Strahovi (anksioznost I panicni napadi) u trudnoci

odgovora

Objavljeno

Bok cure

Ja sam onako

Drago mi je da vas je više bolje

S star super što si se javila

Mene i dalje najviše strah ostanka u rodilištu.

Recimo kad mm nema do kasno nekada ja ne mogu zaspat sama

Ili zaspen pa se budim svako par min sva isprepadana.kad je on tu,nemam brige :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja meni ginekolog preporucuje carski...nedelju dana pre termina a ja sam sigurna da ce krenuti ranije pa neznam cega me vise strah boli anestezije...necu spinalnu nego totalnu strah me budjenja...i epidural da uzmem i prirodno onda mi jezivo da ne osecam noge ...sve u svemu svega me strah ...neka krene pa kako Bog da 

Jaooo ivna ja lezem u 7 8 ujutru i budim se u 5popodne i to sve radi toga sto muz dolazi posle 5 kuci...da ne bi bila sama...prevrtrla noc i dan i sada nemogu da normalizujem...ja se samo nadam da muz sme u bolnici da prenoci videcemo u ponedeljak cu pitati 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vi tamo stojite u rodilištu? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo ivna pojma nemam ovde je ludilo mislim da je od 3 do 5 dana carski ako je sve ok ....raspitacu u ponedeljak sve...ajde prvi dan ce proci anestezija spavanje osamutenost ali onako cu poludeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muz ide na operaciju. Iscurrla mu je ona tecnost iz prsljena. Sutra idr u Bg na banjicu iki vma.. .

 

Jabsam rastrzana na dva strane. Te trcim kuci da malo sredim kucu te tecim kod mams do Viktora da budem sa njim. A on imao proliv,kasalj,zubi idu..sve redom 

Jos mi pukla guma na bajsu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, gde ste? Daniela, je li ti se operisao muz, kako ti je Viktor? Mi nocima ne spavamo, moja samo vristi evo sad ce dva meseca, i prva cerkica je tako vriskala i plakala nocima pa jedno cetiri meseca. Mazem joj i Calgel i dajem Paracetamol po potrebi kad bas zagusti. Ja sam bas iscrpljena, imam jos neko mantanje u predelu sinusa, malo se nakupilo ali se tesim da ce proci.

Ivanice, kako si mi ti? :wub:

Ivna, Inna, gde nam je SStar? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, gde ste? Daniela, je li ti se operisao muz, kako ti je Viktor? Mi nocima ne spavamo, moja samo vristi evo sad ce dva meseca, i prva cerkica je tako vriskala i plakala nocima pa jedno cetiri meseca. Mazem joj i Calgel i dajem Paracetamol po potrebi kad bas zagusti. Ja sam bas iscrpljena, imam jos neko mantanje u predelu sinusa, malo se nakupilo ali se tesim da ce proci.

Ivanice, kako si mi ti? :wub:

Ivna, Inna, gde nam je SStar? :wub:

ja sam dobro juce resila prvi put posle par godina da krenem sama negde gde je duze od 2km a da ne koristim bajs

krenem ja kad posle 500 m krece mantanje ali nisam se dala pa svratila kod frizera i do marketa po neke stvari i na kraju odem do drugarice na kafu...juhuuuu....nista se nije desilo nisam pala na sred ulice nisam se ugusila....cak je i mantanje stalo ubrzo

sad sam sigurna da mogu i sama da prosetam (i do sada sam ali uvek uz prisusto bilo koga)...ali skroz samaa:D

pocela sam caj da pijem pa imam neke bolove u predelu materice i jajnika ali sam cula da tako treba...ljubim vasss!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja nije jos. Ide prekosutra na banjicu,izvrsice pregled. Verovatno ce I tamo raditi magnetnu pa ce videti koliko je problem I zakazati. 

V je Dobro,kaslje Ali Dana's smo poceli da dajemo antibitoik,cetvorke donje samo sto nisu izasle. juce tj sinoc je jakooo lose spavao,Ali Boze moj... nadam se mirnijoj noci,jer Sam mrtva umorna.

joj mejja znam kako ti je,I mi svaki zub oplacemo I Ne spavamo.

ivanice drzim fige za jednu bebu do godine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav žene!

Ja sam dežurna jer se mali razbolio.

Ne znam još šta mu je ali predosjećala sam dva dana prije da nešto je.

Večeras temperatura. A kad on dobije temperaturu ja ne spavam jer sam u teškoj panici

Ali eto,ne mislim na sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivna, kako ti je dete? Je li ozdravilo? 

Mene puca neki strah danas posebno, nema neki razlog sad poseban, a bila sam dobro mozda nekih mesec dana.

Inna, kako si mi ti? 

Ivanice, je li jos imas bolove u jajnicima?

Daniela, je li ti se oporavio muz?

