Bušenje ušiju

odgovora

Objavljeno

Meni je mnogo slatko kada vidim male devojcice sa mindjusama, ali se ne usudjujem da probusim mojoj cerki. Prvo mislim da bi sam cin njoj bio stresan, a drugo nema sanse da bi ta dozvolila da joj vrtim mindjuse, ili nesto slicno. Kada jos malo "urazumimo", onda cemo ukrasiti i klempusice :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka ima 4 god. i zao mi je sto joj nisam probusila sa godinu dana. Mislim da je to pravo vreme, kada se usna resica lepo formira. Sada ne znam sta da radim. Inace OVA koja spominje busenje pupka i obrve je budala. To mi nije smesno ni ako je sala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica ima 13 meseci i za krstenje je dobila preslatke mindjuse i tada smo se setili da se devojcicama buse usi?! :lol:

Sta mislite o tome, da li sacekati da dete poraste ili ne? Gde to moze da se uradi osim u zlatari, jer sam cula da oni pistolji nisu sterilni? Da li to rade sestre u d. zdravlja?

Kako ste vi svojim devojcicama busili usi i kada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pitali babicu koja je dolazila da je kupa prvih dana da joj busi usi ali ona to nije radila nego nam je rekla da kad napuni 6 nedeljada je vodimo u zlataru.Tako je i bilo,i super je to podnela.Sad ni ne primecuje mindjuse niti ih dira,navikla se skroz na njih.Jedino je problem sto retko koja zlatara hoce da busi usi tako malim bebama,a znam da hoce i u bolnici,odmah po rodjenju da probuse.Ako i drugo dete bude devojcica sigurno cemo isto tako uraditi.Nije plakala,ne dira ih,bez problema sam joj vrtela i zamenila medicinke pravim mindjusicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja kcerka ima jednu godinu i dvije nedelje,i nismo joj busili usi,i ne planiramo dok sama to ne bude zeljela.A kada ce to biti...vidjecemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) dobra stara vremena, podseti me neko na feng shui temu :D

No da se uozbiljimo!

Ja sam Miju sa 8 meseci odvela u zlataru i tako smo i to obavili.

Mada se ja potpuno slazem sa roditeljima koji tu odluku prepustaju deci kada porastu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da nije rano, ja cekam sad savetovaliste i vakcina da nam prodju, to idemo u sredu, pa cemo onda posle par dana da busimo usi, hocu samo da sacekam zbog vakcine ako bude imala temp pa da je ne vucem u zlataru dok joj to ne prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce probusili usi :D bilo je plakanja ali nista strasno, kupila sam joj igracku pa je brzo sve zaboravila, usi ne dira i kao da nema mindjuse, al skroz mi je sad drugacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce probusili usi :D bilo je plakanja ali nista strasno, kupila sam joj igracku pa je brzo sve zaboravila, usi ne dira i kao da nema mindjuse, al skroz mi je sad drugacija :)

Divno, super ! Jedva cekam i mi da probusimo, niko ne busi ovde pre 6-og pa cemo sacekati, posto mi se ne ide sad za NS specijalno zbog toga. Stavi slikicu da je vidimo :) E da, jel idu medicinske prvo, 10-15 dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce probusili usi :D bilo je plakanja ali nista strasno, kupila sam joj igracku pa je brzo sve zaboravila, usi ne dira i kao da nema mindjuse, al skroz mi je sad drugacija :)

B.mama ja jos Jani nisam probusila jer se bojim da ce da ih cupa.Stavi i neku slicicu da je vidimo sa mindjusicama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno, super ! Jedva cekam i mi da probusimo, niko ne busi ovde pre 6-og pa cemo sacekati, posto mi se ne ide sad za NS specijalno zbog toga. Stavi slikicu da je vidimo :) E da, jel idu medicinske prvo, 10-15 dana?

Rekli su mi medicinke mesec dana za divno cudo nedira ih i skroz je zaboravila na njih.

