Kuvar

odgovora

Objavljeno

@ruskinja

naravno da spremam :) kako bih inače znao :)

skoro sam spremao ovu pitu - pitice, ispalo super :)

http://www.youtube.com/watch?v=DWyvMbXpUSY

Niko ne može da spremi pasulj kao ja :) bilo da je prebranac ili čorbasti :)

ali da ne pišem kako se sprema, to verovatno već svi znate :)

Volim da spremam i krompir salatu ( uglavnom spremam ono što volim da jedem ) a kako bi moja baka rekla : "za dobru svinju, nema loših pomija " :)

Recimo, od starog hleba, kada ostane, isečem uveče na kriške, i ostavim da odstoji do ujutru.

Napravim fil kao za picu, stim da se šunka i ostali sastojci iseckaju na sitno (pomeša se kečap ili paradajz kuvan domaći, sa pečurkama, maslinama i jaje se umuti) i onda se ujutru hleb premaže margarinom i na njega se stave ovi sastojci i zapeče se u rerni i na kraju se narenda kačkavalj i pospe se malo origana ... to bude baš dobar doručak

ih, ne mogu sada baš svega da se setim ...

kako se čega setim, tako ću da dodajem.

Uzgred, čitao sam negde da su belančevine neophodne za bolji razvoj dece. Valjda belančevine u krvi pomažu prenoženje kiseonika i još nečega :)

E onda, najbolje za bebu da se od belanaca napravi "sladoled" pa se dodaje sezonsko voće . Najbolje bi bilo da se u toj kombinaciji izbegne šećer, ali može malo :)

Pozdrav

i PRIJATNO

ZP, SVAKA ČAST! A, evo da dodam nešto o belančevinama, našla sam na internetu :rolleyes:

"Uz vodu belančevine su najvažnije materije u telu. Od prvenstvenog su značenja za rast i razvoj svih telesnih tkiva. Glavni su izvor materija za izgradnju mišića, krvi, kože, kose, noktiju i unutrašnjih organa, uključujući srce i mozak.

Proteini ili belančevine vrlo su važne prehrambene materije potrebne za preživljavanje i dobro zdravlje organizma. Koliko je to važan sastojak govori činjenica da su belančevine sastavni delovi svake ćelije koja čini osnovu života na zemlji. Budući da je naše telo podvrgnuto svakodnevnoj borbi za život, potrebno nam je "stalno napajanje" organizma proteinima kako bismo u svakom trenutku mogli "popraviti" oštećene strukture u našem organizmu.

Belančevine biljnog porekla nalaze se u žitaricama, pasulju, grašku, sočivu, bobu, soji,

pečurkama, nekim vrstama povrća (u prokelju, kelju, špargli, renu,

belom luku - manje u crnom luku, praziluku, paškanatu, boraniji).

Belančevine životinjskog porekla se nalaze u mesu ribi, jajima, mleku, mlečnim

proizvodima. Hrana životinjskog porekla je glavni izvor belančevina,

zato što sadrži sve neophodne amino kiseline potrebne našem organizmu."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi je ROĐENDAN, pa idemo u restoran na klopu...ali napravila sam dve torte-KINDER i KAPRI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E onda, najbolje za bebu da se od belanaca napravi "sladoled" pa se dodaje sezonsko voće . Najbolje bi bilo da se u toj kombinaciji izbegne šećer, ali može malo smile.gif

Mislim da ovo može biti jakoooo opasno, salmonela...u redu je ako znaš da je jaje extra svježe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta ima danas za ručak? Pišite, pa da pokupim neku ideju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Punjene paprike...mljac...još kada ih mama napravi i donese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana dzigu i pire krompir,a ostali ukucani i slucajni prolaznici valjuske. Ma samo dijetalno :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alpska juha i grasak sa junetinom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juče bila vredna kada sam došla sa posla, pa sam napravila ručak za tri dana! Plan je naravno bio ručak za jedan dan, ali došla mi inspiracija...Prvo sam napravila pasulj prebranac, pa pošto je Jellena spomenula punjene paprike, ja sa jednim delom prebranca napunim paprike i zapečem ih u rerni, pa se setim da ćerka pasulj neće jesti, za nju napunim paprike sa krompirom i pirinčem i skuvam ih u paradajz sosu, a onda se setim priče Takilenda kako je za muža spremila kolač MEDENO SRCE, pa reko ajde to je bar lako napraviti...i tako od danas do vikenda sloboda...ne zalazim u kuhinju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel kuva neko nešto na ovom forumu, ili je nastupio štrajk glađu?! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E danas pečeni mladi krumpir(koji prvo skuham, pa bacim na vrelo ulje) i dobra salata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je već nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellena, kakva je to dobra salata?! :unsure: I što prvo kuvaš krompir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam neko mleveno meso. Da li neko ima predlog šta sa njim, a da nisu punjene paprike, tikvice i takve stvari, jer za to nisam neki stručnjak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faširane šnicle+pire krumpir+dobra salata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Faširane šnicle+pire krumpir+dobra salata...

Super predlog. Kako praviš faširane šnicle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako...uzmem malo starog hljeba koga natopim u mlijeko(iscjedi višak obavezno), dodaš mljeveno meso, 1 jaje, začine, sitno isjeckan bijeli i crveni luk(može i melo sjeckanog peršina).

