Strahovi (anksioznost I panicni napadi) u trudnoci

odgovora

Objavljeno

Luka,evo me.sta da pisem?sve je isto...sve sam vec rekla.imam drugi AD.plasim se da pijem.zatvorila sam se i necu nikog da vidjam...stvarno ne znam kako cu ovo.grlim te .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrcak, moras da ustanes, moras!

Luka, ja Sam skroz ok, ne pijem ad.

Setam, kuliram sa decacima, gledamo kako Bata u stomaku sutira :wub:

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusajte da se ne opterecujete vremenom. Vreme je relativno...prolazi brzo kad ne treba :) 

Ne znam koliko imas godina ali pretpostavljam da si mlada. Daj sebi vremena da osetis zivot, da osetis lepotu dana, odrastanja svoje dece, seti se svojih zaboravljenij hobija, otvori se za neke nove ljude. Kombinuj alternativnu medicinu sa klasicnom. Evo i leta pred vratima, sunca, druzenja u prirodi.

Tvoj muz ima svoju ranu, zato zeli bebu sto pre. Nije greh zeleti ali je zivot uvek iznad, uvek na prvom mestu. Polako, kad osnazis telo, osnazices i duh :) 

Leni, '81.sam godiste, napunila sam nedavno 37. Nije ni da o tome ne razmisljam... Ovih dana sam bar bolje psihicki ako ne fizicki. Ovi lekovi mi izazivaju uzasne mucnine i bol u dvanaestopalacnom. Samo da nekako prezivim ovih 14 dana udarnog lecenja, posle cu lakse. Prosle noci nisam mogla da spavam, pa su mi onda razne misli dolazile..znate ono kako nocu sve izgleda strasnije. Javila mi se misao da moje telo nece izdrzati ovolike lekove i da ce usred noci dok spavam stati srce. :(

Moj muz gubitak bebe ne dozivljava bas toliko bolno.. Njega vise nervira to sto sam se uplela kao pile u kucinu iduci po raznim lekarima. Smatrao da ne treba nista od lekova sada za ovo da pijem, sem divljeg origana. tako bi on. Ali ja nemam hrabrosti. Ali sa druge strane i ja ponekad pomislim - upropastice me lekari.

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrcak,Magdalena,kako ste? Javite se,sta ste se ucutale...

Ucutale se jer sam ja zagusila temu...

Cvrcak, trgni se zeno! Ne bih da te plasim, ali ja sumnjam da je za smrt moje bebe kriv stres koji sam imala. Tacno znam da mi je beba umrla te noci. Trgni se, pogledaj oko sebe, shvati da moras da budes radosna zbog bebe koja oseca sve sto i ti. I da budes svaki dan zahvalna Bogu sto nosis zivo i zdravo dete. Izvini molim te na ovome sto sam sam ti napisala. Uradi nesto da sebi pomognes, bilo sta, ali preduzmi nesto. Sa tobom i tvojom bebom ce biti sve u redu!! Ali steta je da najlepsi period u zivotu trosis tako, umesto uzivajuci. Samo se trgni i malo vise vere i mnogo vise radosti.

 

Ja sam se ovih dana bolje osecala jer sam provodila vreme u dvoristu. Jos sam se poslednja dva dana pela po drvecu. Zbog ovih odvratnih lekova dam sebi oduska ovih dana pa legnem i dremnem posle rucka. Ali sam zato svako popodne u dvoristu do mraka. I fizicki rad, ne stedim se uopste. Racunam i to ce mi valjda znaciti da ojacam malo imunitet a i psihu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam i ja sam imala i helikobakteriju i kandidu u crevima  Ma sve je to nista, veruj mi... Za heliko dobijes antibiotik i cao, a candidu malo jacaj imunitet, izbqci slatko i ni nje vise nema u velikom broju... To nisu zaista nikakve  boljke. Eto videces, posle terapije. To uglavnom  snađe onoga sklonom hipohondriji.. Ja sam sve to kpd sebe pronašla u periodu kada sam imala napade panike i psihički bila lose. To je bila bas davno... Otkad sam se sastavila i sama sebi pomogla nemam bas nikakvih tegoba... Sami sebi smo najbolji terapeuti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka,evo me.sta da pisem?sve je isto...sve sam vec rekla.imam drugi AD.plasim se da pijem.zatvorila sam se i necu nikog da vidjam...stvarno ne znam kako cu ovo.grlim te .

