Kuvar

odgovora

Objavljeno

Bokicina mikice sretna vam godisnjica I lep provod vam zelimo! ;)

Anci kuckam ti recept veceras cim kuci stignem...

Mna mama jeste jkaloricnon al ne preterano. Imam dvoje gladnica da hranim jer mi I muz I dete tamane hranu! :D

Mi smo u petak spremali mariniranu piletinu, morokanski cous-cous, naut, salatu od plavog patlidzana I za dezert choc-chip sladoled.

U subotu opet isli na piknik I nosili smo pita-pizza dzepove iliti zatvorenu pitzu sa na suncu susenim paradajzom, kozijim sirom, passatom I bosiljkom. Za dezert smo pekli kolacice sa kikiriki puterom, lesnjacima I crnom cokoladom.

Juce smo spremali jagnjece kotlete u balsamic sosu, peceni krompir- beli I slatki, peceni paskanat, barenu sargarepu, brokoli I jednu vrstu boranije. Za dezert kukuruz secerac I Uskrsnja cokoladna jaja.

Micilici sve je to jako ukusno ali brate goji...elem marokanski kus-kus je jelo sa jagnjetinom zar ne? Mislim da je moja primorska kuhinja jako zdrava i ukusna :) i niskokalorična...heeee :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihihihihih! Ma ko brine za kilazu kad ja po 3-4 puta nedeljno idem u teretanu, fitnes i na plivanje, i jos 4 puta na power walk u pauzi za rucak ;) Nema se sta na meni zalepiti od tolike aktivnosti :lol:

A mm mi igra dvaput nedeljno fudbal i atletski je gradjen tako da njemu treba vise kalorija.

Inace je nama gastronomije hobi tako da kuvamo svasta, a ribu i morske plodove 3 puta nedeljno obicno obzirom da na ostrvu zivimo i sve extra sveze imamo. Sad nam se pogodilo da nam se ove nedelje jelo nesto drugacije... ;)

Morokanski cous-cosu nema mesa vec je samo on sa zacinima. Ne ide piletina i jelo sa jagnjetinom, zar ne? ;)

E a sta ti to primorsko kuvas draga? Vidim da nisi pisala a u Bg-u pise da si pa me zato interesuje sta uspete tamo naci i gde a da bude provereno sveze... Jel smrznuto kupujes ili sad ima svezeg morskog ulova?

Veceras sam pravila ustipke i povrce zapeceno sa medom + puno barenog. Dete mi nije jelo jer se najela u Londonu, a mami nista nije donela :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci evo recepta za hleb sa maslinama. On se samo mesi u pekacu, ali ne i pece... Za pecenje u pekacu imam puno drugih recepata, samo ovi nisu takvi...

HLEB SA MASLINAMA

210ml vode

15ml (1 kasika) maslinovog ulja + dodatno za premazivanje

350gr belog hlebnog brasna

5ml (1 kasicica) soli

5ml (1 kasicica) secera

5ml suvog kvasca

50gr seckanih crnih maslina

U masinu se sipaju voda i maslinovo ulje, posoli se brasnom tako da se tecnost prekrije, so se doda u jedan, a secer u suprotni cosak, u sredini brasna se napravi udubljenje ali tako da se tecnost ne dosegne i tu doda kvasac. Masina se podesi na ciklus za veknu ili "dough" ili pizza "dough". Kad se ciklus zavrsi na posoljenoj podlozi se vekna izvadi, razvije i blago razvuce, dodaju se masline i to nekoliko puta prevrne da se one "uvuku" i da se dobije oblik lopte. Ona se u podmazanom plehu od 18-20cm ostavi da nadodje 30min, vrh se premaze maslinovim uljem i pece u zagrejanoj rerni na 200 stepeni 35-40min.

Drugi recept je slican ali ima u sebi i feta sira i isto se pravi samo sto su sastojci:

HLEB SA MASLINAMA I FETA SIROM

210ml vode

350gr belog hlebnog brasna

25gr "wholemeal" brasna (mislim da to moze biti razeno ili ostro crno)

15ml obranog melak u prahu

5ml (1 kasicica) soli

7.5ml secera

5ml suvog kvasca

40gr seckanih crnih maslina

50gr izmrvljenog feta sira

15ml maslinovog ulja za premazivanje

Postupak isti osim sto se ostavi da nadodje 30-45min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci evo recepta za hleb sa maslinama. On se samo mesi u pekacu, ali ne i pece... Za pecenje u pekacu imam puno drugih recepata, samo ovi nisu takvi...

