Strahovi (anksioznost I panicni napadi) u trudnoci

odgovora

Objavljeno

Nema nikog. :(

Zene, kako ste mi? Ja sam pod strahom ceo dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog cega Mejja sta je bilo

Na koda se naljutila danijela i sta je bilo

ja danas dobila rezultate prolaktina skroz je pao a samim tim i jedan kamen sa srca

jos uvek cu terapiju ali smanjenu da nebi opet skocio

i cudno je to da je bio 43,7 a sada 2,8 inace ref.vrednos.su od 2,5 do 14,6

za samo mesec dana terapije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesti, vesti, i samo vesti me ubise.

Mislim da je pisala na jednoj temi, da li bese o nocnom strahu kod dece, pa je. clanice nisu razumele, mislim da se tu uvredila.

Bas mi je drago zbog tebe Ivanice, najbitnije je da ti je terapija delovala. i sad nema smetnje. :)

I

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla sam ti da ne slusas nista sto tebi ne prija...ja sam tako resila i to je to...nema potrebe da se stresiras i uznemiravas...imas decu usredsredi se na njih

sto se tice danijele mislim da nije htela nista lose reci i svako ima prava na svoje misljenje i stav...tako da je skroz podrzavam...treba da se vrati i da ne obraca paznju na klanove koji su se stvorili na ovom forumu a nema ih samo na toj temi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih rado da ne znam.nista ali cujem, vidim, razmisljam, i pokrece se lavina. Bas sam. uznemirena, nemam mira, jako neugodan osecaj.

Daniela, hajde, vrati se!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sve samo preosetljive i treba da se klonimo ruznih stvari

ja sam ipak ponosna sto nisam flegma

mene je ovo jako pogodilo sa danijelom...naletela bas na klan koji je uhvatio korenje

opet ponavljam da svako ima pravo na misljenje i da ovo nije niciji forum licni vec nas

sire se i neke dezinformacije i zastrasuju se zene...pihhhh

jedino se ovde osecam da sam svoj na svome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I,ovako nas je malo tu :(

Ivanice sretno ti sada

VI bolesne,brzo ozdravite

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo i ja da vam se pridruzim :-/. MNOGE CLANICE SU UPOZNATE sa mojim profilom ali ispricacu i ostalima, meni je baba umrla prosle godine osam dana od rodjenja od teske urodjene srcane mane,tada mi se prvi put desilo da dpk lezim nocu osecam da mi se mozak gasi i to me budi iz sna onda me uhvati uznemirenost, drzalo me tako neko vreme dok se nisam zaposlila. Sada sam opet trudna u sedmom mesecu i imam ruzne osecaje naprimer nemogu da gledam tuzne emisije ili ako je u filmu nesto tuzno desava nemam osecsj da sam tuzna nego uzmemirim se i moram da promšnim kanal osecam strah i nelagodu, isto tako mi se pojavi iz cista mira neki nemirnelagoda strah od svega i kad pocnem da se produbljujem sve mi je gore i gore. Osam malaksalost u rukama i nogama nocu slabo mogu da spavam a kad spavam sanjam lose kako ce ovoj drugoj bebi nesto da se desi i da sma dobila boginje a trudna sam pa da mi je gladna beba ako dovoljno ne jedem i to mi neda mira. Mozak mi radi i danju i nocu punom parom premoren je i neznam kako da ga ugasim.... Poomagajte sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, jako mi je zao.zbog gubitka bebe. :( :( :(

Po svemu sudeci, tvoja uznemirenost i sttah su normalni, plasis se da se i bebi sad nesto ne desi. Sve sto te uznemituje i stvara ti strah izbegavaj, pocevsi od ljudi ako ti neko ne odgovara, tuznih serija, filmova, tuznih vesti. Ove simptome kohe imas su tipicni simptomi anksioznosti koje mozes " izleciti" meditacijom, cajevima, u poslednje vreme pihjem maticnjak a bas lepo opusta.

Mi na ovoj temi preporucujemo knjigo Panic away, ima prevedena na nas jezik.

Izvninjavam se zbog rukopisa, ne vidim sta pisem. :)

Zelim ti. da rodis zdravu i srecnu bebu koja ce oterati tvoje brige i strahove. mislim da ce te ona i preporoditi.

