Bronhitis kod beba i dece


odgovora

Objavljeno

bem mu miša.. možda je otišlo i na uvo, hoće to od nosa... nama je bar tako. imamo upalu uva i bronhitis u tandemu... ali ako ne spada t, onda terapija def. nije dobra... javi nam sutra kakva je situacija ;) :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mishie bas me cudi da niste inhalacije dobili.... ab vam nije odgovarajuci jer 48h od uvodjenja T mora prestati.

Schveco super sto vam prolazi, ne zaboravi smanjivati broj inhalacija na kraju, tj. 6 i 7 dan. Bez obzira sto ne iskasljava, drenaza joj pomaze a i sama kazes da joj kasalj staje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mishie bas me cudi da niste inhalacije dobili.... ab vam nije odgovarajuci jer 48h od uvodjenja T mora prestati.

Schveco super sto vam prolazi, ne zaboravi smanjivati broj inhalacija na kraju, tj. 6 i 7 dan. Bez obzira sto ne iskasljava, drenaza joj pomaze a i sama kazes da joj kasalj staje.

Schveca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, pisala sam o inhalacionoj komori preko koje se uzima lek iz pumpice, bebihaler ga takodje zovu...

Imamo bebihaler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1368029184' post='673130]

Luka ostaje u bolnici a ja spremam stvari i idem da budem sa njim tamo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije me bilo odavno ne zato što smo prestali da mučimo muku sa bronhitisom nego upravo što se nevadimo od dr :(.Dimitrije opet sa bronhitisom nije strasno sad zadnji put je proso bez urbazona i inhalacija samo mu je davo neku mješavinu ventolina i još nešto sa ventolinom u bebihaleru prsne po jednom uitru i naveče i pomoglo mu je.Doduse mi ni sa Kdenijom a ni Dimitrije nismo imali scena sa gušenjem ono da se baš guše ko neka djeca.

Shveco mi smo sve bili izbacili iz sobe plišane igracke ,tepih ,zavjese čak smo i krevet mjenjali pošto je bio prevučen plišom jer je Kseniji alergiski na kućnu prašinu .Sad sam vratila i zavjese samo nisam tepih svaki dan čistim prasinu i sve je ok već 2 god je nehvata ali dok nismo saznali šta je u pitanju to je bilo ludilo vazda kijanje ,curenje nosa ,kašalj....Onda smo radili alergo test kod privatnika neki iz vene se krv vadi i tako se radi alergo test ne ono bockanje iglicama i pokazo je da je ekstremno na kucnu prasinu .A dimitrije ima pomalo bronh on prebrodi sa nekolike inhalacije .0.03 mg ventolina i 0.5 fiziološke to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1368029184' post='673130]

Luka ostaje u bolnici a ja spremam stvari i idem da budem sa njim tamo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo sve izbacili iz sobe... imali smo i perjane jastuke, što je očito bila užasna greška... ali odakle smo znali :unsure: u sobi nema ništa, samo krevet i komoda :) i sve je čisto, uvek... bilo je i ranije, ali sad baš vosim računa... igračke i sve ostalo je u dnevnoj, ne tamo gde se spava... zavesa je neka sintetička, perem je na nedlju dana, mada planiram da uzmem one roletne od bambusa, one se samo prebrišu i ćao... Mada mi još uvek nemamo pojma od čega je taj kašalj i ovaj bronhitis... ako i dalje bude nastavila da kašlje kao i predhodna dva meseca, mislim da ću je i ja odvesti privatno na alergo test...

E ja sad imam jedno pitanjce :) Koliko traje inhalacija? Mi se inhaliramo sa 2,5ml fiziološkog i 5 kapi onog beodurala ili kako se već zove.. kad smo išli u dz na inhalaciije to je trajalo po 10-15 minuta, a sa ovim što smo dobili na koriščćenje inhalacia bude gotova za 5 minuta, jutros sam merila... mislm jel to dovoljno? da nije to prebrzo? ja sam čak razmišljala da joj posle ove inhalacije ubacim još 5ml fiziološkog pa da je sa tim još malo inhaliram... ima li potrebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ona i traje tako od prilike kod nas po 10minuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stavljam 1,5ml fizioloskog za berodual jer nema sanse da izdrze toliko dugo....a sa pulmikortom stavljam 1ml fizioloskog.

