Kako ste odabrali bebisiterku?

odgovora

Objavljeno

Ja sam za neku studentkinju, slobodnih shvatanja :) (šalim se naravno) pa videćemo šta će da ispadne od svega toga :)

Pozdrav

:lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi jasno kako mogu da traže 500, pa ni 200 dinara po satu! Koliko je to dnevno? Kolika je plata vaspitačice u vrtiću? 500 dinara na sat puta 8 sati dnevno puta 20 radnih dana = 80000 (osamdeset hiljada) mesečno!!!! Ko toliko zarađuje, a da je pritom studen ili nezaposleno lice ili... Ja sa završenim faksom i radom u struci mogu samo da sanjam tolike pare. To je NEVIĐENI BEZOBRAZLUK!

500 dinara ti verovatno trazi kad ti cuva dete na 2-3 sata jednom nedeljno ali ne verujem da toliko traze mesecno. znam da je u srbiji to otplike oko 200 evra mesecno...

znam da je to nekom mnogo, ali generalno cuvati dete je jedan od odgovornijih da ne kazem najodgovornijih poslova...i nimalo lak...na svoje dete mozes i da se proderes i slicno ali na tudje ne...mene moje zna da dovede do ludila, a zamisli tek tudje!

ovde bejbisiterke uzimaju mesecno od 600-850 evra plus socijalno iliti zdravstveno sto je jos nekih 340 evra.

i nije lako naci pravu zenu da ti cuva dete...ja sam iskreno pre za vtic ili da dete cuva neko koga znam, nego nego nepoznat.ali kad nemas izbora i to je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se. ako one cistacice naplacuju po 200-300 dinara po satu za pranje prozora, kupatila, brisanje podova i slicno... Hm... Cuvanje dece je daleko odgovorniji posao

U Nisu drzavni vrtic za zaposlene mame iznosi oko 9000... Za dvoje dece, to je 18000. Malo preteruju ako uzmemo u obzir kolika je prosecna plata u Srbiji. Pa i nije mi neka razlika u novcu izmedju dadilje i vrtica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženi zaposlenoj kao dadilja je plata od 300 evra pa naviše(400-500),ženi koja je u kući zadužena za 'pomoć u kući' pranje,peglanje,kuvanje,povremeno čuvanje dece sve po potrebi je 250 evra do 300,žena koja čisti' po satu je 300-350 din/h...

Ovo su cene u Bg, iz nekog mog okruženja i saznanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama teta čuva Filipa 5 sati dnevno, plaćamo je 150 eura(znači nema nikakvih dodatnih obaveza).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slazem se. ako one cistacice naplacuju po 200-300 dinara po satu za pranje prozora, kupatila, brisanje podova i slicno... Hm... Cuvanje dece je daleko odgovorniji posao

U Nisu drzavni vrtic za zaposlene mame iznosi oko 9000... Za dvoje dece, to je 18000. Malo preteruju ako uzmemo u obzir kolika je prosecna plata u Srbiji. Pa i nije mi neka razlika u novcu izmedju dadilje i vrtica.

Koliko sam ja upucena iz iskustva prijatelja i mama koje ovako po forumima srecem UK ima najskuplje vrtice. Nama jedan dan kosta ko pola meseca u Srbiji, sto znaci da je ovde vrtic bar 10 puta skuplji.

Prosecna plata je u UK 3.5-4 puta veca no u Srbiji, pa vi onda uporedite troskove nege dece ovde i tamo.

Svajcarska, Austrija, Francuska, Skandinavske zemlje- kod svih je vrtic jeftiniji no ovde, iz iskustava koje sam ja cula.

Jedina dobra stvar (pored prilicno dobre nege dece) je da drzava od navrsene 3-e god daje besplatnih 12.5-15 sati nedeljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Ja sam nasla dadilju preko agencije Gatos iz Bg. Kontaktirala sam nekoliko agencija, niko tu nije bio preterano profesionalan, da se razumemo, ali posto nikako nismo mogli da nadjemo nekoga preko prijatelja, agencija je bila jedina opcija. Poslali su mi 3 devojke, odlucila sam se za nasu Tamaru - pedagog bez posla (na zalost!).

