Batine

odgovora

Objavljeno

Iskreno divim se mamama koje kazu da "nikad" nisu udarile svoju decu. Kad kazem batine mislim na udaranje po guzi,i nista sem toga

Ja se ne divim, odnosno, još nisam imala komeda se divim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mi u belu :lol:

Jaoj Kikiriki tek je pocetak,znaju oni i te kako sta znaci sljepkanje po guzi. Ja stvarno maksimalno izbegavam da ih sljepnem po dupetu,znaci mora bas da me dovedu do granice ludila,ali ponekad je neizostavno. Iskreno divim se mamama koje kazu da "nikad" nisu udarile svoju decu. Kad kazem batine mislim na udaranje po guzi,i nista sem toga

A ja sam već od sebe u glavi napravila monstruma.... :blink::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne divim, odnosno, još nisam imala komeda se divim...

Verovala ili ne ja znam zenu,dole iz mog sela koja garantovano nije udarila svoju decu.Ima ih troje,odrasli su, divni,vaspitani,nemam reci,deca za primer. Ali ona je zena koja je puna strpljenja i tolerancije. Volela bih da sam tAkva :lol:

A ja sam već od sebe u glavi napravila monstruma.... :blink::lol:

:lol: Pa onda smo svi monstrumi zar ne? Iskreno mislim da malo po guzi ne moze da< skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne divim, odnosno, još nisam imala komeda se divim...

Pa kako nemaš kome...koliko samo žena na forumu priča kako nikad nisu udarile dete po guzi ili prstićima, da to nikada ne bi uradile i da se užasavaju toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako nemaš kome...koliko samo žena na forumu priča kako nikad nisu udarile dete po guzi ili prstićima, da to nikada ne bi uradile i da se užasavaju toga...

Ja se uopste ne uzasavam toga. Normalno necu tuci dete, ali to sto je Kiki napisala, je meni prihvatljivo, bolje ja da je lupnem po dupetu malo nego da je drmne struja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lupkanje po guzi, preko pampersa ne boli, da se odmah razumemo. Ali ima neku drugu poruku koju mala deca shvataju. A kad skinu pampers onda su dovoljno veliki da razumeju i tad je vec kasno udarati ih po guzi. ;)

Znaci bolje na vreme im poslati poruku sta smeju a sta ne smeju, nego ih kasnije tuci, samarati ili nesto jos gore, jer svaki udarac boli i negativno utice na psihu vec oformljenog deteta.

A i deca su razlicita sama po sebi. Moja staije cerka je dobila po guzi svega tri-cetiri puta i to joj je bilo sasvim dovoljno, dok mladju mozes tuci ceo dan, ona to ne priznaje i tera po svom. Kod nje pale neke druge vaspitne metode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako nemaš kome...koliko samo žena na forumu priča kako nikad nisu udarile dete po guzi ili prstićima, da to nikada ne bi uradile i da se užasavaju toga...

Kad rece 'po prstima'. Imam jednu poznanicu koja bije dete za svaku sitnicu ali je zato jako principijalna da nikada ne udara po prstima. :rolleyes: Ukapirala sam da ima tesku ruku ili, kad ga udara, mora da ga jako udara. :unsure::blink:

Kod nas je to postala vise pretnja, ali kad se dsi da ga udarim, on mrtav hladan dodje i kaze:" Mama ljubi me, udario sam se." :lol: Ko tu koga pravi ludim...?

Kiki, preziveces ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad rece 'po prstima'. Imam jednu poznanicu koja bije dete za svaku sitnicu ali je zato jako principijalna da nikada ne udara po prstima. :rolleyes: Ukapirala sam da ima tesku ruku ili, kad ga udara, mora da ga jako udara. :unsure::blink:

Kod nas je to postala vise pretnja, ali kad se dsi da ga udarim, on mrtav hladan dodje i kaze:" Mama ljubi me, udario sam se." :lol: Ko tu koga pravi ludim...?

A la Stefan... :rolleyes:

A moja mama je komšinici koja često mlatne decu, sto puta rekla da se deca ne udaraju po prstima. Kad sam pitala što, kaže da je tu kraj nerava kod dece (ko i kod nas ;)) i da je veća trauma jedno lupkanje po prstima, no 5 pljeski po guzi... :unsure::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A la Stefan... :rolleyes:

A moja mama je komšinici koja često mlatne decu, sto puta rekla da se deca ne udaraju po prstima. Kad sam pitala što, kaže da je tu kraj nerava kod dece (ko i kod nas ;)) i da je veća trauma jedno lupkanje po prstima, no 5 pljeski po guzi... :unsure::huh:

Da, ako ga udaris istom silinom kao i po guzi. Ali nije sustina da ga udaris po prstima, vec da ga pljesnes po ruci. Ko jos gleda da udari dete bas po krajevima prstiju? Tu su nervi, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kud i udjoh na ovu temu?

