Batine

odgovora

Objavljeno

Da, ta prica mi je poznata da se niko ne mesa u svadje i tuce. To je izgleda tako svuda, kod nas.

mene vise brine izjava tm. Pa zar ne treba da im douzmu decu kada se tako ponasaju. nema tu njegove krivice ako prijavite nego je njihova krivica.

Znam, opet, mala sredina, svi sve znaju... mozda neki drugi metod;

Pustis buvu po kraju kako si cula da ce socijalni radnici da obilaze porodice apropo novog zakona itd.... ko zna, mozda upali, pa ih malo dovede u red. Znas kako nas narod voli price od uva do uva. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos naravno gluvi telefoni dodaju po neku 'sitnicu' i eto ti ;) ko zna sta ce da ispadne od te price na kraju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da. I to sve zapocnes sa onim: " ne bi smela, sestro slatka, da ti kazem, ali muz moje drugarice radi u jednoj drzavnoj sluzbi, pa mi je ona rekla da ce..." ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ta prica mi je poznata da se niko ne mesa u svadje i tuce. To je izgleda tako svuda, kod nas.

mene vise brine izjava tm. Pa zar ne treba da im douzmu decu kada se tako ponasaju. nema tu njegove krivice ako prijavite nego je njihova krivica.

Znam, opet, mala sredina, svi sve znaju... mozda neki drugi metod;

Pustis buvu po kraju kako si cula da ce socijalni radnici da obilaze porodice apropo novog zakona itd.... ko zna, mozda upali, pa ih malo dovede u red. Znas kako nas narod voli price od uva do uva. ;)

To sam mu isto i ja rekla, ali ga donekle razumem. Znas kakvi su ljudi, treba nam ziveti posle svega, a uostalom tu situaciju svi znaju.....

Jos naravno gluvi telefoni dodaju po neku 'sitnicu' i eto ti ;) ko zna sta ce da ispadne od te price na kraju :D

Pa da. I to sve zapocnes sa onim: " ne bi smela, sestro slatka, da ti kazem, ali muz moje drugarice radi u jednoj drzavnoj sluzbi, pa mi je ona rekla da ce..." ;)

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smesno je ali razmisli o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam poznanicu koja decu tuce iskljucivo po glavi. :blink: Bila sam uzasnuta kada sam jednom prisustvovala sledecoj sceni

-Dete je nesto uradilo i kako se ona zaletela na njega sa podignutom rukom, tako je on cucnuo i pokrio glavu rukama.

Grozno sam se osecala.

Mala pljeska radi opomene, ali mlatitio dete na takav nacin.

Mada sam ja misljenja da roditelji tuku svoju decu onda kada se osecaju pespomocno.

Jao kako se ja jezim na ovaj prizor uhhhh :(.

Ja definitivno nisam od onih koje nikada nisu pljesnule po guzi svoju decu. Jesam i opet cu i ako se svim silama trudim da do takvih situacija ne dodje. Veca je vec velika i sa njom sve probleme resavam razgovorom dok sa Ogicom od 19 meseci mogu da pricam u nedogled dzaba mi je :D. Ne pljeskam po rukama narocito ne po glavi :o, ali po guzi da, mada moja deca bolje reaguju kada "dreknem" nego kada ih pljesnem po guzi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kako se ja jezim na ovaj prizor uhhhh :(.

Ja definitivno nisam od onih koje nikada nisu pljesnule po guzi svoju decu. Jesam i opet cu i ako se svim silama trudim da do takvih situacija ne dodje. Veca je vec velika i sa njom sve probleme resavam razgovorom dok sa Ogicom od 19 meseci mogu da pricam u nedogled dzaba mi je :D. Ne pljeskam po rukama narocito ne po glavi :o, ali po guzi da, mada moja deca bolje reaguju kada "dreknem" nego kada ih pljesnem po guzi :D

vidis, moja gospodjica ne voli kad se vice na nju, moram da je zamolim lepo :lol:

smesno mi jeste ali i mnogo drago sto je razumna. naravno svi imamo periode pa tako i ona, ali mnogo reaguje na rec 'nazad molim' (ne zvuci bas nesto u bukvalnom prevodu na srpski al ajde :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i kod mene dreka pali kako kod Swat. To je pocelo tako, sa 2 godine. Pre toga je bilo sve najrazumnije i sve opomene za tadasnje stvari se i sada lepo postuju, ali nove ludosti i to sto nece da cuje kad ga nesto pitam ili nece da dodje kad ga zovem, e za to dreknem da se smrzne. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je pre neki dan dobio po guzici po prvi put.

