Strahovi (anksioznost I panicni napadi) u trudnoci

odgovora

Objavljeno

Ja bih tako volela da mogu da ti pomognem, nemaš pojma koliko bi mi bilo drago kad bih nekako uspela da ti dočaram koliko sve to nije strašno.

Ta svadba, to je jedan dan, koji će proći, i u kom ti treba da gledaš da uživaš i da se opustiš, koncentriši se na mužića i na sebe, na vašu ljubav.... gostima ništa neće faliti, i sve ćete vi to srediti, a ako neko ne bude bio zadovoljan, samo da ti kažem- uvek ima neko ko nečim nije zadovoljan, jednostavno postoje takvi večito nakrivo nasađeni ljudi, pa makar im servirala šampanjac i kavijar i svirala im najlepša muzika, oni će naći nešto što im ne valja...ima takvih papana.

A ti se opusti, pokušaj da preko dana pokloniš sada sebi malo vremena, po pola sata za relaksiranje, uradi neke vežbice dok slušaš omiljene pesme, pleši, skači, ljubi muža, mazi tibu, biće ti sve ove obaveze koje moraš da pozavršavaš mnogo lakše ako dozvoliš i sebi da se zabaviš. Toliko vremena sigurno imaš.

Ja sam se udala prošle godine, sama sam organizovala venčanje, malo mi je i mama pomogla, moj dragi za takve stvari nema dara i sve je prepustio meni (hvala mu), i znam da ima tu dosta organizacije, ali u principu sve je to uživancija i tema za radovanje. Nemoj da se nerviraš, sve će to proći i proći će dobro. :)

Predivno receno...hvala ti. :)

Uvek dobro dodje po koja rec podrske, mi to zene najbolje znamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Želim samo da kažem da mi je drago što ova tema nije toliko zaživela, jer to znači da je našim mamama i trudnicama dobro :)

Ne dajte se ženske :D

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo bih pozdravila sve na ovom forumu i postavila jedno pitanje jer ima veze sa strahom i iskreno teško mi je da se nosim sa njim......

O čemu je reč......

Ja imam 40 godina i koliko znam prilično dobrog sam zdravlja i do sada nisam imala nikavu ozbiljniju bolest ili operaciju. Nisam do sada bila u drugom stanju i nikada to nisam ni pokušala. Imam partnera koji boluje od epilepsije i prima redovnu terapiju. Njegov oblik ove bolesti nije nastao u ranom detinjstvu i koliko mu je poznato u njegovoj familiji niko nije imao takvu bolest.

Ono što je moj problem i moj strah je što ne znam nasleđuje li se ova bolest i na potomstvo. Strah je naravno povećan činjenicom da ni ja nisam u cvetu mladosti i da je uopšte pitanje i da nije tako bi li bila osoba koja može imati zdravo i normalno potomstvo.......

Ako neko ima sličnu situaciju ili poznaje nekus sličnu sudbinu volela bi da je podeli sa mnom.....

Unapred se zahvaljujem svima koji mi odgovore na moje nedoumice, strahove i buduća pitanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo bih pozdravila sve na ovom forumu i postavila jedno pitanje jer ima veze sa strahom i iskreno teško mi je da se nosim sa njim......

O čemu je reč......

Ja imam 40 godina i koliko znam prilično dobrog sam zdravlja i do sada nisam imala nikavu ozbiljniju bolest ili operaciju. Nisam do sada bila u drugom stanju i nikada to nisam ni pokušala. Imam partnera koji boluje od epilepsije i prima redovnu terapiju. Njegov oblik ove bolesti nije nastao u ranom detinjstvu i koliko mu je poznato u njegovoj familiji niko nije imao takvu bolest.

Ono što je moj problem i moj strah je što ne znam nasleđuje li se ova bolest i na potomstvo. Strah je naravno povećan činjenicom da ni ja nisam u cvetu mladosti i da je uopšte pitanje i da nije tako bi li bila osoba koja može imati zdravo i normalno potomstvo.......

Ako neko ima sličnu situaciju ili poznaje nekus sličnu sudbinu volela bi da je podeli sa mnom.....

Unapred se zahvaljujem svima koji mi odgovore na moje nedoumice, strahove i buduća pitanja

Cao i nazalost dobrodosla :) Moja baka ima epilepsiju od detinjstva i rodila je zdravo dete jos 1962,pretpostavljam da je sada sve mnogo lakse,a i imas mnogo testova kojima ces utvrditi kako je beba...Posavetuj se sa lekarom,on ce ti sve reci,mada mislim da nece biti problema...Bilo bi steta da ostanes bez dece,imas jos vremena,ucini sve ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Želim samo da kažem da mi je drago što ova tema nije toliko zaživela, jer to znači da je našim mamama i trudnicama dobro :)