Tangerine i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja hvala puno taj nemir mi se nekada pojavi prosto od niotkuda iz cista mira a nekad ima azlog kao sto je film ili emisija. Onda verovatno i pritisak mi obara na nervnoj bazi pa cak hoce i da se spoje. Do skoro sam sanjala mrtve duse kako plivaju u staklenom akvarijumu mrtve fetuse boze pomidlicete da sam skroz prsla sa mozgom:-| sanjala sam i bebu moju kao da ima godinu dana, onda sanjam da me neki scepa a ja nemogu da vrisbšm niti dam nikakav zbak pa cesto placem u snu. Mislis li da ce to prestati porodjajem? Kada mi naidje taj osecaj sve me pladi svaka sitnica bukvalno a kada toga nema ave je normalno. Isto kad ga nema razmisljam sto ga nema sad u pojavi se ubrO:-! Imala dam ja problema sa akcioznoscu kao tinejdjerka ali sam prevazisla hvalabogu uz njegovu pomoc. Ova smrt me je izbacila iz koloseka opet i tako se borim. Celu noc razmisljam mozak mi radi a telo spava kako sam dirala domestis pa sta ako stavim usta i otrujšm bebu eto koliko je to glupo i neverovatno smesno i to me je smaralo celu noc pa onda kao nema. Bebe da se pomera pa ustajšm gledam pratim kao nenormalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NisM otsla sa foruma zbog vas ovde! :)

Mejja videla si sta sam pisala ns toj temi,nisam se.uvredila samo mi je zao jer ovo nije orvi.put da sam napadnuta jer eto nekog vucem prosto za jezik i nerviram. Ovo je.forum,sto.ljudi sto.ćudi..ja od.kako sam clan foruma nikad.nikog ovde nisam napala i psovkama.uzvracala.jer.sam imala.drugacije misljenje. Jeste,ja jesam preosetljiva,pa sta! Svi imamo neku manu... jos necu.otici ali.iskreno strah.me da.pisem na druge.teme a volela bih da caskam,delim misljenja sa drugima i iskustva. Osoba sam društvena koja voli da.pomaze i prica.

Lexy jako mi.je zao zbog gubitka bebe.drzi se. Meni se anksioznost javila nakon očeve smrti(samo pet nedelja nakon mog porodjaja) ja lično sebi pomognem tako sto.ne.obracam paznju.na simptome i govorim sebi.da.je sve u glavi. Ponekad popijem caj maticnjaka,kamilice ili nane. Odlazim na jogu,hatha jogu najvise.zbog.kicme ali i meditacijr.i disanja. Gledaj komedije,čitaj nesto lepo. Imas.super film sa Camron diaz,j lo i jos neki zove se what to ecspwct when u expecting nesto tako. Super je film odgledaj... ja verujem da sve u redu i bice!

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice tvojih snova to je normalno. Nakon oceve smrti sam sanjala kako trcim prema njemu da ga zagrlim a on sw pretvpri u.dim i nestane. Umrro je od infarkta.za.jedan dan nije.lezao bolovao nismo.ocekivali. hocu da.kazem da.su snovi odraz tvog straha,želje i sl. Smrt deteta je grozna stvar..jako.mi.je zao sto.si to.prosla. ane.znam ni sta da.ti.kazem tacno a zelim da ti.pomognem... sve u svemu samo veruj i ne brini,sve je ovo sto ti se dogadja normalno a.obzirom sta si doživela! Jaka si,bice sve ok! :*

Ivanice.jako mi je drago da su ti rezultati u redu! :)

Kako ste ostale?

