Strahovi (anksioznost I panicni napadi) u trudnoci

odgovora

Objavljeno

Tako ponekad i ja, danas mi je celo popodne tako, i jos onaj odvratni znoj izbija iz mene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Albatros, kako si ti? je li sve u redu sada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta radite kada vas uhvati ona odvratna teskoba i ne pusta ceo dan ? :(

Ja ponekad odvalim muziku do daske i slusalice u usi...Nekad pomogne <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kojoj ste nedelji trudnoce?Ja prekosutra ulazim u 24.Ono o cemu nismo pisale jesu dobijeni kilogrami:).Da li i o njima mislite panicno?Ja mislim da sam opterecena kilazom jer mi se sve cini da cu se bolje telesno osecati ako ne naguram previse(strah da necu moci da disem,da ce mi ti kilogrami doneti jos vecu teskobu,da cu izgledati odvratno itd).Do sada sam se ugojila 7,5 kg i plasim se sta ce biti do kraja.

Kada me uhvati teskoba volim da se malo osamim,jer MRZIM da se smejem,pricam,a osecam se uzasno,osecam kao da pljujem po sebi time sto varam sebe da sam raspolozena.Mrzim kad se zalim,vrtim slicne price o svom stanju u krug,mrzim da se neko opterecuje zbog mene i sekira.

Da li trazite u ogledalu sebe od pre pojave svih tih gluposti?Da li mastate o sebi od nekad a ne kreirate sliku sebe u buducnosti kao jake,sigurne i rasterecene osobe?Moj mozak stalno zeli da se vrati unazad i trazi sebe od pre,iako bi svako rekao (pa cak i ja objektivno!) da sam jaka,sigurna i samosvesna osoba!Samo se ja neki djavo stalno stezem,preispitujem,brinem,sabotiram sve lepo tim prisilnim mislima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jano,ja sam 31. i tako sam se isto opterecivala oko kg i dobila 14,a sada stojim tako i superiska...Sve sto si napisala i ja sam takva,potpuno.Juce gin. nije mogao da veruje da ja imam taj problem,kaze bas delujem smireno i opusteno(a ja prestrasena od zivota),jos zvao neke sestre da se cude zajedno :D Moj problem je sto ja radim sve cega se plasim ali sa strahom,ne mogu da ga se otarasim koliko god isla protiv njega...Mislim da je "izlecenje" u tome da se ne plasimo ali to nikako ne mogu iako sam svesna da strahovi nisu realni...

Jana78 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja,jos uvek krvarim, stara krv, tako kazu ali mene ubi sve to, da mogu kupila bih uz i po ceo dan bila na njemu...Najgore mi je to sto me svaki dr skine s dnevnog reda i ja posle ne znam gde dalje.I svaki sledeci put umesto da sam opustenija, meni sve gore...Sve me sad prepada, i kad je stomak tvrd i kad je mek i kad jace ide i kad slabije...ali valjda to tako ide...Molim se Bogu da mi sacuva ovu bebu...A ja cu izgurati kako god umem i znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako dr kazu da je sa bebeom sve u redu, onda nemoj da brines, milsim lako je to reci, ali se rastereti malo. Ja ti od sveg srca zelim da ti i beba izgurate do kraja, da nam budete srecne i nasmijane, i da uzivate u ljubavi neizmernoj.

Koliko ti traje krvarenje, jesu li ti radili serklaz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu, za sad kazu nema potrebe i hvala Bogu nisam bila u bolnici, iskreno ne znam da li bih to podnela. Krvarenje mi je od 19.-og, nekad malo jace nekad bas slabo. Hvala ti na lepim zeljama od srca

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kojoj ste nedelji trudnoce?Ja prekosutra ulazim u 24.Ono o cemu nismo pisale jesu dobijeni kilogrami:).Da li i o njima mislite panicno?Ja mislim da sam opterecena kilazom jer mi se sve cini da cu se bolje telesno osecati ako ne naguram previse(strah da necu moci da disem,da ce mi ti kilogrami doneti jos vecu teskobu,da cu izgledati odvratno itd).Do sada sam se ugojila 7,5 kg i plasim se sta ce biti do kraja.

