Strahovi (anksioznost I panicni napadi) u trudnoci

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Ivka, kako pobeze sa pregleda? Koja si nedelja trudnoce? Moram reci da te razumem. Meni je ovo sto mi se desilo (pobacaj) bas produbio strahove I hipohondriju. Muka mi je kad treba kod bilo kog dr da idem, posmisljam na najgore. I kad bilo kod od mojih treba na pregled, deca, roditelji ja isto umirem od straha. Samo sam se zamislila pa kako bih ja u trudnoci, pa umiracu pred svaki ultrazvuk. Al kad stisnes patlju I odes uprkos strahu, osetis olaksanje, jer si pobedila sebe. Odmori, daj sebi vremena, pa idi vidi bebilicu sta radi :wub:

Kruela, ponekad posmislimda sam prava lencuga. Nisam bila ovakva, ne znam sta mi je. Nemam volje ni cim.

Citam za ovu moju kandidijazu, ona moze dati takve simptome. Jer kandida oslobadja preko 100 toksina koji uticu na mozak. :( Moze da izazove depresiju, anksioznost, poremecaj paznje I koncentracije, hronicni umor. Ali lezanje u krevetu mi nece pomoci ni da se nje oslobodim. Juce sam sa decom izvela psa na jednu livadu u blizini da se istrci I preporodila sam se. Posle smo svratile do komsije koji ima koze I 7 malih jarica od nepunih mesec dana. Jao koja radost za moju decu! Ovde imam uslove da mogu sebi da pomognem, ali ja to ne koristim. 

Kruela, daj Boze da zajedno trudnujemo. :)

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li neki savet i za mene? 

Trudna sam 29 nedelja i našli su mi kandidu u nalazu stolice, 50 kolonija. Gin mi nošta nije rekao za to, kao sve je ok, ali ja već duže vreme, preko god dana imam bolove u stomaku, blizu želuca. Ne znam da li smem sad nešto da koristim, al se spremam kad dođe bebac da se ozbiljno pozabavim time.

Primetila sam i da mi je jezik prebojen nečim belim, ima li to neke veze sa kandidom? 

 Maridza, sta su ti rekli za kandidu u trudnoci, da li si na  kraju dobila neku terapiju? Ja nisam trudna I lecim je sada, ali znam da mogu proci I meseci pa I godine, a da se ona vraca. Zato sam resila da ne mogu da cekam . Postoji li ista da sme u trudnoci? Negde procitah da sme Josif Pancic caj za ublazavanje simptoma kod kandidijaze da se koristi u trudnoci. 

Beli jezik je definitivno znak kandide. Postoji kucni test koji mozes da uradis. Ja radila juce I naravno pozitivno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivka, kako pobeze sa pregleda? Koja si nedelja trudnoce? Moram reci da te razumem. Meni je ovo sto mi se desilo (pobacaj) bas produbio strahove I hipohondriju. Muka mi je kad treba kod bilo kog dr da idem, posmisljam na najgore. I kad bilo kod od mojih treba na pregled, deca, roditelji ja isto umirem od straha. Samo sam se zamislila pa kako bih ja u trudnoci, pa umiracu pred svaki ultrazvuk. Al kad stisnes patlju I odes uprkos strahu, osetis olaksanje, jer si pobedila sebe. Odmori, daj sebi vremena, pa idi vidi bebilicu sta radi :wub:

Kruela, ponekad posmislimda sam prava lencuga. Nisam bila ovakva, ne znam sta mi je. Nemam volje ni cim.

Citam za ovu moju kandidijazu, ona moze dati takve simptome. Jer kandida oslobadja preko 100 toksina koji uticu na mozak. :( Moze da izazove depresiju, anksioznost, poremecaj paznje I koncentracije, hronicni umor. Ali lezanje u krevetu mi nece pomoci ni da se nje oslobodim. Juce sam sa decom izvela psa na jednu livadu u blizini da se istrci I preporodila sam se. Posle smo svratile do komsije koji ima koze I 7 malih jarica od nepunih mesec dana. Jao koja radost za moju decu! Ovde imam uslove da mogu sebi da pomognem, ali ja to ne koristim. 

Kruela, daj Boze da zajedno trudnujemo. :)

Pa cekala sam pregled i cekala..i uspanicila sam se i samo sam otisla.. sad su mi zakazali drugi termin.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da cela ova ankcioznost proizilazi i iz dosade a i zato sto ne umemo da pomirimo mozak i telo.. Meni se stvarno vise smucilo da se osecam ovako ili onako.. hocu bre normalno da se osecam.. Normalno je da se covek plasi nepoznatog ali nekad moje telo bas pretera.. i dosta mi je vise toga ali stvarno..