3 puta sam ga udarila jako i posle mi je bilo krivo, ali defnitivno nisam imale tolike zivce na takvo ponasanje kad 500 puta kazes NEMOJ LUKa!

Videla sam da od toga nema poente jer se nije posle toga smirio, ali nema ni poente dan nam se vise penje na glavu.

Ma ne znam ni ja sama.

Definitivno cu nabaviti prut da imam cime da mu pretim :lol:

Mojoj baki je stalno bio prut na kuhinjskom elementu. Kako sam ga se bojala kao mala..Jaoooojjj....a sad kad gledam na to bas mi je cool :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i kod mene dreka pali kako kod Swat. To je pocelo tako, sa 2 godine. Pre toga je bilo sve najrazumnije i sve opomene za tadasnje stvari se i sada lepo postuju, ali nove ludosti i to sto nece da cuje kad ga nesto pitam ili nece da dodje kad ga zovem, e za to dreknem da se smrzne. ;)

I ja dreknem kao luda, uplasim samu sebe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

doci ce i meni maca na vratanca 100% :) e tad cu da se cesem i tamo gde ne svrbi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja dreknem kao luda, uplasim samu sebe :lol:

:lol: :lol: :lol: A ja vise ne govorim 100 puta. Jednom, dva puta, treci mu vec pretima cetvrti pustim da se opusti u toj nevaljaloj radnji, pa kad dreknem :lol: sve se zatrese.

A on, mali manipulant,odmah obustavi nevaljalu radnju i pokaze prstom u plafon ili tako ne odredjeno i pocen neku pricu tipa:" Vidi, mama, leptir je plav!" Da crknes od smeha!

Ja sad imam foru sa :'Mama je ljuta!" i to upali dosta puta.

doci ce i meni maca na vratanca 100% :) e tad cu da se cesem i tamo gde ne svrbi :lol:

Garant! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol: A ja vise ne govorim 100 puta. Jednom, dva puta, treci mu vec pretima cetvrti pustim da se opusti u toj nevaljaloj radnji, pa kad dreknem :lol: sve se zatrese.

A on, mali manipulant,odmah obustavi nevaljalu radnju i pokaze prstom u plafon ili tako ne odredjeno i pocen neku pricu tipa:" Vidi, mama, leptir je plav!" Da crknes od smeha!

Ja sad imam foru sa :'Mama je ljuta!" i to upali dosta puta.

Hahahahaha.

E vidis u vasoj kuci ti si ljuta, a ovaj moj mali jarac samo ide po kuci i vice "Ja sam ljut, nisi vise lepa".Ja ni ne stigne da se ljutim ili da izrazim ljutnju jer je uvek on ljut.

Znaci samo se duri. Ja kad mu se proderem, odmah na tu pricu ide, da poludis.

A i ja nemam bas zivaca za ponavljanje po bezbroj puta, sto ti kazes dreka po kratkom postupku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je pre neki dan dobio po guzici po prvi put.

3 puta sam ga udarila jako i posle mi je bilo krivo, ali defnitivno nisam imale tolike zivce na takvo ponasanje kad 500 puta kazes NEMOJ LUKa!

Videla sam da od toga nema poente jer se nije posle toga smirio, ali nema ni poente dan nam se vise penje na glavu.

Ma ne znam ni ja sama.

Definitivno cu nabaviti prut da imam cime da mu pretim :lol:

Mojoj baki je stalno bio prut na kuhinjskom elementu. Kako sam ga se bojala kao mala..Jaoooojjj....a sad kad gledam na to bas mi je cool :lol:

Ja sam imala negde oko 3 godine tad. U susednom selu je tih dana nestao jedan decak i dan danas se ne zna za njega. Elem, otisla ja bez da se javim u drugu ulicu da se igram, i mama me trazila po parkovima, poslala komsiju 5 god starijeg od mene do coska i nazad na bajsu, nema me ni tamo, i vracam se ja posle nekih sat vremena i navatala me je u dvoristu ispred zgrade i od silnog i besa i srece sto me vidi i ne znam cega sve ne, pocela toliko da me mlati od ulaza do stana da jos uvek osecam kako boli :lol:

Od tog dana se javljam gde idem i koliko cu se zadrzati. skoro i sad kad sam se udala zna gde sam :lol: :lol: :lol:

Tek mi je pre nekoliko godina priznala da me je poslala u moju sobu i da sam ja tamo plakala a ona je plakala u dnevnoj sto joj je bilo krivo koliko me je istukla.