Od sad pisi svaki dan,nemoj da ulazim na temu 100x na dan,da vidim da li si nesto pisala. B) Sve ce biti dobro. Nemoj nikako da se zatvaras,izadji u dvoriste,setaj bar po dvoristu,ako ti niko neprija. Ni meni nije prijalo drustvo nekih meni jako bliskih osoba u to vreme. Ali sam setala po dvoristu svaki Bozji dan,to me je spasilo,priroda je bila moj lek. Setala sam i sa muzem,ali mi je priroda najvise prijala. Pokusaj,mozes ti to. Sada si trenutno na vrhuncu svoje anksioznosti i depresije,gore nemoze biti od toga,znaci moze da krene samo na bolje. Potreban je samo jedan tvoj korak,ka tom cilju. Verujem u tebe i znam da to mozes. Zato malo vere u sebe,jer si sama sebi lek. Grlim te jako

Cvrcak123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrcak, moras da ustanes, moras!

Luka, ja Sam skroz ok, ne pijem ad.

Setam, kuliram sa decacima, gledamo kako Bata u stomaku sutira :wub:

Svaka cast,drago mi je zbog tebe. Uzivaj. :wub:

m@gdalen@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kam i ja sam imala i helikobakteriju i kandidu u crevima  Ma sve je to nista, veruj mi... Za heliko dobijes antibiotik i cao, a candidu malo jacaj imunitet, izbqci slatko i ni nje vise nema u velikom broju... To nisu zaista nikakve  boljke. Eto videces, posle terapije. To uglavnom  snađe onoga sklonom hipohondriji.. Ja sam sve to kpd sebe pronašla u periodu kada sam imala napade panike i psihički bila lose. To je bila bas davno... Otkad sam se sastavila i sama sebi pomogla nemam bas nikakvih tegoba... Sami sebi smo najbolji terapeuti. 

Jecy, jesi li imala u isto vreme obe?

Meni je iskreno frka samo od lekova, jer su poceli da me bole bubrezi, a to mi se i ranije desavalo kad pijem Fromilid, koji je odvratan. Od njega imam goooorak ukus u ustima, ne mogu da spavam nocu koliko je gadno. Sta si radila za Kandidu? 

Da sam hipohondar, jesam. A sad posle pobacaja sam postala jos gora. Verujem da psiha naravno ima ogroman uticaj. Ali kriva je i prekomerna upotreba antibiotika, jer tada stradaju i zeludac i creva. Posle stolice hocu da umrem od zeluca. Dr kaze da imam gastroduodenitis, a kada ne radi zeludac kako treba ne rade ni creva. Ma imunitet mi je nula od pobacaja. Nije ni pre bio sjajan, ali ovo je strasno. Deca donesu virus, svi ozdrave za 5 dana, a ja mesec i po dana vucem i napijem se lekova. 

Inace sam postala hipohondricna i kada se o decijem zdravlju radi. Sinoc deda maleckoj napipao krpelja u kosi. Izgleda dugo bio tu, ogroman, naduo se. A svake veceri ih pregledam, ali kosicu nisam zagledala. I sama vadim, ali ovog nisam smela da pipnem. Ceo dan su nas setali.. cekale  prvo kod pedijatra, pa kod decijeg hirurga, pa nas poslase na kraju i kod infektologa. Ne znam kako je mukica izdrzala. Uprpila se pa je bila ko bubica. Cim smo usle u kola zaspala je. A ja sam povracala cim smo usle u kuci i to samo vodu. Razbio me zeludac sto od lekova, nejela, vrucine i lude voznje. Ceo dan sam kao prebijena macka. Jos sam se rasplakala u kolima, prvo zbog nje, a drugo sto nisam stigla na vreme da stariju docekam sa ekskurzije, nego je morala baba. Dete se obradovalo, hoce da prica dozivljaje, a ja lezim ko mrtva posle povracanja. Boze sacuvaj. 