Ja sam pre trudnoce bila na terapiji ali nekad sam pila nekad ne.. i bilo mi je super dve godine.. 

sad ostadoh trudnà i tek posle 3 meseca mi se vratila ankcioznost i to u ordinaciji gde je bila velika vrucina i ja se tu prepadnem da me neko pita sto..nemam pojma.. jer sta doktor moze da mi uradi-nista..samo da vidim bebu preko UZ.. Mozda se vise plasim rezultata.. amda sam ja radila i onaj verified test i znam da je bebica zdrava..

Sada sam u 28 nedelji Kam i ok mi ke donekle.. poslednje 3 nedelje i putujem po malo..tako sto sad i kola smatram nekom sigurnom zonom..pa dok sam u njima onda mi je ok..mada pred put popijem 0.50 xanax ali uopste ne verujem da mi nesto pomogne jer se jadna sva preznojim i uhvati me onaj poznati osecaj vrucine..

Sada uspevam da izdrzim i kada se odjavljujem iz nekog hotela stojim sa mojim muzicem sve dok nam ne daju racun..jeste da se sva preznojim i pocrvenim i krene neka mucnina..ali kako mi da onu kovertu i krenem prema izlazu..kao da se nista nije desilo..

Sto sr moje agorafobije tice..tu se uvek vodila ta polemika gde cu ici u wc..jer meni ta napetost izaziva da stalno idem u wc sto je dobro sad u trudnoci jer jos uvek nemam zatvor..malo je i smesno ali jbg.. 

Verujem kada budem rodila bubicu da ce sve doci na svoje..jer su me deca uvek izvlacila iz ovih ankcioznosti.. a sad am se malo olaksala ovde..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Docice naravno sve na svoje, uzivaj sada koliko mozes..uskoro stize i bebica. Dobra si, ipak ti anksioznost ne remeti dnevne aktivnosti sto je bitno, izdrzis i vidis i sama da prodje. Da je neprijatno, jeste.

Mene jutros uhvatila panika, vodila sam dete da primi vakcine pred skolu. Daj Boze da prodje ovo kako treba. Inace, ja sam tako kilavo sa zdravljem, da sam pocela da nerviram samu sebe. Prosle nedelje sam se ukocila izmedju plecki kad sam dizala dete u kadu, a od sinoc isijas.. :huh: Ma kad bi trebalo sad da potrcim, ne bih mogla, uzas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dugo bilo dobro

Sada me baš muči opet

Razvila sam tešku hipohondriju

Već neko vrijeme osjećam želudac, neku laganu bol ali najviše kiselinu

Pa si umislim ko zna šta je i da umirem

A ogroman strah od doktora da bih to uopće provjeravala

Onda shvatim kad sam u dobrom društvu i opuštena da to gotovo ne osjetim

Dal' je psiha ili?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dugo bilo dobro

Sada me baš muči opet

Razvila sam tešku hipohondriju

Već neko vrijeme osjećam želudac, neku laganu bol ali najviše kiselinu

Pa si umislim ko zna šta je i da umirem

A ogroman strah od doktora da bih to uopće provjeravala

Onda shvatim kad sam u dobrom društvu i opuštena da to gotovo ne osjetim

Dal' je psiha ili?!

Psiha draga, mnogo misli koje lutaju pa izazivaju razna osecanja, senzacije. Treba da radis na tome da shvatis da tvoje ruzne misli nisu ti, niti su tvoja ruzna osecanja ti. Oni su samo ppdsetnik da nesto ne radis kako valja, da se negde o sebe gresis. Da li si upala u zacarani krug-deca, kuca, obaveze, duznosti ili nesto sl? 

Meni se prosle nedelje posle mnooogo godina vratile neke lose misli, niotkuda, pa sam sama sebe ubedila da sam i neraspolozena bez razloga. Imam sve, zdravlje, ljubav, decu, fin obezbedjena...pa jos sebe dodatno mucim krivicom. Ali shvatam da su misli rezultat toga sto nisam iskrena prema sebi, da prihvatim da ne mogu na sve strane, da nisam super woman, da radim posao koji je dosadan, sa ljudima koji mi ne prijaju...uvek postoji razlog, okidac, samo mi cesto bezimo od njega.

