lol:

Uuu pa imamo mi fore onda do trece godine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad napuni 3 g odine promenices pricu. Hahahaa. Salim se.

Ja kad kazem batine mislim i na udaranje u guzu. :rolleyes:

Jer sam bila cak i protiv toga. Ali od skoro nisam :lol:

istina. citam da je neko spominjao uzrast 2-3 godine ali kod nas su muke i nastale tek od 3 godine. ima po nekad batina- malo po guzi. ali to je 2-3 puta po guzi, po glavi i slicno nikada. ja i kad dignem ruku on se ponasa kao da je dobio batine.

trazim strpljenje gde je god moguce naci i brojim nekad u sebi ne bih li se smirila, i pomaze stvarno. i iako je tesko poverovati istina je da je faza i da ce da prodje..

nase starije dete je sad puno iznenadjenja, do skoro je bio divno milo dete ali je sad u njemu proradila ona decacka strana, on skace, macuje se, bije-kao nesto izvodi.. samo sto manje obracati paznju sto nije bas uvek lako..

Jacka, to je sasvim normalno sto si rekla i ja iskreno, licno ne poznajem nikoga ko nije bar malo lupnuo dete po guzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče je Miša opet krenuo na utičnicu, ja sam rekla ne ne i on se zaustavio, vratio se i počeo da tapše (to smo juče naučili i skontao je da kada tapše svi mu viču bravo i zadovoljni su) e sad, posle pet minuta opet novi napad na utičnicu i sad ja nisam bila tu i mm ga udari po prstima i viknu ne ne ali ga je udario nezgodno tako da je bilo baš po nervnim završecima tako da je malecki počeo da plače i ide plače i tapše...sreća mala, kad mi suze nisu krenule. Dogovorili smo se da nema po prstima, samo guza i to u posebnim prilikama. Ali...nakon toga šteker je bio ostavljen na miru :)<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče je Miša opet krenuo na utičnicu, ja sam rekla ne ne i on se zaustavio, vratio se i počeo da tapše (to smo juče naučili i skontao je da kada tapše svi mu viču bravo i zadovoljni su) e sad, posle pet minuta opet novi napad na utičnicu i sad ja nisam bila tu i mm ga udari po prstima i viknu ne ne ali ga je udario nezgodno tako da je bilo baš po nervnim završecima tako da je malecki počeo da plače i ide plače i tapše...sreća mala, kad mi suze nisu krenule. Dogovorili smo se da nema po prstima, samo guza i to u posebnim prilikama. Ali...nakon toga šteker je bio ostavljen na miru :)<_<

Ajooooj, srce maloooo :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče je Miša opet krenuo na utičnicu, ja sam rekla ne ne i on se zaustavio, vratio se i počeo da tapše (to smo juče naučili i skontao je da kada tapše svi mu viču bravo i zadovoljni su) e sad, posle pet minuta opet novi napad na utičnicu i sad ja nisam bila tu i mm ga udari po prstima i viknu ne ne ali ga je udario nezgodno tako da je bilo baš po nervnim završecima tako da je malecki počeo da plače i ide plače i tapše...sreća mala, kad mi suze nisu krenule. Dogovorili smo se da nema po prstima, samo guza i to u posebnim prilikama. Ali...nakon toga šteker je bio ostavljen na miru :)<_<

Bas po nervnim zavrsecima? Joj pa kako je pogodio bas tu? :lol: I kod nas babe pricaju da se ne udaraju deca po prstima,ali mislim da nemaju pojma nista o nervnim zavrsecima,vec neko sujeverje u pitanju. Moram da dodam da ja jesam moje ponekad pljusnula malo po rukicama npr. kad guraju ruke u uticnicu ili u saksiju sa cvecem pa posle tu zemlju u usta,mozda nisam trebala ali posle 100x ne,morala sam. Jos da dodam malo OT mene je moja uciteljica u prvom razredu izlemala prutom po dlanovima,e da znate kakve su to batine bile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas po nervnim zavrsecima? Joj pa kako je pogodio bas tu? :lol: I kod nas babe pricaju da se ne udaraju deca po prstima,ali mislim da nemaju pojma nista o nervnim zavrsecima,vec neko sujeverje u pitanju. Moram da dodam da ja jesam moje ponekad pljusnula malo po rukicama npr. kad guraju ruke u uticnicu ili u saksiju sa cvecem pa posle tu zemlju u usta,mozda nisam trebala ali posle 100x ne,morala sam. Jos da dodam malo OT mene je moja uciteljica u prvom razredu izlemala prutom po dlanovima,e da znate kakve su to batine bile

