Slabokrvnost/anemija kod dece

odgovora

Objavljeno

IMAM BEBU STARU 9 MJ OD 3 MJESECA SE BORIMO SA SLABOKRVNOSTI KRVNA SLIKA TJ ERETROCITI SU JOJ4,02 JAKO SLABO PROBALI SMO SA SVIM MOGUCIM SIRUIMA FERUMLEK,LEGOFER I DALJE ISTO. DOKTORKA JE REKA DA SAD PROBAMO UNOS VECE KOLCINE MESA TEELTINE JAGNJETNE JUNETINE I ZUMANCETA, TE NARAVNO U SVIM KOLICINAMA VOCE I OVRCE. INTERESUJE ME VASE MISLJENJE I ISKUSTVO HVALA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj bebac od četvrtog meseca ima taj problem. Pio je ferum lek, jede spanać. cveklu, meso, žumance i srećom sada je sve OK. Nadam se da če tako i ostati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto ti je rekla Lukica. Daj mu dosta spanaca, cvekle, sargarepe, brokolija, pilece dzigerice, zumance i trebalo bi da mu se poboljsa krvna slika. Mozda da ti pedijatar uvede neki dodatak tj. da pijete neko gvozdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam iskustva sa tim,mojim sinovima je gvozdje bilo 1,8 i 2,0.

Znaci nije imalo kud gore,ali smo se mi lecili 7 meseci i sada nam je gvozdje 12 i 13.

Pili smo legofer sirup,nismo smeli da pijemo vise od pola litre mleka dnevno,jeli smo dosta boranije,graska,brokolija,spanaca,i tog zelenisa.

Cveklu sirovu izblendiranu sa sargarepom,jabukom i narandzom svaki drugi dan,Palentu sa koprivom svaki dan,i tako da smo se hvala bogu izlecili.Imamo kontrolu u oktobru,pa da vide kako reaguju bez gvozdja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMAM BEBU STARU 9 MJ OD 3 MJESECA SE BORIMO SA SLABOKRVNOSTI KRVNA SLIKA TJ ERETROCITI SU JOJ4,02 JAKO SLABO PROBALI SMO SA SVIM MOGUCIM SIRUIMA FERUMLEK,LEGOFER I DALJE ISTO. DOKTORKA JE REKA DA SAD PROBAMO UNOS VECE KOLCINE MESA TEELTINE JAGNJETNE JUNETINE I ZUMANCETA, TE NARAVNO U SVIM KOLICINAMA VOCE I OVRCE. INTERESUJE ME VASE MISLJENJE I ISKUSTVO HVALA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliki joj je hemoglobin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali problem sa malokrvnoscu. Pila je ampule (zaboravila sam kako se zvahu) i skoro 4 meseca Ferum lek. Dugo vremena sam joj pravila sok od cvekle, naravno mesajuci ga sa vocem da joj ne bude bljutava. Koprive su dobre za malokrvnost, kuvala sam i caj od kopriva, a mozes i kakvu corbicu ili testo sa koprivama. Kod malokrvnosti je problem sto dete bude podloznije infekcijama i virusima, ali ne brini resice se to samo treba biti uporan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel bebi od 9 mjj mogu da dajem sirovu cveklu u obliku sokica npr... ili koprive kuvane???? hemoglobin je 4,06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zaista ne znam dal bi smela da joj to dajes, bolje da pitas dr...moja je bila malo starija kad je to pila.

p.s. odoh ja danas u livadu da berem koprive :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel bebi od 9 mjj mogu da dajem sirovu cveklu u obliku sokica npr... ili koprive kuvane???? hemoglobin je 4,06

Ne može hemoglobin da bude tako nizak,to je sigurno gvožđe...

Ja sam mojima sa 10 nmeseci davala sok od cvekle i sargarepe i jabuke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes slobodno ali mesaj sa jos necim da ne osete ukus!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel bebi od 9 mjj mogu da dajem sirovu cveklu u obliku sokica npr... ili koprive kuvane???? hemoglobin je 4,06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hemoglobin je oko sto, ne može biti 4. Pogledaj koliki je hemoglobin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja vam je bila vrednost hemoglobina ,pa su vam pedijatri savetovali gvožđe ? Naš je 112 a gvožđe nismo merili ( Eritrociti su 4.8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce nabrala mladih kopriva da im kuvam caj. Mislila sam da koprive umiksam sa vocem i napravim sok, ali ne znam da im sveza kopriva nesto ne zasmeta!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo sam googlala i ipak im necu miksati koprivu sa vocem, ona se kuva samo kao caj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre nedelju dana napunili 5 meseci,pored vakcinacije su nam vadili i krv,ispostavilo se da je Hemoglobin dosta nizak,dobili smo neki sirup da pijemo,Dali je neko od vas imao slicnu situaciju i za koje vreme se bebcu popravio hemoglobin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre nedelju dana napunili 5 meseci,pored vakcinacije su nam vadili i krv,ispostavilo se da je Hemoglobin dosta nizak,dobili smo neki sirup da pijemo,Dali je neko od vas imao slicnu situaciju i za koje vreme se bebcu popravio hemoglobin?

Koliki je hemoglobin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kod njega je nivo hemoglobina 100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo nizi hemoglobin, ali bio je bolestsan i pio antibiotike. Doktorka nam je rekla da mu ne bi davala sirup, nego da ishranom pokusamo da poboljsamo. Crveno meso, dzigerica, zeleno povrce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj je hemoglobin bio oko 105. Pila je Tothemu i Ferum lek sirup i popravila je krvnu sliku. Sad joj kuvam caj od koprive ili joj umiksam sa vocem kao sok i ona to pije. Probirljiva je sto se tice jela, pa nema sanse da mogu sa hranom da joj odrzim dobru krvnu sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,hvala vam na interesovanju,bas sam se bila zabrinula jer sam mislila da je nesto ozbiljnije i da nece biti lako leciti ga,a tako je mali,mi smo dobili Ferrum lek,pa mu dajem i jedva cekam da mu izvade opet krv da vidimo koliko je lek delovao,jos uvek se pitam kako je doslo do toga da mu bude hemoglobin nizak,on samo sisa za sada,a ja nisam imala nikakvih problema u trudnoci sa hemoglobinom,tako da mi je prava misterija to..

Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kod njega je nivo hemoglobina 100

Ništa strašno. Moje prvo dete je imalo 80, pili smo legofer i sve se brzo popravilo. 100 je granica za bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je imao oko 80 hemogl.na prvoj kontroli sa 6.meseci.Kazu da uglavnom dojene bebe imaju nizi hemoglobin.Pili smo Legofer i Ferum lek sirup.......samo tako je mogao da odrzi hemoglobin.Sada vec ima 4.god analize su mu savrsene,ali popije makar jednu flasicu sanostola sa Fe-om mesecno,za svaki slucaj.Nije nista strasno,sve vremenom dodje na svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno sto ste podelile i vase iskustvo,bili smo se zabrinuli malo vise,posto pedijatra kod koje idemo je slozila pomalo facu kada je dobila rezultat,ona nam je rekla da je 115-120 normalni hemoglobin kod beba,a on je imao samo 100,pomalo sam se uplasila jer je mali i da mozda ima nekih tegoba zbog toga ali ne moze da kaze,no sada mi je malo lakse jer vidim da ima jos beba i sa manjim hemoglobinom i da su ipak dobro..Hvala jos jedom. Veliki pozdrav za sve mame!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.