ivna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas bas naisao tezak period. Finansijski smo pred krahom. Mm me prima platu redovno, sad je skoro legla martovska i samo smo je razdelili. Tati poceli kao u inat da otkazuju klijenti. Sad gledamo privatan biznis jer kum ima privatnu firmu, pa cu i ja da se ukljucim. Ovamo, sa zdravljem ocajno. Izbacujem nesvarenu tabletu ovog leka protiv gljivica, sto bi znacilo da moj zeludac ima toliko slabu kiselinu da ne moze ni zelatinoznu kapsulu da razlozu. Sto ide u prilog svemu sto smo i znali, infekcija heliko, gastritis...Losa mi je znaci apsorpcija svega sto pojedem, hrana samo protrcava kroz zeludac i creva. Nekako sam uprkos svemu postala mirna na sve to. Ponekad naravno me stigne ocaj, ali uglavnom se zacudjujuce dobro drzim. Sama sebe iznenadjujem. Jos da ostanem trudna u ovom trenutku, pa da se nadam da nam sve krene uzbrdo.

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas bas naisao tezak period. Finansijski smo pred krahom. Mm me prima platu redovno, sad je skoro legla martovska i samo smo je razdelili. Tati poceli kao u inat da otkazuju klijenti. Sad gledamo privatan biznis jer kum ima privatnu firmu, pa cu i ja da se ukljucim. Ovamo, sa zdravljem ocajno. Izbacujem nesvarenu tabletu ovog leka protiv gljivica, sto bi znacilo da moj zeludac ima toliko slabu kiselinu da ne moze ni zelatinoznu kapsulu da razlozu. Sto ide u prilog svemu sto smo i znali, infekcija heliko, gastritis...Losa mi je znaci apsorpcija svega sto pojedem, hrana samo protrcava kroz zeludac i creva. Nekako sam uprkos svemu postala mirna na sve to. Ponekad naravno me stigne ocaj, ali uglavnom se zacudjujuce dobro drzim. Sama sebe iznenadjujem. Jos da ostanem trudna u ovom trenutku, pa da se nadam da nam sve krene uzbrdo.

Kam hvala ti na podrsci.. uspela sam danas da se pregledam i sa bebicom je sve super..

Nije bas da me en ometa anksioznost u dnevnim rutinama ali se borim nekako..

Pokusaj nekako da se opustis.. ne znam sta bi ti drugo rekla..posle kise uvek grane sunce-tako ce i tebi..samo veruj u to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Psiha draga, mnogo misli koje lutaju pa izazivaju razna osecanja, senzacije. Treba da radis na tome da shvatis da tvoje ruzne misli nisu ti, niti su tvoja ruzna osecanja ti. Oni su samo ppdsetnik da nesto ne radis kako valja, da se negde o sebe gresis. Da li si upala u zacarani krug-deca, kuca, obaveze, duznosti ili nesto sl? 

Meni se prosle nedelje posle mnooogo godina vratile neke lose misli, niotkuda, pa sam sama sebe ubedila da sam i neraspolozena bez razloga. Imam sve, zdravlje, ljubav, decu, fin obezbedjena...pa jos sebe dodatno mucim krivicom. Ali shvatam da su misli rezultat toga sto nisam iskrena prema sebi, da prihvatim da ne mogu na sve strane, da nisam super woman, da radim posao koji je dosadan, sa ljudima koji mi ne prijaju...uvek postoji razlog, okidac, samo mi cesto bezimo od njega.

Hvala ti puno na odgovoru

da, i ja shvaćam da je vjerojatno okidač psihološki. Istini za volju, svaki dan sam Bogu zahvalna za sve što imam. "Jedino" što me muči je moja anksioznost i muževa porodica. U lošem okruženju živim. Djeluje, mada sam distancirana.

ali grozno me muči hipohondrija

uvijek neke grozne i najgore dijagnoze u glavu stavim pa da me samo i mali prst zaboli.

to mi dve teže postaje. Taj osjećaj nemoći.

"Šta ako..." Taj pretjerani majčinski zaštitnički stav...

užasno me umara

evo, sutra čekam obični nalaz krvi a meni kao da su sve lađe potonule

i sama shvaćam koliko je glupo ali džabe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U cetvrtak kad sam isla na drugu kontrolu sva sam gorela,bila crvena u licu,a dlanovi se nenormalno znoili,kad su mi izmerili pritisak bio je 130/90 i objasnila ima da je zbog straha od dr tj da li ce sve biti ok.Dr mi rekao da je sve uredu i da se opustim i uzivam.Sav stres polako nestaje i nadam se da cu ovu trudnocu izgurati do kraja kako treba,ali postoji velika doza straha i brige i nekako je cuvam za sebe,toliko da mi tesko da kazem ljudima da sam trudna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U cetvrtak kad sam isla na drugu kontrolu sva sam gorela,bila crvena u licu,a dlanovi se nenormalno znoili,kad su mi izmerili pritisak bio je 130/90 i objasnila ima da je zbog straha od dr tj da li ce sve biti ok.Dr mi rekao da je sve uredu i da se opustim i uzivam.Sav stres polako nestaje i nadam se da cu ovu trudnocu izgurati do kraja kako treba,ali postoji velika doza straha i brige i nekako je cuvam za sebe,toliko da mi tesko da kazem ljudima da sam trtrudni 