Ne verujem da ti se tresu ruke :D:P:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da ti se tresu ruke :D:P:lol: :lol: :lol:

Jos nisu pocele,ali da ima neke veze sa tim tresle bi se i te kako :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jela zemlju iz saksije kad sam bila mala.. Pita mene mama 'Sandra, jesi jela zemlju?' a ja odmahujem glavom 'ne, ne , ne' problem je bio u tome sto me je uvek odalo crno oko usta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da ti se tresu ruke :D:P:lol: :lol: :lol:

Ma to je uciteljica iz najbolje namere-da joj protrese malo mozak, znas kako kazu "pre upotrebe dobro promuckati!" :PMarina, sta su tvoji na to rekli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas po nervnim zavrsecima? Joj pa kako je pogodio bas tu? :lol: I kod nas babe pricaju da se ne udaraju deca po prstima,ali mislim da nemaju pojma nista o nervnim zavrsecima,vec neko sujeverje u pitanju. Moram da dodam da ja jesam moje ponekad pljusnula malo po rukicama npr. kad guraju ruke u uticnicu ili u saksiju sa cvecem pa posle tu zemlju u usta,mozda nisam trebala ali posle 100x ne,morala sam. Jos da dodam malo OT mene je moja uciteljica u prvom razredu izlemala prutom po dlanovima,e da znate kakve su to batine bile

Gledale ste nekada filmove o starim vremenima. Učitelj tera dete da skupi sve prste na ruci, pa ga onda po vrhovima prstiju šiba. To bi trebalo da znači da je ranije bilo mnogo više neuroloških bolesti i da su se ljudima češće tresle ruke :lol: . Inače, kao što reče Yelena, pa nervni završeci postoje svuda po koži!!! Možda ih na vrhovima prstiju ima više, ali postoje svuda!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je uciteljica iz najbolje namere-da joj protrese malo mozak, znas kako kazu "pre upotrebe dobro promuckati!" :PMarina, sta su tvoji na to rekli?

Joj cuti dobila sam batine i od mame jer Boze moj kako sam mogla da zaboravim domaci :blink: Ali je moja uciteljica u svakom slucaju dobila zabranu prilaska meni i mom bratu kasnije,tata je bio jako ljut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledale ste nekada filmove o starim vremenima. Učitelj tera dete da skupi sve prste na ruci, pa ga onda po vrhovima prstiju šiba. To bi trebalo da znači da je ranije bilo mnogo više neuroloških bolesti i da su se ljudima češće tresle ruke :lol: . Inače, kao što reče Yelena, pa nervni završeci postoje svuda po koži!!! Možda ih na vrhovima prstiju ima više, ali postoje svuda!!!

E moja uciteljica je bila od takvih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He he ova tema je od toga da su svi pisali kako ne bi nikad svoje dete pipnuli je prešla u razmenu iskustava kako da bijemo svoju decu :lol: :lol: :lol: šalim se naravno. Samo mi je drago da nema onih komentara aaaaaaaa kako ste takli svoje dete, jer u realnosti mala batinica po guzi kada dete ne reaguje a korist od toga je velika ne može da škodi. Ono što škodi jeste ponižavanje dece pokazivanjem svoje fizičke nadmoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas po nervnim zavrsecima? Joj pa kako je pogodio bas tu? :lol: I kod nas babe pricaju da se ne udaraju deca po prstima,ali mislim da nemaju pojma nista o nervnim zavrsecima,vec neko sujeverje u pitanju. Moram da dodam da ja jesam moje ponekad pljusnula malo po rukicama npr. kad guraju ruke u uticnicu ili u saksiju sa cvecem pa posle tu zemlju u usta,mozda nisam trebala ali posle 100x ne,morala sam. Jos da dodam malo OT mene je moja uciteljica u prvom razredu izlemala prutom po dlanovima,e da znate kakve su to batine bile

nas je ucitelj, kad bilo ko nije dobar poredja sve u red da cekamo i onda sibu i po dlanovima. stari ucitelj, stari kov. da bude gore uvek je neko od nas morao da donese taj stap pa kad vec krene da puca onda zaduzi nekog da donese drugi, pa jos ne daj boze da ne doneses dobar stap..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono što škodi jeste ponižavanje dece pokazivanjem svoje fizičke nadmoći.

