Strahovi (anksioznost I panicni napadi) u trudnoci

odgovora

Objavljeno

Osetila sam kao nesto da je zatreperilo.mogu na silu da izadjem ali moje misli idu samnom.javi mi koji AD ti je dao dr.i koju dozu.jako se plasim i ovo sto pijem.pozdravljam te :wub:

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrcak,vreme prolazi,za tebe presporo,ali prolazi. Lepo ti kaze Magdalena,cim se porodis,neces ni razmisljati o tome,tek ces onda da se ponosis sobom sta si sve izdrzala i uspela da pobedis samu sebe. Sve ce to proci. Bilo bi ti lakse da malo setas,misli te prate i to je tako,ali ce proci,nista netraje vecno.  Nemoj se bojati trudnoce,stomaka,a ni vrucine. Ja sam se bojala vrucine,pa sam svaki dan po jedno 100000000000 x ulazila na sajt da vidim kakvo ce vreme biti i panicila unapred. Ja sam se porodila u sred leta,jula. Leti sam spavala sa sirom otvorenim prozorom,tako se hladila i spavala sam,a bojala sam se da necu moci da spavam od vrucine. Cak sam se bojala kako cu se poroditi po toj vrucini (luda glava) ,porodila sam se bez problema,nista mi nije smetalo. Panicila sam do zadnjeg dana. U sred noci kada su poceli bolovi i kada sam znala da je to,to,panika i strah su nestali,apsolutno se nicega nisam bojala,prosto da nepoverujes. Tako ce i tebi biti,nebrini.Sada ces poceti da osecas bebicu,njeno mrtkanje. :babymommy:  Pocece i lekovi da deluju i bice ti lakse.:wub:

Cvrcak123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka,mnogo ti hvala,obozavam  te.:wub:.vreme kao da je stalo.dan je godina.ne prestajem da mislim kako ce sve ovo da prodje.kao da je sve stalo i nista vise ne postoji.samo ja zarobljena sa svojim strahovima.od juce pocinjem da se gusim...i ne znam sta da radim vise.

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka, termin mi je 07.07., ali ce me poroditi krajem juna, treci carski.

I mene su ubijale te misli, Jos ih ima, ali manje.Za vikend sam bila katastrofa, sinoc pocelo da popusta I danas sam ok.I ovo vreme ubija, kod mene kisa, a za vikend bilo sparno, utice sve to.Sutra idem kod svoje Dr, psihijatra, videcu sa njom sta I kako, mada Sam danas u fazonu da mi ne treba terapija.

Cvrcak, meni je isto to bilo najgore gusenje, tj.osecaj da ne mozes da se nadises.Uz Ad svi simptomi su nestali.U to vreme kad Sam pocela sa terapijom, imala Sam osecaj da se raspadam...Mnogo mi je znacila podrska supruga kao I podrska macehina, jer je ona bila uz mene po ceo Dan, muz je morao da radi.Bukvalno je ta Zena smisljala raznorazne aktivnosti samo da bi mi skrenula misli, cim bi videla da Sam se domogla kreveta, stupala bi akcija.Tako dan za danom I u jednom trenutku uhvatim sebe da Sam srecna I zadovoljna.Tako da smatram da je podrska bitna.Nedaj se.

MicaZoki(LUKA) i Cvrcak123 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrcak draga,bice bolje uskoro,veruj u to i stvarno ce biti tako. Vidis sta kaze Magdalena za te lekove,nisam pila pa neznam. Popustice te taj osecaj,bice ti bolje,a kada se porodis,apsolutno ce sve proci. Ja sam tu da ti pruzam podrsku,da imas kome da se izjadas,jer zelim da ti pomognem,jer znam kako se osecas,pa makar pricom,posto drugacije nemogu,imamo sada i Magdalenu. Nemoj se bojati,disi,polako,sve ce biti uredu. Mene je isto hvatalo gusenje,nista gore,znam. Ali ti mozes da dises i zato polako,kad uhvati a ti se skoncentrisi na disanje,udahni duboko i samo pomisli da prolazi. Jos malo Cvrcak,izdrzi,nedaj se. :wub:

Cvrcak123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magdalena,ja se tebi divim,trece dete,svaka cast. :babymommy: Znaci stize jedan Rak,ima da bude mamina maza. :wub: Jos malo ti je ostalo. Pa da te prodje taj osecaj panike i da se vratis onom svom lepom osecaju,da uzivas. :)

Cvrcak123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo meeee, upravo od Dr, dobila Zoloft, krecem od sutra, u glavi mi je haos, kao da mi se boje razlivaju, ali proci ce, mora.Idemo dalje.Cvrcak kako si ti?

MicaZoki(LUKA) i Cvrcak123 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lose,od juce povracam ne znam da li je od AD .a mucnine su mi prestale pre tri nedelje.sad opet,haos sam.koju dozu ti je dala dr? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pola od 50 mg, pa da joj se javim sl.utorak opet.Sto se tice mucnina ja Sam povracala do petog meseca, tako u etapama, 15 dana mi ok-15 povracam.Rekla mi je da Sam anksiozno/depresivna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja uz to i panicni napadi.ne znam sta da kazem...skroz sam pogubljena,uplasena...ne znam sta je ovo...;).Luka,draga,nije jos malo...kako cu?ne znam nista drugo da kazem sem sto ponavljam da se plasim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da I kod mene su panicni napadi.

