Klomifen i Pregnyl

odgovora

Objavljeno

Od danas na terapiji klomifenom...vec prvi dan nuspojave izrazene ali nema predaje do konacnog cilja! :)

Zelim ti svu srecu,da uspijete....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Jekic i Alex91...na ultrazvuk idem 31.12....mozda je to neki znak da Nova godina donese bebca :)

Pisacu svoja iskustva tokom terapije ako mogu jos nekome da pomognu! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piskaram u vreme kad treba da se spava pa saljem duple postove :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam danas na UZ, nista ovog meseca...nisam odreagovala na klomifen :( . Sad cekam vesticu pa nastavljamo sledeci mesec, nema predaje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima, i ja sam pila klomifen ovog meseca, drugi put. Od 2-7 dana ciklusa. Imala sam cetiri folikula oko 20-22 mm 13 d.c. Doktori kazu da je dobro prvo klomifenom ispitati kako jajnici reaguju pre nego se predje na nesto jace.. inace nisam imala nikakve propratne pojave.

Sad cekamo da vidimo rezultat..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao svima, i ja sam pila klomifen ovog meseca, drugi put. Od 2-7 dana ciklusa. Imala sam cetiri folikula oko 20-22 mm 13 d.c. Doktori kazu da je dobro prvo klomifenom ispitati kako jajnici reaguju pre nego se predje na nesto jace.. inace nisam imala nikakve propratne pojave.

Sad cekamo da vidimo rezultat..

A kako si odreagovala prvi put kad si pila klomifen? Ja cekam ovih dana vesticu pa cu u drugi krug :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako si odreagovala prvi put kad si pila klomifen? Ja cekam ovih dana vesticu pa cu u drugi krug :)

Cao Avis, prvi put sam imala tri ali je jedan stao sa rastom oko 10 d.c. i ostao na nekih 17mm. Ostala dva su bila oko 22-23mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolika vam je bila dnevna doza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolika vam je bila dnevna doza?

meni je bila 2x50 mg oba meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je bila 2x50 mg oba meseca

I meni je bila ista doza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od ponedeljka krecem sa novom kutijom klomifena...danas stigla vesticara.

Nema predaje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Навијам Авис, који ти је ово месец на кломифенима.

Hvala Jekic...ovo je drugi mesec, proslog nije bilo reakcije pa cemo da vidimo srecu ovaj put! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

надам се да ће да има овај пут реакције, него он се беше користи максимум три месеца узастопно, не знам дал то тачно али њефово дејство се осећа још ваљда минимум два месеца касније, што је свакако добро.

Tako sam i ja skontala citajuci razna misljenja...videcemo. Od sutra pijem narednih 5 dana pa izmedju 10-12 dana idem na UZ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo mog rezultata, druga insem. nije uspela. Sve je bilo super, 3 folikula 22-23mm, endom. 12 mm, pravi tajming ali opet nista. idemo dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ni ovog meseca, videcemo jos za sledeci ciklus pa ce dr da menja terapiju. Kod mene je definitivno problem sto nema ovulacije :(

Nema predaje, idemo do cilja! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo napred, tako i treba.

Ja sam koristila klomifen, jedan ciklus-novembar, i odlično reagovala. Ali svejedno, eto opet nista...

I posle toga, ovo mi drugi-prirodni ciklus, mogu ti reci da mi je veštičara dosta drugačija. Bolnija :( i dugotrajnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo napred, tako i treba.

Ja sam koristila klomifen, jedan ciklus-novembar, i odlično reagovala. Ali svejedno, eto opet nista...

I posle toga, ovo mi drugi-prirodni ciklus, mogu ti reci da mi je veštičara dosta drugačija. Bolnija :( i dugotrajnija.

To se i meni desilo posle prvog ciklusa, bas mi je bilo bolno, obilno..sve ono sto nije uobicajeno za moj ciklus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma uzas totalni, nadam se da će se uskoro "unormaliti" ;)

ili jos bolje, da je ni ne bude neko vreme :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma uzas totalni, nadam se da će se uskoro "unormaliti" ;)

ili jos bolje, da je ni ne bude neko vreme :lol:

Slazem se u potpunosti sa boldovanim delom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja treba da krenem da pijem Klomifen od sledeceg ciklusa.

Imam problem da ga nabavim. Zna li neko gde u Beogradu uopste moze da se kupi?

Kako ste ga vi nabavili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja treba da krenem da pijem Klomifen od sledeceg ciklusa.

Imam problem da ga nabavim. Zna li neko gde u Beogradu uopste moze da se kupi?

Kako ste ga vi nabavili?

Ja sam iz Subotice a nabavila sam ga preko privatne apoteke koja ima uvoz iz Segedina. U ostalim apotekama samo kazu:nema ga duze vreme i ne znamo kad ce biti :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ga nigde. Ja ga kupila u Bosni, i to više kutija, nije nesto skup, a treba. Probaj da nadjes apoteke koje mogu da nabave iz Madjarske, (tako sam recimo nabavila Pregnil, jer ni njega nema). Opsta je nestašica lekova hormonskog statusa :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od sutra pocinjem sa klomifenom..pijem ga od 3 do 7 dana ciklusa...idem po drugu bebu..Imam i cerku sad ce joj godina...i nju sam dobila uz pomoc klomifena...vidjet cemo sta i kako... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje, da li nakon pregnila folikuli obavezno pucaju za dan, dva? Mislim ne moze se provuci na tri dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ada na drugoj stranici neka cura napisala da je folikul prerasto i nakon pregnila...najbolje otici posle ovulacije na uz i pogleda zuto telo...ja cu sutra to da odradim

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.