Bravo!

Ali, postavljam sebi pitanje, da li ga ja u stvari ponizavam time sto ga udarim? Kako tada razmislja njegova glavica? Da li to moze uticati na stvaranje njegove slike o meni, kao o nekome ko ga manje voli zbog toga sto ga ponekad lupne po guzi?

Da, i ja sam jedna od onih koja je svoje dijete "sljepnula" po guzi. Bilo mi je krivo nakon toga, ali kada se sjetim da je to u velikoj mjeri pomoglo da se on skloni od potencijalno opasne stvari, onda mi i nije toliko strasno.

Tolerisem dosta, medjutim, postoje trenuci kada mi samo sijevne pred ocima, i pomislim sta bi bilo kada bi pao sa kreveta skacuci po samoj ivici, kada bi se opekao (ukljucuje rernu), itd... Nakon milion mojih "NE", on ne reaguje, ali kada ga "cusnem", on se odmakne. Kakva je to magija? :blink: I nerviram se, jer ne mogu pronaci neki drugi model, ali eto, ovo cuvamo kao potez u krajnjoj nuzdi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nas je ucitelj, kad bilo ko nije dobar poredja sve u red da cekamo i onda sibu i po dlanovima. stari ucitelj, stari kov. da bude gore uvek je neko od nas morao da donese taj stap pa kad vec krene da puca onda zaduzi nekog da donese drugi, pa jos ne daj boze da ne doneses dobar stap..

Ista situacija i kod mene,kad se samo setim koliko sam mrzela tu zenu. Mislim da je tu bilo upravo to pokazivanje fizicke nadmoci nad decom. Da sad tako teko mojoj deci uradi,nebi se lepo proveo bas,zgromila bih takvog ucitelja :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da je to zbog zlih ljudi koji stvarno premlate svoju decu, a negativne posledice osećaju i normalni.

Vidiš, pre sto godina je bilo normalno da čak i učitelj može da premlati tvoje dete i ti mu ništa ne možeš i to se smatralo prihvaljivim, a sad ko će da se složi da je to normalno da neki tuđin premlati vaše dete, da ga ponižava i kažnjava fizičkim bolom...

Tako da sve je to zbog loših ljudi a mi normalni budemo malo uskraćeni za neke normalne akcije jer ima pojedinaca koje pod ćuškom podrazumevaju da premlate dete do lomljave kostiju. I neka je tako, jer ako je dete normalno, ono neće da se žali kad ga roditelj lupi po guzi kad je to zaslužio ali je dobro da dete zna da polomljeno rebro nije normalno, i da ima kome da se javi da bi mu se pomoglo.

A opet to je sve jako teška tema, jer ko kaže da će ga više voleti, neko drugi ko će se brinuti o njemu, od njegovog roditelja. I gde je granica normalnog od previše. Nadam se samo da će se polako iskristalisati granica i da će na minimum biti svedeno i izživljavanje nad decom, ali i suludo oduzimanje dece od njihovih roditelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazna-lupkanje po guzi,jer objasniti mu lepo i reci ne pomaze.Sta je sledece kad lupkanje po guzi ne bude pomagalo,koja ce sledeca kazna biti za takvu decu?

Mislim da roditelj strogo treba da se drzi razgovora i da zna da je tu granica.Mnogo drugih metoda ima od lupkanja po guzi.I nikada mi nece ni biti jasno koja je svrha toga.

Dete treba da razmisli o onome sto je uradilo.

Moja rec je jaca od bilo cega drugog.Moj uspeh je kada moja Jana kaze:"Nesmes bijes mamu,nesmes bacas daljinski" toliko joj to usadim u glavu da tesko da ce moci da zaboravi.Ja sam u stanju da pricam i pricam,a onda kad dodje mm i on da joj prica i tako redom dok ne shvati.Mnoga deca najcesce i ne znaju zasto su dobili batine.Najcesce roditelji lupnu dete i ne objasneci mu zbog cega.Onda deca ponavljaju iste greske.