Kada me uhvati teskoba volim da se malo osamim,jer MRZIM da se smejem,pricam,a osecam se uzasno,osecam kao da pljujem po sebi time sto varam sebe da sam raspolozena.Mrzim kad se zalim,vrtim slicne price o svom stanju u krug,mrzim da se neko opterecuje zbog mene i sekira.

Da li trazite u ogledalu sebe od pre pojave svih tih gluposti?Da li mastate o sebi od nekad a ne kreirate sliku sebe u buducnosti kao jake,sigurne i rasterecene osobe?Moj mozak stalno zeli da se vrati unazad i trazi sebe od pre,iako bi svako rekao (pa cak i ja objektivno!) da sam jaka,sigurna i samosvesna osoba!Samo se ja neki djavo stalno stezem,preispitujem,brinem,sabotiram sve lepo tim prisilnim mislima....

Ovaj zadnji pasus kao da sam ja pisala... I još mi je gore kada se vraćam u vreme kada sam bila "normalna", to me jos vise baca u očaj i depresiju... Danas sam iz čista mira imala napad panike, i kada god je jako vruće, meni nije dobro, i najgore je kada ga imam, ja sam već u glavi razvila najgori mogući scenarijo, kako sam u bolnici, i nije mi dobro... ostalo mi je malo do porodjaja, to mi je jos dodatni strah, i čekam da sve to prodje, i da odem kod lekara, da krenem sa rerapijom, i pokusam da se dovdem u red, neću da preživljavam, hocu da živim... -_-

Ivančica i Jana78 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se jos porodila, ali imam kontrakcije od sinoc, tako da cu uskoro.

DA ti ne spominjem kako me je strah i kako se plasim, uh. :wacko:

A ti, da li imas bolova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sem sto se osecam kao da sam bolesna a ne trudna, mislim da nemam porodjajne bolove. Krsta me ubijaju svaku noc i imam problem sa kocenjem noge cim malo vise hodam. Kakve bolove ti imas? Da, i pojavio mi se jak sekret... Strah me, i porodjaja i ostanka u bolnici i svega...A znam da je najveci dar koji neko moze dobiti rodjenje deteta i znam da ce mi ulepsati zivot ali ovo je tako jako...ne kazu za dzabe da je strah najjace osecanje. Od sveg srca ti zelim da ti porodjaj bude brz i lak i da sve prodje u najboljem redu. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje sad sam se vratila od endokrinologa i reko mi je da necemo magnetnu zbog planiranja trudnoce...pored svih problema sa anks. doktorka je dosla do zakljucka da je prolaktin tako skocio i da sam napravila blokadu u glavi...dok ne odblokiram nista od bebe...pihhh vise ne idem kod doktora samo se stresiram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam opet pod strahom, i zeludac mi.odmah reaguje, teskoba od.njega, gusenje. Mislom da je strah pokrenula jedna danasnja emisija o autopsiji. Kad cs ovo prestati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja prestace,ali moras prvo ti.da prestane s da dajes znacaj tim stvarima stonte plaše i simptomi ma koje se javljaju. Ako ti.je.non stop.u glavi kako da.prestane? Ne citaj,ne gledaj nista sto te.uznemiri! A ako nesto čuješ/vidis slučajno ne obracaj.paznju jednostavno. Vremenom ce ti biti lakse.

Ja u nedelju ustala uspanicila se.kako imam povisen puls ali razmišljam necu lekove,lekare dobro mi je. Gledala tv,bila.ovde na fejsu i prestalo. Ako na strah dodas paniku onda.je jos gore.