Danas Sam izasla iz kuce u dva, otisla kod Dr, posle setala sa mladjim sinom, I evo malopre usli u kucu.

Mogu ti reci da mi je prijalo, teram sebe, tu je taj odvratni osecaj, ali moramo da guramo:wub:

MicaZoki(LUKA) i Cvrcak123 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrcak,ja sam muku mucila sa mucninama i povracanjem do 5. meseca. Tebi je potrebno drustvo,da nisi sama,to bi ti pomoglo. Mene kada su hvatali takvi panicni napadi,gusenja,pogubljenost,ja sam izlazila iz kuce,jer me je sama pomisao da sam u kuci gusila. I onda sam sedela u dvoristu sa svekrvom,zaovom,onda muz kad dodje pridruzi se i sve tako. Bilo je i tad tesko,nekazem da nije,ali sam imala podrsku,vise su me bodrili i ohrabrivali,jer nisu bas razumeli stanje u kojem sam se nalazila. Znam da si uplasena,ali samo polako,nemas se cega plasiti. Bebica je dobro,lepo se razvija. Vreme ide,pa ide,bez obzira sto ti se cini da je stalo. Pocece i lekovi da deluju,bice ti lakse. Mozes ti to,izguraces ti to kako treba,verujem u tebe. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrcak je i dalje lose,ovi napadi panike me ne popustaju.drage moje plasim se.to su razni strahovi.svasta mi pada na pamet.sad sam i pocela da povracam ujutru.ma sta da kazem...?a vi drage moje,kako ste vi?

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,to su takvi neki strahovi,da sam se nekad zapitala zasto me to plasi,kad to nije nista,ali dzaba,strah je strah. Procice i to povracanje,kakva sam ja bila,nisam znala za sebe od mucnina i povracanja,sta god pojedem ja izbacim,bas sam sva bila nikakva.  Ja sam sada dobro,hvala Bogu,nema panike,bema strahova,nadam se da ce tako i ostati. Sve ce to da prodje,samo sto traje i tesko je dok traje. Posle pocne da popusta i da prolazi i sve je onda lakse. :wub: 

Cvrcak123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne jos.nisam dobro mnogo sam danas plakala.mnogo se plasim.zvala sam doktorku da joj kazem da sam u konstantnom strahu.kaze da povecam dozu pa sam plakala jos vise,ne zelim da da naskodim bebi lekovima.stvarno ne znam kako cu dalje...grlim te,hvala sto mislis na mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Sam danas radila ogtt test, sad sam sva osamucena.

Cvrcak koliku dozu pijes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni uopste nije dobro.mislim da mi ovaj lek ne odgovara .jos gore mi je nego sto je bilo .pijem Zoloft 50mg.1/2bensedin 5mg.1/4rivotril.kod paničnih napada a imam ih cesto.mnogo se plasim.jos gore mi je.nemam ni apetit.ma haos sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moras da se dignes, ne povecavaj dozu Zolofta.Budi sa ljudima koji ti prijaju.A da pokusas da bacis lekove, ostavi samo bensedin.Evo ja ipak nisam krenula sa zoloftom.Setaj I na silu.Znam da je tesko, Ali malo po malo I svakim danom bice lakse.Odakle si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neces naskoditi bebi,neboj se. Samo pokusaj i na silu da setas,kao sto ti Magdalena kaze,prijace ti. Druzi se,to sam ti vec rekla. Jel imas neku drugaricu,komsinicu,sa kojom bi malo popricala,druzila se? Pokusaj sve i svasta da olaksas malo sebi. Sve ce to proci,samo moras da izguras lepo do kraja. Nedaj se,placi slobodno,kad god ti se place,bice ti lakse tako. Ljubim te i grlim Cvrcak,bice to sve dobro draga. :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasnije idem kod mog psihijatra koji me leci godinama...njemu verujem.mislim da bas taj bensendin ovako lose deluje na mene ili Zoloft nisam sigurna.jedino sam mirna(donekle)kad popijem rivotril e onda mogu lepo da funkcionisem.Luka,imam podršku i to veliku,svi su uz mene,svi žele da mi pomognu ali kako ce kad ja sama sebi ne pomažem.zatvorila sam se u kucu i ne izlazim.ne zelim da me neko vidi.hvala sto ste tu za mene,znaci mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Javi sta ti kaze tvoj dr. Dobro je sto imas podrsku,znas da te oni vole i da zele da ti pomognu,pa im barem dopusti da su pored tebe. Budi u drustvu,izadji iz kuce. Nemoj da se zatvaras,prijace ti priroda,setnje. Probaj makar,videces da ce ti biti bolje. :wub:

Cvrcak123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.