Strahovi (anksioznost I panicni napadi) u trudnoci

odgovora

Objavljeno

naleteh na ovu temu,vidim nikog nema dugo.ako nekom treba pomoc,neka pise,i mene nekad uhvati panika pa mozemo da pricamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ima li koga?
Mejja,Ivanica,Inna i ostale?

Setih se danas @danielic i @jameja ....

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze sta li se desilo sa Jamejom...puce forum i ona nestade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam joj pisala i na pp,ali nista...a bas me zanima kako je,kakva je aituacija sa bebom i bracim,muzem...nadam se da se sve resilo. Na dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav cure

Pokusala sam vas čitat od zadnjeg pisanja ali ne kuzim ... :huh:

Ja sam u struci sa dvoje bebaca

stanje nije grozno al nije ni najbolje

Postala teski hipohondar :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivna forum je bio pukao i obrisalo se polovina postova,neke teme nisu mogle ni da sw otvore. Ovde se nije pisalo negde od oktobra,novembra. 

Imas dvoje dece?

Jao i meni je bilo jedan period tako,pogotovo zbog oulsa,sad je sve hvala Bogu nestalo. Jesam panicar vise nego sto treba,ali takva sam po priorodi 

Malo sAm nervozna vise nego sto treba,ali valjda ce proci. Ubija me ova zima...ali danas stize proleceeee pa se nadam sve toplijem i lepsem vremenu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u  prvoj  trudnoci imala panicne napade.Posle porodjaja bila super.Dve godine od porodjaja pocela da se lecim od depresije do druge trudnoce.Sada sam osmi mesec i plasi me kako ce biti posle porodjaja da ne upadnem u depresiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita,znam da je tesko uraditi i znam da je lako reci,ali probaj da ne mislis o tome. Dansi imala odmah postporodjajnu razumela bih te,ali ovako pokusaj da skreces.misli... mozda ce te beba oraspoloziyi,uneti novu smisao,radost. Samo hrabro. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde su bile opisane vezbe disanja koje pomazu pri raznim napadima panike i straha, ne mogu sad nikako da nadjem, mozda je izbrisano, ali pomazu svakako, kad savladate tehniku uspije se smanjiti intenzitet napada, lakse se kontrolisu osecaji i misli. Isto imam nekad neke napade panike i straha, sto realne sto nerealne. Mogu samo reci, radite na sebi, upoznajte sebe, ugadjajte  si koliko mozete, sport je meni npr. mnogo vazan, joga,knjige..i bez puno planova unaprad.. 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni slabo pomazu te vezbe disanja.Jedina pomoc za moju anksioznost i depresiju je rad i samo rad, neki gde treba mozak da se ukljuci , kao kad odem na posao i sef mi nesto diktira kucam sat vremena i skoncentrisana sam na to.Rad kao sto je recimo kuvanje, spremanje mi nista ne pomaze jer mogu da mislim o glupostima.I da ja funkcionisem  samo sa antidepresivima.Sada u trudnoci ih ne pijem, osecam se lose zato sto ne spavam dobro, onda krece anksioznost, pa od te anksioznosti klonem u blagu depresiju ...Depresija je hronicna bolest kao bolest stitne zlezde, hipertenzije i ne razumem zasto je tako i ne tretiraju.Ja kazem mom ginekologu lecim se od depresije on kaze popi pivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne Nam,ja opet mislim da nije bolest... ja sam imala ankioznost i uspela aam bez lekova. U pocetku sam samo uzimala Bromazepan,kasnije bromazepan po potrebi i onda neke na prirodnoj bazi i gotovo. Vezbe disanja ni meni nisu nesto pomogle...jesu ako sam bila uzrujana,nesto poput napada ako bih imala pa kao bi smirilo,ali ovako ne nesto. Meni je lomogla joga...bilo koji rad. Kuvanje,spremanje,posao...sta god. Setnja  sa detetom,putovanje(iako smo bili citavih pet dana samo) .. Probaj koliko mozes sada da izdrzis a nakon porodjaja ces moci i lekove. 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni slabo pomazu te vezbe disanja.Jedina pomoc za moju anksioznost i depresiju je rad i samo rad, neki gde treba mozak da se ukljuci , kao kad odem na posao i sef mi nesto diktira kucam sat vremena i skoncentrisana sam na to.Rad kao sto je recimo kuvanje, spremanje mi nista ne pomaze jer mogu da mislim o glupostima.I da ja funkcionisem  samo sa antidepresivima.Sada u trudnoci ih ne pijem, osecam se lose zato sto ne spavam dobro, onda krece anksioznost, pa od te anksioznosti klonem u blagu depresiju ...Depresija je hronicna bolest kao bolest stitne zlezde, hipertenzije i ne razumem zasto je tako i ne tretiraju.Ja kazem mom ginekologu lecim se od depresije on kaze popi pivo.

