Strahovi (anksioznost I panicni napadi) u trudnoci

odgovora

Objavljeno

Ivanice bas sam htela da te pitam kako si?

 

Inna neka te beba ne plasi,to je malo stvorenje kojem si ti sve,kad je vidis videces koliko su mali i bespomocni.

 

Ivna cujes li se sa danielic,kako je?

 

Sanjulina ti jos malooo! :)

ja

Ivanice bas sam htela da te pitam kako si?

 

Inna neka te beba ne plasi,to je malo stvorenje kojem si ti sve,kad je vidis videces koliko su mali i bespomocni.

 

Ivna cujes li se sa danielic,kako je?

 

Sanjulina ti jos malooo! :)

ja sam bolje ali i dalje razocarano zato sto neznam sta se desava...malo sam se sklonila jer me tada bebac asocirao na nesto sto mi ne ide...idemo dalje...i tako dan za danom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice sve polako...mozda vise ti stres smeta nego druge stvari:(

Daniela i ja sam bila prehladjena jako cim sam dosla ovde ono najgore me pustilo ali sada jos mi.curi nos i kasljem a proslo 2 nedelje...ludilo

Zao mi za tvog tatu...meni kad samo proleti takva misao za moje ja ludim

Pokusaj se utesiti da je tako moralo da bude...Onaj gore ima plan za sve...daje nam samo ono sto mozemo izdrzati :(

Inace zenice ja opet gore dole isto drma me strah majka ce da ide ovu nedelju pa kako cu sama kuci ostati...

A muz moj dusa zao mi ga je neznam koliko...sedi sa mnom dok.perem.kosu malo pre i pokusava me nasmejati da bi mogla oprati kosu a da ne izletim iz kupatila ...zao mi ga puno :(

Inace zene kako ste se borile sa teskocama u trudnoci mislim kako odmice trudnoca bole.ledja bole prepone ili otezano disanje....meni to stvara jos vecu paniku...cim me nesto malo zaboli mene uhvati panicni 

Evo danas setam kucu sa majkom i onako bas bol kao i desnom jajniku i oblije me hladan znoj od jaku bol jedva stigla do kuce sela sam i bol nestao...sta bi moglo biti :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice sve polako...mozda vise ti stres smeta nego druge stvari:(

Daniela i ja sam bila prehladjena jako cim sam dosla ovde ono najgore me pustilo ali sada jos mi.curi nos i kasljem a proslo 2 nedelje...ludilo

Zao mi za tvog tatu...meni kad samo proleti takva misao za moje ja ludim

Pokusaj se utesiti da je tako moralo da bude...Onaj gore ima plan za sve...daje nam samo ono sto mozemo izdrzati :(

Inace zenice ja opet gore dole isto drma me strah majka ce da ide ovu nedelju pa kako cu sama kuci ostati...

A muz moj dusa zao mi ga je neznam koliko...sedi sa mnom dok.perem.kosu malo pre i pokusava me nasmejati da bi mogla oprati kosu a da ne izletim iz kupatila ...zao mi ga puno :(

Inace zene kako ste se borile sa teskocama u trudnoci mislim kako odmice trudnoca bole.ledja bole prepone ili otezano disanje....meni to stvara jos vecu paniku...cim me nesto malo zaboli mene uhvati panicni

Evo danas setam kucu sa majkom i onako bas bol kao i desnom jajniku i oblije me hladan znoj od jaku bol jedva stigla do kuce sela sam i bol nestao...sta bi moglo biti :(

mozda te boli od tezine...da je nesto bolelo bi i kad sednes.