Fino sam se isplakala, boze mili kako place, jadnicak. :( :( :(

Ja sam Tasi jednom uvrijedila cast (pljesnula je po pampersu) zato sto je zapela da gurne ruku u uticnicu. Inace, to je bilo negdje oko NG. Nisam zato da se djeca mlate, ali jesam za to da dobiju malo po guzi, kad nista drugo ne pali, a da je bezbjednost u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A la Stefan... :rolleyes:

A moja mama je komšinici koja često mlatne decu, sto puta rekla da se deca ne udaraju po prstima. Kad sam pitala što, kaže da je tu kraj nerava kod dece (ko i kod nas ;)) i da je veća trauma jedno lupkanje po prstima, no 5 pljeski po guzi... :unsure::huh:

To i ja znam, ne po prstima, vec kako Yelena rece po ruci. Nisam jos probala, za sad uglavnom pali samo kad podviknem pec pec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ako ga udaris istom silinom kao i po guzi. Ali nije sustina da ga udaris po prstima, vec da ga pljesnes po ruci. Ko jos gleda da udari dete bas po krajevima prstiju? Tu su nervi, zar ne?

E, da, ima tu kao neka fora: "Smeš bilo gde da ga udariš, ali nipošto po šaci i prstima!" Mislim da je u pitanju neko sujeverje / narodno verovanje. Ovo sam najviše puta i čula od "narodskih" ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno. ;)

Znaš li zašto to ne valja? To sa nervnim završecima nema pojma. Mislim, zašto se ljudi toga toliko boje, a nije im strano da decu od godinu dana mlate varjačom da imaju modrice na sve strane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da, ima tu kao neka fora: "Smeš bilo gde da ga udariš, ali nipošto po šaci i prstima!" Mislim da je u pitanju neko sujeverje / narodno verovanje. Ovo sam najviše puta i čula od "narodskih" ljudi.

Kazu, djetetu ce da se tresu ruke.

Inace znam zenu koja mlati djecu zato sto placu, eto da ne placu bez razloga. Utjerala im je strah u kosti. Kaze "Kad placu ja uzmem pa namlatim, e sad znas zasto places, jer ako kazem da se nesto ne moze onda ne treba da place".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja znam ljude koji bukvalno nikada nisu udarili svoju decu dok ih okolina (rodjaci) vaspitavaju. jednom je kod bake starija devojcica pocela da psuje i gleda je u oci i devojcicina sestra od tetke zapretila par puta da ce je udariti medjutim ova i dalje tera svoje, i sestra uzme i pljesne je (naravno ne jako, vise simbolicno) po ustima. dete od tad nije progovorilo ruznu rec. Sto je interesantno ni jedna od te dve devojcice nikada nisu rekle roditeljima da ih je neko udario (naravno nikada to nije bilo bez razloga) verovatno zato sto i same znaju da su krive.

Ok je to sve, ali opet s druge strane zar ne bi trebalo da kazu prvo roditeljima pa nek oni resavaju stvar? Ja se ne mesam, bas me briga, neka svako vaspitava svoje dete kako misli da je najbolje. Hanu jesam udarila po guzi mada vidim da vise reaguje kada joj se lepo objasni i ZAMOLI (zamislite gospodjicu :D) tako da je udaranje po guzi bas ali BAS kada ne mogu drugacije da doprem do nje tacnije kada je isuvise tvrdoglava i kada se radi o uticnicama i tako nekim ozbiljnijim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda zato sto misle da su nervni zavrseci samo na prstima, a ne po celoj kozi i telu.

Navodno, ako dete stalno udaras po prstima, tresce mu se ruke kasnije kad odraste. Ja to ne kapiram ni logicki jer, vec rekoh, niko dete ne udara svom silinom, vec radi opomene. Kaze se:" udarila sam dete po prstima" i to nije bukvalno znacenje.

Kao sto rekoh, imam poznanicu koja ima princip u batinjanju :blink: Da li u to mozes da poverujes? Mlati ga svakodnevno, ali opominje mene sto klepih dete po ruci. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam poznanicu koja decu tuce iskljucivo po glavi. :blink: Bila sam uzasnuta kada sam jednom prisustvovala sledecoj sceni

-Dete je nesto uradilo i kako se ona zaletela na njega sa podignutom rukom, tako je on cucnuo i pokrio glavu rukama.

Grozno sam se osecala.

Mala pljeska radi opomene, ali mlatitio dete na takav nacin.

Mada sam ja misljenja da roditelji tuku svoju decu onda kada se osecaju pespomocno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam poznanicu koja decu tuce iskljucivo po glavi. :blink: Bila sam uzasnuta kada sam jednom prisustvovala sledecoj sceni

-Dete je nesto uradilo i kako se ona zaletela na njega sa podignutom rukom, tako je on cucnuo i pokrio glavu rukama.

Grozno sam se osecala.

Mala pljeska radi opomene, ali mlatitio dete na takav nacin.

Mada sam ja misljenja da roditelji tuku svoju decu onda kada se osecaju pespomocno.

Ne znam, po meni je svaki udarac u glavu mali potres mozga. po glavi ne bih nikad.

A sto se tice osecanja bespomocnosti, ima necega u tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam poznanicu koja decu tuce iskljucivo po glavi. :blink: Bila sam uzasnuta kada sam jednom prisustvovala sledecoj sceni

-Dete je nesto uradilo i kako se ona zaletela na njega sa podignutom rukom, tako je on cucnuo i pokrio glavu rukama.