HLEB SA MASLINAMA

210ml vode

15ml (1 kasika) maslinovog ulja + dodatno za premazivanje

350gr belog hlebnog brasna

5ml (1 kasicica) soli

5ml (1 kasicica) secera

5ml suvog kvasca

50gr seckanih crnih maslina

U masinu se sipaju voda i maslinovo ulje, posoli se brasnom tako da se tecnost prekrije, so se doda u jedan, a secer u suprotni cosak, u sredini brasna se napravi udubljenje ali tako da se tecnost ne dosegne i tu doda kvasac. Masina se podesi na ciklus za veknu ili "dough" ili pizza "dough". Kad se ciklus zavrsi na posoljenoj podlozi se vekna izvadi, razvije i blago razvuce, dodaju se masline i to nekoliko puta prevrne da se one "uvuku" i da se dobije oblik lopte. Ona se u podmazanom plehu od 18-20cm ostavi da nadodje 30min, vrh se premaze maslinovim uljem i pece u zagrejanoj rerni na 200 stepeni 35-40min.

Drugi recept je slican ali ima u sebi i feta sira i isto se pravi samo sto su sastojci:

HLEB SA MASLINAMA I FETA SIROM

210ml vode

350gr belog hlebnog brasna

25gr "wholemeal" brasna (mislim da to moze biti razeno ili ostro crno)

15ml obranog melak u prahu

5ml (1 kasicica) soli

7.5ml secera

5ml suvog kvasca

40gr seckanih crnih maslina

50gr izmrvljenog feta sira

15ml maslinovog ulja za premazivanje

Postupak isti osim sto se ostavi da nadodje 30-45min.

Hvala, Micilici! Probacu jos danas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihihihihih! Ma ko brine za kilazu kad ja po 3-4 puta nedeljno idem u teretanu, fitnes i na plivanje, i jos 4 puta na power walk u pauzi za rucak ;) Nema se sta na meni zalepiti od tolike aktivnosti :lol:

A mm mi igra dvaput nedeljno fudbal i atletski je gradjen tako da njemu treba vise kalorija.

Inace je nama gastronomije hobi tako da kuvamo svasta, a ribu i morske plodove 3 puta nedeljno obicno obzirom da na ostrvu zivimo i sve extra sveze imamo. Sad nam se pogodilo da nam se ove nedelje jelo nesto drugacije... ;)

Morokanski cous-cosu nema mesa vec je samo on sa zacinima. Ne ide piletina i jelo sa jagnjetinom, zar ne? ;)

E a sta ti to primorsko kuvas draga? Vidim da nisi pisala a u Bg-u pise da si pa me zato interesuje sta uspete tamo naci i gde a da bude provereno sveze... Jel smrznuto kupujes ili sad ima svezeg morskog ulova?

Veceras sam pravila ustipke i povrce zapeceno sa medom + puno barenog. Dete mi nije jelo jer se najela u Londonu, a mami nista nije donela :lol:

Micilici,ja sam primorka,tako da dosta jedemo ribu,lešo(kuvano) dosta povrća,paste itd...pa.kupujem ribu a odakle dolazi ko bi ga znao,sve sveže voće i povrće imamo na pijaci a koliko je zagađeno :mellow: neznam tačno al' znam da jeste,organik kod nas još nije u pravom opticaju nažalost....a što se tiče kilaže.ja još nemogu da se organizujem sa decom pa da mogu slobodno da idem na fitnes ali se nadam da ću uspeti za nekih par meseci...i prešla sam 30-tu i malko više moram da pazim na ishranu (a i rodila sam 4 dece)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da skuvam danas za rucak? Pitam se pitam se...poludecu...volim ja da kuvam samo kada imam ideju...a sada sam bez ideje...pomozite...predlozite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da skuvam danas za rucak? Pitam se pitam se...poludecu...volim ja da kuvam samo kada imam ideju...a sada sam bez ideje...pomozite...predlozite...

Možda si zakasnila za danas ali sutra napravi musaku...evo ja upravo pečem...donji sloj od tikvica a gornji krompir :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas imali piletinu punjenu spanacem i ricotom u sosu od paradajza, sve peceno u rerni i integralni pirinac. Za dezert cokoladni cookies i sladoled od vanile.