I ja bih imala taj problem

Teško bi mi bilo reći da sam trudna samo da ne moram o tome pričati zbog količine straha

Sve će bit u redu! Izgurati ćemo sve i svašta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim pomoć

Da li je netko imao uvećan hormon štitnjače

Normala je 4 a meni 7

Dr kaže, nije strašno ali bi detaljniju obradu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Spucala me panika ponovo jutros. Proslo mesec dana i racunam do sada mi je valjda gotov rezultat papa testa, pa hajde da pozovem. I sestra mi kaze, gotov vam je rezultat, dodjite. Dr prima utorkom i cetvrtkom za citanje rezultata, pa cu sutra popodne da odem. Odmah sam znala da nije dobar. Moju mamu su zvali oni sami kroz 5 dana i rekli joj:  dobar vam je rezultat, ne morate da dolazite. Znaci kada je dobar oni kazu da ne mora da se dodje. I to su tek od skoro poceli da rade, pre nisu hteli telefonom nista da kazu, nego da se dodje. Sad valjda dozvoljavaju, da bi malo smanjili guzve. Jos sam ja baksuz tada pomislila: eto njoj je dobar, meni znaci sto posto nece. Ne znam, neki urodjeni pesimizam. Kao da je nemoguce da nam obema bude dobar. Sad me drma panika.. Posle pomislim ko zna, mozda je to zbog necega dobro. Mozda Bog hoce da mi kaze da ne bi trebalo da zatrudnim, jer to za mene nije dobro. Samo vise psihicki ne mogu da prolazim kroz to da mi stalno nesto fali. Sad ce ili lecenje ili biopsija. Ne mogu, jednostavno NE MOGU. Psihicki sam potpuno razorena. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, nadam se da je sve u redu!:angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam psihički isto razorena

Imam problem sa gastritisom. Pila sam tablete koje su mi pomagale. Ali nakon 3 dana od prestanka, simptomi mi se vračaju

I ja koma

Hvata me panika. Šta se više nervira, još mi gore. A čim se smirim bolje. Počela spavati u 23 a evo me, tresem se

Misli mi lutaju, možda je ovo, možda ono sve neke grozne scenarij

Kao da ne može biti jednostavno gastritis bez nekih dodataka

I onda puf, panika od panike želudac grozno

I u krug

Jučer sam trebala putovati trajektom sat vremena

Ja sam već dan prije sebi radila naravno stres. I jučer ujutro se ohrabrim, idem

Sjednemo na trajekt, ja hoću van

Putnici svi sjeli ja izlazim... Grozno!

Jedva me mm natjerao i nakon toga mi super. Ohrabrim se. 

Jutros već na buđenje ta kiselina i ja ldmao koma. Mislim se, pa di ti!? Jučer se ohrabrim onakvim potezom a sad ćeš me ti pokositi. I je.

Evo, sjedim i proživljavam napadaj. I znam da sam idiot. Radim problem sebi još veći. Kako da smirim želudac ako ne mogu smiriti sebe... Zašto ovakva negativa i crnilo.. strah od neke bolesti... Od toga da neću djeci biti tu uvijek. Ludilo... Glupost... Ali tako je

Pišem. Treba mi razgovor 

Vi ste mi jedini trenutno

:(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sve je u redu bilo kod ginekologa. Papa mi je dobar. Sad se mislim sta ce biti 15.08. na ulrazvuku dojke. Stalno kod mene ima nesto. Pre par dana vidim ubod krpelja, bas me je svrbelo, sto znaci da je bio zakazen par dana pa ga nisam primetila. Na zadnjici. :rolleyes: Onda panika , a sta ako je zarazen.. Pa sinoc udahnem probiotik u pluca. Ma stvarno sam slucaj. Rastvaram kapsulu u kasiku sa vodom i bas kada je trebalo da progutam ja udahnem. Debil. Pola sata sam kasljala. Posle se i sa mm nesto pokacila. Nista nisam spavala. Koliko ima zelju za bebom toliko imam i strah. Pa onda misli matora sam i bolesna i nesposobna. Nisam ja za bebu. Ko zna kako ce se to zavrsiti. I slicno.