Sveco nemas potrebe stavljati 5 ml fizioloskog, cak i pri inhalacijama samo fiz. ide do 2,5 ml

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ako bronhitis jenjava mozes recimo dati dve inh.berodualom a dve cist fizioloski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neznam nama je strogo podvuko 0,5 fiziološki i 0,03 aloprol (pošto nema aloprola onda ventolin)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas bili jutros kod specijaliste ORL i kaže nam upala srednjeg uha, i upaljen i uvećan treći krajnik da nastavimo sa terapijom ab koju smo i započeli i kapi za nosić da stavljamo jer nos i dalje curi stalno... Ja ga upitah za temp. što se vraća kaže on pa mora ta blaga zbog upale... ne kašlje toliko puno ali vidi se da ima šlajma kad se zakašlje jer joj se povraća a ne zna da ispljune...a blijeda je kao duh i ne jede ništa... ne znam više šta da joj ponudim za jelo kad sve odbija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni to sve deluje kao da je prekratko, bude.gotovo za 5 minuta :)

Mishie Sara jede najviše supica... probaj da sipaš u šolju pa da joj ponudiš tako, da popije... ili u čašu.. kod nas je to palilo.. mada sada jede ok, ali po preporuci dr ja.forsiram supice i čajeve jer tečnost pomaže da se taj sekret razredi....

Maki-D voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas dosli iz bolnice. L je dobro, od prvog dana je tamo bio dobro.

Kad budem imala vremena pisacu vise, uveli su mu Flixotid, alergo test radili ispade da nije alergican ali mi je dr rekla da na nesto iz vazduha sigurno jeste a ko zna sta sve ima u vazduhu, samo eto nije na to na sta oni ispituju.

Zanima me da li imate ili znate za neke planine koje su bas dobre za astmu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, dr nam je bila prof.dr. Petrovic i mogu reci da je super dr i dobar strucnjak, a vidjala sam i vasu dr, bas je fenserica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1368567459' post='676290]

Maki, dr nam je bila prof.dr. Petrovic i mogu reci da je super dr i dobar strucnjak, a vidjala sam i vasu dr, bas je fenserica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1368567362' post='676288]

Danas dosli iz bolnice. L je dobro, od prvog dana je tamo bio dobro.

Kad budem imala vremena pisacu vise, uveli su mu Flixotid, alergo test radili ispade da nije alergican ali mi je dr rekla da na nesto iz vazduha sigurno jeste a ko zna sta sve ima u vazduhu, samo eto nije na to na sta oni ispituju.

Zanima me da li imate ili znate za neke planine koje su bas dobre za astmu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana samo sedim i iscitavam razna iskustva, savete..

Dosli smo dozakljucka da nam nema druge nego da otkazemo stan, iznajmimo garazu da prebacimo nase stvari i onda odemo na Zlatibor mesec dana a posle idemo i na more 15 dana. Ako vec svi kazu da nema svrhe ici na nedelju dana, a jos gore mislim da je suludo da ovde dva meseca placamo stan i troskove redovne bili ili ne u stanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mozes i drzati dete na lekovima i otici dve nedelje na more....ta procedura od 21 dan promene klime treba par godina da radis da bi imalo efekta ili da se zauvek preselis na more... kazu da smo mi u Vojvodini najpodlozniji alergijama i bronhitisu...takvo nam podneblje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=Ivana :)' timestamp='1368784923' post='677564]

Ovih dana samo sedim i iscitavam razna iskustva, savete..

Dosli smo dozakljucka da nam nema druge nego da otkazemo stan, iznajmimo garazu da prebacimo nase stvari i onda odemo na Zlatibor mesec dana a posle idemo i na more 15 dana. Ako vec svi kazu da nema svrhe ici na nedelju dana, a jos gore mislim da je suludo da ovde dva meseca placamo stan i troskove redovne bili ili ne u stanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sokobanja je odlicna za to, takodje slane pecine...ne znam odakle si, ali kod nas u Banji ima slana pecina, u beogradu isto...tako da mzoes kad niste na moru dete tamo da vodis

paper_moon i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace, glupo mi je vise da ponavljam, al ajde, mozda neko moze i da cuje, za decu koja boluju od bronhitisa i astme savetuje se izbacivanje mleka i mlecnih proizvoda iz ishrane jer oni proizvode prekomernu sluz u organizmu i to doprinosi razvoju bronhitisa i astme, takodje savetuje se da deca jedu masline i maslinovo ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni sama.. nisam pametna.

More ove godine ne mozemo duze od 15 dana a na Zlatibor cemo otici.

Danas dobijemo informaciju od nekog tamo cike koji izdaje apartmane kako je za astmu bolje ici u maju ili junu nego u julu :blink:

Prvi put cujem tako nesto, nego mislim da sad nema rezervisanih apartmana pa nas time poziva da dodjemo sad.

To za mleko nikad nisam cula. Meni licno je uvek bilo mnogo lakse kad popijem jogurt ili tako nesto, u periodima otezanog disanja. Poucena svojim iskustvom uvek bih cak i savetovala jogurt, kiselo mleko..

Ima i u NS tih slanih soba, ako na to mislis pa cemo popovratku sa mora nastaviti par dana i tamo da ga vodimo.

Maki, nisam ni mislila da mu ukidam terapiju. Svakako ce nastaviti redovno da uzima flixotid, od 50 mikrograma je. Pa cemo nadam se na zimu opet negde na 2-3 nedelje i tako par godina i molim Boga da pomogne. U svkom slucaju nece da skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.