Kuvar

odgovora

Objavljeno

Fenomenalno!!! Hvala ti, Laki/Luka :rolleyes:

Molim i drugi put! :) Napisacu jos dobrih i jednostavnih recepata,naravno proverenih,samo kad budem imala vise vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmmmmmmmmm LAKI/LUKA kakvi recepti,svaka cast. Provereno dobra kuvarica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmmmmmmmmm LAKI/LUKA kakvi recepti,svaka cast. Provereno dobra kuvarica

:) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellena, kakva je to dobra salata?! :unsure: I što prvo kuvaš krompir?

Krumpir je na taj način puno slađi, probaj. A salata: mladi luk, paradajz, krastavac i paprika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krumpir je na taj način puno slađi, probaj. A salata: mladi luk, paradajz, krastavac i paprika.

Hvala na brzom odgovoru, a krompir ću već danas isprobati. Ovu salatu ja zovem mešana... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel kuva neko nešto na ovom forumu, ili je nastupio štrajk glađu?! :unsure:

Kuvam ja, danas ono sto ste vi juce "opisale" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gdje nam je tata sa receptima, zatajio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuvam ja, danas ono sto ste vi juce "opisale" :)

I, jel vredi čemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gdje nam je tata sa receptima, zatajio?

Možda čovek ne kuva po vrućini?! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda čovek ne kuva po vrućini?! :unsure:

upravo tako :(

sada je problem jer ne možemo baš dugo da odsustvujemo od kuće, pa ne možemo da odemo negde na čorbicu :)

Bukvalno preživljavam na paradajizu i krastvacu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm pravopis...ili greška...

Bukvalno preživljavam na paradajizu i krastvacu sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

upravo tako :(

sada je problem jer ne možemo baš dugo da odsustvujemo od kuće, pa ne možemo da odemo negde na čorbicu :)

Bukvalno preživljavam na paradajizu i krastvacu :(

Onda najbolje poručiti hranu iz restorana... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm pravopis...ili greška...

Bukvalno preživljavam na paradajizu i krastvacu sad.gif

pogreši čovek ... :lol: što ste taki :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf...volim kontrirati muškarcima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP, pravopis nalaže da se piše TAKVI a ne TAKI... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za danas sam pripremila filete oslića, koje ću da ispečem na teflonu bez ulja, kad dođem kući, a za to vreme će se skuvati i mešano povrće ( karfiol, brokoli, šargarepa, grašak, kukuruz šećerac), a biće i salata od paradajza, luka, paprike i krastavca. A za sutra sam već smislila šta ću, to ću večeras praviti...Ja to zovem SATARAŠ- izdinstam luk ( crni i beli), papriku i paradajz i stavim u to bareni pirinač. Ko voli može da u to stavi i meso i uz to da napravi pire krompir...u tom slučaju bez pirinča.... Što se tiče slatkiša, za vikend sam pravila plazma tortu, ostalo je koje parče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto vidim da sve "gladujete", ja ću ipak napisati šta se kod mene jede... Juče su bile flekice sa kupusom, mislim da je ovaj naziv svima poznat, samo što su to kod mene makaroni sa dinstanim slatkim kupusom...Za danas sam spremila, pa recimo neki rižoto ili rizi-bizi...Dakle, na malo ulja sam propržila seckani crni i beli luk (ja inače svuda stavljm beli luk), dodala grašak i pileće belo meso isečeno na kockice. Kad se to prodinstalo, uz povremeno dolivanje vode, stavila sam obareni integralni (koristim uvek integralni, jer mi se onaj beli ne sviđa) pirinač. Uz to ćemo salaticu od paradajza i luka (u mojoj porodici se luk najviše konzumira, što u jelima, što svež-svi ga volimo-čak i deca) sa feta sirom...A, pravila sam po prvi put u životu JAFA KOLAČ-i prvi put ga i jela, iako sam čula za njega odavno...lep je, osvežavajući, ali mislim da me danas neće sačekati nijedno parče...šmrc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rižoto je super za ljeto, ja još stavim malo kukuruza, da dobije šmek.

Ja ću danas riblje štapiće i rižu...kako komplikovano!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce pravila pilav,a danas postimo tj nema rucka. Za Janu piletina i pire krompir,a mi parola - snadji se,pa gledamo fudbal :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto vidim da sve "gladujete", ja ću ipak napisati šta se kod mene jede... Juče su bile flekice sa kupusom, mislim da je ovaj naziv svima poznat, samo što su to kod mene makaroni sa dinstanim slatkim kupusom...Za danas sam spremila, pa recimo neki rižoto ili rizi-bizi...Dakle, na malo ulja sam propržila seckani crni i beli luk (ja inače svuda stavljm beli luk), dodala grašak i pileće belo meso isečeno na kockice. Kad se to prodinstalo, uz povremeno dolivanje vode, stavila sam obareni integralni (koristim uvek integralni, jer mi se onaj beli ne sviđa) pirinač. Uz to ćemo salaticu od paradajza i luka (u mojoj porodici se luk najviše konzumira, što u jelima, što svež-svi ga volimo-čak i deca) sa feta sirom...A, pravila sam po prvi put u životu JAFA KOLAČ-i prvi put ga i jela, iako sam čula za njega odavno...lep je, osvežavajući, ali mislim da me danas neće sačekati nijedno parče...šmrc...

Lepo rekose na nekoj temi kuvarica i po.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

supica,mladi krompirici,zelena boranija kao varivo,sniclice i zelena salstica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam pravila kupus corbicu, bez mesa, posto postimo... Dragi i nije bio raspolozen za nju pa je jeo tunjevinu.. Jel' potrebno naglasavati da sam bila ljuta? :P

Ali, nije me dugo drzalo, zato sto ja u toj corbici uzivam- mladi kupus volim na sve moguce nacine! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle, na malo ulja sam propržila seckani crni i beli luk (ja inače svuda stavljm beli luk), dodala grašak i pileće belo meso isečeno na kockice. Kad se to prodinstalo, uz povremeno dolivanje vode, stavila sam obareni integralni (koristim uvek integralni, jer mi se onaj beli ne sviđa) pirinač.

Dakle, ovo sutra pravim :)

Svaka ti cast kad mozes tako cesto tortu ili kolac da pravis. Ja dva puta mesecno :(. I to znam samo plazma tortu, piskota tortu (ona sa serpom) i tortu sa psenicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

legenda kakva je to torta sa psenicom? Dobra ti je - ona sa serpom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cemo da ruckamo sarmicice od zelja koje sam sinoc spremala, ham, ham.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.