Prave vezbe disanja su upravo to, da se fokusiras na nesto i da svesno skreces paznju svaki put kad krenu negativne misli. Vezbe disanja idu ovako: udah-izdah na nos, dubok udah i dublji izdah, kad udises punis stomak, kad izdises praznis, brojis dok udises-jedan, dok izdises dva, svaki put kada naidje bilo koja druga misao samo pustis da prodje a ti se fokusiras na brojanje i ma tehniku. Prvih par nedelja je tesko, posle postaje savrsena tehnika za skretanje misli, koncentraciju, kontrolu emocija. Da li imas jos neke zdravstvene probleme? Da li si kontrolisala stitnu, secer? Da li si promenila nacin ishrane, uvela meditaciju, vezbanje, pronasla knjige koje bi te malo pokrenule, Lujzu Hej ako treba, ako nisi u fazonu ozbiljnijih autora...psihoterapija ti je najbolje resenje, antidepresivi treba da podrze a ne da budu jedino resenje. Anksioznost i depresija, ako nisu fizicki uzrokovani, ili ako nisi melanholicna od detinjstva, uglavnom si signal da ne radis za sebe ono sto tvoje pravo ja trazi. Tvoja podsvest trazi nacin da ti ukaze da nesto treba menjati. 

 

Venera, Vuciguraj, majat i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me i ovde nazalost...sa strahovima i napadima ali bez trudnoce. Dobila sam terapiju ali je ne pijem jer planiramo novu bebu..a ja nikako da dobijem...meni se strahovu kao uzroci i posledice vrte u krug..jedna stvar uzrokuje drugu i nikako da se sredim. Moze li se uopste.ovo prevazici bez lekova? Imam i problem sa spavanjem. Od 1 do 5 ujutru spavam i to je to. Sad vec dobijam i uzasne glavobolje od umora. A za 15 dana pocinjem da radim..ubicu se...i po ceo dan placem eto tako iz cista mira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, nemoj da se ljutis, ali vidim da niko nece direktno da ti kaze. Ti nisi za novu trudnocu sad. Uzmi, pij te lekove, dodji sebi, oporavi se i za dva svoja deteta i za dobrobit te trece bebe koju ces imati. Takva, tuzna, uplasena, anksiozna, ranjiva, zabrinuta, ne mozes funkcionisati normalno i stvarno mozes da puknes.  Znam da ti sada jako zelis da zatrudnis, ali par meseci cuda cini za tvoj oporavak, a proletece ti ako se posvetis sebi na pravi nacin. Moj ti je savet da se strpis samo par meseci videces koliko ces spremnija biti za novu trudnocu. Trudnoca nije resenje problema, ti neces prestati tako da se osecas samo zato sto si trudna i brinuces isto. Bolje daj sebi makar malo vremena.