Grozno sam se osecala.

Mala pljeska radi opomene, ali mlatitio dete na takav nacin.

Mada sam ja misljenja da roditelji tuku svoju decu onda kada se osecaju pespomocno.

Moja ce da vaspitne dobija iskljucivo po guzi. Ima ih koji ih mlate gdje stignu i ne gleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam poznanicu koja decu tuce iskljucivo po glavi. :blink: Bila sam uzasnuta kada sam jednom prisustvovala sledecoj sceni

-Dete je nesto uradilo i kako se ona zaletela na njega sa podignutom rukom, tako je on cucnuo i pokrio glavu rukama.

Grozno sam se osecala.

Mala pljeska radi opomene, ali mlatitio dete na takav nacin.

Mada sam ja misljenja da roditelji tuku svoju decu onda kada se osecaju pespomocno.

Bespomocni, naravno ali u trenutku. Nemamo uvek vremena da detetu po 100 puta skrecemo paznju na neki drugi nacin, slozices se?

Kod tebe u kraju stalno neki egzoticni slucajevi za prijavu, majke mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda zato sto misle da su nervni zavrseci samo na prstima, a ne po celoj kozi i telu.

Navodno, ako dete stalno udaras po prstima, tresce mu se ruke kasnije kad odraste. Ja to ne kapiram ni logicki jer, vec rekoh, niko dete ne udara svom silinom, vec radi opomene. Kaze se:" udarila sam dete po prstima" i to nije bukvalno znacenje.

Kao sto rekoh, imam poznanicu koja ima princip u batinjanju :blink: Da li u to mozes da poverujes? Mlati ga svakodnevno, ali opominje mene sto klepih dete po ruci. :unsure:

Aha, to je znači uzrok parkinsonove bolesti :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bespomocni, naravno ali u trenutku. Nemamo uvek vremena da detetu po 100 puta skrecemo paznju na neki drugi nacin, slozices se?

Kod tebe u kraju stalno neki egzoticni slucajevi za prijavu, majke mi.

Pa da, u trenutku, kad te izda i snaga i razum. :)

Ti zivis u velikom gradu, biras koga ces da poznajes a koga ne, u malom mestu to nije tako. Ako Mika zna Jocu, a Joca Ziku, a Zika mene, neminovno je da cu ja znati sta se desava u Mikinoj kuci, iako to ne zelim. :lol: :lol:

Salu na stranu, imaju te dve zene zbog kojih bi ja rado okrenula centar za socijalni rad. Tu su deca zapostavljana na sve moguce nacine. Iz te jedne porodice ih nahranim kad god dodju, obucem i umijem, jer tu decu niko i nekupa, kako se zateknu uvece tako legnu a ujutru se samo obuju i ajde napolje. Tuzno. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, to je znači uzrok parkinsonove bolesti :D .

:lol: Jeste, draga... sta mislis? Ameri su nazvali bolest, ali Mi, Srbi, znamo od cega nastaje. ;)

Pa da, u trenutku, kad te izda i snaga i razum. :)

Ti zivis u velikom gradu, biras koga ces da poznajes a koga ne, u malom mestu to nije tako. Ako Mika zna Jocu, a Joca Ziku, a Zika mene, neminovno je da cu ja znati sta se desava u Mikinoj kuci, iako to ne zelim. :lol: :lol:

Salu na stranu, imaju te dve zene zbog kojih bi ja rado okrenula centar za socijalni rad. Tu su deca zapostavljana na sve moguce nacine. Iz te jedne porodice ih nahranim kad god dodju, obucem i umijem, jer tu decu niko i nekupa, kako se zateknu uvece tako legnu a ujutru se samo obuju i ajde napolje. Tuzno. :(

Joj, bre, ali zasto onda ne pozoves centar za socijalni rad i porazgovaras sa njima?

Mislim, to batinjanje po glavi i deciji stresovi su stvarno za temu zlostavljanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Jeste, draga... sta mislis? Ameri su nazvali bolest, ali Mi, Srbi, znamo od cega nastaje. ;)

Joj, bre, ali zasto onda ne pozoves centar za socijalni rad i porazgovaras sa njima?

Mislim, to batinjanje po glavi i deciji stresovi su stvarno za temu zlostavljanje.

Sad smo OT, ali malo je to zaj**ano. Ja sam htela to da uradim, ali mm mi nije dao. tu je odrastao ne zeli da neko komsiji uzme decu zbog njega. Znam nije to bas uredu, i za mene je isto kriv onaj koji radi nesto ruzno kao i onaj koji to zna a pravi se lud.

Pre par meseci kada mi je drugarica pricala kako su slusali da u komsiluku svekar tuce snaju i ona zove upomoc, to se desavalo u dvoristu, svi su culi i niko nije ni izasao iz kuce da pomogne. Ja je pitam kako su mogli, a ona kaze: Sutra ce oni zajedno da piju kafu, jer su oboje blesavi, a ja cu ispasti luda sto sam se mesala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.