Bušenje ušiju

odgovora

Objavljeno

ja sam mojoj cerci probusila usi sa 8 meseci, 1. mesec je nosila medicinske i posle smo joj kupili zlatne nije imala nikakvih problema...sad ima 16 meseci i dalje ih nosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam curicama probusila usi kada su napunile godinu dana. katastrofa, tako su vristale da sam se istog trena pokajala sto sam ih uopste dovela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih voleo da mojoj maloj princezi izbušimo uši, ali, mislim da je suviše mala, bojim se da ne bude počela da "vuče" i da onda napravimo problem. :(

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je zaista bolesno kakvi roditelji postoje. Traumiraju bebe buseci im usi, zbog CEGA!? Zbog toga da bi zadovoljili svoje jeb*ne komplekse kako bi im dete "izledalo lepo" !? Ovakve stvari spadaju vec u zlostavljanje i tacno bi trebalo kaznjavati ovakve idiote od iskompleksiranih "roditelja".

Vasa deca su ziva bica. Nisu vase lutke i barbike za pokazivanje "svetu". Vasa deca nisu vase vlasnistvo.  Detetu je bitno pokazati ljubav i brinuti o njemu na pravilan nacin, a ne muciti ga, traumirati, busiti tkivo i stavljati u njega jeb*ne metale, a sve zbog toga da se ne bi desila situacija da komsinica Cica kaze "Jaoo sto ti je sladak decak", a dete devojcica. Idioti jedni.

Margaritta i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Velika sam protivnica bušenja ušiju maloj deci. Jadna dečica.

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne vidim poentu busenja usiju...kad dete pozeli ok,ali malim bebama,cemu?!

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno se slazem da bebama i maloj deci (devojcicama) nije potrebno busenje usiju. Cemu kindjurenje? Ulepsavate ih nakitom? Zar ona sama po sebi nisu slatka, tako umiljata i divna da ne mozete da im odolite?  A kakve god mindjusice da im se stave meni to deluje nakaradno, veliko i neprimereno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, bebama i deci ne treba nikakvo ukrasavanje. A uz sve to, zelim da moja deca uvek znaju da su lepa bas takva kakva jesu, kao i da je najvaznije da budu lepi sami sebi i da vole sebe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se...al eto, ja sada padam u iskusenje da starijoj cerki za sedmi rodjendan poklonim upravo to, busenje usiju i stavljanje mindjusica. Imam dva para preslatkih zlatnih koje su dobile za rodj i krstenje.

Pa me sad zanima, da li ste vi posve protiv toga ili moze od nekog uzrasta?

Ja sam svoje probusila sa 10,11 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ce komsija reci zaboli me i ova sto je imam i ona sto je nemam stvar. Sto se tice busenja usiju za sam sto prije to bolje jer vecina djevojcica ce ih pozeljeti, a ona manjina koja ih ne zeli lahko ih je izvaditi.

Sa prvim djetetom sam cekala da ona pozeli, kaze da hoce i da napuni 5godina(jer ovdje nece da buse mladjoj djeci) i pojela sam govno i jos uvijek se davim njime. Dijete je prezivjelo traumu, a i mi sa njom. Da sam joj probusila kao maloj bebi niceg se ne bi sjecala. Toliko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snowhite, sa 7 godina je ok. Ja sam u zabavistu, jer sam ja to zelela. Moja mama je i tad bila zgrozena (ona nikad nije probusila usi), ali tata i ja smo je ubedili. Posle je htela da nas udavi, jer su se meni rupice gnojile, pa je to bila citava procedura ciscenja. Ali ja jesam za busenje usiju kad devojcica pozeli. A bebama ne, nikako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