Ne dajte se ženske :D

Gde si lutko,kako si?I jeste malo bolja situacija,vec nemam toliko vremena da mislim na to,znaci bicemo izlecene :D Izgleda da cekam devojcicu <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao i nazalost dobrodosla :) Moja baka ima epilepsiju od detinjstva i rodila je zdravo dete jos 1962,pretpostavljam da je sada sve mnogo lakse,a i imas mnogo testova kojima ces utvrditi kako je beba...Posavetuj se sa lekarom,on ce ti sve reci,mada mislim da nece biti problema...Bilo bi steta da ostanes bez dece,imas jos vremena,ucini sve ;)

Hvala na tako brzom odgovoru SuperStar...... takođe je problem što nemam podršku svoje primarne porodice jer oni misle da je to nasledna bolest i da se ne treba upuštati u takvu priču........ i što je još ružnije govore kako "padavica" kako nazivaju epilepsiju ne mora da se pokaže odmah u prvom kolenu, ali da je sigurno da se nasleđuje i da je veoma neodgovorno da svesno stvaram "bolesno" potomstvo i da to nije u redu prema tom nedužnom i malom stvorenju koje rodim....... :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas li podrsku od muza?Pusti ti sve njih,ako zelis bebu,nadji doktora,popricaj sa njim i ispuni svoju zelju!Ja sam drugo koleno i nemam epilepsiju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na tako brzom odgovoru SuperStar...... takođe je problem što nemam podršku svoje primarne porodice jer oni misle da je to nasledna bolest i da se ne treba upuštati u takvu priču........ i što je još ružnije govore kako "padavica" kako nazivaju epilepsiju ne mora da se pokaže odmah u prvom kolenu, ali da je sigurno da se nasleđuje i da je veoma neodgovorno da svesno stvaram "bolesno" potomstvo i da to nije u redu prema tom nedužnom i malom stvorenju koje rodim....... :-(

Eh...kada bi tako gledali i tim redom isli niko ni sa kim ne bi pravio decu... :)

Jel znate za onu anegdotu "ubili ste Mocarta" Da ne trazim po netu kako tacno ide. :)

Gledaj sebe. Sada zvuci sebicno, ali svaka jedinka se mora separatisati od primarne porodice i krenuti dalje po svom osetu, osecaju, zelji, emociji, mogucnosti.

Imas godina dovoljno da se vise ne mozes tek tako zezati i cekati nove i nove prilike. :)

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si lutko,kako si?I jeste malo bolja situacija,vec nemam toliko vremena da mislim na to,znaci bicemo izlecene :D Izgleda da cekam devojcicu <3

Super, ja nosim jednog krupnog dečaka :)

Pa ok sam, spremam se za nedelju i nemam toliko vremena za strah, nadam se da će biti sve ok, pa ti javljam da li da se udajes ili ne :wub: (Šalim se, naravno )

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jedne panicarke sa iskustvom sa CR. :D

Verujte mi razmisljala sam o glupostima dok su me spremali za CR, tek kad sam legla na sto smetalo mi je sto je ravno... Inace na ravno ne mogu da lezim, pocinjem da kasljucam na nervnoj bazi. Izasli su mi u susret i stavili nesto pod glavu dok me nisu uspavali. Desi mi se i sad da me strefi panicni... meni bez lekova nema normalnog zivota izgleda...

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc zavrsila u hitnoj....Superiska sam vec oko mesec dana i sinoc mi utrne ruka,ja precrknem,onda mi trne usna,zubi.Pozovu hitnu,kazu da ne smem nista da popijem,samo da izmerim pritisak.Ja odem u hitnu,tamo je sve super i pritisak i srce i kaze da pijem samo maticnjak,od lekova nista!Ovakav napad jos nisam imala i nadam se da nece da se ponovi...Mislila sam da cu da se slogiram,jos i beba....Vrlo neprijatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, ja nosim jednog krupnog dečaka :)

Pa ok sam, spremam se za nedelju i nemam toliko vremena za strah, nadam se da će biti sve ok, pa ti javljam da li da se udajes ili ne :wub: (Šalim se, naravno )

Bice to najlepsa svadba ;) Ja svakako necu da se udajem,ubedjena sam da se opuste cim potpises...Lep provod!

Ivanica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja skupih snage da se javim na ovu temu. :) Moja anksioznost je pocela posle smrti moga oca, nisam ni znala pravi naziv mojeg straha da je anksioznost, to sam saznala posle porodja za taj naziv. Elem, u trudnoci sam se super osecala, uhvatio bi me strah ali mu nisam davala da zalazi dublje, veliku podrsku sam imala od muza koji me je ohrabrivao puno. Posle porodjaja strah mi se sve vise ulivao, bilo me strah da ostajem sama sa bebicom da se meni sta ne desi, ko ce nju da vidi da joj sta ne fali. Pocinjali su panicni da me pogadjaju svaki dan, i to ponekad po cijeli dan bi trajali. :( Strah me bilo da odem kod psihijatra jer sam znala da ce mi data antidepresive, a zao mi bilo bebe da joj uskratim dojenje, i rekla sam pretprpet cu zbog nje. Zvala sam moju profesoricu koja je psiholog, i rekla mi da sam anksiozna, i posavetovlaa me da pijem naizmecno caj od maticnjaka i kantarion. Kantarion mi je mnogo pomogao, najvise sto mogu sama da ostajem sa bebom i drugacije gledam na svijet. sad je stanje bolje, ne u putpunosti dobro, ali sam zadovoljna za sad.