Kod mene je urodilo plodom dozivotno. Ja eto sada recimo nisam pristalica toga ali ko zna kako bih ja reagovala da ne znam gde mi je dete a pre par dana nestao neki klinac iz susednog sela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala negde oko 3 godine tad. U susednom selu je tih dana nestao jedan decak i dan danas se ne zna za njega. Elem, otisla ja bez da se javim u drugu ulicu da se igram, i mama me trazila po parkovima, poslala komsiju 5 god starijeg od mene do coska i nazad na bajsu, nema me ni tamo, i vracam se ja posle nekih sat vremena i navatala me je u dvoristu ispred zgrade i od silnog i besa i srece sto me vidi i ne znam cega sve ne, pocela toliko da me mlati od ulaza do stana da jos uvek osecam kako boli :lol:

Od tog dana se javljam gde idem i koliko cu se zadrzati. skoro i sad kad sam se udala zna gde sam :lol::lol::lol:

Tek mi je pre nekoliko godina priznala da me je poslala u moju sobu i da sam ja tamo plakala a ona je plakala u dnevnoj sto joj je bilo krivo koliko me je istukla.

Kod mene je urodilo plodom dozivotno. Ja eto sada recimo nisam pristalica toga ali ko zna kako bih ja reagovala da ne znam gde mi je dete a pre par dana nestao neki klinac iz susednog sela.

Hahahaha.

Pa naravno za takve stvari batina je odlicna. Kao i za ono istrcavanje na ulicu i slicno. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahaha.

E vidis u vasoj kuci ti si ljuta, a ovaj moj mali jarac samo ide po kuci i vice "Ja sam ljut, nisi vise lepa".Ja ni ne stigne da se ljutim ili da izrazim ljutnju jer je uvek on ljut.

Znaci samo se duri. Ja kad mu se proderem, odmah na tu pricu ide, da poludis.

A i ja nemam bas zivaca za ponavljanje po bezbroj puta, sto ti kazes dreka po kratkom postupku :)

:lol: :lol: Pa ja posle ove recenice ne bih imala vise volje da idem dalje sa grdnjom jer bih se pocepala od smeha :lol: . Luka care :lol: .

Nego evo situacije od sinoc, Veca je kao i po obicaju pravila gluposti i ja dodjem u sobu, sednem na krevet i krenem sa pricom..... Pricala sam, pricala, dok nisam shvatila da ona mene ne ferma ni 5% , e tada sam krenula sve glasnije i glasnije da "pricam" :P:D da bi u jednom trenutku Ogi prisao, zagrlio me i poljubio u fazonu "ajde mama bicemo dobri" :o. Hmmmmmm sve mi se cini da su oni jedan dooobro uigran tandem a to mi se ni malo ne svidja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol: Pa ja posle ove recenice ne bih imala vise volje da idem dalje sa grdnjom jer bih se pocepala od smeha :lol: . Luka care :lol: .

Nego evo situacije od sinoc, Veca je kao i po obicaju pravila gluposti i ja dodjem u sobu, sednem na krevet i krenem sa pricom..... Pricala sam, pricala, dok nisam shvatila da ona mene ne ferma ni 5% , e tada sam krenula sve glasnije i glasnije da "pricam" :P:D da bi u jednom trenutku Ogi prisao, zagrlio me i poljubio u fazonu "ajde mama bicemo dobri" :o . Hmmmmmm sve mi se cini da su oni jedan dooobro uigran tandem a to mi se ni malo ne svidja :D

Hahaha sladak ti je tandem. Neka samo nek se drze njih dvoje, ko vas shisha.

A to sto Luka prica da nisam lepa, ja jos samo vise poludim, jer on to kaze onako ljutito pa jos i ponavlja :"nisi lepa", a ako ga i mm grdi u isto vreme onda se nadovezuje "nisi lepa, ni ti nisi lep, niko nije lep"......haahahahahaha

znaci pishijada u kuci. A ja shizim sto vise nisam lepa i sto sam rodila malog ljutka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha sladak ti je tandem. Neka samo nek se drze njih dvoje, ko vas shisha.