In-Greed, Earl Grey i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mardz i to mi je palo na pamet...da odlozim novu trudnocu...ali sta ako do tada lekove ostanu u organizmu pa nastete bebi...mislim da tek to ne bih podnela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

A gde vam je jooj kako se bese zove... Na ovoj temi je pisala dosta prosle godine a trebalo bi i da se porodila pre par meseci, samo je nestala... Jooj ne radi mi mozak sad... Zna neko na koga mislim? 

E, setila se- jameja.

Izmenjeno od strane zeklica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj da ih pijes par meseci, imam drugaricu koja je trenutno na antidepresivima i za par meseci ce ih ukidati polako, trenutno prolazi kroz stres i tako joj je lakse da se bori. Znam i slucajeve zena koje su uspesno prosle kroz krizu uz pomoc lekova, oporavile se, pa iskljucile lekove i nastavile zivot normalno. Da li se i koliko zadrzavaju u organizmu, to mozes uvek da se raspitas. Ali veruj da sam u bolnici sretala zene koje su na toliko jakim lekovima bile i cuda morale da piju pa radjale zdravu i pravu decu. Znam da garancija nema i naravno da ces dati sve od sebe da ta beba ima sto bezbednije okruzenje, ovo ti pricam da bi se lakse odlucila da pomognes sebi, ako se samo zbog bebe brines. 

Toj bebici koju ces imati, zdravu, pravu i srecnu, treba mama koja je stabilna, zdrava i spremna za nju. Znam koliko sam tesko podnela prvu polovinu ove trudnoce, a od prvog spontanog je proslo godinu dana, od drugog tri meseca. Samo sam lezala i plakala, nisam se javljala na telefon i ni sa kim nisam zelela da pricam, vredjalo me je kad mi neko cestita sto sam trudna... Tek sam se od 25. nedelje malo opustila ali i sada ja ne smem sebi da kazem da cemo imati bebu, jos ne umem da se opustim i poverujem u to a evo me pred porodjajem. Da mi se trudnoca desila dok je sve bilo sveze, pa jos i tako traumaticno, ne znam kako bih. Evo stvarno ne znam. Zato ti kazem, kao neko ko razume sta znaci ocaj i bes i panika i strah, da ti je najbolje da sacekas. Nikada neces imati bezbriznu trudnocu, ali bar mozes malo sebi da olaksas tako sto ces u nju uci koliko-toliko zaceljena. I psihicki i fizicki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim...dvoumila sam se da li nakon ove dve nedlje bolovanja koje mi je komisija velikodusno dala uzmem jos dve nedelje od lekara opste prakse...jer smetaju mi ti napadi i plakanje...ali onda sam razmisljala mozda na poslu zaboravim na to...radim u banci od jutra do sutra i mozda ce taj novi stres potisnuti ovaj...nisam pametna svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je najtezi deo bio da ljudima objasnjavam sta se desilo i odgovaram na pitanja - pa gde ti je stomak. Ako tvoje kolege znaju, onda ce ti mozda i prijati da se vratis svakodnevici i obavezama. Radi kako ti prija, tu nema proverenog recepta.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco i  ja sam misljenja da treba da malo da pustis da prodje vreme i da malo pijes te lwkove pa da ih ukines recimo za tri,cetiri meseca... Malo da se opustis,dodjes sebi...ipak je to bio sok. Vremw ako i ne keci onda sigurno natera da naucis da givis sa necim.Kada naucis bice ti lakse. Samo glavu gore.

 

Jameja se javila u pp. Porodila se i kaze da je srecna i da ju je beba skroz promenila na bolje i da je sve bolje. Rekla je da ce pisati i na temi ali nije,ne znam sta se desava... volela bih se javi. I Mejja. I danielic...danielic se nikad nije javila otkako se porodila. :(

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tema nije aktivma,ali ti pisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zeneeeee <3 <3 <3

Evo i mene,ziva i zdrava posle 5 godina 

Kako gurate,kako se "lecite"?Ljubim vas sve

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.