Mene je proslo,javi se.nski strah ponekad,ali ne obraća m paznju i cao,ode strah. Maticnjak pomaze ali nikakve knjige,lekove ni nista.mi.nije pomoglo to koliko volja da prestane i ne obraćanje paznje.

sanjulina0708 i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A evo i Sanjulina i ona uvek pobegne panici tako sto.ne obraca paznju! Sanjulina ti jos malo? :) šta cekate,dečaka ili devojcicu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prodje i ova druga noc. Hvala bogu dobro. Budila sam se ali opet uspela da zaspim brzo tako da nije doslo do panike i crnih misli. Popijem navece tri solje maticnjaka mozda mi to i pomogne da budem malo smirenija:-)

Mejja ja te potouno razumem. Znas koliko sam puta promenila kanal na TV-u kada je bilo teskih tema ili zapusila usi dok nije proslo. U autobusu ljzdi komentarisu svasta obda stavim slusalice u usi i slusam muziku. Kada sam pila antidepresive nista mi nije smetalo i nije me plasilo u stvari nisam se udubljivala u teske price. Cujem i to je to. Tog momenta je u jedno uvo uslo, a na drugo izaslo. Zato jedva cekam da mogu da pocbem da ih pijem da pocnem malo da zivim normalno bez tenzije. Ne volim lekove, ali sta cu pomazu mi i dovedu me u normalu:-( Nemam drugi nacin da se oslobodim ovog sr...a

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ssnjulina ti mene kuliras opasno.. :P;) no nema veze..

Ja ne pijem lekove,pila sam kratko vreme bromazepan ali ne zelim da pijem. Doduse mene je ovo spucalo nakon očeve smrti pa.kako vreme prolazi mirim se sve vise ss tim i valjda mi je onda.lakse sa svime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam opet pod strahom, i zeludac mi.odmah reaguje, teskoba od.njega, gusenje. Mislom da je strah pokrenula jedna danasnja emisija o autopsiji. Kad cs ovo prestati?

sve sto ti ne prija nemoj gledati...

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja peglala sad, poce voda da mi curi niz kablo, ja se uplasih da ce struja da me drmne i dobih panicni, ali ovo je s razlogom valjda. :)

Ne smem sad peglu da ukljucim.

Zene, hvala vam sto.me ohrabrujete, znaci mi sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe ja nista ne petljam oko meni sumnjivog utikaca...paranoik sam ti ja

danas na bebcu u jednoj temi procitam post kako joj se tresu i znoje ruke itd...pa sam htela da joj preporucim ovu temu ali sam precutala...cura misli da su to simptomi rane trudnoce...sta vi mislite

onda sam i ja trudna svaki mesec ko georgina

sanjulina0708 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo da vas nasmejem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Da ta zena nema nedostatak gvozdja? Da ima anksioznost, sigurno bi ns

as nasla. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecim pa zena ne zna sta je snaslo i vidi lepo u tome :-)

Secam se mog prvog napada...,mislila sam da umirem,skoro na hitnoj zavrsila..

A ovi sitni nemiri pre i posle su mi skroz zanemarljivi.... :-)

Mejja i sanjulina0708 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rece i da joj se vrti u glavi i da joj je muka...nekad sam ja imala takve simptome ali anksioznosti

Smatram da je prvi znak rane trudnoce iostanak vestice...ali to je vec druga tema

kako ste vi danas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ssnjulina ti mene kuliras opasno.. :P;) no nema veze..

Ja ne pijem lekove,pila sam kratko vreme bromazepan ali ne zelim da pijem. Doduse mene je ovo spucalo nakon očeve smrti pa.kako vreme prolazi mirim se sve vise ss tim i valjda mi je onda.lakse sa svime.

Neeee ne kuliram, tek sam sad videla putanjce. Cekamo decaka ako nisu pogresili:-)

Ja izdrah i trecu noc dobro. Bez panike. Probudila se i uspavala se:-) Mozda se ne bih ni budila ali je vetar toliko jako duvao da me je zvuk budio par puta:-) A i nalijem se sa pola litre maticnjaka uvece.

Meni je termin 31.10 tako da ako bebic ne porani:-) Ima jos da cekaaam

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.