Bušenje ušiju

odgovora

Objavljeno

Ja ću mojim bebama prvo probušiti pupak i nos, možda i obrvu! Što ranije, da ne osete da ih bušimo! Imamo mnogo slatke minđušice, pa da ne stoje. Sad kad sam pročitala sve ove komentare, probušiću im i uši, pa nek ide život! Sve za lepotu i modu!

BRAVO MAMA OD SRCA SAM SE NASMEJALA. NEMAM JA NISTA PROTIV DA SE RAZUMEMO,NECU NI JA MOJOJ BEBI BUSITI USI,ALI VOLIM DOBAR SMISAO ZA HUMOR!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cura ima 7 meseci i rekli su nam da je jos rano da joj busimo usi,to ovde rade posle godinu dana.Zena koja radi u zlatari rekla nam je da je to ipak jedna vrsta soka za bebe,tako da mi ne pada napamet da joj jos busim usi.Kad poraste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jedva cekamo da nasoj cerkici probusimo usi, ali ovde, u Beogradu, su prosle godine rekli mojoj rodjaki da ne buse usi deci do dve godine (u nekoliko zlatara). Sada Andjela ima 13 meseci, pa zato jos nismo isli kod nekog zlatara. Ako se dobro secam, razlog je sto pistolje ne sterilisu pa ne smeju oni, u zlatari, da riziku i buse usi tako malom detetu.

Za pocetak bice to neke male mindjusice, a posle videcemo.

Meni je mama probusila usi sa tri meseca i imam i sliku kad je to bilo. Plakala sam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam decaka ali ako budem imala devojcicu u buducnosti probusicu joj usi sa neka 3-4 meseca,mislim da je preslatko kad imaju neke malecne mindjusice :wub: tako je moja kuma uradila svojoj cerkici sa 3 meseca joj je probusila usi,a jedna komsinica svojoj sa nekih 6.I to su jedva nasli zlatara koji ce to da uradi,ovde u palanci niko ne zeli da busi usi tako malim bebama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se u potpunosti slazem. Cmok za tebe ;)

;) Takodje se slazem.Deca treba da imaju svoju volju,treba da se pitaju za neke stvari u skladu sa svojim uzrastom ali smatram da ne treba da cekam njenu dozvolu za bas sve.Izbusili smo joj usi kad je imala 4 meseca,malo se zaplakala ali nije bilo strasno,nije ih dirala,nisu se inficirale...Ukratko,prosli smo bez problema.Sad ima 13 meseci i jos ih nosi,pocela je da ih cacka skoro pa sam joj ih skinula na neki dan,steriilisala alkoholom i vratila ih i ne buni se. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno...ja ne volim da vidim malo dijete sa minđušama...

To mi je nekako neprirodno...moje mišljenje...

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je neprirodno i neprimereno da vidim bebu, pa čak i malu decu sa minđušama. To mi je vrlo slično kao i kad bi bebi nalakirali nokte. Nakit je ipak za starije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je neprirodno i neprimereno da vidim bebu, pa čak i malu decu sa minđušama. To mi je vrlo slično kao i kad bi bebi nalakirali nokte. Nakit je ipak za starije.

Joooj ja sam bas u dilemi da li da mojoj devojcici busim usi. Radi se o mom losem iskustvu, a to je da meni moji nisu probusili usi kada sam bila mala, iz razloga koje ste vi navele-da ja odlucim sama da li hocu ili necu. I tako ja sam se premisljala 26 godina i jos uvek nemam probusene usi!!! :blink: A volela bih da imam i jako mi je zao sto mi moji nisu probusili usi kada sam bila beba da sada o tome ne razmisljam. A stalno kupujem mindjuse svim svojim drugaricama i bas bih volela da i ja mogu da ih nosim! :rolleyes: Tako da sam razmisljala da uzmem svoju bebu i da odemo i zajedno probusimo usi za njen prvi rodjendan... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj ja sam bas u dilemi da li da mojoj devojcici busim usi. Radi se o mom losem iskustvu, a to je da meni moji nisu probusili usi kada sam bila mala, iz razloga koje ste vi navele-da ja odlucim sama da li hocu ili necu. I tako ja sam se premisljala 26 godina i jos uvek nemam probusene usi!!! :blink: A volela bih da imam i jako mi je zao sto mi moji nisu probusili usi kada sam bila beba da sada o tome ne razmisljam. A stalno kupujem mindjuse svim svojim drugaricama i bas bih volela da i ja mogu da ih nosim! :rolleyes: Tako da sam razmisljala da uzmem svoju bebu i da odemo i zajedno probusimo usi za njen prvi rodjendan... :lol:

Ne razumem, u čemu je problem da sad sebi probušiš uši? Bojiš se?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj ja sam bas u dilemi da li da mojoj devojcici busim usi. Radi se o mom losem iskustvu, a to je da meni moji nisu probusili usi kada sam bila mala, iz razloga koje ste vi navele-da ja odlucim sama da li hocu ili necu. I tako ja sam se premisljala 26 godina i jos uvek nemam probusene usi!!! :blink: A volela bih da imam i jako mi je zao sto mi moji nisu probusili usi kada sam bila beba da sada o tome ne razmisljam. A stalno kupujem mindjuse svim svojim drugaricama i bas bih volela da i ja mogu da ih nosim! :rolleyes: Tako da sam razmisljala da uzmem svoju bebu i da odemo i zajedno probusimo usi za njen prvi rodjendan... :lol:

Pa sto nisi probusila uzi do sad? Meni moji nisu busili kad sam bila beba, ali sam ja u 6.tom razredu otisla i odmah 4 rupice da nadoknadim za sve...hahaha.. Inacene volim na bebi mindzuse, em sto nije prirodno em sto im ne stoje uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, dok nisam videla ovu temu nisam ni razmisljala o tome.... Ali znam da je mm striktno protiv toga jer on smatra da to Emilija treba sama da odluci hoce li ili nece. A moj stav je da joj treba probusiti dok je mala... Iskreno nije bas da insistiram ali to je moj stav koji i nije izricit.