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inna ne brini kako se porodjaj priblizava bice tegoba...ali sve je to normalno.piskis svakih 15min,tesko hidas,bole prepone(bol u preponama sam osetila neke dve nedelje porodjaj i bilo je kao upala mišića)onda gorusica i josponesto ....spavanje postaje avantura,ali sve prodje cim se porodis. I neka te ne plaši ako posle porodjaja ces se puno znojiti(menjala sam tri majice i carsava na noc)neces moći da suzdrzis gasove,pisanje takodje moze da bude avantura,odlazak u vc moze da bude problem...ali neka te plasi. OOvo ti govorim iz dobre namere da nebudes uplasena jer je sve normalno a ja sam plakala kao kisa mesec dana sta mi je,sta mi je?! A sve.je to normalno jer tokom tih babinja ili ti 40dana od porodjaja ti se oporavljas od svega...dojenje ume da bude tesko u pocetku ali kad ga usavrsis milina,bebe su preslatke kad sisaju... veruj mi inna kad ugledas to bice... ssamo veruj.pranje kose je meni predstavljalo jak problem,ali mi je gore ako razmisljam o tom strahu...

 

 

Ivanice je l ti primas terapiju neku? Slazem se sa Innom da verovatno i stres utice... 

 

Inna sta ocekujete?

 

Ivna kako si ti,sta vi ocekujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pijem bromokriptin ali minimalnu dozu da nebi prolaktin skocio opet...ma kako bude...sutra idem opet na folkometriju ali samo ovog meseca i prestajem sa doktorima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nervira me ovaj novi forum, nista ne vidim, niti mogu s mobilnog da oisem, nece pa nece.:huh:

 

Bila sam kod mojih 5 dana i bas mi je bilo lepo, straha nije bilo puno. Sinoc sam bila na svadbi sa mm i tu mi je bilo lepo, danas mi tesko u predelu sinusa i mantanje, strah se vraca, znam ja da ne mkogu da se opustim ili da budem srecna.:angry:

 

Nadam se da ste mi sve dobro, grlim vas sve. Daniela, Ivanice, Ivna, ina, ne dajete se.

 

Srta je sa Sanjulinom, Lexy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bolje,vec duze vreme. Imam nekad napade straha ali me ne drze u strahu i sledeci dan...ako me i drze pripise to vremenu,nespavanju ili bilo cemu i ne mislim o tome. DDrago mi je da.si bolje Mejja.

 

FForum je i meni cudan jos uvek navika...

 

 

Ivanice je li ta folkometrija za ono zgrusavanje? Meni.nije nesto jasno u vezi tvog sucaja,mozda sam te pogresno razumela ako jesam oprosti. JJa sam skontala da je tebi uzrok prekida trudnoće ugrusavanje krvi(ne znam medicinski naziv) je li to uurok,je li znas uopste uzrok?

 

Ako jeste to,da.li.primas terapiju za taj uzrok? Kod nas znam mnogo zena sto su gubili bebe zbog toga,dobiki terapije cim se saznalo o cemu je rec i rodili zdravu decu. Ako ti je to uzrok ne razumem sta te.koji moj salju na neke testove prolaktina i.sl. ja sam iz tvoje price skontala da te vuku za nos lekari.izvini ako nije tako i ako si vec pisala o svemu ovome... ne znam deluje mi tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahah ivanice koja tezina ja evo sad cu u 7 da udjem a dobila 3 kg nista vise :(...mene bas onako zdoboli u predelu jajnika i kao da me tera u toalet po veliku nuzdu (sorry)

daniela jadna ja i neznam sta ocekujemo do 19 nedelje je bilo kao najverovatnije decak... a sada zadnja 2 pregleda devojcica 100%....sutra idem na ginekologa ovde pa da vidimo sta ce on da potvrdi...

I kod psihijatra bilo glupo do bola ko u filmovima ja pricala sat vremena on cutao ko curan...tablete kaze ne preporucuje bar ne dok se ne konsultiram sa ginikologom ...ja i svakako necu...ne bi mogla da zivim u strahu da ce bebi nesto biti.... ali ako ne daj boze bude neizlazna situacija tada...

Oh sve bi dala da se vrati ona stara ja ...pozitivna bezbrizna i vesela 200 na sat :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahah ivanice koja tezina ja evo sad cu u 7 da udjem a dobila 3 kg nista vise :(...mene bas onako zdoboli u predelu jajnika i kao da me tera u toalet po veliku nuzdu (sorry)

daniela jadna ja i neznam sta ocekujemo do 19 nedelje je bilo kao najverovatnije decak... a sada zadnja 2 pregleda devojcica 100%....sutra idem na ginekologa ovde pa da vidimo sta ce on da potvrdi...