Nema svrhe definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazna-lupkanje po guzi,jer objasniti mu lepo i reci ne pomaze.Sta je sledece kad lupkanje po guzi ne bude pomagalo,koja ce sledeca kazna biti za takvu decu?

Mislim da roditelj strogo treba da se drzi razgovora i da zna da je tu granica.Mnogo drugih metoda ima od lupkanja po guzi.I nikada mi nece ni biti jasno koja je svrha toga.

Dete treba da razmisli o onome sto je uradilo.

Moja rec je jaca od bilo cega drugog.Moj uspeh je kada moja Jana kaze:"Nesmes bijes mamu,nesmes bacas daljinski" toliko joj to usadim u glavu da tesko da ce moci da zaboravi.Ja sam u stanju da pricam i pricam,a onda kad dodje mm i on da joj prica i tako redom dok ne shvati.Mnoga deca najcesce i ne znaju zasto su dobili batine.Najcesce roditelji lupnu dete i ne objasneci mu zbog cega.Onda deca ponavljaju iste greske.

Nema svrhe definitivno.

Sve je u meri...Ako moje dete sad razume lup po guzi to ne znači da za 5-6 meseci neće razumeti sofisticiraniji način komunikacije odnosno govor i da me neće poslušati kad mu kažem. Tako da ta gradacija ne mora da ide u jače batine već može da ide i u prestanak, sve zavisi od porodice i od roditelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazna-lupkanje po guzi,jer objasniti mu lepo i reci ne pomaze.Sta je sledece kad lupkanje po guzi ne bude pomagalo,koja ce sledeca kazna biti za takvu decu?

Mislim da roditelj strogo treba da se drzi razgovora i da zna da je tu granica.Mnogo drugih metoda ima od lupkanja po guzi.I nikada mi nece ni biti jasno koja je svrha toga.

Dete treba da razmisli o onome sto je uradilo.

Moja rec je jaca od bilo cega drugog.Moj uspeh je kada moja Jana kaze:"Nesmes bijes mamu,nesmes bacas daljinski" toliko joj to usadim u glavu da tesko da ce moci da zaboravi.Ja sam u stanju da pricam i pricam,a onda kad dodje mm i on da joj prica i tako redom dok ne shvati.Mnoga deca najcesce i ne znaju zasto su dobili batine.Najcesce roditelji lupnu dete i ne objasneci mu zbog cega.Onda deca ponavljaju iste greske.

Nema svrhe definitivno.

Draga moja ovo iz tebe govori neiskustvo. Vanja nikada nije dobila batine, ni pljes po guzi kad je bila mala, Peki nekada, vrlo retko, a Luka bi mogao svaki dan da dobije po malu porciju ali se dobro kontrolisem. :) Troje dece, isti roditelji vaspitali ali eto skroz su razliciti po svemu. Tako da ne osecam se kao los roditelj posle ovakvih postova, osecam se kao jako dobar roditelj kad uspem da sprecim, makar pljeskom po guzi, bilo kakvu tragediju, uticnice, sporet...Pojedina deca vrlo cesto budu ,,gluva,, na bilo kakve reci i razgovore, tako da jedino nekada to upali. I veruj da i mi mame koje smo ponekad pljesnule dete smo u stanju da pricamo i pricamo i pricamo i pricamo...ali nevredi. :) Uzivaj u svojoj Janici dobrici ko zna kakav mali djavolak ti se sprema. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem da je to zbog zlih ljudi koji stvarno premlate svoju decu, a negativne posledice osećaju i normalni.

Vidiš, pre sto godina je bilo normalno da čak i učitelj može da premlati tvoje dete i ti mu ništa ne možeš i to se smatralo prihvaljivim, a sad ko će da se složi da je to normalno da neki tuđin premlati vaše dete, da ga ponižava i kažnjava fizičkim bolom...

.

Joj bre pa nisam ja bas toliko matora :lol: Inace slazem se sa tvojim postom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.