Meni za sada ona cuva bebu (6.5 meseci) 2-3 puta nedeljno, dok sam ja na treningu, u kupovini, ili uvece kad muz i ja izadjemo. Placamo je 300 din na sat (uvece je 350). Naravno, ako bismo je uzeli full time, onda se odredjuje cena na mesecnom nivou, to je oko 30.000.

I da se razumemo: u Bg spremacica kosta 300din na sat. Isto toliko cuvanje deteta. Mislite da je to normalno?! Pa cuvanje necijeg deteta je najodgovorniji posao na svetu i bilo koja cena je mala za to! Naravno, svi smo srecni kad prodjemo jeftinije, ali ne mozete ocekivati da neko vase dete cuva na najbolji moguci nacin za DZ!

Draga mama

deca jesu nase najvece blago, ja se nikada nisam ukljucivala na forume, ali sada se osecam duznom prema roditeljima koji traze dadilje za svoju decu

Ja imam jako negativno iskustvo sa dadiljom koju mi je agencija Gatos poslala. Zena ima 35 godina, nema svoju porodicu, i jos uvek studira medicinu. Zove se Sandra.

Ja sam doktor biohemijskih nauka i sada trenutno radim od kuce jer mi je za posao potreban samo dobar kompjuter. za to vreme Sandra je moju 22 mesecnu kcerku ( koja ima srcanu manu cuvala u dnevnoj sobi).

da ne duzim pricu, pored mene u kuci koja sam posmatrala sta se desava ( Sandra nije znala da sam sve videla) dadilja je dete udarila po glavi. Tome su prethodile pretnje detetu.

Nakon sto sam joj rekla da ne dolazi vise, zadrzala je polovinu plate, koju svojom krivicom nije zaradila.

Naravno novac je sporedna stvar kad dodje do ovakvih stvari, zelite da spodobu koja je vase dete udarila po glavi ( dete je pljunulo hranu, koju sam ja pripremila) nikad vise ne vidite.

ja sam doticnoj osobi placala unapred jer sam shvatila da materijalno ne stoji najbolje, a i zelela sam da je nekako motivisem da bude sto pazljivija. Medjutim nista nije pomagalo, ja bih prva bila presretna da moje dete voli da jede, ali resenje nije psihicko zastrasivanje deteta i na kraju udaranje. Nije lepo da dete pljune zalogaj hrane, ali na kraju krajeva za to je dadilja placena da zajedno sa roditeljima prevazidje taj problem, i ni slucajno neprekoraci ovlascenje dokle dete treba kazniti.

Ta zena je imala ( mislim da je pocela da radi 19 Oktobra 2010) najbolje preporuke od strane agencije Gatos u koju se uclanila.

Moram da kazem da je zena koja radi u Agenciji Gatos krajnje ozbiljno i profesionalno shvatila ove nemile dogadjaje, ali tu ne moze mnogo da se uradi osim da se psihicki nestabilna dadilja momentalno udalji od deteta i roditelja.

Slazem se da 26000 din mesecno nije mnogo za dobru, sretnu, savesnu, odgovornu i veselu osobu.

