Fondan i figurice od fondana

odgovora

Objavljeno

Miva nije to tesko :)

Samo ona glava zecija malo zeznuta al da se napravit :)

Za sta ti treba?

Ih, ma zezala sam se ja da mi napravis ;) samo sam postavila slicicu jer je lepa, mozda nekome da ideju za Uskrs :)

Ja cu ek sledece zime za Vukov rodjendan mozda napraviti sama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaa ok onda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala zene, sto se cene tice nije mi bitna, bitno mi je da znam s kojim je lakse raditi a posto mi je to bas izazov verovatno cu za prvi put probati napraviti sama pa ako ne budem zadovoljna posle cu kupovati. Videla sam taj Minjin recept, je li neko pravio po nekom gde ne ide glicerin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam jednom ovaj recept za fondan sa marshmallow-om (slucajno je mm doneo iz madjarske) i super mi je ispao, lako se radi sa njim.. ali je problem sto u BG-u nema nigde da se kupi marshmallow (mozda i ima ali ja ga nisam vidjala).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E evo mene, probala recept sa medom jos juce pa sam cekala da prodje vremena da vidim kako se ponasa fondan i evo utisaka, mozda nekome bude korisno. Odlucila sam napraviti manju kolicinu jer sam imala sve sto treba, med, zelatin, puter i secer u prahu naravno pa sam napravila pola mere iz originalnog recepta. Zanimalo me kako se radi s njim da na vreme znam da li da se uzdam u to ili da trazim glicerin. Morala sam da stavim secera malo vise verovatno posto sam stavila puter a ne margarin, ali dobro, fondan je ispao ok, lepo se razvija, ne prave se nabori na njemu iako nemam specijalnu oklagiju, onako mat je, ne sjaji se ali pise da se premaze vodom ili sa malo ulja ako se zeli sjaj. Uglavnom probala sam ga podici i ne kida se sto mi je drago, posle sam napravila i par figurica ruza onako amaterski i kako nisam nikakav talenat za to vrlo sam zadovoljna. Sad naravno ima i ono ali, posle kad je odstajao malo pogrejala sam ga u mikrovalnoj pa probala ponovo da razvijem, tu se pojavio problem posto se kidao i stvarale su se pukotine na njemu. Ne znam da li sam ja pogresila u necemu ili je inace takav no eto, znam da ako budem koristila taj, pravicu ga i odmah oblagati tortu, necu ostavljati da stoji. Inace juce sam kupila i boje i jos neki alat za rad s fondanom, jako sam uzbudjena :wub::D Doduse s obzirom da kila gotovog, razvijenog i smotanog u rolnu kosta 6,5 dolara, imas boja i dezena do mile volje, praviti se ne isplati uopste ali eto, ja volim izazove :D

nasha voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey,

interesuje me sta imas od alata za fondan? Da li koristis nesto od kalupa, otisaka koje vidim da ima da se kupe?

Razmisljam da kupim nesto od tih alatkica, cisto da olaksam sebi. Da li se to isplati uzimati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey nam nema nesto ovih dana a i ja sam imala par stvari da je pitam :D Ovde kod mene nije skup taj alat, ok zavisi sve sta kupujes ali ti kalupici nisu skupi, ja sam oko 2 dolara platila komplet od 4 razlicita kalupica, uzela sam i manju oklagijicu za razvijanje, ona je oko 6 dolara, imaju recimo da se kupe gotove oci u razlicitim velicinama za one likove decije ko pravi torte za decu, sto je meni prakticno jako, nameravam jos uzeti onaj specijalni noz za rezanje i podmetac za razvijanje kako ne bi bilo nabora na fondanu, onda peglica ni ne treba. Nisu neke strasne cene a meni kao ne velikom talentu pomaze dosta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej zenske :)

Tefil, od alata imam kuhinjski noz i modlice iz Hanine kolekcije za plastelin :lol:

I isto iz "plastelin zubara" pozajmljujem neki deo sa kojim kao ona treba da pravi plombe pa mi to dodje kao ona alatka kojom prave udubljenja na usima medveda recimo.. joj ala sam objasnila,, nadam se da me kapirate.

Ustvari sta ja trtljam, evo slika:

Cetvrta alatka s leva, donji deo

fondan.jpg

Apsolutno nista jos nisam kupila ali planiram i ovaj set mi izgleda prilicno super.

Sto rece Nice, mnogo to jeftino po ovim Amerikama a kamoli po Kinama tako da cu ja da sednem jednom lepo i da prelistam eBay. Svasta je mm vec narucivao direktno iz Kine i nije nikad platio postarinu (uopste mi nije jasno kako se njima to isplati da salju) a cene su blago receno smesne (ni ovaj deo mi nije jasan).

Modlice mi i ne trebaju posto ih imam jel, mozda neke sitne zvezdice i sitne cvetice, cisto da se nadju i pored ovog seta, mislim i da mi ne treba nista drugo.... mozda manja oklagija :) Nice hvala na podsecanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, ja sam naručila ovaj komplet alata, danas mi stiže, baš se radujem kao malo dete :) .

Takođe imam modlice od dece i za sada mislim da mi ništa više neće trebati.

Bome u Americi je stvarno sve mnoooogo jeftinije nego kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej Honey pa gde si ti, sto te nema, izvinjavam se za OT :D i ja cu isto uzeti te alatke za rezanje, mislim da su bolje nego noz, ja sam se bas napatila da izrezem nesto zadnji put da mi bude ravna ivica. Iznervirala sam se jer ne mogu nigde da nadjem glicerin, narucila ali nemaju na zalihi, ovaj za spoljnu upotrebu ne smem da uzmem a rado bih probala taj recept jer ovaj moj s medom je dobar jedino kad radis sa svezim fondanom, dok malo stoji moze se podgrejati i bude mekan za rad ali nema vise pocetne elasticnosti i kida se mnogo :angry: probala sam i da dodam i secera i meda ali nije to to. I sa crvenom bojom sam se ispatila pa sam se setila Honey :D Bas pre par dana napravim malu kolicinu fondana, treba mi za neke aplikacije za moj rodj, cisto za vezbanje ali mi trebaju bas crvene, nikakav kompromis :D Za bojenje kolicine fondana velicine stegnute sake potrosila sam pola pakovanja boje a jos nije sasvim crven :D i nisam zavrsila jos, ostavila da se malo odmorim, mislim nije mi zao boje jer nije skupa i moze posebno da se uzme ali otpale mi ruke od mesenja, stvarno nije fer :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.