I kod psihijatra bilo glupo do bola ko u filmovima ja pricala sat vremena on cutao ko curan...tablete kaze ne preporucuje bar ne dok se ne konsultiram sa ginikologom ...ja i svakako necu...ne bi mogla da zivim u strahu da ce bebi nesto biti.... ali ako ne daj boze bude neizlazna situacija tada...

Oh sve bi dala da se vrati ona stara ja ...pozitivna bezbrizna i vesela 200 na sat :(

pravo kazes...kad bi se vratila stara ja ali sta ces...guracemo mi nije nista opasno samo da poizacamo ovu negativu iz glave....

ja bila kod gin....imam dva folikula i odlicni su ali znam da nema nista od toga i ovog meseca bice razocaranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da si mi malo blizu da te lupim necim auuuuu sto bi bilo lepo....

Nemozes bre tako sto se kaze pre ruku baksuzirati....negativne misli mmogo gore deluju nego bilo sta...ljudi rak lece samosugestijom moras malo pozitivnije misliti da bi se pozitivno dogodilo...daj sebi malo nade i kuraza

...nemoj tako pre vremena pricati

Ja bila danas kod ginica sve tip top sa bebicom u najboljem redu...curica je sto me bar to raduje....doktor mi se pogodio super smirio me malo i reko mi da ako mi je sve tako da popijem koju tabletu nego da se mucim i sebe i oko mene i sve, jer mi je bas ruzno psihicko stanje pa se ja jos razmisljam....kaze mnogo je gore kasnije ako sad ne sredim stanje...dao mi jedne tablete valerijana da probam sa njima i nabrajao mi sta jos sve mogu u trudnoci...

Za antidepresive nisam jer njima treba 3 do 6 nedelje da deluju a to je vec pola od onoga sto mi ostalo pa mi se i ne  isplati ali za apaurin cu razmisliti ako mi ne bude bolje

Malo mi laknulo nadam se da cu izdrzati bez icega :(

Mene jos pa i strah probati bilo sta sto do sada nisam probala....ma osecam se ko cirkuzant :)

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te kapi su super... a pisuljka mala dolazi,divnooooo! 

Inna bice sve ok! :)

 

Ivanica me ispali :D @a.sad.navalite pa da nam javis lepe vesti Ivanice!!! :*

 

mejja kako si zi? 

 

Nema nam Sanjuline,mozda se vec mazi sa bebicom. ,:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danijela sta te ispali reci mi ako i jesam nisam namerno ljubim te

joj curica ja bas volim devojcice ali ne bi se bunila ni za batu...majka i cera su uvek bile najbolje prijateljice

mene moje mame zao zena se uvek nadje tu kad mi je lose i uradi sve sto ja ne mogu...jako mi tesko to pada da zena sa 61 moze vise nego ja sa 33 i to mi jaaaaakkkoooo smeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja danas imala cuvene strujne sokove u nogama...hmmm cudan osecaj

jako mi puno znacite i ako vas neznam a ko da vas u dusu poznajem i drago mi je da ste ostale na ovoj temi i ako imate obaveza oko dece...ja tako nesto cenim vise od bilo cega

imam tonu drugarica ali samo sa jednom i sa vama mogu da podelim i tugu i radost...

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam draga ne brini! :) idi na stranicu nazaf tj na stranu 114... posledni moj post na toj strani...

