Žene gde je....?

odgovora

Objavljeno

Meni su tri sedmice pred porođaj bile katastrofalne, isto sam plakala, bila depresivna...nisam nikoga željela da vidim niti da čujem...

Mene je smirivalo slušanje neke opuštajeće muzike uz pisanje dnevnika. Kuhala sam koliko sam mogla, jer sam se nekako osjećala beskorisna. Sama skoro cijeli dan, teška, ne mogu se pomaknuti...užas kada se sjetim.

Sreća što će brzo proći i onda oporavak( e da treslo me je i u bolnici) isto sam plakala SVE DO NISAM IZAŠLA...a sad...niko mi ne može stati na kraj!

Znaci, ovo stanje i nije toliko nenormalno koliko se meni cinilo?!

Bas mi je zao sto i mm osjeca ovu moju promjenu, ali ne moze bas da je razumije. Okrivila sam ga da me pusta da sama prolazim kroz sve, iako nije bas tako.

Uvece, kada legnemo i uzmemo svoje knjige (obicno citamo pred spavanje), on na moj stomak prisloni igrackicu koja svira uspavanku, a ja se ubih od plakanja...

To sto si napisala za muziku i dnevnik, pali i kod mene (doduse, nakratko), ali kuvanje ne mogu ni da smislim. Citanje me izvlaci, zaboravim na sve bar na par sati dok mi je knjiga u rukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ETO BORJANA vidis da se pitamo gde si... :)

nemoj da brines, to je verovatno neki blag oblik depresije , a i trudna si bre zeno....hormoni rade svoje!!! svi prolazimo kroz to, sav si trom, telo se menja, cekju te nove stvari.....a strah je u trudnoci veliki......ali uzivaj bre jos ovih par nedelja, jer posle ide haos kad beba dodje...... :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ETO BORJANA vidis da se pitamo gde si... :)

nemoj da brines, to je verovatno neki blag oblik depresije , a i trudna si bre zeno....hormoni rade svoje!!! svi prolazimo kroz to, sav si trom, telo se menja, cekju te nove stvari.....a strah je u trudnoci veliki......ali uzivaj bre jos ovih par nedelja, jer posle ide haos kad beba dodje...... :) :) :)

Hvala na utjesnim rijecima.

Stalno razmisljam o tome kako li ce izgledati nas zivot poslije porodjaja???

Ali, u pravu si- bolje bi bilo da se opustim i uzivam, ionako me nece zaobici budjenje nocu i sve ostale obaveze koje cu imati kao majka. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraš doći sebi posebno sad pred porod. Ja sam skontala u sali za porođaje da je sve do psihe...

Shvati da si jaka, da ti je cilj dovesti klinca pred svjetlost dana i bodriti ga kroz život!

Znači osmijeh na lice-hrabrost u grudi-duboko disanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na utjesnim rijecima.

Stalno razmisljam o tome kako li ce izgledati nas zivot poslije porodjaja???

Ali, u pravu si- bolje bi bilo da se opustim i uzivam, ionako me nece zaobici budjenje nocu i sve ostale obaveze koje cu imati kao majka. :)

Izgledace super.Nije to nista tako tesko kako sa strane izgleda.Ja sam prva 4 meseca bila sva naduvena od spavanja :lol: i nikad nisam bila odmornija+taj osecaj da si mama,ma predivno.Samo,izvlaci guzu sad iz kuce,jer posle ce ti biti zao :lol:

A to sto te drma jeste depresija i verovatno je normalno,ali ako ti se slucajno nastavi i posle porodjaja ,obavezno prijavi lekarima-uspesno se leci.Drzi se i srecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na utjesnim rijecima.

Stalno razmisljam o tome kako li ce izgledati nas zivot poslije porodjaja???

Ali, u pravu si- bolje bi bilo da se opustim i uzivam, ionako me nece zaobici budjenje nocu i sve ostale obaveze koje cu imati kao majka. :)

TVOJ ZIVOT POSLE PORODJAJA CE BITI DIVAN...KAD DOBIJES DETE VIDECES KAKO SU SVE OSTALE LJUBAVI SMESNE....

I UZIVAJ, IDI NA NEKU KAFU, BLEJI , SPAVAJ JER POSLE TOGA NEMA....DOLAZI JEDNA BRIGA ZA CEO ZIVOT.....MNOGO VECi STRAH.....

KAD SMO JEDNE NOCI JURCALI SA LUKOM U BOLNICU NE ZNAJUCI STA MU JE, SHVATILA SAM DA SU SVE OSTALO U ZIVOTU SITNICE, OSIM LUKE. TAJ STRAH NIJE IMAO GRANICE....I ZATO MNOGO NE RAZMISLJAJ, ZIVOT JE JAKO LEP KAD HOCEMO...JOS KAD UGLEDAS SVOJE CEDO, E ONDA JE JOS LEPSI...NAJLEPSI....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni fali RUSKINJAg2201.gif

takodje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pa gde vam je ruskinja? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t8541.gif

RUSKINJA I njen RUS na moru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t8541.gif

RUSKINJA I njen RUS na moru...

JAO,bas si nasla slatku slicicu..blago njima brcaju se sve u 16 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupa se ruskinja.... Jos malo :)

Borjanka, glavu gore! Dobro dosla nazad i ne izvlaci guzicu nego ucini muzicu i prosetaj ga malo - da se dichi covek kako ima lepu trundu zenu. Posle beli dan nece mesecima da te vidi - osim savetovalista za mame i sl.