ivna, i ja imam strah od bolesti i misli da bih da zivim zbog moje dece, a inace sam nekada tako destruktivna da i ne bih da zivim.. Al kad me uhvati hipohondrija vidim da ipak volim svoj zivotic. Ma te misli samo treba prezreti. Ali nije lako.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrcak,kako si? Kako je beba? Nema te vec jako dugo. Jos malo je ostalo,kada ces napokon drzati svoju bebicu u narucju i svi problemi ce nestati. Javi se,pisi. :wub:

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je u redu bilo kod ginekologa. Papa mi je dobar. Sad se mislim sta ce biti 15.08. na ulrazvuku dojke. Stalno kod mene ima nesto. Pre par dana vidim ubod krpelja, bas me je svrbelo, sto znaci da je bio zakazen par dana pa ga nisam primetila. Na zadnjici. :rolleyes: Onda panika , a sta ako je zarazen.. Pa sinoc udahnem probiotik u pluca. Ma stvarno sam slucaj. Rastvaram kapsulu u kasiku sa vodom i bas kada je trebalo da progutam ja udahnem. Debil. Pola sata sam kasljala. Posle se i sa mm nesto pokacila. Nista nisam spavala. Koliko ima zelju za bebom toliko imam i strah. Pa onda misli matora sam i bolesna i nesposobna. Nisam ja za bebu. Ko zna kako ce se to zavrsiti. I slicno.

ivna, i ja imam strah od bolesti i misli da bih da zivim zbog moje dece, a inace sam nekada tako destruktivna da i ne bih da zivim.. Al kad me uhvati hipohondrija vidim da ipak volim svoj zivotic. Ma te misli samo treba prezreti. Ali nije lako.

Kam,tebi su potrebne promene,a ne beba. Mislim da trebas malo da sacekas i da se opustis. Ti si zdrava zena sa malim problemima tu i tamo,koji ce proci. Bilo bi super kada bi otisli na more,naravno ako imate mogucnosti. Malo setajte,druzite se. Potrebna ti je pozitivna atmosfera,energija,nesto novo i drugacije. Koliko imas dece i godina? Mozda si ranije i pisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pa gde ces vecu promenu od toga sto sam se iz stana u uskom centru preselila u kucu 6,5km od grada sa ogromnim dvoristem, vocnjakom, bastom. Sta, more mi je promena? To je smesno. Nismo se jos ni raspakovali kako treba, vec treba nazad. Ne planiramo na more. Imam dvoje dece od 7 i 4,5 godina. A ja 37.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi mi imamo strahove i probleme preko glave,moj lek su od svega setnja i muzika.Bukvalno se trudim iskljuciti od svega iako je tesko.Pogotovo sto koliko god je sve ok,ja samo cekam da dr kaze srce je stalo.Mm i ja uzimamo stan i stalno tenzija.Pritisak mi samo skace od stesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, dace Bog da ovog puta bude sve savrseno.

Mico, izvini, danas mi je bas tezak dan. Molim te.

 

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, dace Bog da ovog puta bude sve savrseno.

Mico, izvini, danas mi je bas tezak dan. Molim te.

 

A jel zelis ti bebu? Ili samo ne mozes da prebolis gubitak? O tome moras dobro da razmislis, da nadjes srz problema, tj. Tog svog stanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi mi imamo strahove i probleme preko glave,moj lek su od svega setnja i muzika.Bukvalno se trudim iskljuciti od svega iako je tesko.Pogotovo sto koliko god je sve ok,ja samo cekam da dr kaze srce je stalo.Mm i ja uzimamo stan i stalno tenzija.Pritisak mi samo skace od stesa.

Cvrky,mislim da u ovoj trudnoci mozes da se opustis i uzivas. Da ce biti sve u savrsenom redu,Bog cuva tvog malog andjela. Vec sam sam tibi ranije pisala da posle kise,sunce dodje,tako je i kod tebe draga. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, dace Bog da ovog puta bude sve savrseno.

Mico, izvini, danas mi je bas tezak dan. Molim te.

 

Ma nista,opusti se. Nisam znala da ste se preselili,to ti je dodatni stres. Hocu nekako da ti pomognem,a neznam kako. Lepo ti je napisala MakiJana. Neznam koliko ti je sada potrebna trudnoca,mozda da ostanes na dvoje dece. Ti najbolje znas kako ti je i sta je najbolje za tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.