Bušenje ušiju

odgovora

Objavljeno

Kada sam zapocela ovu temu nisam se pitala da li deci treba busiti usi ili ne, vec kada i kako. I ne busim joj usi jer nemam gde da drzim mindjuse, vec me je to jednostavno podstaklo da razmisljam o ovoj temi.

Svako ima pravo na misljenje, ko ne zeli i smatra da to dete treba samo da odluci neka jednostavno tako i uradi. I neka slucajno ne odsece detetu kosu dok ga ne pita, bar do 5.godine. Mislim, kakav je to roditelj sto ne postuje volju deteta. Mozda dete zeli dugu kosu a vi ga osisali. I da, moram da otvorim novu temu, Siske!

Pa koliko vidim postavila si pitanja kada i kako i ne vidim problem sto je svaka od nas prokomentarisala svoje misljenje na tu temu. Ti brate rodjeni radi kako hoces,sto odmah zauzimas gard. Kao sto rece Phoenix tu smo da razmenjujemo misljenja,a ne da se svadjamo i prepiremo. Pozdrav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juu ovde gusto bas kao i na temi feng shui...normalno je da svako ima svoje misljenje i jos normalnije da to misljenje iznese jasno i glasno. Ne vidim u cemu je problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juu ovde gusto bas kao i na temi feng shui...normalno je da svako ima svoje misljenje i jos normalnije da to misljenje iznese jasno i glasno. Ne vidim u cemu je problem?

Ma otkud,najmanje sto zelim je da se raspravljam i da ispravljam krive drine pogotovo na ovakvim mestima kao sto je ovaj forum koji treba da nas spaja,a ne da ga zloupotrebljavamo za istresanje negativne energije. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam zapocela ovu temu nisam se pitala da li deci treba busiti usi ili ne, vec kada i kako. I ne busim joj usi jer nemam gde da drzim mindjuse, vec me je to jednostavno podstaklo da razmisljam o ovoj temi.

Svako ima pravo na misljenje, ko ne zeli i smatra da to dete treba samo da odluci neka jednostavno tako i uradi. I neka slucajno ne odsece detetu kosu dok ga ne pita, bar do 5.godine. Mislim, kakav je to roditelj sto ne postuje volju deteta. Mozda dete zeli dugu kosu a vi ga osisali. I da, moram da otvorim novu temu, Siske!

Svaka cast! Slazem se sa tobom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast! Slazem se sa tobom!

I ja se u potpunosti slazem. Cmok za tebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakva ljutnja, samo sam htela malo da se nasalim jer je postalo malo preozbiljno. Inace, svi komentari mi znace i shvatila sam da je to najbezbolnije uraditi dok je beba mala, a sad je u periodu kada cu je postedeti tog zadovoljstva i sacekati da malo poraste. Hvala svima koji su se ukljucili u ovu temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

ma kakva ljutnja, samo sam htela malo da se nasalim jer je postalo malo preozbiljno. Inace, svi komentari mi znace i shvatila sam da je to najbezbolnije uraditi dok je beba mala, a sad je u periodu kada cu je postedeti tog zadovoljstva i sacekati da malo poraste. Hvala svima koji su se ukljucili u ovu temu...

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja kada budem imala svoje devojcice obavezno cu im probusiti usi sa 5-6 meseci.To je tako slatko,malo placu,ali nista strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja kada budem imala svoje devojcice obavezno cu im probusiti usi sa 5-6 meseci.To je tako slatko,malo placu,ali nista strasno

Slazem se sa tobom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj devojcici probusila sa 5 meseci, mislim da cu drugom detetu ako bude zensko i ranije...inace obozava mindjuse i jako je bitna sto ih ima a njeni drugari decaci nemaju. Stane ispred ogledala i divi se svojoj kosi i svijim mindjusama. Desi se da ispadne jedna mindjusa i odma trazi da joj namestim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako budem imala devojcicu, probusicu joj usi, meni je to slatko.. Meni su probusili usi sa tri meseca i od tada ne skidam mindjuse g030.gif ooobooozavam ih!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj devojcici probusila sa 5 meseci, mislim da cu drugom detetu ako bude zensko i ranije...inace obozava mindjuse i jako je bitna sto ih ima a njeni drugari decaci nemaju. Stane ispred ogledala i divi se svojoj kosi i svijim mindjusama. Desi se da ispadne jedna mindjusa i odma trazi da joj namestim...