 

Ja sam htela devojcicu a imam decaka. :) ne bih ga menjala ni za sta.. volela bih jos blizance da imam. :D

 

ivanice te strujne i ja imam ponekad. Uglavnom kad se uplasim. Inace ti si onda godinu dana mladja od mog supruga. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee zenice da mi niste vi kome bi se izjadala osim sa majkom...ali ona nije dozivela to

Bas bi htela da se jednom nadjemo svi na kafu :)pa da se ispricamo svi paar sati :)

 

Ivanice ja te strujne sokove sam imala kad sam ostavljala antidepresive kao krize u rukama u nogama ....uh jezivo mi.je bilo skroz

I ja kad vidim neku babu ovde hoda uz pomoc onih metalnih za koracanje i hoda zena kupuje pazari a mene zdravoj pravoj na 29 ludi mozak i mislim da cu pasti na ulicu ...ljubomorim baki.od 70 auuuuu gde ode ja ...hahahahah

Ajde daniela sada jednu curicu da pravo drustvo bati :)

i ja sam.htela blizance al nemam ni ja u familiji ni moj muz ....sa jednom mukom dobijes dve :)

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da upadnem da vas okurazim :)

pisite dnevnik zene, i stalno sebi govorite da vase misli niste vi, a ni vasa osecanja niste vi. Vi ste od svega pomalo, a vasa sustina je mnogo vrednija i znacajnija nego sto mislite. Zamislite koliko ljudi zavisi od vas, koliko drugima znacite, a zamislite i koliko toga jos mozete da iskusite, vidite, uradite.

Neko se bori sa simptomima depresije, mozda Inna? Moras da se trgnes draga, da krenes u nesto, bilo sta. Tamo gde zivis sigurno ima dosta mogucnosti, ako nista, kad se bebica rodi ici ces u parkice, upoznaces i neke mame, mozda posle 2,3 mes mozes na onaj aerobik za mame i bebe, to ce biti spas za dusu i telo. Sad se naoruzaj strpljenjem, kad se beba rodi, prvih 6 ned je mnogo tesko, drmaju hormoni, boli rana, grudi, beba place. Imas osecaj da te je neko ubacio u horor film :) Ali to prodje i postanes jaca, otkrijes kolika je snaga u tebi. 

Svi anksiozni i depresivni potiskuju svoju prirodu, treba ti nesto gde ces izbaciti sve, gde neces morati da pravis kompromise kao sto pravis sad. 

Ivanice, imas folikule, imas ljubav, imas mladost, polako...ne trci u buducnost, uzivaj u danu, zamisli kako ce ti faliti nezasticen seh kad budes opet morala da se pazis da ne zabebis :) Pa neka noc uz vino, pre nego sto ostsnes trudna, neko putovanje?

Cuvajte se drage zenice, ono sto def pomaze je vracanje sigurnosti u sebe, prijatelji i puno smeha. Ima super serija koje mozete da gledate, dobrih knjiga, a ima i dobrih ljudi jos uvek. 

ivannnica, ivna, Inna29 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravi od mene:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj inna ja bih radije decaka mislim. Nekako sam navikla :D 

 Ali ne jos..jos malo cemo sacekati.

 

Leni kako si ti,kako bebica? Ja.obizavam tvoje.postove!

 

Ivna kkao si ti? Je k' se cujes sa danielic,kako.je? 

 

Ivanicr vidis,leni.dade.dobru ideju. Sto ne otputujete negde za vikend ako.mozete ili nesto? Prijace ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni hvala na lepim recima ....uvek imas lepe savete koliko sam citala starije postove....

Meni sve to tako tesko da ja primenim nesto a druge uvek savetyjem i okurazim :)

ivna pozdravi danijelic reci joj da se javi kkako je ona i bebica....reci joj da je jedna panicarka ovde treba puno :)

Bas bi zelela da mi kaze kako je progurala trudnocu i poradjaj i kako je sada jel koliko sam mogla primetiti i moje je stanje kal sto je i njeno bilo...