srdacan pozdrav, drago mi je da ste Vi zadovoljni izborom agencije gatos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno mi je jasno da se za cuvanje deteta trazi minimum 250 dinara, ja sam cuvala decu pre tri godine i tada sam naplacivala 200 din sat. Svi bi da im neko titra nad detetom, a da oni daju neku crkavicu...Drage mame, ovo mozda ne zvuci takticno, ali koliko para toliko muzike! Ako hocete pravu dadilju koja ce se baviti vasim detetom, budite spremne da je dobro i platite. Ja nemam uslova da sebi to priustim, ali opet ne mislim da je skupo. Dok sam to radila, maksimalno sam se posvecivala detetu, od prvog do poslednjeg minuta, trudila se da ih necemu naucim i da im vreme provedeno sa mnom bude prijatno i zabavno. A ko se bavio tudjom decom, zna koliko je to zamorno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da cena rada za dadilje treba da bude u skladu sa ostalim cenama rada. Postoje jako, jako teški poslovi, pa radnici dobijaju minimalac za njihovo obavljanje. U poređenje sa nekim poslovima, čuvanje dece je zezanje. Za čuvanje dece u Srbiji nije potrebno nikakvo obrazovanje, nema stručnog usavršavanja i sl., pa prema tome i ne treba da očekuju neke pare. U krajnjoj liniji, platiće onaj ko ima da plati, a ovce služe za šišanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da cena rada za dadilje treba da bude u skladu sa ostalim cenama rada. Postoje jako, jako teški poslovi, pa radnici dobijaju minimalac za njihovo obavljanje. U poređenje sa nekim poslovima, čuvanje dece je zezanje. Za čuvanje dece u Srbiji nije potrebno nikakvo obrazovanje, nema stručnog usavršavanja i sl., pa prema tome i ne treba da očekuju neke pare. U krajnjoj liniji, platiće onaj ko ima da plati, a ovce služe za šišanje.

Kako kod koga, imas masu dadilja koje i imaju obrazovanje a i masu onih koje nemaju. Obrni okreni, ona ti cuva dete...Samo pre nego sto pocne skrtarenje oko placanja dadilje treba razmisliti koliko biste sebe platili za sve sto dete zahteva, svo vase angazovanje. Pa onda to puta dva, jer je bar duplo teze cuvati tudje dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako kod koga, imas masu dadilja koje i imaju obrazovanje a i masu onih koje nemaju. Obrni okreni, ona ti cuva dete...Samo pre nego sto pocne skrtarenje oko placanja dadilje treba razmisliti koliko biste sebe platili za sve sto dete zahteva, svo vase angazovanje. Pa onda to puta dva, jer je bar duplo teze cuvati tudje dete.

Radim u školi sa pubertetlijama i znam kako izgleda rad sa klincima. Vidiš, nama država škrtari, pa se pitam zašto bi nestruči kadar u bilo kojoj oblasti bio ekstra plaćen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim u školi sa pubertetlijama i znam kako izgleda rad sa klincima. Vidiš, nama država škrtari, pa se pitam zašto bi nestruči kadar u bilo kojoj oblasti bio ekstra plaćen.

Znam kako ti je, imam iskustvo u slicnom poslu, samo ovi moji su deca sa poremecajima u ponasanju. Ali ni tebe ni mene ni nikoga niko ne zadrzava da radimo neki posao. Ako nam se ne dopada slobodne smo da uzmemo svoje radne knjizice i odemo dalje. Da ne bude nesporazuma, smatram da je uzasna nepravda sto su prosvetari tako slabo placeni i da bi jedna iole ozbiljna drzava morala mnogo vise da odvaja za obrazovanje mladih narastaja (sto za nastavna sredstva sto za motivaciju kadra). Ali tako je kako je. I ne mislim da jedna nepravda moze biti opravdanje za drugu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena koja mi dolazi da cuva dijete je odabrana "po mom ukusu"

Nezaposlena majka dvije tinejdzerke i jedne sestogodisnje djevojcice koja je nas (mojih roditelja) kucni prijatelj vec 20 godina. Jako odgovorna zena koja obozava djecu i koja mi je vec do sada cuvala Anu u par navrata.

Inace placam je 250 eura mjesecno, 5 dana u nedelji. Dogovor je da joj je prioritet djete, u medjuvremenu, ako stigne da mi pomogne oko rucka i odrzavanja kuce ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram priznati da sam bas zadovoljna bebisiterkom.A i Jani se bas dopada ne odvaja se od nje.Super mi je sto nije zahtevna,dajem joj samo stan i hranu.Uglavnom obozavam je.

dq1-Fotogr.jpg

paper_moon i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da cena rada za dadilje treba da bude u skladu sa ostalim cenama rada. Postoje jako, jako teški poslovi, pa radnici dobijaju minimalac za njihovo obavljanje. U poređenje sa nekim poslovima, čuvanje dece je zezanje. Za čuvanje dece u Srbiji nije potrebno nikakvo obrazovanje, nema stručnog usavršavanja i sl., pa prema tome i ne treba da očekuju neke pare. U krajnjoj liniji, platiće onaj ko ima da plati, a ovce služe za šišanje.