Kod mene je ista situacija.Meni su probusili usi kad sam bila beba, sto mi je drago, jer ne znam sta bi i kako da su mi ostavili da ja biram. :huh: Muza nisam uspela da ubedim da to mi uradimo, tako da ce ostati na Andjeli da odluci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne razumem, u čemu je problem da sad sebi probušiš uši? Bojiš se?

Pa stalno sam odlagala, valjda me je i bio strah i eto ostadoh ja bez busenih usiju... Eto dobre prilike da probusim zajedno sa svojom bebom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI jos nismo busili usili Leni...sve nesto odgadjamo...a planirali smo jos za 1. rodjendan...valjda cemo uskoro da se nakanimo...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj curici htela jos kad je imala 6 meseci da probusim usi,ali se muz nije slagao,bojao se da ce da ih vuce,da ih pipka.E onda kad je napunila 11 meseci lepo sam otisla u zlataru sa njom,i probusili joj usi.Stavili smo medicinske,i nakon mesec dana zlatne.Nijednom ih nije dirala,niti je negodovala kad sam joj morala okretati mindjusice.Sve u svemu moje je misljenje sto ranije to bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj curici htela jos kad je imala 6 meseci da probusim usi,ali se muz nije slagao,bojao se da ce da ih vuce,da ih pipka.E onda kad je napunila 11 meseci lepo sam otisla u zlataru sa njom,i probusili joj usi.Stavili smo medicinske,i nakon mesec dana zlatne.Nijednom ih nije dirala,niti je negodovala kad sam joj morala okretati mindjusice.Sve u svemu moje je misljenje sto ranije to bolje.

Moja devojcica ima sada 13 meseci,a usici smo joj probusili kada je imala 6m. ,nije ih dirala,tkdj.mesec dana smo nosili medicinske i posle stavili zlatne..i mi imamo lepo iskustvo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo Jani busili usi u 4. mesecu, vec su gore navedeni razlozi sto. Nije plakala za prvo uvo a za drugo jeste ali malo ipak je bila mala i lakse se deca drze i smire. Nosila je medicinke i meni su rekli da ih drzim nesto kratko i ja ih skinem. Odem ti ja u apoteku tada da kupim mast za svaki slucaj jer mi se ucinilo da nesto tu nije u redu i rekli su mi da nema potrebe da se stavlja antibio. ukoliko infekcija ne postoji, da on ne deluje preventivno. Takodje su mi rekli da se medicinke drze mesec dana i jedino treba se okrecu kao i srafic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo 23 mart pravili rodjendan i krstenje-tako da smo dobili nekoliko pari mindjusa...Posle par dana sam Ivi probusila usi-bila sam sve uplasena kako ce da reaguje?Hoce li je boleti???Mada sve se brzo zavrsilo plakala je samo malo i brzo zaboravila :))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da dewojcicama treba busiti usi dok su manje moj mm je Andjeliju sam odweo kada je imala 6 meseci, jer ja nisam imala hrabrosti, rekao mi je da za prwo uho se nije cula aza drugo je samo malo kmeknula i cim je izasla napolje swe je bilo ok,nije dirala mindjusice ni one prwe (koje je nosila mesec dana) a ni owe zlatne, ali ih ja redowno "wrtim" kada se kupamo da nebi urasle :DB)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi izbušili brzo posle rodjendana,razmišljala sam o tome da je pustim da sama odluči,ali muževljevoj bratanici nisu izbušili kao maloj već sa 5 god i to samo jedno,drugo nije smela i ako je htela mindjušice pa je išla tako sa jednim do 15-16 godina kad se jedva rešila da i drugo izbuši,tako da ja odlučim da je odvedem,koja devojčica ne voli mindjuše a ako joj se ne svidi kad poraste nek ih skine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pricala kako mi je mnogo slatko kad devojcice nose mindjusice i da cemo Teodori da izbusimo usi. Za krstenje je dobila 5 pari mindjusica-a meni je sad zao da joj busim usi... Plakace... Bolece je... mada mi je partonozna objasnjavala da tu nema sta da boli... Plakacu i ja... b0403.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja sam je držala i baš mi je bilo teško,ali kraće je i plakala i trajalo od vakcine koju je pre par dana primila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

htela sam Dori da busim usi sa 7 mecevi, ali nisam mogla da nadjem zlataru u bgd-u koja hoce da busi isi deci mladjoj od 1 god!! na kraju sam nasla jednu u k. mihajlovoj, i to jedan prodavac je hteo da busi, drugi nije, i tek kad je napunila 11 meseci sam to uradila. tajalo je 1 min, i nakon toga je plakala 2 min, izvadila sam igracke iz kinder jajeta i gotovooooo.... sve je bilo zaboravljeno. sad nosi mindjuse od belog zlata sa cirkonima, prelepo joj stoje!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su busili usi odmah u porodilistu i ja sam htela Eleni isto odmah, ali mi rekose da se sad ceka 6 meseci i da oni tek tad buse, ali ako hocu da mogu da je odvedem u zlataru i sad. Videcemo sad do prvog savetovalista pa ako dr kaze da moze vodimo je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se kanim da izbusim usi petri vec 6 meseci,ja mislim,sve zaboravimo nekako na to,a sto je starija to me vise strah,jer ona je ikaono kenjkava beba.sad ej bolesna,sacekacu da prodje pa cu slajv eda setiti da odemo do zlatare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo odlucili da sacekamo da napuni godinu dana pa cemo busiti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.