Strahovi (anksioznost I panicni napadi) u trudnoci

odgovora

Objavljeno

Da li vam se desava da vam padne pritisak, i da vam ti simptomi izazivaju anksioznost i paniku? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženeeeeee, gde ste, kako ste ? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vam se desava da vam padne pritisak, i da vam ti simptomi izazivaju anksioznost i paniku? :blink:

Ti simptomi su, dobrim dijelom, isti - onaj osjecaj kao da si odvojena od tijela... ili neki cudan osjecaj u ocima, usima... Kao da si u magli.

Onda pomislis da je panika krenula i automatski aktiviras strah - onda pritisak naglo skoci, pa srce pobudali... pa onda mislis da ces se onesvijestiti ili, jednostavno, skrenuti :)

A to je, zapravo, samo pritisak!

Kad to osjetis, samo stavi malo soli na jezik i popij casu vode, malo pokvasis zglobove i odmah prodje.

Jana78 i Ivanica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti simptomi su, dobrim dijelom, isti - onaj osjecaj kao da si odvojena od tijela... ili neki cudan osjecaj u ocima, usima... Kao da si u magli.

Onda pomislis da je panika krenula i automatski aktiviras strah - onda pritisak naglo skoci, pa srce pobudali... pa onda mislis da ces se onesvijestiti ili, jednostavno, skrenuti :)

A to je, zapravo, samo pritisak!

Kad to osjetis, samo stavi malo soli na jezik i popij casu vode, malo pokvasis zglobove i odmah prodje.

Sazem se sa Malim Idjosom. I ja mnogo nizak pritisak, ali vec sam navikla na njega, a poceo je da se odrazava na glavobolje sad. Takodje je dobro da u soljici case jogurta stavis so, ne puno i to popijes, i bude bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti simptomi su, dobrim dijelom, isti - onaj osjecaj kao da si odvojena od tijela... ili neki cudan osjecaj u ocima, usima... Kao da si u magli.

Onda pomislis da je panika krenula i automatski aktiviras strah - onda pritisak naglo skoci, pa srce pobudali... pa onda mislis da ces se onesvijestiti ili, jednostavno, skrenuti :)

A to je, zapravo, samo pritisak!

Kad to osjetis, samo stavi malo soli na jezik i popij casu vode, malo pokvasis zglobove i odmah prodje.

Hvala, znači nisam jedina koja je mešala ta dva stanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paničarke, kako podnosite ovu paklenu vrućinu, da li ste anksiozne, pisiteee :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jako tesko podnosim vrucine, jos zivim u stanu pa je jos toplije. Mene hvata nervoza, glavobolja, sva sam troma, bolje da me niko ne dira, inace pocinjem da ujedam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam dozivela pn na pregledu ultrazvukom, a kako i ne bih, hematom se povecao na cak 70x20 i preti da povuce bebu sa sobom. A pritom mi je saopsteno na takav nacina kao da sam stoka koju nista ne dotice....Mislila sam glava ce mi eksplodirati, a srce...htelo da stane...I pritom kaze-ako hoce da ode neka ode...Sta da ode, gde da ode?Pa nisam ja trudna 2 nedelje nego 14...to je vec formirano dete...I ko nije imao panicne neka ode jednom kod nasih ginekologa...Dusa mi se iscepala...

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam dozivela pn na pregledu ultrazvukom, a kako i ne bih, hematom se povecao na cak 70x20 i preti da povuce bebu sa sobom. A pritom mi je saopsteno na takav nacina kao da sam stoka koju nista ne dotice....Mislila sam glava ce mi eksplodirati, a srce...htelo da stane...I pritom kaze-ako hoce da ode neka ode...Sta da ode, gde da ode?Pa nisam ja trudna 2 nedelje nego 14...to je vec formirano dete...I ko nije imao panicne neka ode jednom kod nasih ginekologa...Dusa mi se iscepala...

E pa strasno, imas li ti mogucnost otici kod drugog doktora? Kako si inače, psihicki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa isla sam i privatno i drzavno, 3 uz za 10 dana. Dosta mi je.Jako sam lose.Opet panika, anksioznost, opet sve jako...Ne znam kako cu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tebi se blizi porodjaj, kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam dozivela pn na pregledu ultrazvukom, a kako i ne bih, hematom se povecao na cak 70x20 i preti da povuce bebu sa sobom. A pritom mi je saopsteno na takav nacina kao da sam stoka koju nista ne dotice....Mislila sam glava ce mi eksplodirati, a srce...htelo da stane...I pritom kaze-ako hoce da ode neka ode...Sta da ode, gde da ode?Pa nisam ja trudna 2 nedelje nego 14...to je vec formirano dete...I ko nije imao panicne neka ode jednom kod nasih ginekologa...Dusa mi se iscepala...