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy draga i meni je pocelo posle gubitka ploda...kazu da je stres okidac za mnoge stvari

mi smo inace osetljive osobe i svaka sitnica u nama budi uznemirenost koju mozemo da resimo same

naj bitnije od svega je da prihvatis stanje i da shvatis da nije nista strasno i da nemoze nista da se desi...uzivaj u svojoj trudnoci i mazi stomacic

meja je vec pomenula maticnjak njega mozes popiti slobodno par puta dnevno jako opusta...ali ne zaboravi da je sve u glavi i da nije opasno...previse brinemo umesto da se opustimo i uzivamo

pisi kad god ti je tesko mi smo tu da pomognemo sto god je u nasoj moci

lexy i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannica kad si ti izgubila bebu? Kad se to dogodilo? Kako si sada? Jesi li trudna opet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, uveravam te da kad rodis i ugledas zamotuljka malog/malu da ce tvoje brige prestati, trenutno si sad samo okupirana mislima da bebi nesto ne bude( a nece akoBog da), bice ona nama ziva, zdrava, vesela i ponosna na svoju mamu. I te snove kohe imas su produkt tvoje podsvesti jer si se opteretila. Nabaci osmeh na lice i radij se susrrtu sa bebom. :)

Daniela, dobro ti meni dosla. :) Opusti se, previse smo osetljive pa sve primamo k srcu. Ovo je forum, svako svoje miisljenje iznosi, neko se slaze, neko ne, svi smo razliciti, a samim tim i nasa misljenja, nneko prihvata, neko ne.

Ja svaki dan imam od zeluca gusenje, dodje mi do grla, narovito ako sam uzbemirena, vise ne znam sta cu sama sa sobom, samoj sebi na zivce idem sa ovim simptomima.

lexy i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MEJJA dan Boze iz tvojih usta u Bozije usi:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala dva spontana pobacaja i jako tesko sam podnela

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam trudna a nemam ni dece...pokusavamo vec 7 meseci ali nista

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy, bice to sve dobro, ako Bog da, nadji sebi neku zanimaciju kad ti naidju lose misli, gledaj smesnu seriju, setaj, pozovi nekoga, sredi kucu.

A sve najbolje zelim i nasoj Ivanici, da je Bog dragi obraduje zdravom i normalnom bebicom. :)

Mene veceras sve stiglo, gusenje, secanje, ps zatim plac. Ne volim da me neko sad zali,ali mi ponekad treba podrska i zagrljaj mm, a on kulira, nije ga briga kako se ja osecam.

ivannnica i lexy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannaica od srca ti zelim da sto pre zatrudnis i da nebrines jer dosta udela ima to kad puno zelis bebu pa nemozes da jš dobijš. U kojoj nedeljinje bio spontani?

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannaica jeai li odradila. Sve od prgleda? Ja sam radila. Dosta toga da se nadje uzrok, jesi li ti radila preglede, jesu li nasli nesto? Uradi ako vec nisi test na trombofiliju to je u vecini slucajeva uzrok spontanih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja, ne vjerujem da ga nije briga. Muški mozak to teško kapira

I ja sam znala plakat a on bi stao bez reakcije...

Pozdrav novoj članici

Ne mogu zamisliti kako je izgubit bebu. Pokušaj ne gledat ovu trudnoću kroz taj prošli dogadaj. Biti će sve dobro. Ponavljaj si to svaki dan

lexy, ivannnica i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannaica jeai li odradila. Sve od prgleda? Ja sam radila. Dosta toga da se nadje uzrok, jesi li ti radila preglede, jesu li nasli nesto? Uradi ako vec nisi test na trombofiliju to je u vecini slucajeva uzrok spontanih.

da nadjena mi je trombofilija kao uzrok,sad mi je prolaktin bio visok al sam ga dovela u red terapijom...pa videcemo

prvi je bio u sedmoj nedelji i radjena kiretaza a druga je bila biohemiska....sad imam strax da se ne desi opet kad zabebim i pored terapije...

sto se tice trudnoce imam taj strah koji me ne napusta

i jako mi je tesko kad cujem da se nekom tako desi,nebitno u kom je mesecu....gubitak je gubitak....

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored terapije nemoze to da se desi, znam dosta clanođica koje su sa trombofilijom i dobili zdravu decu tako da razumem. Tvoj strah u potpunosti nedaj se budi jaka tu smo svi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lexy draga uvek cu imati strax ali sta cu bar prva tri najkriticnija meseca da preguram posle ce mi biti lakse...

Ne brini sada najgore je proslo tu su i dr.koji najverovatnije prate trudnocu i sve ce biti o.k verujem a moras i ti

opusti se sada posle porodjaja krece zurka

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.