Praviš šnicle rukom, neka budu veličine dlana, stanji ih dlanovima, uvaljaš u brašno i pečeš na vrelom ulju. To je meni suuuuper...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super predlog. Kako praviš faširane šnicle?

Ja faširane šnicle pravim tako što mleveno meso pomešam sa rendanim crnim lukom, stavim jedno jaje, začin C, brašno i prezle, pravim manje pljeskavice ili loptice i pržim...da vidimo kako to Jellena pravi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellena, Ruskinja,

hvala vam na idejama, vec sam par puta spomenula da nisam neka kuvarica i da se jos uvek ucim, pa kad vec napisete sta pravite, molim vas, da ukratko napisete kako to pravite, ako vam nije problem da kuckate.

Hvala i pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellena, Ruskinja,

hvala vam na idejama, vec sam par puta spomenula da nisam neka kuvarica i da se jos uvek ucim, pa kad vec napisete sta pravite, molim vas, da ukratko napisete kako to pravite, ako vam nije problem da kuckate.

Hvala i pozzz

NIje problem, ali ipak naglasi za koje jelo želiš recept, jer su to manje - više svakodnevna jela (da su neka neobična, napisala bih i sama) bar za mene, to je rutina već, pošto ja kuvam svaku dan kad dođem sa posla za sutradan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja imam suuuper gulaš...

Tri glavice luka(isjeckanog na kockice) dinstate, dodate na kockice isjeckanu junetinu, začine i lovorov list, ja dodam i bijeli luk jer ga baš volim u jelima, malo vode.

Nakon nekih pola sata, pospete gulaš kašikom brašna i kašikom crvene paprike, dodate još vode i oko 3 dcl bijelog vina. Probate jel začinjeno kako treba i neka krčka sat vremena. Uf ovo mi je super sa njokama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja imam suuuper gulaš...

Tri glavice luka(isjeckanog na kockice) dinstate, dodate na kockice isjeckanu junetinu, začine i lovorov list, ja dodam i bijeli luk jer ga baš volim u jelima, malo vode.

Nakon nekih pola sata, pospete gulaš kašikom brašna i kašikom crvene paprike, dodate još vode i oko 3 dcl bijelog vina. Probate jel začinjeno kako treba i neka krčka sat vremena. Uf ovo mi je super sa njokama.

Znam, super je. Samo ja ne stavljm beli luk, nešto ga ne volim u gulašu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas riba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam neko mleveno meso. Da li neko ima predlog šta sa njim, a da nisu punjene paprike, tikvice i takve stvari, jer za to nisam neki stručnjak.

CUFTE u 300gr mlevenog mesa dodati pola kesice praska za pecivo,3 jajeta,2dl vode,3 kasike ulja, 3 kasike brasna i zacina po ukusu/ja stavljam vegetu,biber i malo origana jer da poseban smek/. Izmesati i staviti u frizider da odstoji minimum 1h.Vaditi kasikom i peci na ulju.Smesa ce biti bistrija ali bez brige jer se kasikom vadi.Ne peci ih predugo.Moji klinci ih obozavaju jer su mnogo mekane i naravno ukusne. PRIJATNO! CORBA SA KUGLICAMA OD MLEVENOG MESA/KUGLICE>300gr mlevenog mesa,1 glavica crnog luka/iseckan na sitno/,1 jaje,1 soljica pirinca,vegeta i biber po ukusu.To sve izmesiti i praviti male kuglice.Svaku uvaljati u brasno i redati na tacnu. CORBA>Izrendati 4 do 5 glavica crnog luka i 4 do 5 sargarepa,staviti u dublji sud/kao za supu/i dinstati dok skroz ne omeksa.Dodati 3 do 4l vode i kuvati 30min na tihoj vatri.Dodati 3 do 4 lista lorbera,naravno ko voli,mada je corba ukusnija sa njim.Posle 30 min. pojacati i kad pocne corba da vri dodavati kuglice.Brzo se skuvaju.Zaciniti corbu zacinima/vegeta i biber/.Posle ove corbe vam i ne treba glavno jelo jer je vrlo sita.Da jos nesto,kuglice pravite tek kad stavite da vam se dinsta luk i sargarepa,ne mnogo ranije.PRIJATNO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CORBA SA KUGLICAMA OD MLEVENOG MESA/KUGLICE>300gr mlevenog mesa,1 glavica crnog luka/iseckan na sitno/,1 jaje,1 soljica pirinca,vegeta i biber po ukusu.To sve izmesiti i praviti male kuglice.Svaku uvaljati u brasno i redati na tacnu. CORBA>Izrendati 4 do 5 glavica crnog luka i 4 do 5 sargarepa,staviti u dublji sud/kao za supu/i dinstati dok skroz ne omeksa.Dodati 3 do 4l vode i kuvati 30min na tihoj vatri.Dodati 3 do 4 lista lorbera,naravno ko voli,mada je corba ukusnija sa njim.Posle 30 min. pojacati i kad pocne corba da vri dodavati kuglice.Brzo se skuvaju.Zaciniti corbu zacinima/vegeta i biber/.Posle ove corbe vam i ne treba glavno jelo jer je vrlo sita.Da jos nesto,kuglice pravite tek kad stavite da vam se dinsta luk i sargarepa,ne mnogo ranije.PRIJATNO!

Fenomenalno!!! Hvala ti, Laki/Luka :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.