Slatko!!! g040.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Mariji probusila usi sa 11 mjeseci. Vodili smo je u zlataru, a usi smo joj probusili sa pistoljcicem. Nije plakala uopste, samo se malo "nanjojnjila" :unsure:

U bolnicama mislim da im buse usi sa iglom, mada nisam sigurna. Na tu varijantu joj ne bih ni busila usi sigurno. Ne mogu ni da zamislim koja bi to vriska bila :o . A sto se tice pistolja za busenje sasvim je ok. Traje par sekundi, ne boli ih mnogo i sterilno je sto je najvaznije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj curici probusila usi sa 7 meseci. Malo je plakala ali cim se nasla u tatinom narucju odmah je sve proslo. Iskreno mislil da se vise uplasila zvuka onog pistolja nego sto je jako bolelo. Elem, nikakvih problema nije bilo, posle mesec dana smo stavili zlatne mindjuse i od tada je sve ok. Nije ih dirala, nismo ih nicim nikada zakacili i sada je prava mamina lepotica. Moje licno misljenje je da to treba uciniti dok su jos mali pa ne znaju da diraju usi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i nasa Milica je probusila usi sa 10 meseci ,svi su me kritikovali zasto to nismo ranije uradili kao dirace ih,inficirace se ....medjutim isto smo busili u zlatari i to nam je prvo probusila i stavila medicinke a posle 1 nedelje smo stavili zlatne,ne dira ih ,mislim i da ne zna da ih ima ,nije mnogo plakala ,vise se uznemirila kada su je capili da je nameste da se ne pomera ,a posle je sve bilo ok,ali ipak mislim da treba probusiti posle 4 meseca kada usna skoljka fino naraste i kada jos nisu svesni sta im se desava ,ali sam ipak za busenje pistoljem ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cerki mindjuse stavila sa punih 6 meseci i to u domu zdravlja,prvo je primila vakcinu,a odmah zatim joj probusili usi,pistoljem naravno. . . .plakala 5 min za oba i posle super. .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, dok nisam videla ovu temu nisam ni razmisljala o tome.... Ali znam da je mm striktno protiv toga jer on smatra da to Emilija treba sama da odluci hoce li ili nece. A moj stav je da joj treba probusiti dok je mala... Iskreno nije bas da insistiram ali to je moj stav koji i nije izricit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svojoj djevojcic probusila usi kada je imala 2 godine ... Sada kada se sjetim scena umirem od smijeha :)

Rekl smo joj da ce da bude lijepa djevojcica sa mindjusama isto kao i mama i tetka itd itd i ona je naravno wsa odusevljenjem prihvatila. Teta joj je uspjela da probusi jedno uho a DRUGO NEEEEE :) narednih 2 sata smo proveli u ganjanju nje po zlatari i ubjedjivanju da ne moze ostati samo na jednom probusenom uhu

hahahaha :) bila je ljuta na tetu i mjesecima je izbjegavala i da prodje kraj te zlatare.

Ili rano dok jos ne shvataju ili kada odrastu da su u stanju da se suoce sa "bolom". Ovako sa 2-3 godine nikako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ili rano dok jos ne shvataju ili kada odrastu da su u stanju da se suoce sa "bolom". Ovako sa 2-3 godine nikako :)

To je sigurno tako.

Kako je posle reagovala? Da li se hvatala za te minđušice ili nešto slično?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam uvek zelela,da ako dobijem devojcicu-a jesam,probusim joj usi rano,kazu da je bolje sto pre,meni su sa 6meseci,ali nasa cerkica je tako mnogo radoznala,da sam ja ubedjena da ce povuci mindjusicu,iscupati je ,i ko ce posle njoj opet ih busiti,ima da se preplasi.a kretali smo na busenje vec par puta,sada ima 13 meseci i jos se nije desilo.u zlatari cemo nekoj naravno,kazu da se medicinske mindjusice nose dugo,mogu i do godinu dna da se ne skidaju.ja imam od devera devojcicu,probusili su joj kada je ona htela,sa 4 godine,ali ona je skinula jednu mindjusu isuvise rano posle busenja,to je nju bolelo,i vise joj ne pada na pamet da ih busi,zaplasila se-mozda nekad i uradi to opet.pa sad,da li to raditi ili cekati?ko ce ga znati!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo busili usi sa mesec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sigurno tako.

Kako je posle reagovala? Da li se hvatala za te minđušice ili nešto slično?

Nije imala nikakve reakcije da joj mindjuse smetaju. Mazala sam joj malo jodom oko mindjuse i rupice ali samo dok spava posto nije dala da joj pridjem usima :)

Bija je jako ljuta i nije htjela par dana da prica ni samnom ni sa ujnom (nas dvije smo je i nagovorile)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo busili usi sa 6 meseci, u nekoj zlatari u Pancevu, zena zna znanje. Dok se ona osvestila da se oko nje nesto radi, zena joj probusila usice. I nije bilo zanimljivo da tada place... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno,Masa je dobila dosta prreslatkih mindjusa za rodjenje ali ja sam apsolutno protiv busenja usiju deci.Ali,opet,to je moje misljenje.Realno,ima tek 13 meseci i nekako bi mi starmalo izgledala sa mindjusama.Kada poraste ili vec kada udje u pubertet neka sama donese odluku o tome.

post-8201-1284810163_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno,Masa je dobila dosta prreslatkih mindjusa za rodjenje ali ja sam apsolutno protiv busenja usiju deci.Ali,opet,to je moje misljenje.Realno,ima tek 13 meseci i nekako bi mi starmalo izgledala sa mindjusama.Kada poraste ili vec kada udje u pubertet neka sama donese odluku o tome.

Citiram i apsolutno podrzavam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.