:( nemogu nikako da je lepo uhvatim da je uslikam, al pokusacu ovih dana pa cu postaviti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maloj deci ne treba busiti usi! Prvo, to je savet zlatara koji od toga zivi izmedju ostalog, i rekao mi je kada je moja devojcica od 4 godine htela da probusi usi da je to greska koju roditelji prave, da su usi pune akupresurnih tacaka i je to jedan varvarski obicaj koji detetu samo stetu moze naneti. I ja sam se zahvalila i ubedila dete da je jos malo da busi usi. Ni najstarijoj kcerkici koja sad ima 10 godina nisam busila usi dok je bila beba, jer otkud ja znam da li bi se njoj to dopalo, a sada, kada sam cula i zlatarevo objasnjenje, bilo mi je drago sto nisam. Ionako je sama trazila kad je malo porasla, pa smo je odveli. Ni najmladjoj koja ima 13 meseci necu busiti dok ne poraste i sama ne zatrazi. Uostalom, ne vole svi pirsinge. Ja volim, mada sam i ja sama odlucivala o tome, pa sam tako busila i usi, pa opet jedno uvo na jos dva mesta, pa onda i nos. Ali npr moja mama smatra da je to skrnavljenje tela. Posto postoje zdravstveni razlozi protiv busenja usiju bebama a i cinjenica je da su ukusi razliciti, mislim da ipak treba dete to samo da izabere kad poraste.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da su usi pune akupresurnih tacaka

ovo je JEDINI razlog zašto ne želim da Emiliji bušim uši

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi Jani nismo busili usi jer smatramo da treba sama da odluci da li ce busiti i kad.Za rodjendan je dobila sedam pari mindjusa i sve su stvarno preslatke. Ali sama ce odluciti kad poraste.

POTPISUJEM!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam joj probušila, niti ću joj bušiti - dok sama ne bude htela da ima minđuše. Meni su probušili sa 11 ili 10 god - sama sam tražila i od tad nosim minđuše, pre 2-3 god sam probušila i još jednu rupu.

A neko pomenu akupresurne tačke. Ajd sad da vidim koliko od vas žena depilira prepone i koliko depilira pazuh?

Da se kladim da 97% depilira prepone, a pazuh možda 2-3% (naravno nek me neko ispravi ako grešim). Pazuh ima mnogo manje želzda od prepona.... pa opet pre ćemo svaki dan da se brijamo pod pazuhom nego da odemo na delpilaciju......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam joj probušila, niti ću joj bušiti - dok sama ne bude htela da ima minđuše. Meni su probušili sa 11 ili 10 god - sama sam tražila i od tad nosim minđuše, pre 2-3 god sam probušila i još jednu rupu.

A neko pomenu akupresurne tačke. Ajd sad da vidim koliko od vas žena depilira prepone i koliko depilira pazuh?

Da se kladim da 97% depilira prepone, a pazuh možda 2-3% (naravno nek me neko ispravi ako grešim). Pazuh ima mnogo manje želzda od prepona.... pa opet pre ćemo svaki dan da se brijamo pod pazuhom nego da odemo na delpilaciju......

Sa ovim se slazem u potpunosti, meni su ih probusili sa godinu dana, i nosila sam mindjuse do svoje 10 godine, onda sam otkrila klempavost i stavljam ih rijetko kad. Posto je i moje dijete klempavo, necu da je mucim, kad bude htjela mama je vodi, a do tada nista.

A za prepone i pazuh, ne depiliram ni jedno, tu radi brijac. Jednom sam prepone i nikad vise, boli k'o djavo. Svaka cast zenama koje mogu. Ja sam kukavica po tom pitanju. Depiliram i ruke i noge, ali prepone joook.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj devojcici busila usi sa 4 meseca.Usla u prvu zlataru i covek nam kaze:

" Ako treba trcacu 3 kruga po centru,samo nemojte da joj busim usi,jedan infrakt sam preziveo drugi nebi mogao!'' Nisam mogla da verujem,u drugoj i trecoj zlatari nam rekli da sacekamo jos malo i u cetvrtoj smo napokon probusili usi...Nije puno ni plakala tek malo,10 dana smo nosili njihove pozlacene mindjuse i onda joj stavili nase,nije bilo nikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj devojcici busila usi sa 4 meseca.Usla u prvu zlataru i covek nam kaze:

" Ako treba trcacu 3 kruga po centru,samo nemojte da joj busim usi,jedan infrakt sam preziveo drugi nebi mogao!'' Nisam mogla da verujem,u drugoj i trecoj zlatari nam rekli da sacekamo jos malo i u cetvrtoj smo napokon probusili usi...Nije puno ni plakala tek malo,10 dana smo nosili njihove pozlacene mindjuse i onda joj stavili nase,nije bilo nikakvih problema

Ako zlatar koji zivi od toga nije hteo to da uradi, mislim da si tada jos trebala da se zaustavis i da ti bude jasno da postoji mnogo jak razlog zasto nece. No, dobro, svacije dete je njegova briga kad su ovakve banalnosti u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad same budu svesne i kad budu zelele neka buse i pet rupica, ako tako hoce. Mada, verovatno ce tad i busiti i pupak, nos, obrvu i ko zna sta jos...Ali to je njihov izbor i njihovo telo.

Sta one imaju od toga sto cu im ja sad probusiti usi? I sto ce nositi mindjuse?