U potpunosti se slažem sa Ktistal.....

E sad ne znam da li je ovo OT ali moram da 'ispričam' priču...elem,našim prijateljima je dete čuvala žena koja je inače mašinski inženjer po struci...u penziji....'našli' je preko agencije,navodno prošla sve potrebne testove bla,bla....da bi se nakon godinu-ipo dana počela čudno ponašati....govorila je o tajnoj policiji...praćenju...skrivanju....u tih 15-tak dana su saznali da žena ima šizofreniju i da već neko vreme ne uzima terapiju i da je zbog toga došlo do takvog 'ponašanja'.....šta reći a ne zaplakati :o P.S.za svo to vreme,dok je bila kod njih,nisu ništa 'čudno' primetili,žena je bila jako brižna,ali šta se moglo desiti kasnije.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam vas forum i morala sam da iskomenarisem dve tri reci. Zivim u Makedoniji i placam bebisiterku 200 evra mesecno za pet dana u nedelji, subota, nedelja i praznici slobodni.

Ova mi je treca bebisiterka za godinu dana. Prva je bila prijateljica moje svekrve koja je zivela u mojoj blizini. Prosle godine celo leto mi je malu bebu od 7 meseci setala na velikoj vrucini napolje, potom bi isla svoj kuci da prigotvi rucak i moju bebu je donela kuci oko 16 casova pred ja da dodem kuci sa posao. Nije ni kasiku, ni blender mila za te pare sto je uzela. I na kraj mi je rekla ja od ponedeljak ne dolazim vise nasla sam drugi posao.

Ajde odmah oglas, intervjua i odabarala sam jednu navidum dobru osobu sa veliko iskustvo. Prvo je pocela neznam dete nece nista da jede, a ja kad docem kuci moje dete je plakalo od gladi i jelo kao ludo. I tako 3 meseca.Pocela je da mi kupite jogurt sa malo masnoca, vakve musli, pa je trazila i rucak. Ja zgotvim boraniju ili grasak veliko rosvaj tendere sa kilo mesa kad docem kuci pola mande nema. U sebi sam se pitala o boze koliko jede ova zena. I jednog dana kad je odlazila kuci moja mala joj je gurnula torbu i ispalo je plasticni posudak pun mojom mandom. I rekla mi je ja sam uzela malo i za vecere. Iskreno sam se naljutila, ja tri meseca jedem suvu hranu nema mande za mene a ona nosi kuci. I na kraj moja golema kcerka je ostala na raspust kuci i rekla sam joj vidi kako je rani, zosto Marta nece da jede. I kaze mi velika kcerka kako joj je ona ponudila zalak i mala trcala nije htela da sedi na jdeno mesto i rekla joj je ako hoces jedi a ako ne nisam ja tvoja majka da trcim sa jelom za tobom. I otkazala sam joj.

Nasla sam trecu. Nemogu da se pozalim rani dete, cuva dete bas kako sto je red. Malo zna da zakasni ujutro ali to je najmala mana. Od septemvri krecemo u vrtic, imacemo dve godine. Samo hocem da kazem pazite koga pustate u kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam postove i razmisljam...

Ima raznih ljudi,porodica,majki,dece.Nisu ni sva deca bas lepo vaspitana,jesna.

Zene i devojke koje cuvaju decu treba razumeti.Kroz svasta prodju prilikom cuvanja!

20.000 je malo,iskreno za tako odgovoran posao!

Najbolje su preporuke poznanika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam postove i razmisljam...