Ljubim te pekmezastu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gdje ste, zene?! :D

Evo, stigla sam i ja (moram priznati da me bas ganulo sto ste primijetile da me nema neko vrijeme).

Imala sam goste- svekrva i djever su bili par dana kod nas, a onda smo mi isli kod njih...

Mada, najveci razlog sto nisam svracala jeste sto sam se povukla u sebe... Nemam zelju da izadjem, da se druzim, da pricam... ne znam zbog cega, ali imam neki strah, koji nikako ne mogu da prevladam. Dodje mi da se sakrijem negdje i placem, ali nijednog realnog razloga za to nemam...

Napokon sam rijesila da se borim protiv toga, pa sam napravila prvi korak- vratila sam se ovdje. :) A ostalo cu polako prebroditi sa mm.

Bas ste mi nedostajale! p050.gif

i ti nama!!!!!bice sve u redu,sve to dodje i prodje,i kod mene je bilo slicno.plakala sam,plasila se........ali sve prodje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, neki komentari su me rasplakali... b0304.gif

A to sada bas i nije tesko. :D

Hvala vam, drage moje, sada se malo bolje osjecam. Jedva cekam da mi se dragi vrati sa dezurstva, pa da setamo... Vec mi je prigovarao kako po gradu vidja trudnice sa svojim muzevima, drze se za ruke i uzivaju, a njegova zena ne zeli ni 100 metara sa njim. Poceo je to licno da shvata, moram nesto uciniti po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjanaaaaaaaaaa,glavu gore,ne zove sa dzaba to stanje DRUGO stanje. Sve smo to prosle na ovaj ili onaj nacin i evo nas srecne smo sa svojim bebacima sto ces i ti uskoro biti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, neki komentari su me rasplakali... b0304.gif

A to sada bas i nije tesko. :D

Hvala vam, drage moje, sada se malo bolje osjecam. Jedva cekam da mi se dragi vrati sa dezurstva, pa da setamo... Vec mi je prigovarao kako po gradu vidja trudnice sa svojim muzevima, drze se za ruke i uzivaju, a njegova zena ne zeli ni 100 metara sa njim. Poceo je to licno da shvata, moram nesto uciniti po tom pitanju.

NEGO STA NEGO U SETNJU!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjanaaaaaaaaaa,glavu gore,ne zove sa dzaba to stanje DRUGO stanje. Sve smo to prosle na ovaj ili onaj nacin i evo nas srecne smo sa svojim bebacima sto ces i ti uskoro biti. :)

Upravo to me i moze najvise trgnuti iz ovog stanja- saznanje da cu uskoro drzati u rukama ovog nemirka! :)

A moram priznati da sam pocela pomalo i da zavidim vama koje ste vec sve ovo prosle, i sada mozete da setate sa svojim bebcima.

Jos par nedelja i ja cu biti MAMA! Ne mogu da vjerujem! t8627.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo to me i moze najvise trgnuti iz ovog stanja- saznanje da cu uskoro drzati u rukama ovog nemirka! :)

A moram priznati da sam pocela pomalo i da zavidim vama koje ste vec sve ovo prosle, i sada mozete da setate sa svojim bebcima.

Jos par nedelja i ja cu biti MAMA! Ne mogu da vjerujem! t8627.gif

neces ni da se okrenes, a tvoja beba ce biti vec velika kao nasa deca...a mi se necemo ni okrenuti , a nasa deca ce vec da se zene i udaju ....zato sad je najlepse :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene a gde su bookica i happiness???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toni sprema ispite :)

Jel mi se cini ili nema i Konstantin ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, jel tebe to trema hvata?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene a gde su bookica i happiness???

hapiness kaze da ima nekih obaveza tj da je u guzvi i da ce nam se ubrzo pridruziti..za bookicu stvarno ne znam...stvarno je dugo nema :unsure: da nije otisla negde na odmor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toni sprema ispite :)

Jel mi se cini ili nema i Konstantin ?

mislila sam da je tony dosla do svojih u NS,bar je spominjala da treba da dodje..vidis i zaboravila sam da je spominjala da uci!

koliko sam primetila ,,konstantin je malo tu malo nije...ma ljud

LETO JE ,VREME ZA UZIVANJE I PROVOD VAN KUCE :)

ko nam je kriv sto smo zavisne od racunara???? :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo to me i moze najvise trgnuti iz ovog stanja- saznanje da cu uskoro drzati u rukama ovog nemirka! :)

A moram priznati da sam pocela pomalo i da zavidim vama koje ste vec sve ovo prosle, i sada mozete da setate sa svojim bebcima.

Jos par nedelja i ja cu biti MAMA! Ne mogu da vjerujem! t8627.gif

joj borjanice,bas ti zavidim!!! bices majka uskoro i ti i taki :) ja ne mogu da docekam oktobar!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislila sam da je tony dosla do svojih u NS,bar je spominjala da treba da dodje..vidis i zaboravila sam da je spominjala da uci!

koliko sam primetila ,,konstantin je malo tu malo nije...ma ljud

LETO JE ,VREME ZA UZIVANJE I PROVOD VAN KUCE :)

ko nam je kriv sto smo zavisne od racunara???? :lol::lol::lol:

Tako je, leto je i vreme za provod van kuće B):DB)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.