Vise bi mi znacio razgovor sa njom nego sa bilo kojim lekarom :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro sam, ima teskih dana, vec nedeljama ne spavam, sve to uzme danak. Ali znam da ce i to proci i da ne smem da se pustim " niz reku". Kad sam sve izdrzala, i ovo cu :)

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni, jako mi je drago zbog tebe, uzivaj sa tvojim princezama.:wub:

 

Ja sa telefona ne mogu da pisem, da citiram, da citam prethodne stranice, nista, a dok dodjem na red na kompjuter od mm, bruka.:lol:

Ina, jaka si ti, prebrodices ti ovo, verujem u tebe, i ti i ostale, kao i Ivna,, pa sve smp prosle i porodile se i evo nas. :) Imas li nekog drugog iz porodice da ti dodje kad ti se mama vrati? Ja sam mislila kad sam se prosle godine odvojila sa mm i decom da necu moci sama podneti da ostajem, kako cu izdrzati, pa se nekako i to sredi, ima se obaveza oko namirivanja, sredivanja, dece na prvom mestu, kuvanja, samo ih nadji. :)

 

Ja imam gusenje od zeluca zbog konstantne napetosti, moracu da posetim dr, ovako vise ne ide,   ne mogu da funkcionisem, sve neki cudni simptomi, jutros me samo jak puls udari u vrat i presta, a pre toga sve normalno. :angry:

 

Ivanice, molim Boga da te obraduje bebom,  i da osetis majcinsku radost, samo  nemoj imati negativne misli, rezulati su ti dobri, samo napred.:wub:

Daniela, ucekujem uskoro lepe vesti od tebe, znas na sta mislim. :baby:

 

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o leni zeno bas mi je drago sto si svratila do nas malcice....ljubac za bebicu

mene od nocas nesto probada ispod rebra sa leve strane...traje par sekundi i stane pa opet krene za 15 min

rado bi ja van grada ali mm radi 12 sati jedva nadjemo vremena za keksic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bolje,vec duze vreme. Imam nekad napade straha ali me ne drze u strahu i sledeci dan...ako me i drze pripise to vremenu,nespavanju ili bilo cemu i ne mislim o tome. DDrago mi je da.si bolje Mejja.

 

FForum je i meni cudan jos uvek navika...

 

 

Ivanice je li ta folkometrija za ono zgrusavanje? Meni.nije nesto jasno u vezi tvog sucaja,mozda sam te pogresno razumela ako jesam oprosti. JJa sam skontala da je tebi uzrok prekida trudnoće ugrusavanje krvi(ne znam medicinski naziv) je li to uurok,je li znas uopste uzrok?

 

Ako jeste to,da.li.primas terapiju za taj uzrok? Kod nas znam mnogo zena sto su gubili bebe zbog toga,dobiki terapije cim se saznalo o cemu je rec i rodili zdravu decu. Ako ti je to uzrok ne razumem sta te.koji moj salju na neke testove prolaktina i.sl. ja sam iz tvoje price skontala da te vuku za nos lekari.izvini ako nije tako i ako si vec pisala o svemu ovome... ne znam deluje mi tako...

da imam zrombofiliju i imam terapiju al tek kad zabebim evo i leni se bockala i rodila bez problema

folkometrija je ultra zvuk gde se prati rast folikula iz kog bi trebalo da izadje jajasce...to je pregled sondom isto kao kod trudnoce samo slika jajnike

radi se od sedmog dana ciklusa pa nadalje...sutra idem opet da vidimo dal ce puci...evo imam i ovulacionu sluz od jutros...znaci od sutra da se nadam ovulaciji i sto vise keksa ;)

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zaboravih da napisem da pored trombofilije imam problema sa prolaktinom bio je jako visok ali sam ga spustila terapijom

inace on remeti ciklus i ovulaciju cak neke zene sa visokim prolaktinom nemaju ovulaciju ili kao ja imaju ali je ne kvalitetna a to je jedno te isto

visok prolaktin izaziva i benigdni tumor na hipofizi koli se zove prolaktinom i on dodatno luci ovaj hormon...ja ga na svu srecu nemam jer nebi ovako brzo spao

pijem jos uvek terapiju svaki drugi dan cetvrtinu da nebi opet skocio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice, bice to dobro, osecam to, pod terapijom si, nema razloga za brigu.

 

Desava li se nekom da ga boli zdrelo i vratne zile? Ja to osecam celi dan, kontam da mi je mozda od zeluca ali nisam  sigurna, noge su mi nekako cudne, kao da nisu moje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.