apsolutno se ne slazem mmazo. Cekaj,pokajala se? Bolelo je? Pa mora da nauci da za svoje odluke snosi odgovornost i da nije svaka njena odluka dobra odluka. Ili nameravas da odlucujes umesto nje citav zivot i da posle ne ume da odluci sama. Smatram da deca treba da se "opeku". I da polako shvataju da postoje dve strane medalje. Naravno da mi neko ne bi izvrtao reci posto je to na forumu trend,da se ogradim ,ne mislim da treba pustiti dete SVE sto pozeli da i uradi. Ali neke stvari dozvolis,pokaje se? Pa ako zeli sama da odlucije mora da shvati tezinu toga. Na nama roditeljima je sa procenimo kada su sposobni sami da donose odluke. Mindjuse su cista glupost i stvar koju moze da uradi kad god. Ja sam ih pozelela za polazak u prvi razred ,to sam i dobila. Svaka promena na telu poput pirsinga,tetovaza i ostalih bolnih stvari se tice samo onoga cije je telo i to u onoj dobi kad su sposobni da snose posledice svojih odluka. Sve pre toga je greska roditelja. A ne smatram da to sto ces detetu ipak da probusis usi i nanosis bol dok je beba moze da ucini ista dobro. "zaboravice" . Pa zaboravice i to dete od pet godina. Ali je na kraju price to bila njena odluka. Da se razumemo,njti vrsim atak na tebe niti na tvoj nacin vaspitavanja dece,tvoja deca tvoja stvar. Samo pokusavam da tu objasnim zato se ne slazem sa tobom. Kao nosilac mnogo pirsinga i tetovaza,kao i tereta koji sa tim ide smatram da mogu vrlo otvoreno i direktno da govorim o tome. Znaci ne govorim kao roditelj roditelju vec kao covek coveku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo J sa sest god probusili. Ali ona je zelela i objasnili smo da to boli kao i postupak. Nije a rekla. I bila je srecna kada je dobila mindjusice.

E ovakvu reakciju ja ocekujem i od moje starije smizle. Velika je, sve smo joj rekli i moze sama da odluci.

Samo sto ce meni tesko odgovoriti mladju od ovoga. Kad vidi sestri mindjusice, bice haosa<_<

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice i ja sam isto tako razmisljala dok nismo otisli i probusili prvu rupicu. Tada je nastupio haos. Ni tamo ni vamo. Nit uspijeva da skupi hrabrosti za drugo uho, nit hoce da odustane i ostane sa jednom nausnicom. Nit je mozemo odvesti/odnijeti kuci(vristi, otima se, divlja, narod gleda), nit uspijevamo da je ohrabrimo.

Onda na kraju jedva skupi hrabrosti, ali joj probuse prenisko pa smo morali da izvadimo nausnicu, i onda sutradan opet 100x gore sve. Ja sama sa njom i sa bebom u kolicima kojoj je 100x dodijalo da sjedi i ceka ”besposlena”, pa vristi jedna, pa vristi druga, pa smiruj jednu, pa drugu i tako u nedogled.

Da sam joj zabranila, probijala bi mi glavu sve dok ne bih pristala, a da sam joj probusila dok je bila ”manje svjesna” postedila bih i sebe, a prije svega nje svog tog stresa, muke i horora kroz koji smo prosli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam apsolutno protiv. Tackica je objasnila i to je vrlo priblizno mom nacinu razmisljanja, pa da ne ponavljam. 

Nemam probusene usi. Hteli su da mi buse kad sam bila beba "red je", ali tata nije dao. Pustio me da sama odlucim i kad sam malo porasla odlucila sam da ne zelim jer "svet je pun drugih devojcica" :) Verovatno znate tu izreku, uvek sam se vodila njom o radila sve drugacije od drugih. Namcor sam, sta cu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa zenama, ja isto nemam busene usi i nisam busila mojim smizlama. Ako pozele i same budu trazile, naravno podrzacu ih i odvescu ih. Pre toga cu im reci da sam postupak boli, pripremicu ih, ako i dalje budu htele, vodim ih. Tako je moja starija cera htela siske, lepo sam joj objasnila da jednom kada ih secne nece tako brzo porasti ako se predomisli, ok kaze ona, bile smo, skratile, bila je presrecna, posle par meseci joj je dosadilo i evo sad ih pusta. :) Zvotna lekcija o snosenju posledica za odredjene postupke je bas vazna, cini mi se da je mnogi odrasli nisu naucili i da im je uvek u zivotu neko drugi kriv..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pozelela mindjuse sa 5,6godina i.odmah dobila. Mama mi je rekla da to pecne kad stavljaju,ali da ne boli.  Imala sam tremu ali sam bila srecna. Nisam plakala,nisam se uplasila. Posle sam htela da mi se skinu mindjuse jer su mi dosadile,onda sam trazila nazad ali nisam mogla vise da nosim jer je uvo odjednom stvrorilo alergiju na zlato...(i pre toga sam nosila iste te zlatne  mindjuse)...mogla sam da nosim ali mi se gnojilo ,nije ni bolelo toliko samo se gnojilo i u sam vecno odustala od mindjusa,sve do srednje skole kad sam htela da imam ukupno 9 rupa pa sam krenula i probusila po jos jednu na svako uvo i kad sam probusila hrskavicu na levom uvertu,majko moja...oteklo uvo,zagnojilo se,bolelo kao djavo(i to nakon dve nedelje)...tu sam skinula. Probala jos jednom i odustala vecno. I dalje imam zelju za nekim medicinskim mindjuaicama ali tesko. Iskreno meni se ni svidjaju bas bebe sa bilo.kakvim nakitom...