 

Cvrcak, nadam se da mi nisi zamerila sto sam ti ono napisala. Javi se :babymommy:

Izmenjeno od strane k a m
MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,bice bolje,sad te strefilobsve odjednom,pa neznas na koju stranu ces pre. Samo polako,nezuri,nejuri,sve ce doci na svoje. Kako je malecka? 

 Cvrcak,javi se i slobodno pisi o svojim osecanjima. Pa makar pisala jedno te isto. Ovde smo da saslusamo. Nece te niko osudjivati na tome sto se osecas lose. Samo hocemo da ti pomognemo. Grlim te

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrcak kako si?

Kako se borite sa ovim vremenom, meni je prevruce, bas mi tesko pada.

Ne mogu puno da setam, oteknu mi stopala, jedva cekam bebicu :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lose sam i ne zameram nikom nista.Ne znam sta mi se desava.plasim se.konstantni strah.izasla sam da setam ali ja placem i dok setam.brinem se.napadi panike to me ubija.pozdrav za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lose,izadjem da setam i gusim se,srce lupa...po neku rec progovorim ...mnogo sam zabrinuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,bice bolje,sad te strefilobsve odjednom,pa neznas na koju stranu ces pre. Samo polako,nezuri,nejuri,sve ce doci na svoje. Kako je malecka? 

Malecka je dobila T, od juce popodne ima bas visoku. Ali malo je i promukla i kasljuca, pa pretpostavljam da je nazebla ovih dana. Isle su slabo obucene, a kod nas je uvece hladnjikavo. Samo se  nadam da nije od krpelja. Niko mi nije pominjao T, samo da pratimo mesec dana ima li crvenila. Gledala sam i nema nista, samo ranica. Videcemo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo je da date krpelja na analizu, da vidite da li je zarazen i u slucaju da jeste, pije se antibiotik. 

leni i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da, znam da bi to trebalo uraditi, ali nazalost kod nas se ne radi. Dr je krpelja iscupao, pa raskomadao i bacio. :rolleyes:

A ja ovih dana vadim krpelje svim ukucanima, neverovatno je koliko ih ima. Ali ovog nisam smela ni da pipnem. Prvo jer jepredugo bio zakacen, vec je bilo crveno i naduveno to mesto, a drugo sto je bio na glavi.

Rekose nam da pratimo mesec dana, ako se pojavi crvenilo pije 2 nedelje amoksicilin, a preventivno nista ne daju.

 

Ja bolje da nisam sedala za racunar.. nacitah se o kronovoj bolesti, ulceroznom kolitisu, sindromu propusnih creva, toksinima koje kandida stvara i izbacuje...

Bas imam problem sa stomakom, brinem se. Na pola sam terapije za heliko. Ali stalno imam tvrdu stolicu, iako idem svakoga dana u toalet, nije mi jasno kako kad obicno kandida izaziva prolive. Posle svakog praznjenja jedno 2,3h me boli stomak. :( Danas mi i hemoroidi proradise, kad videh u tragu malo krvi zamalo poludeh. Sada cu pred spavanje Fotohem cepic, a spremila sam i sodu bikarbonu za vag ispiranje. I da se vitafoniram malo, nisam odavno. Sutra cemo kod s&s u selo, ako ne bude padala kisa.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajjjj krpelji!!! Pa gde su vas nasli? Je li vam visoka trava? Mi smo prosle god cuvali jednu kucu 2 ned, imala je zastitu ali su je capali kao ludi, samo udje u travu da piski i vrati se sa 3,4. Bilo mi je grozno  ali prevazisla sam gadjenje :) Klinci su mi ukljuceni u struju, ne miruju, mora da ih se krpelji plase :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam mozes li mi proslediti to Za kandidu i toksine-a ovo gore vezano za kronovu bolest, propusnost crevs uzrokuje kandida? Pitam jer muz ima problema, otkrivena mu kandida u velikom broju, boli ga stomak odavno, prostata, a sad su otkrili da je kandida u pitanju u crevima:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav ženske! Evo ja da se javim sa svojim strahovima i glupostima.