A to sto Luka prica da nisam lepa, ja jos samo vise poludim, jer on to kaze onako ljutito pa jos i ponavlja :"nisi lepa", a ako ga i mm grdi u isto vreme onda se nadovezuje "nisi lepa, ni ti nisi lep, niko nije lep"......haahahahahaha

znaci pishijada u kuci. A ja shizim sto vise nisam lepa i sto sam rodila malog ljutka. :)

Hihihihi e dobar je stvarno :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: Pa ja posle ove recenice ne bih imala vise volje da idem dalje sa grdnjom jer bih se pocepala od smeha :lol: . Luka care :lol: .

Nego evo situacije od sinoc, Veca je kao i po obicaju pravila gluposti i ja dodjem u sobu, sednem na krevet i krenem sa pricom..... Pricala sam, pricala, dok nisam shvatila da ona mene ne ferma ni 5% , e tada sam krenula sve glasnije i glasnije da "pricam" :P:D da bi u jednom trenutku Ogi prisao, zagrlio me i poljubio u fazonu "ajde mama bicemo dobri" :o. Hmmmmmm sve mi se cini da su oni jedan dooobro uigran tandem a to mi se ni malo ne svidja :D

A kako ce bti kad malo porastu pa krenu tako tandemski da rade i lose ali i dobre stvari. Neka su tandem, volim kad se klinci pokrivaju i podrzavaju, znaci da se mnogo vole i da je taj odnos brat-sestra onaj istinski i iskren sto ce im u zivotu samo pomoci, nikako odmoci;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha sladak ti je tandem. Neka samo nek se drze njih dvoje, ko vas shisha.

A to sto Luka prica da nisam lepa, ja jos samo vise poludim, jer on to kaze onako ljutito pa jos i ponavlja :"nisi lepa", a ako ga i mm grdi u isto vreme onda se nadovezuje "nisi lepa, ni ti nisi lep, niko nije lep"......haahahahahaha

znaci pishijada u kuci. A ja shizim sto vise nisam lepa i sto sam rodila malog ljutka. :)

Pojela bih ga :wub:

i kad je on tako sladak i tvrdi svoje pa ti ostani ljuta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako ce bti kad malo porastu pa krenu tako tandemski da rade i lose ali i dobre stvari. Neka su tandem, volim kad se klinci pokrivaju i podrzavaju, znaci da se mnogo vole i da je taj odnos brat-sestra onaj istinski i iskren sto ce im u zivotu samo pomoci, nikako odmoci;)

Potpisujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojela bih ga :wub:

i kad je on tako sladak i tvrdi svoje pa ti ostani ljuta :lol:

Jeste sladak je stvarno ali i trvdoglav do zla Boga. Na mamu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna dobije sljapku po guzi, a dobije i po rucicama... Dosad nije bilo prevelike potrebe za ovakvim merama, uglavnom sama shvati kad pocne da preteruje pa se zaustavi, a i cesto je palilo vikanje, kad bas sve pre toga izignorise ;) Medjutim, kako nam se blizi 2. rodjendan... Postaje zaista nepodnosljiva -_- Pre koji dan je toliko bila nevaljala, da sam posle svih silnih napora da je smirim jednostavno sela i plakala. I to je upalilo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako ce bti kad malo porastu pa krenu tako tandemski da rade i lose ali i dobre stvari. Neka su tandem, volim kad se klinci pokrivaju i podrzavaju, znaci da se mnogo vole i da je taj odnos brat-sestra onaj istinski i iskren sto ce im u zivotu samo pomoci, nikako odmoci;)

Potpisujem.

Da da..... I meni je drago da sam u tom pogledu na neki nacin uspela, ali sta me sve tek ceka.....bolje da ne mislim necu moci da spavam nocas :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E.. a drugarica mi je rekla da je period od 2. do 3. godine nepodnosljiv. Sa prvim detetom je mislila da su hormoni posto je bila trudna mada kao sada to isto prezivljava sa ovom mladjom i skontala je da nisu hormoni vec uzrast od 2 do 3 godine. I kako napune 3-presek. drugo dete. Sad, dal u tome ima nesto....

Cula ih je tj ovu mladju kako sapuce starijoj "ajde da pravimo s*anje" :lol: i sve igracke tako pobacale i nece da skupljaju.. cirkus :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.