Kako ste odabrali bebisiterku?

odgovora

Objavljeno

Stvarno ste jako dobro prosli. To uopste nije mnogo, obzirom na satnicu...

Ono sto je nama kao roditeljima najbitnije je da Marko bude zadovoljan, da ne place, ne histerise, da ga zna vaspitati najslicnije onako kako bismo i mi, da mirno odemo na posao i znamo da ce sve biti kako treba... a ako to kosta i vise... u pitanju je nase dete!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slobodane, zar ne mislis da je vasoj bebisiterki mala plata, s obzirom sta i koliko radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slobodane, zar ne mislis da je vasoj bebisiterki mala plata, s obzirom sta i koliko radi?

Mi smo nju pitali koliko para trazi kada je bila na prvom razgovoru, rekla je da je kod prethodnih ljudi (supruzin sef) imala 20.000 din, mi smo joj povecali na 23.000 din. i koliko vidimo ona je zadovoljna... a sa druge strane, moras da gledas i mesto u kome se cuva... recimo vidim da si ti iz BG-a, tamo je sigurno skuplje, dok bi recimo u nekom manjem mestu ta cena pala sigurno i na 15.000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Bgd deset sati cuvanja tako malog deteta kosta oko 30 000. Racuna se da je 8 sati radno vreme roditelja, sat do posla, sat do kuce i to dodje na deset sati. Sve preko toga placas prekovremeno, kao i sve po kuci sto se dogovorite da se radi.

A Ns sa cenama nije daleko od Bgd, tako da je obrni okreni to jeftino. Ali ako je ona time zadovoljna, onda je to stvarno dobitna kombinacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Bgd deset sati cuvanja tako malog deteta kosta oko 30 000. Racuna se da je 8 sati radno vreme roditelja, sat do posla, sat do kuce i to dodje na deset sati. Sve preko toga placas prekovremeno, kao i sve po kuci sto se dogovorite da se radi.

A Ns sa cenama nije daleko od Bgd, tako da je obrni okreni to jeftino. Ali ako je ona time zadovoljna, onda je to stvarno dobitna kombinacija.

Upravo tako... za sada je sve super... i nadam se da ce tako i ostati :)

Mada planiramo da ga u aprilu vratimo u vrtic... pa da ona uskace kada se razboli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo bebisiterku ali po par sati dnevno jer starija devojcica ide u drtic, pa mi je potrebna da pricuva bebu dok odem po stariju u vrtic!

Sem kad je bolesna i neide u vrtic ,onda jeona s nama po ceo dan.

Inace radi nam i po kuci, usisava, pegla isl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja je cena cuvanja deteta na sat, po pozivu? Zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja je cena cuvanja deteta na sat, po pozivu? Zna li neko?

Misliš na neku agenciju ili prosto žena koja čuva decu? Agencija je verovatno skuplja...a ova cena se kreće oko 200-300din sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam devojku koja bi dolazila kad je pozovem, ali ni ona ne zna cenu, pa bih htela da budem korektna.Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam devojku koja bi dolazila kad je pozovem, ali ni ona ne zna cenu, pa bih htela da budem korektna.Hvala!

Aha...ja sam se sa svojom dogovorila da cena za 9h bude 1000din.jer je ona tražila 200din/h, ali meni je to bilo skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je isto dogovor da kad je u pitanju cuvanje za kratko vreme, tipa 2-3 sata, onda bude 200din/h. Kad je cuvanje 8h ili vise onda je tad 1000 dinara dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok. Mene i interesuje uglavnom na 2- 3 sata i to ne samo zbog cuvanja vec zbog samog Petra koji voli sa njom da se igra,a ona ima 18 godina i jako je fina. ne bih htela da je zakinem,a volela bih da zaradi nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja je cena cuvanja deteta na sat, po pozivu? Zna li neko?

U Ks-u je 100 din.po satu..

ja cu morati nekog da nadjem, bas mi je frka jer nemam nikoga u vidu nego valjda ce neko iskrsnuti... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad pocinjes da radis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad pocinjes da radis?

Trebalo bi u maju, a posto radim u prosveti, uzecu bolovanje ili tako nesto, do raspusta pa se nadam tek od septembra..inace sam vec trebala, ali posto smo sami, uspeli smo da izjurimo da produzim nekako. Uh, nemas pojma kako mi je vec sada strasno to razdvajanje :o verovatno ce to samo doci na svoje kad nadjem nekog konkretno u kog budem imala poverenja.. sta si ti ucinila? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno mi je jasno da se za cuvanje deteta trazi minimum 250 dinara, ja sam cuvala decu pre tri godine i tada sam naplacivala 200 din sat. Svi bi da im neko titra nad detetom, a da oni daju neku crkavicu...Drage mame, ovo mozda ne zvuci takticno, ali koliko para toliko muzike! Ako hocete pravu dadilju koja ce se baviti vasim detetom, budite spremne da je dobro i platite. Ja nemam uslova da sebi to priustim, ali opet ne mislim da je skupo. Dok sam to radila, maksimalno sam se posvecivala detetu, od prvog do poslednjeg minuta, trudila se da ih necemu naucim i da im vreme provedeno sa mnom bude prijatno i zabavno. A ko se bavio tudjom decom, zna koliko je to zamorno!

Ja sam cuvala decu tokom studiranja i mogu da kazem da je to jako odgovoran posao i u potpunosti se slazem sa IvanomKK! Uvek mi je bilo zao da trazim puno po satu jer su to sve ljudi sa malom decom,iako sam ja od tih para zivela, jer me niko nije finansirao. Naravno, kada je po satu, skuplje je, al uglavnom sam se dogovarala na mesecnom nivou i to je na kraju ispadalo poprilicno skromno i ni u kom slucaju skupo. Ono sto mi je najvrednije je sto su mi ti ljudi ostali kao rodbina,jer kad ti neko ostavi bebu od 4 meseca i ode na posao posle toga nema vise price o poverenju. Tu decu i dan danas vidjam, i sad kada sam trudna mali Matej,koji sada ima 4 godine, a cuvala sam ga od 4. meseca, je izjavio da ce on cuvati moju bebu kad ja odem na posao, :rolleyes:

Kao sto je ljudima tesko da nadju osobu od poverenja da joj ostave dete tako i meni nije bilo bas sve jedno kome odlazim u kucu..Bilo mi je jako drago sto sam naisla na divne ljude. Posle rada kod njih sam nastavila po preporuci, i to je super.

Ne mora da znaci da,ako je neko student, nema pojma da cuva decu i hoce da 'otima silne pare'..Ja sam cuvala svog 13 godina mladjeg brata i decu po komsiluku pa sam naucila sa decom, i nisam imala problema. Kao bebisiterka sma bas htela da cuvam bebe do godine dana i uzivala sam. Sada cu konacno da cuvam svoje dete hihi :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo smo Matej i ja na samom pocetku druzenja! :rolleyes:

post-59537-1334592003_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebisiterku odabrati samo po preporuci, tako je najbezbednije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da obavim sa potencijalnim dadiljama sledeće nedelje, je l može neko da me posavetuje - kako ste se dogovorali za hranu? Je l dadilja jede sa vama kući ili donosi svoju hranu... Nešto me smara da imam obavezu da kuvam i za nju. I ako ne jede kod nas kući da li bi trebalo da joj dodatno platim topli obrok? Čuvala bi da čuva bebića 6-8h dok sam na poslu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u svakom slucaju mora nesto jesti.

Ivančica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.