Vidim da nisam jedina i to mi pruža utehu. Trudna sam, sedmi mesec, i odskora počeli ponovo napadi panike. 

Inače se borim sa njima oko 5godina,čas lekovi, čas ništa, pola godine mi super, pola užas... Sad je sve bilo super do pre mesec dana i onda je svekar otišao u bolnicu...

Mene to strašno pogađa, pošto sam ostala bez oba roditelja  al sad bar znam šta mi se dešava. 

Krivo mi za bebicu, da ne oseća, da ne trpi zbog mene. 

Kako se vi borite  sa napadima i anksioznošću? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

leni, trave ima na izvoz, ali ovih dana se bavimo granjem i opet ih ima. Ehh htela sam u selo, sad nemam sta da kukam. Ne znam da li da necim isprskam dvoriste, znam da nije zdravo, ali nije vala zdravo ni ovo. Samo da ne smeta deci, ali i psu i macki...

 

zeklica, sta je muz dobio kao terapiju? Ako mozes napisi mi. Mislim da Kron nema veze sa kandidom is...ovo kod nas je Disbioza, znaci poremecena ravnoteza u crevima do koje lako dolazi. Ali naravno moze da se komplikuje dalje. Ja sumnjam da duze vec ovo vucem.

Samo sam napisala da sam se svacega nacitala na netu, pa sam postala jos uplasenija.

Evo procitaj ovo:

http://istineilaziohrani.blogspot.rs/2014/06/disbioza-crijevne-flore-i-sindrom.html

http://istineilaziohrani.blogspot.rs/2010/11/gljivica-candida-posast-modernog-doba.html

 

Inace, veceras sam gledala M carapicu kad je bila beba (jer ih one sada oblace lutkama) i pitala sam se dali je stvarno moguce da je beba toliko mala. Rekla sam mm da je izgleda moje vreme proslo, na sta se on slozio. :( Matora sam i nisam vise ni sposobna za bebu. :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

leni, trave ima na izvoz, ali ovih dana se bavimo granjem i opet ih ima. Ehh htela sam u selo, sad nemam sta da kukam. Ne znam da li da necim isprskam dvoriste, znam da nije zdravo, ali nije vala zdravo ni ovo. Samo da ne smeta deci, ali i psu i macki...

 

zeklica, sta je muz dobio kao terapiju? Ako mozes napisi mi. Mislim da Kron nema veze sa kandidom is...ovo kod nas je Disbioza, znaci poremecena ravnoteza u crevima do koje lako dolazi. Ali naravno moze da se komplikuje dalje. Ja sumnjam da duze vec ovo vucem.

Samo sam napisala da sam se svacega nacitala na netu, pa sam postala jos uplasenija.

Evo procitaj ovo:

http://istineilaziohrani.blogspot.rs/2014/06/disbioza-crijevne-flore-i-sindrom.html

http://istineilaziohrani.blogspot.rs/2010/11/gljivica-candida-posast-modernog-doba.html

 

Inace, veceras sam gledala M carapicu kad je bila beba (jer ih one sada oblace lutkama) i pitala sam se dali je stvarno moguce da je beba toliko mala. Rekla sam mm da je izgleda moje vreme proslo, na sta se on slozio. :( Matora sam i nisam vise ni sposobna za bebu. :(

 

Ma idi bre Kam de si matora...mislim da smo isto godište 81.? Ja uveliko razmisljam o bebici oko 40—te,   evo samo da mi maca malo jakne. Sta bi trebalo da kaze Nataša Jeremić, rodila prvo u 46.godini. Mislim da je najsrećnija zena na planeti :wub:

Samo ti malo sredi te gljivice i bakterije i u akciju. 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam stručna za temu, ali da se javim u vezi kandide...

