Strahovi (anksioznost I panicni napadi) u trudnoci

odgovora

Objavljeno

Pa Mejja,kapiram da je to jedini nacin da se normalizujem,jeste tesko ali se trudim...Proucavam onaj deo kad treba da "prizivam" napad i da prodjem kroz to svesno,a ne da bezim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice, čestitam!

Hvala draga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I od mene sve cestitke sto je sve proslo kako treba. :) Bas mi je drago,vidis da mozes da ne mislis na strah kad covek skrene paznju na nesto drugo. :)

SuperStar, kako ti se svidja knjiga, dokle si? :)

Hvala ti... :) ma naravno da može, sve dolazi iz glave :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na moju psihu sve utice :D Ako pitas kako sam danas,sve sam santrljiva (ako me razumes :D ) Pokusavam da primenim one savete iz knjige i bas je tesko ali pretpostavljam da je to jedino resenje -_- Kako si ti?

Dobro, švrljala sam ceo dan, pa sam umorna i jedva čekam da legnem, i molim boga da se naspavam :wub:

Ma izguraćemo mi to, , moramo, nismo jedine :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Mejja,kapiram da je to jedini nacin da se normalizujem,jeste tesko ali se trudim...Proucavam onaj deo kad treba da "prizivam" napad i da prodjem kroz to svesno,a ne da bezim...

Da, bice ti tesko u pocetku, mada dok se uhodas sa onim JOS jer time dozivas strah, on cr kasnije poceti da bezi od tebe, ne ti od njega. :) i ono kuliras posle. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste hrabrice moje hrabre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preživeh ja i to, i to superrr, nije bilo straha, anksioznosti, crnih misli, prosto sam samu sebe iznenadila.

Sada jedino imam problem sto lošije spavam nego pre, nekako nikako da se naspavam, kao da sam stalno napeta. Kako vi drage moje paničarke spavate?

Ja otkad sam malo poodmakla sa trudnoćom sve više imam problema sa snom.Budim se,pa ne mogu opet da zaspim,pa se teško namestim,ružno sanjam,odnosno sanjam neke čudne snove i tako u krug.

Drage mame i trudnice, da li vremenske promene uticu na vasu psihu?

Uh,na mene baš utiču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros ugledala dvije crtice na testu. :) obarovala sam se a i strah me uhvatio malo.

paper_moon, Voljena žena i Fox volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bas mi je drago ^_^ Pa ti si brze nego sto sam ocekivala :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros ugledala dvije crtice na testu. :) obarovala sam se a i strah me uhvatio malo.

Čestitam draga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji simptomi anksioznosti su vam najgori, šta je to sto najteže podnosite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji simptomi anksioznosti su vam najgori, šta je to sto najteže podnosite?

Najteze podnosim sto se ponasam kao da nikada nece 'svanuti' <_<

I stalna sumnja u sebe kad me uhvati to u masinu.

+ izlazak na ulicu. (al to moram, niko me ne pita)

Mejja, SuperStar i Ivanica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravi cas 'ajduci :D Ja vec nekoliko dana ni mrtva ni ziva,a sve zbog onog osecaja nestvarnosti >_> Najgore je to,onda krenem da panicim... Mislim da je samopouzdanje problem,bar kod mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je samopouzdanje problem,bar kod mene

Kod mene definitivno to jeste. Smucilo mi se da budem pater familias. Mnogo bre. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da smo sve isti profil licnosti -_- Ja sam kao debil svima na usluzi i razumem i tesim i slusam sve,a kad mene neko treba,nema ih nigde!Ja prvo svima da ugodim,pa sebi...Je l' i vi tako?

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da smo sve isti profil licnosti -_- Ja sam kao debil svima na usluzi i razumem i tesim i slusam sve,a kad mene neko treba,nema ih nigde!Ja prvo svima da ugodim,pa sebi...Je l' i vi tako?

Ja bogami ne, pre sam bila takva, ali nisam već godinama, gledam da uvek radim sve onako kako meni odgovara, i ne osećam krivicu zbog toga. Moj ti je savet da počneš i ti tako da radiš, jer niko drugi niti živi tvoj život niti nosi tvoje probleme draga :wub:

Mejja i SuperStar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno ali potpuno si u pravu...Zbog toga i prolazim kroz ovo ali verovatno se to uci s godinama,vec shvatam greske ali nisam nacisto...

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno ali potpuno si u pravu...Zbog toga i prolazim kroz ovo ali verovatno se to uci s godinama,vec shvatam greske ali nisam nacisto...

Promeniće se to kada rodiš bebsona :D

Kako si ti ovih dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bas mi je drago ^_^ Pa ti si brze nego sto sam ocekivala :P

Ja nisam mogla da verujem, ali bice to sve dobro, ako Bog da. :) A ti me bas pre neki dan pita kad cu drugu bebu, evo odgovora. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam draga ;)

Hvala ti, ja svima vama zelim brz i lak porodjaj. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti, ja svima vama zelim brz i lak porodjaj. :)

Hvala ti... ja se samo bojim svog straha kada taj dan počne da se približava :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti... ja se samo bojim svog straha kada taj dan počne da se približava :blink:

Meni je taj dan ostao u secanju po lijepom, veruj mi. Kada sam dobila kontrakcije, ja sam samoj sebi masirala ledja jer mi je tako bilo lakse i smijjala se, niko mi nije verovao da cu da se porodim taj dan. :) Sto sam usla u salu, zaboravila sam na strah, samo sam mislila na bebanu moju i da li ce mi biti ona dobro. Bice to dobro draga moja, ne sumnjaj slobodno u to.

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je taj dan ostao u secanju po lijepom, veruj mi. Kada sam dobila kontrakcije, ja sam samoj sebi masirala ledja jer mi je tako bilo lakse i smijjala se, niko mi nije verovao da cu da se porodim taj dan. :) Sto sam usla u salu, zaboravila sam na strah, samo sam mislila na bebanu moju i da li ce mi biti ona dobro. Bice to dobro draga moja, ne sumnjaj slobodno u to.

Hvala draga, svaka reč podrške nama paničarima mnogo znači :)

Kaži mi, jel to toliko strasno kao sto pricaju? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga, svaka reč podrške nama paničarima mnogo znači :)

Kaži mi, jel to toliko strasno kao sto pricaju? :(

Nema na cemu, znam kako je to. :) Sve zavisi kakav je kome prag tolerancije na bol. Ja sam prije imala mnoge bolne menstruacije ali bas, tako da mi porodjaj nije tesko pao, imala sam sat vremena jake bolove i porodila se, dobila sam indukciju da se jos malo otvorim, kazu da su prirodni bolovi manji nego a indukcijom ali eto, da se majka ne muci a ni beba. Da je toliko strasno kazem sve zavisi kako koja zena dozivljava bol, ali zaboravi se to. :rolleyes:

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno ali potpuno si u pravu...Zbog toga i prolazim kroz ovo ali verovatno se to uci s godinama,vec shvatam greske ali nisam nacisto...

Ja nikako da naučim :) .Al eto sad su svi po strani,a beba je na prvom mestu.Možda joj ugađam i previše,ko zna :) .

SuperStar i Ivanica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.