Sstar, kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja hvala na pitanju ja sad za sad ok u smislu nema panicnih...bude straha i dosade jer sam 24 sata kuci sama  al hvala Bogu onaj horor sa gusenjem nije vise prisutan

Osecam samo stalno tvrd stomak pa panicim 

Ona blenta od ginekologa zakazao mi carski samo 6 dana pre termina a uvekse zakazuje 10 do 14 dana ranije a reko beba naprednija i gura glavicom pa da mirujem jer misli da sam se pocela otvarati...nije mi jasan kako nezna nego misli...

Ivna kako ide kod tebe kad bese tvoj termin...

Daniela nadam se da je muz bolje...zar nema neko da pricuva bebu da malo odmoris bar par sati :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao zenske,sta radite kako ste...

ja sam kako kad juce se iznervirala i posle desetak min haos od mantanja ali je stalo

danijela bice sve kako treba samo imaj veru

inna....znas ti :D

meja pozzz!!!

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivna ko spava normalno kad mu je dete bolesno... Kako je sad?

 

Kako ste?

Kod nas je sad konacno mirnija situacija. Hvala Bogu. V juce spavao kod svekre mi imali goste... malo sam iskulirala/ :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivna ko spava normalno kad mu je dete bolesno... Kako je sad?

 

Kako ste?

Kod nas je sad konacno mirnija situacija. Hvala Bogu. V juce spavao kod svekre mi imali goste... malo sam iskulirala/ :D

Ivna ko spava normalno kad mu je dete bolesno... Kako je sad?

 

Kako ste?

Kod nas je sad konacno mirnija situacija. Hvala Bogu. V juce spavao kod svekre mi imali goste... malo sam iskulirala/ :D

ko sto rekoh nije svaki dan isti...ja danas vrsila generalku u kupatilu lakse mi kad radim ne mislim puno:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jooj I ja volim da cistim.. osecam se I ja cistije-psihicki.

Inna kad ce ti raditi carski? E da ako ti I krene porodjaj spontano,jos bolje... mozes da prodje bez epixiotomije. mocices D hodas dva sata od porodjajamozda. plus ako krene prirodno, nemas bolje.. meni je krenuki samo... vodenjak tek ujutru sutradan bolovi I porodjena. a na porodjaja dobijew I buscopan I bensedin se daje nekim zenama.

 

nebevita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E daniela meni zakazali za 3 februar a na zadnjem uz beba naprednija i po nju termin 30 jan...nisu mi jasni ovde uopste...bolnica gde imam zakazano mi dalje malo pa me hvata panika dal cu na vreme stici ako krene...ja sam bila jako velik protivnik cr ali kad sam razmislila u moje stanje i moji panicni gusenje i slicno bolje carski i to u totalnoj pa prezivecu valjda...

Stigli formulari za pristanak pa imformativni razgovor dan pre ma ovde imaju procedure i procedure :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cure zelim vam srecnu novu godinu bez panike i anksioznosti

lep provod veceras!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mojr sve najbolje u novoj zdravja ljubavi i srece ida pobedimo sve strahove jednom zauvek :*

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inna koliko jos,kako se osecas? :)

Ivna ista pitanja zatebe. Koliko je tebi do porodjaja?

 

Se cuje neko sa Sanjulinom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuu bre, nikako da pisem. :)

Gde ste zenske? Kako ste?

Meni se strah vratio opet, sinoc sam imala panicni kad sam se kupala, ne znam kako sam izdrzala, noge me nisu pitale koliko su se tresle.

Imam neku vrtoglavicu,   uz to smo se svi razboleli ali hajde da ne mracim.:)

Daniela, Ivanice, ocekujem lepe stvari od vas u ovoj godini. :)

Ivni i Inni zelim lake porodjaje. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuu bre, nikako da pisem. :)

Gde ste zenske? Kako ste?

Meni se strah vratio opet, sinoc sam imala panicni kad sam se kupala, ne znam kako sam izdrzala, noge me nisu pitale koliko su se tresle.

Imam neku vrtoglavicu,   uz to smo se svi razboleli ali hajde da ne mracim.:)

Daniela, Ivanice, ocekujem lepe stvari od vas u ovoj godini. :)

Ivni i Inni zelim lake porodjaje. :)

hehe bice valjda ne gubimo nadu...

pa dobro desio se ne mora da znaci da ce opet...drzi se znas da uvek prodje :rolleyes:

ja isto mantanje ne staje od nove godine a imala i drhravice trnu i ruke i noge...ali drzim se..

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne planiram jos uvek drugo dete,volela bih,volela bih i troje ali ono ce saceka mozda. :D Pocela sa mda razmisljam,ali jos uvek se predomisljam tako da jos uvek ne.Ali ko zna,mozdami dune pa ostanem trudna. :D

 

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ostala neplanirano drugi puta trudna

Vjerojatno bi razmišljala ko i ti da nisam

Ali sada mi je drago

Mada se počinjem svaku noć budit sa strahom jer se plašim poroda i rodilišta i nociju tamo

Ali,dat će Bog da bude dobro

Još 10 tj

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislila manje. Ali brzo ce to. :)

 

Nemoj da se plasis,neces ostati mnogo tamo. A i tamo su lekari,sestre. Na sigurnom si. Drzi se sad ce to jos malo! :) :**

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.