Strahovi (anksioznost I panicni napadi) u trudnoci

odgovora

Objavljeno

Nemoj da te plasi,pokusaj. Zamisli kako je lepo kada osetis prvo mrtkanje u stomaku,pa kada vidis svoju bebu na ultrazvuku,rucice,nogice,glavica... :wub: Pokusaj kada te uhvati  panika onako bas,pa nepusta,izadji prosetaj i pocni da mislis o necemu lepom. Npr. kako ce i ta trudnoca da prodje,imaces jednu malu secerlemu pored sebe,ici cete u setnju,mazicete se,grlicete se i to sve vas troje zajedno ( beba,muz i ti). Radi ono sto volis i ono sta ti prija. Hajde polako,sve ce to da prodje i bices opet ona stara ti,samo napred,mozes ti to. :wub:

Cvrcak123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima sto verujete u mene.mnoge stvari sam prebrodila,uvek bila hrabra i pitam se zasto da posustanem sad kad je ovo najbitnije.videla sam svoje malo bice ali jos ne shvatam da je tu u mom stomaku...znam da moram da budem dobro da bi i moj mali cvrcak bio dobar.ljudi dajem sve od sebe.i plasi me,plasi me samo vreme.sta da radim misli me progone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima sto verujete u mene.mnoge stvari sam prebrodila,uvek bila hrabra i pitam se zasto da posustanem sad kad je ovo najbitnije.videla sam svoje malo bice ali jos ne shvatam da je tu u mom stomaku...znam da moram da budem dobro da bi i moj mali cvrcak bio dobar.ljudi dajem sve od sebe.i plasi me,plasi me samo vreme.sta da radim misli me progone...

Ali vidi, plasi te nesto za sta uopste ne znas da li ce se dogoditi. Do sada nikad nisi pozelela da povredis nekog(ne kazem da nisi pomislila, ali mi nismo nase misli :) ), zasto bi povredila svoju bebu? Do sad nisi izgubila razum, nisi znala ko si, gde si, zasto bi se to sad desilo?! Tvoj um se igra, tera te da se vratis u zonu komfora, u ustaljeno, poznato, a to nije zivot. Tek kas iskocimo, zivimo. Korak po korak

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cudno je to sto me samo plasi vreme ,kako ce da prodje?dan je kо godina :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,svakom je svoja muka najteza....sta da radim ?ne prestajem da placem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrcak jel ti bude bar lakse kad se isplaces? Nije ni plakanje tako bas lose, kako ono kazu suze ciste dusu.. Cvrcak pokusaj sebe duboko da analiziras, sta je to sto te toliko muci i toliku patnju stvara, koji su to stvarni razlozi? Sta zelis od zivota?  Dozvoli sebi da se upoznas jer samo ces tako moci nesto promeniti, pa makar bilo sve iz korena.

Cvrcak123, leni i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,svakom je svoja muka najteza....sta da radim ?ne prestajem da placem...

a o cemu mislis dok places...i pre plakanja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bude mi lakse,prodje dva,tri sata i opet krenem da placem.zivim u selo  nema sta da radim,nemam s kim da se druzim.lose stojimo finansijski.kod kuce sam zivela neki drugi zivot imala  sam  sve,ne mogu da prihvatim ovakav zivot.cini mi se da vise ne volim muza,nervira me....i zato jedva cekam da rodim bebu ali vreme nikako ne prolazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bude mi lakse,prodje dva,tri sata i opet krenem da placem.zivim u selo  nema sta da radim,nemam s kim da se druzim.lose stojimo finansijski.kod kuce sam zivela neki drugi zivot imala  sam  sve,ne mogu da prihvatim ovakav zivot.cini mi se da vise ne volim muza,nervira me....i zato jedva cekam da rodim bebu ali vreme nikako ne prolazi...

u trudnoci takvo stanje je pojacano i hormonskim promenama. Plus sve to sto si navela. Prvo se zapitaj zasto ne volis muza vise..sta je pravi razlog. Drugo nadji sebi zanimaciju pa ce ti biti lakse. Nesto cime ces se okupirati. Sa takvim stavom ni posle porodjaja neces biti bolje. Citaj nesto...ne znam sta volis. Poslednje sto mozes jenda cesce ides kod lekara da ti pomogne sa anksioznoscu. 

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ga ne volim ili me samo nervira.ne preduzima nista da bismo bolje ziveli,ne trazi pomoć roditelja...a on im je jedino dete...nemam čime da se bavim verujte i to sto sam pokusala ne ide...bila sam kod psihijatra dao mi lek ali ne pomaže .moj jedidini lek je moja kuca.a kad odem kuci onda jos vise placem jer imam osecaj da tu vise ne pripadam .ocajna sam.nema mi mira .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrcak,jel si se ti skoro udala i presla da zivis kod muza? To sto sada dozivljavas su hormoni,strah od nepoznatog,a i tebe ubi samoca,da bar imas sa kim malo da prosetas,popricas,bilo bi ti lakse,vreme bi ti brze prolazilo,a i nebi imala kad mnogo da razmisljas.I ja sam u trudnoci provodila dane sama,cekajuci muza da dodje sa posla,da budem malo u drustvu. Mislim da sam radila ili imala drustvo,da me nebi uhvatila panika,ali kada su sama umas vremena da razmisljas,pa ti se vrzmaju svakakve gluposti po glavi i bude ti jos gore.

Cvrcak123 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,skoro sam se udala i posle ned.dana saznala da sam trudna.muz radi do 16h a ja ludim dok dođje pa pocnem da se svadjam...znaci uzas.ako si tako provela trudnocu znas o čemu pricam.a panicni napadi su prica za sebe....nedostaje mi moja kuca.nervira me ovaj zivot.ne zivi mi se.plasim se kako cu da opstanem u ovom braku,ne znam sta se dešava .od one ljubavi postade horor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jesi znala gde ces ziveti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja sam hteka da pitam da li znala cime se on bavi,gde zivi i takve stvari ili si se udala tek tako?