Bas mi je zao zaista. :( Samo miruj, neka ti muz cuva cerkicu i pij Utrogestan, mislim da su ti ga prepisali. Ja sam u prvoj trudnoci imala hematom i hvala Bogu nestao je, nadam se da ce i sa tobom tako biti. A za doktora nemam rijeci, idiot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se bliži porodjaj , tako i moj strah posteje jači, svega je previse, i anksioznosti i panike.... -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se bliži porodjaj , tako i moj strah posteje jači, svega je previse, i anksioznosti i panike.... -_-

Proci ces ti super na porodjaju, videces. :) Kad pocnu bolovi tad nema panike ni aksioznosti, samo ti je na pameti da sto prije ugledas bebicu. Ja te u potpunosti razumijem kako se osecas, jer ja nocima ne bih spavala jer bi me strah hvatao razmisljajuci kako cu, i na kraju porodih se super. :)

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka rekla da joj kazem da li cu prirodno ili carski, bas zbog tog mog stanja :(

Kako se ti osećas, kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorka rekla da joj kazem da li cu prirodno ili carski, bas zbog tog mog stanja :(

Kako se ti osećas, kako si?

Ni ja na meni da te ubedjujem, ja sam ti ispricala svoje iskustvo, tako da sam uvijek vise za prirodni porodjaj nego za carski. Sad kako se ti osecas i mislis da mozes, ali kako god izaberes, zelim ti da super prodjes. Ja sam sad dobro, hvala Bogu, izlazim, setam, nema puno akosioznosti, kad se javi iskuliram je i tako. :) U trudnoci se povecava serotonin, hormon za raspolozenje, pa ponekad bih volela da sam uvijek trudna, da me strah zaobilazi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam još vremena da odlučim, 9-og mi je zakazala pregled i ctg.... Ponekada sam tako besna na sebe sto ne umem da se oslobodim te anksioznosti, nego kada me uhvati, ja je jos vise produbljujem, pa mi krenu i telesni simptomi...A bila sam ok negde do 5-og meseca trudnoce, nisam ni razmisljala o strahovima...

Nadam se da ću proći ok na porodjaju... Kako uspeš da iskuliras anksioznost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni sama kako sam uspela da ih kuliram ali mi ide od ruke. :) Samoj sebi sam dan organizovala, imam obaveza nekih stalno, pa sam sad vise okupirana njima nego strahom. A ti si vec usla u 9 mesec, izlazi i razgledaj stvari za bebicu malu, zamisljaj nju kako ce ti promijeniti zivot sigurno na bolje, svako razmisljanje o buducoj bebici dace ti smiraj, pa ga iskoristi. :)

Ivanica85, albatros i Mali Idjos volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice i ja bih ti od srca preporucila prirodni porodjaj, mozda uz epidural. A ko imas tu opciju. Manje ces lezati u bolnici, manje ces se oporavljati, i sve ce biti dobro, ponavljaj to u sebi. Mora biti. Borac si a da to i ne znas. Mi majke sve smo borci.

Ivanica85 i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice i ja bih ti od srca preporucila prirodni porodjaj, mozda uz epidural. A ko imas tu opciju. Manje ces lezati u bolnici, manje ces se oporavljati, i sve ce biti dobro, ponavljaj to u sebi. Mora biti. Borac si a da to i ne znas. Mi majke sve smo borci.

Joj bojim se kako god da okrenes, stvarno nisam pametna sta da radim... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam sta sve pisete i nazalpst moram da se ubacim sa tim da je strah jaci od nas pogotovo sto smo sada i ranjive a neke i malo depresivne. Ja ne znam kako da se izborim sa svim tim. Mene malo jace drmaju hormoni plus strah ne znam vise gde bi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam sta sve pisete i nazalpst moram da se ubacim sa tim da je strah jaci od nas pogotovo sto smo sada i ranjive a neke i malo depresivne. Ja ne znam kako da se izborim sa svim tim. Mene malo jace drmaju hormoni plus strah ne znam vise gde bi

Ista situacija je i kod mene, svaki dan u krug, pogotovo sto mi se približio i porodjaj, strah me bukvalno paralise... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve isto i kod mene. Ali svaki pregled prezivim, i svaki dogadjaj preguram. Tako i vi. Svaki dan isto, samo vrtim razne scenarije...i nerviram se...a cemu, i sa i bez mog straha bice isto. Neka su nam bebe zdrave izguracemo. Ne dajte da potonete skroz.Borite se. Imati dete je nesto najlepse sto vam zivot da. Ali je isto tako i strasno,Ali ljubav ce ugusiti strah.Mora tako biti

Ivanica85 i Jana78 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta radite kada vas uhvati ona odvratna teskoba i ne pusta ceo dan ? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.