Prvi i drugi porođaj - koji je teži?

odgovora

Objavljeno

Drugi porođaj N E U P O R E D I V O lakši, brži, bezbolniji... :wub:

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Prvi porodjaj 12 sati bolovi podnosljivi sve vreme.

Drugi...u kartonu pise 20min, od prvih kontrakcija do porodjaja 8 sati, a intenzivnih ii jakih (mnogo jacih nego na prethodnom porodjaju) bolova 1 sat.

Dakle drugi bolniji, intenzivniji i brzi. Oporavak manje bolan, laksi i takodje brzi.

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi porodjaj dva sata.Drugi 45 minuta.prvi beba laksa pa je bilo lakse.Drugi porodjaj beba teza,veci obim glave pa mi je guranje bilo mnogo bolnije.Nisam secena ni prvi,a ni drugi put.U svakom slucaju 10 bih mogla da rodim.Porodjaji su mi nista naspram muka u trudnoci.A pitanje pravo prva ili druga trudnoca?druga pakao

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodenjak se busi da se ubrza porodjaj. Ne mora da se busi, on bi sam svakako pukao, nego ga uglavnom buse negde “na pola” jer tako porodjaj brze napreduje. Nekim zenama prvo pukne pa krenu kontrakcije, nekima pukne kasnije, a nekom ne dozvole da pukne sam pa ga probuse. Ali mislim da to ne zavisi ni od cega konkretno.

Bas mi to oko vodenjaka zanimljivo, u nasoj uzoj a i siroj familiji sto znam svim zenama su busili na porodjaju, a jedna mi poznanica pricala kako joj vodenjak pukao i otisla je u bolnicu ali ni posle 24h (toliko se valda ceka) kontrakcije nisu krenule pa su indukovali porodjaj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, meni je vodenjak pukao u 5 ujutru, oko pola 8 primljena u bolnicu bez ikakvoh kontrakcije. krenule polako tek oko podne, da bi se tek oko 3,4 intenzivirale.. indukcija i porodila se u 20h. znaci 15h  od pucanja vodenjaka. ali danima pre toga sam preterala, jer sam spremala slavu kod mojih, proslavismo i ja se sutradan porodih. tako da mozda to i nije bilo za porodjaj, ali sam ja malo ubrzala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav drage mame , meni je prvi porodjaj trajao 5 sati a drugi  ipo ... kada su me odveli u porodjajnu salu sa oba deteta sam se porodila za 15 min... po meni oba su mi bila laka ,kratko su trajala s obzirom da prvi moze da traje i po 10-12 sati .. jedino sto su mi oba deteta bila dosta krupna,jedno 4400 drugo 4050gr..a trece cemo da vidimo kako ce da bude kad budem trudna ...^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.