Svakako mozes sa njim da porazgovaras da preuzme nesto ili idi pricaj sa roditeljima i cao. 

I mi imali finajsiske krah9ve,ja sam se zaposila da bi nakon mesec dana mi plata bila smanjena za 3000(taman da palzim dva racuna) i dalje nismo najbolje finasijski alu to nije razlog da ga ne volim.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da sam sve  znala,ali nisam znala da je takav zivot težak.nismo mi bas tako ugrozeni ali sam navikla na drugaciji zivot.Moj muz je dobar covek pre svega,sve bi učinio za mene.pazljiv je i voli me.drage moje,ja sam ta koja stvara paniku,kojoj nista ne godi...ne znam sta mi je.pravim problem i tamo gde ga nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad...i meni je bilo mnogo lakse kad sam zivela sa roditeljima i imala sve tek ponesto kupila za kucu,racune nisam znala da postoje i sl. Glavu gore. Radices i ti kad bude vreme za to i bice vam lakse. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da sam sve  znala,ali nisam znala da je takav zivot težak.nismo mi bas tako ugrozeni ali sam navikla na drugaciji zivot.Moj muz je dobar covek pre svega,sve bi učinio za mene.pazljiv je i voli me.drage moje,ja sam ta koja stvara paniku,kojoj nista ne godi...ne znam sta mi je.pravim problem i tamo gde ga nema.

Cvrcak, nisi vise mala. Po ovom sto pises i radis, ti bi da pobegnes od odgovornosti, od odraslog doba, da se vratis u detinjstvo, sakrijes kod svojih, pobegnes od obaveza. Prvo-kakav je to zivot? 

Drugo-kako da ti pomognemo mi ako ti ne radis ista da sebi pomognes?

trece-hoces li biti srecnija ako pobegnes ili ako ostanes i izboris se?

I ja zivim na selu, i to na selu sa velikim S. U drugoj drzavi, u drugoj socijalboj sredini. Prvih 8 meseci nisam imala posao, setala sam, sila sam, citala, svakog dana pravila plan. Tada se javila anksioznost ali borila sam se. Pila kafu sa dosadnim zenama iz komsiluka, ali nisam se dala. Rekla sam sebi da moram da nadjem svoje mesto. Pobeci mogu uvek.

Dok god sama ne shvatis da moras da krenes malim koracima, nema napretka. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako smem da pitam,koliko imas godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni,draga,u pravu si.tesko je...htela sam da odrastem,da budem  zena i majka.ali,sve  sam drugačije zamišljala,nije mi tesko da prihvatim obaveze,volim da radim ali je problem sto nemam sta da radim...ne svidjaju mi se ljudi koji me okruzuju.moje prijateljice su daleko i naravno svako ima svoje obaveze.i sta cu?sednem ocajavam,placem...znam da moram i zelim ali ne znam kako.Leni,pomazes mi i to mnogo,nisam jedina zena koja prolazi kroz nesto novo i nepoznato.sve mi se skupilo,nova kuca,novo okruzenje,ne idem na pos'o,trudna sam...ma sve mi je :mellow:

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nemojte me pogresno razumeti ali ja mislim da je sve mnogo lakse i opustenije kada si mlad, tj.mladji.Ja sa 20-25, pa do 30 te nisam razmisljala o problemima, deci, bolestima i to mi je stvarno bio divan period.Udala sam se sa 29 i prvih par godina suprug i ja smo zaista bili opusteni i uzivali

Kod mene se problemi javljaju sto sam starija i naravno osetljivija.Mislim, blizim se 40-toj:huh:

Izmenjeno od strane MalaNina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 37god.i vise od 10god.se lecim od anksioznosti i paničnih napada.sad u trudnoci me stislo bas.verujte da ne znam sta cu.zelim da imam dete.ali sve ovo tesko podnosim.plasim se.kako ce da prodje vreme?kako cu da se porodim?hoce li sve biti u redu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 37god.i vise od 10god.se lecim od anksioznosti i paničnih napada.sad u trudnoci me stislo bas.verujte da ne znam sta cu.zelim da imam dete.ali sve ovo tesko podnosim.plasim se.kako ce da prodje vreme?kako cu da se porodim?hoce li sve biti u redu?

Aaa, onda te razumem.Tu smo po godinama^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd ti meni reci-kako se lecis od anksioznosti? Lekovima?

Ne mozes se lekovima izleciti, oni ti samo pomazu. 

Moras da radis na sebi. Citaj knjige o samopomoci, imas na internetu Lujzu Hej, imas masu knjiga. Ajde, trgni se, podji do pijace, kupi povrce, napravi lep obrok. Od kukanja nema napretka

Cipelic i MalaNina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije meni ovo od juce.sta sve nisam radila.bila sam slobodna i isla svuda da bi se izvukla.nisam uspela.lekovi mi pomazu samo da ne izadjem iz koze.a sad popijem samo kad bas moram.koja pijaca?nema toga ovde.ovde nema niceg...ovo je...katastrofa.znam sta mi treba ali nema ...volela bi da je sve ko pre.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa nije kao pre. Ili se prilagodi i uzivaj u novom zivotu ili abortiraj, razvedi se i idi kuci. Imas 37 godina, tacno si na pola ljudskog veka. Sad ili nikad. Ne verujem da su dosla na kraj sveta, imas autobus ako nemas auto, imas internet, knjige, serije, bori se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.