Ima raznih ljudi,porodica,majki,dece.Nisu ni sva deca bas lepo vaspitana,jesna.

Zene i devojke koje cuvaju decu treba razumeti.Kroz svasta prodju prilikom cuvanja!

20.000 je malo,iskreno za tako odgovoran posao!

Najbolje su preporuke poznanika!

Definitivno! Radila sam taj posao, samo su veca deca bila u pitanju i trudila sam se da ih animiram koliko se trudim i oko svoje dece. To je vrlo zahtevan posao, ali sam ja za njega bila jako dobro placena (roditelji su stranci, zaposleni u stranim kompanijama, pa sam dobijala pre 4 godine 250 din/h). Za te pare koje se inace daju bebisiterkama, a to je oko 20 000 mesecno, najiskrenije ja ne bih ni mace nekome cuvala. I za ovo kao i za sve ostalo vazi-koliko para, toliko i muzike. Prema tome, ako zelite dobru bebisterku, buidite spremni i da je dobro platite. U suprotnom, nemojte se cuditi ako ne zadovolji vase kriterijume, verovatno ni vi ne zadovoljavate njene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi od toga koliko su roditelji spremni da "uloze" u vreme provedeno sa bebi siterkom. Profesionalna bebi siterka koja se nalazi preko agencije ce svakako svaki trenutak iskoristiti da sa detetom radi koliko moze, tj. koliko je dete zainteresovano. Aktivno ce sa detetom forsirati govor-ukoliko dete jos ne prica tecno, raditi sa edukativnim igrackama...To naravno i kosta.

Devojke koje studiraju neki drugi fakultet osim uciteljskog ili starije zene kojima je to dopunski ili jedini posao, nebitno, ne mogu traziti 250din po satu. Po oglasima sam vidjala i za 100-150 din. Ali taj potez je vec rizicniji jer ne znamo ko ce nam doci u kucu.

Po meni je najbolje ili zena na preporuku (koja je jeftiniji izbor), a ako je nema, profi siterka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...govorimo o aktivno provedenom vremenu sa djecom...učenje i zabava, međutim, iskreno meni mnogo znači i to što moja teta Filipu sprema ručak, nama sprema ručak...spremi mi kuću...a uz to pazi i dijete, tako da ja kada dođem kući mogu da mu se skroz posvetim za zabavu i učenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, imala sam ja i tu varijantu i mogu ti reci da sam bila prezadovoljna. Spremala je kucu, kuvala i za nas i za malog. Radila je kod nas od njegovog 2 meseca. jako ga je volela. e sada, zena je poletela na drugu stranu u nekoj drugoj sferi zivota tako da je morala da ode.

Posle nje sam angazovala bebi siterku. Mali je nju jako voleo. To mi je bilo najbitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, imala sam ja i tu varijantu i mogu ti reci da sam bila prezadovoljna. Spremala je kucu, kuvala i za nas i za malog. Radila je kod nas od njegovog 2 meseca. jako ga je volela. e sada, zena je poletela na drugu stranu u nekoj drugoj sferi zivota tako da je morala da ode.

Posle nje sam angazovala bebi siterku. Mali je nju jako voleo. To mi je bilo najbitnije.

Kod nas je naša teta od Filipovog 6 mjeseca, otprilike 7 sati dnevno...tada se ona i mm smjenjuju.

Nekako su mi se sve ono što sam smatrala bitno poklopilo...za cca 130 eura mjesečno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne da ti se uklopilo nego strasno :D cena je bila odlicna za br sati :) ovde su cene prilicno visoke za kuca+dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne da ti se uklopilo nego strasno :D cena je bila odlicna za br sati :) ovde su cene prilicno visoke za kuca+dete.

Znaš kako, bilo je dogovoreno samo dijete. Međutim...žena je sama počela...a ja se nisam bunila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah, ne bih se ni ja bunila. ova prva zenica nije bas nesto specijalno bila vredna, tj radila je koliko joj je mali dozvoljavao, a s obzirom koliko je spavao, dobro je da je ista i radila. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.