Ps, nemojte misliti da ce i vas uhvatiti kao mene posle porodjaja jer ja nisam znala da sam anksiozna da je sve to iz glave, mislila sam da sam uistinu bolesna. Ljubim vas drage moje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc zavrsila u hitnoj....Superiska sam vec oko mesec dana i sinoc mi utrne ruka,ja precrknem,onda mi trne usna,zubi.Pozovu hitnu,kazu da ne smem nista da popijem,samo da izmerim pritisak.Ja odem u hitnu,tamo je sve super i pritisak i srce i kaze da pijem samo maticnjak,od lekova nista!Ovakav napad jos nisam imala i nadam se da nece da se ponovi...Mislila sam da cu da se slogiram,jos i beba....Vrlo neprijatno

:( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mejja :) Bitno je da si sada bolje i to,ako se ne varam,bez lekova i psihijatra! Samo radi sve na silu ako treba i morace da prodje i cajevi naravno...Ljubim te i drzi se

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je zao sto nas je toliko sa ovim problemom, jako neprijatno stanje... Drzim palceve da svima bude bolje da bi i nasoj deci bilo lakse sa nama...

Sstar grlim teee, drzi se...

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu. :) Da, bez lijekova sam prebrodila, nije bilo lako ali mora se, beba mi je kasnije puno pomogla, sama sebi stvaram obaveze, gledam da sam uvijek u poslu. Srecom imam obaveza i oko fakulteta pa skrenem paznju i tom smeru. Ako ti nesto treba da pitas ili da se konsultujes, tu sam.

MalaCrnka89 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kako sam izdrzala bez lekova... Rekli su mi da ima lekova koji se smeju piti u trudnoci, i pricala sam uvek sutra idem da mi daju jer ne mogu vise... Izdrzala sam! Polako pocinju simptomi anksioznosti ali sad bar mogu bromazepam po potrebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kako sam izdrzala bez lekova... Rekli su mi da ima lekova koji se smeju piti u trudnoci, i pricala sam uvek sutra idem da mi daju jer ne mogu vise... Izdrzala sam! Polako pocinju simptomi anksioznosti ali sad bar mogu bromazepam po potrebi.

I ja sam toliko puta htela da odem po lijekove jer ponekd vise nisam mogla ali izdrzala sam. Napisala sam da sam pila caj od kantariona koji mi je puno pomogao, nadam se da ce i drugima. Samo trazi sebi sto vise poslova da ne rzamisljas o strahu, jer nas posle i uhvati od razmislanja i pocne da nas boli, te ruka, te u grudima, svasata po nesto i spuca nas panicni

MalaCrnka89 i SuperStar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam kako sam izdrzala bez lekova... Rekli su mi da ima lekova koji se smeju piti u trudnoci, i pricala sam uvek sutra idem da mi daju jer ne mogu vise... Izdrzala sam! Polako pocinju simptomi anksioznosti ali sad bar mogu bromazepam po potrebi.

Meni sinoc nisu smeli nista da daju,nezgodno...Gledala sam na Galileju pre neki dan da je greska da se popije lekic po potrebi,kao bolje je da se zalecis neki vremenski period i da zavrsis sa tim,nego da se stalno navracas...Nadji na netu pa pogledaj :*

Mejja i MalaCrnka89 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To po potrebi popijem bas kad ne mogu vise... Pila sam AD pre trudnoce i nisam smela kantarion a cula sam da je dobar. Ja sam zavrsila bila na kliniku zbog anksioznosti, poremetila sam i ishranu bila i smrsala 11,12kg a nisam htela da pijem AD, pa sam tamo morala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To po potrebi popijem bas kad ne mogu vise... Pila sam AD pre trudnoce i nisam smela kantarion a cula sam da je dobar. Ja sam zavrsila bila na kliniku zbog anksioznosti, poremetila sam i ishranu bila i smrsala 11,12kg a nisam htela da pijem AD, pa sam tamo morala...

Bas mi je zao zaista. :( Kako se osecas posle porodjaja, dojis li bebicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubim te... bolje mi je bilo od tada...

Malo ledja zezaju jos uvek ali ovako sam dobro... Ne dojim, u bolnici jesam kad je krenuo kolostrum, pa mi je bebac napravio ragade, nisu mi pokazivale sta da radim, ni da treba da se izmuzavam, dobila temp. pa sam ga dohranjivala. Mucio ga stomacic (verovatno od mesanja mog mleka i AD) i presli smo samo na AD. Mnogo mi je zao zbog toga...

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice svadba,svadba,svadba...jupiiiiiiiiii :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka joj je sa srecom, i da se lijepo provede. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.