Bronhitis kod beba i dece


odgovora

Objavljeno

Mi smo se napatili zadnjih mjesec dana uhvatio ga je bronhitis prvo je primio urbazone i ventolin na bebihaler i nije pomagalo zatim smo otišli pulmologu koja je rekla da mora inhalacija onda je naš dr kreno sa inhalacijom i bilo bolje kad je presto sa terapijom 5 dana ok i ponovo ga uhvatio opet urbazoni i 3 dnevno inhalacije sad je ok da zlo nečuje ali smo došli do zaključka da mu cvjet lipe jako smeta jer ga to hvatalo kad je bila lipa u jeku cvjetanja ,a i kad smo ga krstili pored manastira ima lipa odmah je počo hropit .

Ja sam pisala, mi smo radili alergo test na inhalatorne alergene ali je ispalo da nije alergican, tj nije na to sto oni ispituju. Dr mi je onda rekla da jeste nesto alergijski verovatno poteralo bas takav napad astme ali, da nemozemo znati sta sve ima u vazduhu.

Iako nije kao alergican, dali su nam savet za terapiju, ako pocne bilo sta sto ukazuje na alergiju da ne cekam da dete dobije gusenje vec da mu sipam nazonex u nos i ako je bas izrazeno i neki antihistaminik, ili odma i jedno i drugo dan dva dok se ne smiri. Zato je meni Aerius sirup uvek u kuci. Da li su ti nesto rekli za alergije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bili smo kod dr.Nestorovica jer sin sa dijagnozom opstruktivni bronhitis krece sa babom i dedom na more on je rekao da je predrasuda da more i soko banja prijaju jer su radjena istrazivanja da u velikom broju tamosnje stanovnistvo oboljeva od asme i ima problema sa disanjem...preporucio je Zlatibor i Zlatar...a od mora kaze bolje izabrati destinaciju gde je suvlji vazduh npr.Egipat

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja opet ovde...sta tacno radi berodual...ako on dva dana, ustvari tri vec slini i kaslje, ne bas puno, onako kad se nakaslje ima sta da iskaslje, ali ne kaslje po ceo dan i noc...a pre nego sto se zakaslje cuje se to u plucima, pa kad se nakaslje vise se ne cuje (valjda me razumete)...on je dobio 8 kapi beroduala plis 3ml fizioloskog...kako ce njemu tacno da pomogne berodual?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Berodual valjda siri disajne puteve, odnosno ublazava spazam bronhija. Valjda.

Kate Kapetanica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nasla u novinama recept za kasu od banana koja je dobra za bronhitis i kasalj, probala i super mi pomoglo. Dve banane se izblendaju, dve kasike secera (ja stavljala med) i 300 ml vrele vode. Bude ukusno, a mozete davati deci uz lek. 

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a hoce li on da pomogne da se razredi taj slajm i da on izadje lakse? sta mi vredi da mu pomaze pri spazmu a da mu se to spusti i onda opet AB...mislim, ja sam glupa za ove stvari.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija, bronhije treba da se šire da dete ne bi disalo plitko, kad diše plitko celo telo je u uzbuni. Inhalacije još i suše sekret, tako da taj fiziološki koji ide uz berodual sigurno pomaže da sekreta bude manje nego što bi ga bilo bez inhalacija. E sad, berodual je jak i strogo se dozira, tako da to treba dr često da prati i smanjuje dozu. 

Mi nismo koristili berodual, jesmo pulmikort 2 puta, uvek kad je laringitis. Naša dr. kaže ovako: na prvi napad laringitisa 4 ampule pulmikorta nerazređene, hitna inhalacija. Nakon toga ona propisuje dozu i to se daje do 2 dana (4 inhalacije recimo) i onda stop. Onda prelazi isključivo na ono što suši sline (prošli put nam je dala neke kapi, ovog puta troprocentni fiziološki) - zavisno od toga koliko ima slina, da li se spuštaju... Pišem ti ovo jer, dakle, berodual i pulmikort treba kratko da se koriste. Šta je rekla dr, do kad da ga inhaliraš s berodualom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 puta dnevno do petka...ujutru, podne i uvece...ista doza

 

cu i ja da trazim taj 3% fizioloski...nadam se da do petka necu ici kod lekara, tada je zakazala kontrolu

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne znam... meni petak zvuči daleko, iskreno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Vas, ne verujem da ces u apoteci da nadjes 3% fizioloski jer ga nema u slonodnoj prodaji. Prave ga iskljucivo ako dr da recept. Tako je bar meni rekla nasa dr. I jos kaze ni sa tim se ne treba igrati . Ko ce ga znati. Ja bas pitala kad sam nosila Stefanove izvestaje iz Instituta i hirurga cisto da imam zbog klinaca (da Smey ne rece na caskalistu ne bih ni znala da postoji troprocentni).

 

Izmenjeno od strane milena026

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda se sekret lakse izbacuje kad se bronhije prosire. Meni se cini da M vise iskasljava nakon inhalacije. A sto vise iskasljava brze ce se resiti napasti...

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e to sam i ja primetila kod Milutina....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Troprocentni po receptu, da. Isto se dozira, dr prati itd.

Pravi se u Bg-u na 2-3 mesta samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Vukan ima 18 meseci. Pre mesec dana je dobio temperaturu. Prethodno je bio malo prehladjen. Odveli ga i doktor mu dao Sinacilin . Ovih dana,ni pun mesec nije prosao opet slinavi i krklja bas jako. Odvrli ga kaze chuje se i Tridox antibiotik sirup plus nesto za iskasljavanje. Jer su nepohodni antibiotici ? Jer u pitanju bronhitis? Nije mu dao inhalacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel radjena ks da se vidi da li je bakterija ili virus? Mi smo prosle nedelje skupili neki virus i dobili bronhitis, posto su ks, bris iz nosa i grla pokazali da je u pitanju virus, samo smo kao terapiju dobili inhalacije...

amorfati voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ema fasovala bronhitis, jedva uspijemo da je inhaliramo 10 minuta. Sve me strah da to nista nece pomoci. Inhaliramo na 6 sati dva dana, poslije na 12 sati. Berudal smo dobili. Ima li ko kakva svjeza iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

In ja nemam sveza iskustva sin je imao bronhitis od 8. meseci pa sve do 16, probali smo svasta od inhalacije, praskova za izbacivanje slajma preko kozje maramice na grudi sve dok nismo otisli u Šušanj na more, bili smo 15 dana on je od 3 imao kao proliv ustvari je to bio slajm 12 dana se cistio to je takva kolicina sekreta samo kad pomislim uzas. Posle toga nikad vise nije imao bronhitis niti takvih problema. 

In-Greed i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, vidim da se slabo pise u ovoj temi. A ne znam gde da postavim pitanje. Interesujeme da li je neka od Vas vodila dete u Tirsovu kod pulmologa kod doktorke K.M.? Ako procita neka mama neka mi se javi na pp, znacilo bi mi jos necije iskustvo.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.