Kuvar

odgovora

Objavljeno

Danas pasuljcina,a za veceru pohovane palacinke sa prezlama........to je tako njam,ako hocete recept mogu da vam napisemm

Moze taj recept...ja sam uvek za novine u kuhinji...a danas? Danas za rucak...nemam pojma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas pasuljcina,a za veceru pohovane palacinke sa prezlama........to je tako njam,ako hocete recept mogu da vam napisemm

Daj meni recept...bas mi se nesto ruckaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila bas vredna sto se kuhinje tice...Skuvala sam kupus sa teletinom i napravila dve pite. Jednu sa sirom a jednu sa sirom i spanacem pa ko sta voli, nek izvoli!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za danas: palačinke sa mlevenim mesom, zapečene sa pavlakom i jajima :P Odoh da budem vredna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u nedelju pravila pitu sa sirom I strudlu sa jabukama I orasima.

Sinoc smo imali paketice od riben limuna, belog luka, pavlake I kackavalja, pecene krompirice I bareni grasak.

Laza I Aki I meni te palacinke zvuce dobro ;) Bas bih da cujem recept...

Anci jesu to buritosi samo sa domacim palacinkama umesto tortilja? Ja cu buritose veceras...

Super je ova tema! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto ja volem tortilje...njam

Za danas spremna krem corba karfiol/brokoli, svinjski vrat pripremljen i zacinjenn (samo da bacim na elektricni rostilj kada stignem kuci) i bice salata (zelena + mladi luk, a mozda i rotkvice ako stignem da ih kupim u povratku sa posla)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A danas na meniju ne srpsi vec madjarski gulas i pirinac za prilog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u nedelju pravila pitu sa sirom I strudlu sa jabukama I orasima.

Sinoc smo imali paketice od riben limuna, belog luka, pavlake I kackavalja, pecene krompirice I bareni grasak.

Laza I Aki I meni te palacinke zvuce dobro ;) Bas bih da cujem recept...

Anci jesu to buritosi samo sa domacim palacinkama umesto tortilja? Ja cu buritose veceras...

Super je ova tema! ;)

Napraviš klasične palačinke. Fil: 300g mlevenog mesa, 2 glavice crnog luka, 1 veća šargarepa, začin, biber.

Filuješ ih tako da staviš samo jednu kašiku fila na 1 palačinku i zamotaš kao sarmicu. Kad sve palačinke poređaš, umutiš 1 pavlaku, 2 žumanca i malo začina (ako treba dodaš još malo mleka ili jogurta). I staviš u rernu da ih zapečeš. Sama odredi koliko hoćeš da ti budu zapečene.

Nadam se da će ti se svideti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se sto ranije nisam odgovorila :wub: :wub: :wub:

Evo palačinke sa prezlama

prvo pripremite testo za palačinke

3jaja

1/2l mleka

2dl vode obične

2kašičice soli

1kašičica šećera

i brašno

za fil:

200gr suvog vrata ili pečenice sitno iseckane

200gr kačkavalja sitno izrendanog

pavlaka

kečap

i origano ko voli

PRIPREMA

Stavite palačinku da se peče,zatim,kada okrenete na drugu stranu odmah filujete u tiganju...Premažite pavlakom,stavite malo suvog vrata ili pečenice,malo kačkavalja,malo origana,malo kečapa...zatim položite na veći tanjir i umotajte je tako da ne vire krajevi,da ne iscuri..i tako svaku sledeću...

Ovamo umutiti jaja i svaku palačinku umočiti u jaja pa u prezle i malo propržiti...

P R I J A T N O

ako vam nešto nije jasno pišite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je pilav a sto rinflajs?

I ako nije prekomlicirano, moze recept?

Vidim da svi to vole i zvuci super, a ja nemam pojma o cemu se radi!!! :unsure:

I vidim da radite pite, pa me zanima kako tijesto napravite...

ako ima neki jednostavni recept... hvala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je pilav a sto rinflajs?

I ako nije prekomlicirano, moze recept?

Vidim da svi to vole i zvuci super, a ja nemam pojma o cemu se radi!!! :unsure:

I vidim da radite pite, pa me zanima kako tijesto napravite...

ako ima neki jednostavni recept... hvala!!!

Rinflajs: piletina i povrće (krompir, šargarepa, peršun, celer) koje služi za pripremanje supe. Dakle, staviš sve što je potrebno da se skuva supa, onda procediš tečnost i napraviš supu, a povrće i meso izvadiš i služiš uz sos (od paradajza, mirođije, rena...).

Pilav: jelo od pirinča i piletine. Recepti variraju, ali u principu kuvaš piletinu, pirinač, seckanu šargarepu, seckan peršun i dodaš propržen luk, pa se sve to ukrčka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

popa, pilav pravbim tako sto rpva napravim supu, pa onda meso i povrce iz supe izdinstam na malo malsinovog ulja, dodam pirinac i kad pirinac bude skoro gotob, prebacim u rernu da se zapece!

Pite pravim sa gotovim korama...