Mom dečaku se namnožila zbog pada imuniteta i previše antibiotika (da ne dužim priču). Uvela sam dijetu, bez mleka i mlečnih prouzvoda, bez šećera, ništa industrijsko, od voća samo citrusi, banana, kruška, bez kvasca i belog brašna (može soda bikabona i prašak za pecivo)... 

Posle samo mesec dana, stanje se drastično popravilo, a i mm i ja smo osetili značajno poboljšanje zdravlja (jer smo morali isto da se hranimo). 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,vreme se promenilo. Danas nije baba neko kad ima 50godina kao nekad,nije cudno kad nekonrodi sa 40prvo a kamoli trece. Da samo znas koliko zena kod nas je rodilo prvo dete sa 40 i nesto....ako zelis bebu,rodi je. Nisi matora! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, ali ne u tom smislu da sam toliko matora..znam da zene sada kasnije radaju. Moja dr internista uvek kaze 3. dete moze i do 40, a i kasnije.. Ali nekako osecam kao da mi je vreme proslo, kada je trebalo, a sad da vise nije to to. Devojke su mi velike, samostalnije..Ne znam kako bih sada sa bebom, niti da li bih imala strpljenja nit snage za ustajanje nocu itd. Evo npr nocas sam spavala manje od 3h, kosmarno, kasno zaspala, posle 2, od 5 vec pocela da se budim.. a izmedju jos i ustajala u wc i da pokrivam decu. Pijem nocu lekove, muljam daktanol oralni gel.. ma svasta. I sad kada sam po suncu isla po dete u predskolsko mi pozli, pomislih dozivecu mozdani udar. Mislim ne znam vise sta da kazem. Krivim dosta i sebe sto sam svog ginekologa slusala. Kada mi je mladja imala oko godinu dana pitala sam za trece... a ona kao aaa pa nemojte, polako, sacekajte da se oporavite, da se odmori kicma, krvni sudovi.. I ja onda cekala.. A i ova malecka mi je bila dosta zahtevna u tom uzrastu, bas mi je muke zadavala. Pa kao ajde i dok ona malo sazri, pa da mi bude lakse. Pa onda pobacaj.. pa posle toga kada sam je pitala koliko da cekam, ona ponovo pa nemojte odmah, beba vam je imala vise od 5 meseci, skoro 6, pa sacekajte da prodje bar toliko.. Posle smo imali bracnu krizu, pa se moja situacija sa zdravljem iskomplikovala i sto vise idem kod dr sve se dalje komplikuje. Sutra treba da idem po rezultate stitne i insulina pa na kontrolu kod endokrinologa.. i ne ide mi se, znam da je to sledece i ocekujem lose rezultate. Ajde jos i da dobijem terapiju za stitnu,pa kad je bal nek je maskenbal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

brocoli, znam za antikandida dijetu, ali sada je takva situacija da se hranimo zajedno sa matorcima. Nas sestoro jedemo zajedno i ne mogu da izmisljam sada samo za mene da se posebno sprema. A cinjenica je da jedemo previse testa. Gore na spratu mi kuhinja nije jos gotova, mm to treba da zavrsi, ali se sad bavi nekim drugim poslovima.. Jedino sto slatkise izbegavam bas, pojedem nesto bas sitno i retko. I pijem kefir svakodnevno, domaci, i bas mi prija.

Da li neko od vas koristi vitafon? Ja ga imala preko 10 godina.. pa povremeno. Pre 2,3 dana sam pocela program za ovaj moj stomak i iznenadjena sam tako brzim efektom. Dooosta mi je bolje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.