Cele ove nedelje smo bili vise na ribi i morskim plodovima (nakon sto me je mna mama podsetila ;) ) pa smo imali riblju pitu, skoljke u umaku od belog luka, gambore sa stir-fry povrcem i kineskim rezancima (naravno sve u razlicite dane i sa pauzama izmedju :)) Pravila sam i ajmokac sa spanacem, pilav... od slatkisa par kolaca, sveze veceras medeno srce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas pasuljcina.......a za sutra cu da razmisljam veceras

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja preko sedmice uglavnom kuvam neka variva od povrća, bez mesa, jer moji tako vole i to su uglavnom brzinska jela, jer kuvam kad dođem sa posla za sutradan, i to za dva dana. Tako da često imamo grašak, pasulj, slatki kupus, boraniju i kelj, a vikendom je ručak uvek bogatiji, ali ja ne volim mnogo vremena da provodim u kuhunji, pa su to uvek neka jednostavna jela, tipa meso i krompir iz rerne, kuvana govedina iz supe sa pire krompirom i sosom od paradajza, piletina sa pirinčem, a za sebe često spremam ribu i bareno povrće tipa brokoli, karfiol, kukuruz šećerac, jer ukućani to ne vole. Konkretno danas ćemo imati piletinu isečenu na kockice, prodinstanu na luku sa vodom i pomešanu sa barenim integralnim pirinčem, od začina mirođija, bosiljak i začin C i uz to zelena salata. Nadam se da će ovoga ostati i za sutra, jer mi se danas nešto i ne kuva kad dođem sa posla, a ima i KINDER torta, koju sam sinoć pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas su na meniju punjene paprike i sarmice mmmmmmmljac! Za sutra isto, napraviću puno da bi skitala sa mm! Za desert sladoled!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas su na meniju punjene paprike i sarmice mmmmmmmljac! Za sutra isto, napraviću puno da bi skitala sa mm! Za desert sladoled!

obožavam sarmice... a tek sladoled... a025.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

obožavam sarmice... a tek sladoled... a025.gif

Izvolite kod nas! Nismo mnogo daleko, samo 70-tak km!

p.s. Spremam ih zapečene, ne volim one što se samo skuvaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvolite kod nas! Nismo mnogo daleko, samo 70-tak km!

p.s. Spremam ih zapečene, ne volim one što se samo skuvaju!

baš takve i ja volim... hvala na pozivu... ranije smo često išli za Kruševac, tamo imam dobru drugaricu... ali ona se udala i preselila u Bg tako da sada ne dolazimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

baš takve i ja volim... hvala na pozivu... ranije smo često išli za Kruševac, tamo imam dobru drugaricu... ali ona se udala i preselila u Bg tako da sada ne dolazimo...

Evo, imaš razlog da dođeš h090.gif i poziv ostaje otvoren do daljnjeg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, imaš razlog da dođeš h090.gif i poziv ostaje otvoren do daljnjeg!

o hvala... bilo bi to baš lepo... a i tebi je Niš blizu, pa izvoli... uvek si dobro došla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o hvala... bilo bi to baš lepo... a i tebi je Niš blizu, pa izvoli... uvek si dobro došla...

Hvala, Godak! Smislićemo nešto! a010.gifg015.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja volim sarmice :D:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja volim sarmice :D:(

onda se spremamo i idemo zajedno za Kruševac... a055.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onda se spremamo i idemo zajedno za Kruševac... a055.gif

Na sarmice?! Ajde, pozuri... Ja sam u KSu za manje od pola sata... :D Koliko sarmica da ti sacuvam?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, dobro, dame moje, gde ste vi danas? Što ne dođoste na ručak? Čekala sam vas!!! Sarmice su ispale odlično! Nikad lepše! g010.gifa020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, dobro, dame moje, gde ste vi danas? Što ne dođoste na ručak? Čekala sam vas!!! Sarmice su ispale odlično! Nikad lepše! g010.gifa020.gif

ma ovo lepo vreme je krivo za sve... izašle u šetnju pa se zaboravile... moraćeš opet da spremaš te sarmice neki drugi put... k025.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ovo lepo vreme je krivo za sve... izašle u šetnju pa se zaboravile... moraćeš opet da spremaš te sarmice neki drugi put... k025.gif

Obavezno c014.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ovo lepo vreme je krivo za sve... izašle u šetnju pa se zaboravile... moraćeš opet da spremaš te sarmice neki drugi put... k025.gif

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno draga! Evo ga:

Piroske

Testo:

2 soljice mleka i 1 kvasac ostaviti da nadodje

2 kuvana pasirana krompira

2 zumanca

70gr margarina ili putera

1 ravna kasicica (5gr) soli

500gr brasna

Fil:

pomesati seckanu sunku, rendani kackavalj i seckane kisele krastavce

Za przenje:

2 belanca i prezle

Razvuci tanju koru, iseci na kocke velicine 15x15cm, filovati i uvijati. Namociti ih u belanac, uvaljati u prezle i prziti!

Prijatno!!!

Spremala sam ih sinoc za veceru. ODLICNE SU!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.