Sinoc vecerali przenice i napravila sam pilecu supu za danas. Tako da malceki ima rucak, a nas dvoje cemo vjerovatno naruciti neku picu isl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na objasnjenju!!! Odlicno zvuci!!! Ja danas Maggi juhu s knedlicama za mm, pohanu piletinu i pohani karfiol, i zelena salata!!! Jucer sam radila tiropitu, pitu od sira koju sam nasla na jednoj stranici koju Anchi stavila tu na forum, i fenomenalno mi je ispala! Sve smo pojeli!!!

Evo vam link pa pogledajte recept: http://www.maminajela.com/2009/09/tiropita...a-sa-sirom.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na objasnjenju!!! Odlicno zvuci!!! Ja danas Maggi juhu s knedlicama za mm, pohanu piletinu i pohani karfiol, i zelena salata!!! Jucer sam radila tiropitu, pitu od sira koju sam nasla na jednoj stranici koju Anchi stavila tu na forum, i fenomenalno mi je ispala! Sve smo pojeli!!!

Evo vam link pa pogledajte recept: http://www.maminajela.com/2009/09/tiropita...a-sa-sirom.html

Drago mi je Popa da ti se dopala pita. Praviću je za večeru.

A danas za ručak je dooobra pasuljčina ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supica iz kesice, njupa supa lalalala...makarone i beli sos sa pecurkama...odoh da rucam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam pravila domacu pilecu supicu, krompir i piletinu zapecene u slatkoj pavlaci, i zelenu salatu. Za veceru pravila kifle sa domacim pekmezom od sljiva (evo jutros nijedna nije ostala...).

Minoza, moze recept za te kifle?!!! Zvuci super!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je bio dan za NE kuvanje,dakle,pravili smo PALACINKE :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace svasta kuvam i mesim i gledam da je drugo svaki dan.ako nekom treba neki recept,rado cu ga proslediti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Minoza, moze recept za te kifle?!!! Zvuci super!!!

evo ti jednog recepta za kiflice,mogu da budu i slatke i slane,dobijes dosta kolicinski i meke su kao dusa!

1/2 litre mleka

1 kvasac

5 kasika secera za slatke/ 1 kasika za slane

1 kasicica soli

3 zumanceta

3 manje soljice ulja(to ti je oko 1,5 dl)

900 gr brasna

sve se dobro umesi i ostavi da odstoji 30 min da naraste,od toga se vadi 10 kuglica(jufki) svaku posebno razvuces u krug i iseces na ``latice`` i punis.ako su altke moze dzem,krem..... ako su slane mozes sitan sir,jakombinujem seckanu salamu i sir . redjaju se u podmazan pleh i premazu jajetom.vrlo su zahvalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ti jednog recepta za kiflice,mogu da budu i slatke i slane,dobijes dosta kolicinski i meke su kao dusa!

1/2 litre mleka

1 kvasac

5 kasika secera za slatke/ 1 kasika za slane

1 kasicica soli

3 zumanceta

3 manje soljice ulja(to ti je oko 1,5 dl)

900 gr brasna

sve se dobro umesi i ostavi da odstoji 30 min da naraste,od toga se vadi 10 kuglica(jufki) svaku posebno razvuces u krug i iseces na ``latice`` i punis.ako su altke moze dzem,krem..... ako su slane mozes sitan sir,jakombinujem seckanu salamu i sir . redjaju se u podmazan pleh i premazu jajetom.vrlo su zahvalne.

pece se na 250 stepeni dok ne narastu i porumene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je Popa da ti se dopala pita. Praviću je za večeru.

A danas za ručak je dooobra pasuljčina ;)

evo ti jedan recept za lepu i brzu pitu sa mesom

300 gr mlevenog mesa se izdinsta sa iseckanom manjom glavicom luka i posoli se.kada se meso ohladi u njega umesati 1 casu jogurta,4 jajeta,12-14 kasika brasna i jedan prasak za pecivo,mozes jos malo posoliti.to se izlije u podmazan i posut brasnom pleh i pece se na 200 stepeni dok ne porumeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Minoza, moze recept za te kifle?!!! Zvuci super!!!

Naravno, potrebno ti je:

tijesto:

500 g brasna

250g margarina

pola kocke svjezeg kvasca

mala kasicica sitno rendane korice od limuna

2 kasike secera

mrvicu soli

ostalo:

dzem ili krem

secer u prahu

vanilin secer

1 jaje

Priprema:

U toplo mlijeko staviti kvasac i secer i ostaviti da malo naraste. Kad naraste, pomijesati sa ostatkom namirnica za tijesto (maragrin istopiti), zamijesiti i ostaviti nekih pola sata da naraste. Podijeliti u 4 loptice, svaku lopticu oklagijom razvaljati u krug koji se isjece na 6 trouglova. na svaki trougao stavis dzem ili krem, zamotas i redjas u pleh. Premazes jajetom i peces na 200 stepeni dok ne porumene. Kad se malo prohlade, uvaljati u mjesavinu vanilinog secera i secera u prahu.

Brzo se prave, a super su ukusne...Javi kako su vam se svidjele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace danas za rucak supica od juce i zapecene makarone sa sirom i jajima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas supica,spanac,jaja na oko, i przena slaninica. Sve dijetalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.