Kakvo je vreme doslo, za koju godinu ce bebama busiti i pupak... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih vodila Unu ali ona bas vuce usi plasim se da ne pocepa... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad same budu svesne i kad budu zelele neka buse i pet rupica, ako tako hoce. Mada, verovatno ce tad i busiti i pupak, nos, obrvu i ko zna sta jos...Ali to je njihov izbor i njihovo telo.

Sta one imaju od toga sto cu im ja sad probusiti usi? I sto ce nositi mindjuse?

Kakvo je vreme doslo, za koju godinu ce bebama busiti i pupak... :lol:

Bas tako, mozda im se nece ni svidjati. Npr moja mama nikada nije busila nista niti joj se to dopada. Ona to smatra domorodackim obicajima i skrnavljenjem tela. Ali niti je meni branila da busim usi i nos, niti sestri da busi i usi i nos i da se tetovira. Busenje usiju bebama je za mene samovolja roditelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekad su busili usi odma u porodilistu i to iglom,mucili bebe,ovo danas nije nista nikakav bol,ne osete nista uplase se samo zvuka od pistolja...mislim da nisam pogresila i da devojcice treba da imaju mindjuse,nakit,snalice a ne ko u danasnje vreme sto se na ulici ne zna ko je musko a ko zensko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekad su busili usi odma u porodilistu i to iglom,mucili bebe,ovo danas nije nista nikakav bol,ne osete nista uplase se samo zvuka od pistolja...mislim da nisam pogresila i da devojcice treba da imaju mindjuse,nakit,snalice a ne ko u danasnje vreme sto se na ulici ne zna ko je musko a ko zensko!

Kao sto rekoh, tvoje dete, tvoja stvar. Postoje zdravstveni razlozi zasto tako malim bebama ne treba busiti usi. Nekada su kod Maja deci stavljali visuljke izmedju ociju da bi bili zrikavi jer je to smatrano idealom lepote. Kineskinjama ili japankama su umotavali stopala da ne bi rasla i to je izazivalo jezive deformitete. Nekada se svasta radilo, ali ovo nije nekada nego sada i mnogo vise se zna o anatomiji i medicini. Usi su ti, draga pune akupunkturnih tacaka i ako slucajno neku od njih pogodis kod deteta mozes mu izazvati zdravstvene probleme za koje ces se kasnije pitati odakle li poticu. Bol se ne oseca ali se oseca grozan osecaj vreline. Kad odrastao covek tako oseca, mogu misliti kako je bebi. Uzas jedan.

Ako ti svoje dete ne naucis da se ponasa kao devojcica ili ako prosto bude dete takvo da ga vise zanimaju igrice 'za decake', da voli da se oblaci sportski a ne damski, ni sto mindjusa i kosa do tabana je nece naciniti zenstvenom. Tako da ti je to slabo merilo zenstvenosti. A i kad vec to pominjes, sta ti znace te mindjuse u smislu zenstvenosti, kad su i muskarci cesto izbuseni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekad su busili usi odma u porodilistu i to iglom,mucili bebe,ovo danas nije nista nikakav bol,ne osete nista uplase se samo zvuka od pistolja...mislim da nisam pogresila i da devojcice treba da imaju mindjuse,nakit,snalice a ne ko u danasnje vreme sto se na ulici ne zna ko je musko a ko zensko!

To je tvoje mišljenje, ali ne mora da znači da je i mišljenje tvog deteta.

Lično sam protiv minđuša, šnalica, nakita... I to iz više razloga. Prvo, takve stvari su neudobne i zahtevne i sputavaju dete da se potpuno opušteno igra i raste. Ja minđuše ne nosim jer su mi se kao maloj devojčici kačile za jastučnicu, što je bolno i neprijatno. Sa 7 godina sam ih skinuli i nikada ih više u životu nisam stavila. Drugo, devojčice nisu lutke. Treba ih vaspitavati da cene istinske vrednosti, a ne nakit, krpice i slične materijalne stvari koje nemaju nikakvu suštinsku vrednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekad su busili usi odma u porodilistu i to iglom,mucili bebe,ovo danas nije nista nikakav bol,ne osete nista uplase se samo zvuka od pistolja...mislim da nisam pogresila i da devojcice treba da imaju mindjuse,nakit,snalice a ne ko u danasnje vreme sto se na ulici ne zna ko je musko a ko zensko!

Mislim da ovo nije razlog za busenje usiju. Moje dete ima mindjuse, ali svakako ne zbog toga da bi se razlikovala od decaka. Pa Luka je imao dugu kosu i do godinu i po svi su mislili da je zansko. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.