jetrva stavila cerkama...starija zakacila mindjusu kako se presvlacila pa je malko i uvo povredila a mladjoj se nesto stvorilo kod midnjuse. Ne bih rizikovala. Ali svako ima svoj stav i misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa zenama, ja isto nemam busene usi i nisam busila mojim smizlama. Ako pozele i same budu trazile, naravno podrzacu ih i odvescu ih. Pre toga cu im reci da sam postupak boli, pripremicu ih, ako i dalje budu htele, vodim ih. Tako je moja starija cera htela siske, lepo sam joj objasnila da jednom kada ih secne nece tako brzo porasti ako se predomisli, ok kaze ona, bile smo, skratile, bila je presrecna, posle par meseci joj je dosadilo i evo sad ih pusta. :) Zvotna lekcija o snosenju posledica za odredjene postupke je bas vazna, cini mi se da je mnogi odrasli nisu naucili i da im je uvek u zivotu neko drugi kriv..

Tako sam ja mojoj starijoj skratila kosu na paz, pred skolu. Ja joj sugerisala, da promijenimo malo...ona pristala. I bila odusevljena njome. Sad vidim da joj je dosadilo i jedva ceka da joj poraste da pravi kikice i pleteni ce, i naravno pustamo je da raste.

 

Sad sam se zamislila, kad si pomenula ovo - da ces joj reci da sam postupak boli. E sad, ja bih trebalo da znam kako to izgleda jelte jer imam probusene usi:D ali ja se toga i ne sjecam bas...pa i ne znam sa cim da uporedim taj bol, da joj docaram. Bojim se da ne bude u fazonu 'mama, sto mi nisi rekla da boli ovako jako?' Izgleda da cu na kraju sacekati da obje jos malo porastu pa zajedno odu..ne vjerujem da ce tada koja odustati(jer onda nece ona moci da nosi mindjuse kao seka:lol:

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam apsolutno protiv. Tackica je objasnila i to je vrlo priblizno mom nacinu razmisljanja, pa da ne ponavljam. 

Nemam probusene usi. Hteli su da mi buse kad sam bila beba "red je", ali tata nije dao.....

Hocu samo da pitam sta znaci ovo "red je"?

Da li postoji neki obicaj da se bebama devojcicama buse usi, posto prvi put cujem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih nazvala obicajem, ali neko zastarelo razmisljanje kako bi trebalo, vise kao statusni simbol. Tozla je tozla :) Ne znam da li me razumes najbolje, ali probacu da ilistrujem. Npr. u delu sveta odakle sam ja i dan danas postoje ljudi koji prave svadbe na kojima covek ide od gosta do gosta i na mikrofon uzvikuje koliko je zlata i novca neko darivao mladencima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je of,ali nikad nisam verovala.ljudima.koji kazu da ne vole svadbe,krstenja i.slicno,dok nisam videla da se negde slavi bas tako kako ljudi ne zele zbog toga da idu... ovomkazem zbog ovog uzvikivanja sto rag kaze,s5o nema veze sa busenjem usiju ali.morala sam da dam komentar.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih nazvala obicajem, ali neko zastarelo razmisljanje kako bi trebalo, vise kao statusni simbol. Tozla je tozla :) Ne znam da li me razumes najbolje, ali probacu da ilistrujem. Npr. u delu sveta odakle sam ja i dan danas postoje ljudi koji prave svadbe na kojima covek ide od gosta do gosta i na mikrofon uzvikuje koliko je zlata i novca neko darivao mladencima. 

Da, da, razumem sad.. Jedino ne mogu da verujem da i dalje postoje takve svadbe:huh:

Jeste i kod nas obicaj, da se daruje zlato novorodjencetu, na krstenju, za prvi rodjendan. Ja sam to i ispostovala kod nekih bas bliskih i dragih osoba, ali zato sto volim da imaju uspomenu od mene, a ne da ih roditelji odmah okite. Poklonila sam nesto sto mogu da nose kasnije, kad porastu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu samo da pitam sta znaci ovo "red je"?

Da li postoji neki obicaj da se bebama devojcicama buse usi, posto prvi put cujem?

Pa red je,plemenska inicijacija.Kako možeš to da ne razumeš?!:D

 

 

KruelaDeviL i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.