Kuvar

odgovora

Objavljeno

Ja volim ovo da spremam, pa dođi na slane pohovane palačinke :)

E držim te za reč ili još bolje za te palačinke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E držim te za reč ili još bolje za te palačinke ;)

Onda je bolje da se počnete pakovati i kretati za NS, jer sam odlučila da ih pravim za večeru :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda je bolje da se počnete pakovati i kretati za NS, jer sam odlučila da ih pravim za večeru :lol: :lol: :lol:

Aaaaaa ja sam ti otvorila apetit......Ja za veceru spagete sa pavlaka,sunka,parmezan i jos po nesto....???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaa ja sam ti otvorila apetit......Ja za veceru spagete sa pavlaka,sunka,parmezan i jos po nesto....???

heheheh a ja ću to za ručak :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheheh a ja ću to za ručak :lol: :lol: :lol:

E maki nemoj da mi krades recepte :lol: .......nego daj i ti nesto brzo a ukusno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas " lovacki rucak" ko sta ulovi u frizideru :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supica od povrća ( šargarepa, krompir, šećerac i grašak) sa domaćim rezancima, rižoto sa svinjskim mesom, karfiol za salatu, i za popiti sveže ceđen sok od cvekle i narandže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piletina,krompir na vece komade,sargarepa i svi moguci zacini,naliveno supom i u kesici za pecenje. Eno jos uvek se krcka i odlicno mirise. Uz to ide supica. Kuvam dva puta nedeljno domacu supu i po potrebi samo zakuvavam,jer Jana u svako doba hoce supicu.Salata po izboru,obicno ljutenica- uspela mi je ove godine kao nikad pre- ili tursija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pogacice sa sirom :)

Sastojci

500 gr. brasna

250 gr. svezeg propasiranog sira

250 gr. margarina

10. gr. svezeg kvasca

1 dcl. mleka

kasikica secera

so

Priprema

Razmutiti kasikicu secera u mlakom mleku i staviti kvasac da nadodje.

Umutiti margarin, sir i mleko sa nadoslim kvascem (ja to radim sa mikserom), dodati brasno i so i umesiti testo.Dasku posuti brasnom, rastanjiti testo na 2-3 milimetra, preklopiti ga nekoliko puta, i ostaviti u frizider da se odmori. Postupak ponoviti tri puta.

Zatim testo razviti na debljinu oko 5 milimetara, ne tanje, vaditi kalupom pogacice, redjati u nauljenu tepsiju, premazati umucenim jajetom, posuti susamom i peci oko pola sata na 180 stepeni.

Danas nisam imala domacih jaja,pa sam ovo spremala.Posto nisam bas vicna u tim razvlacenjima,samo sam zamesila,ostavila da nadodje i rukom kidala kao male pogacice.Odlicno je ispalo,a moze i sa dzemom ;)

Milice hvala ti na dobrom receptu...tako su bile lepe i mekane...uffff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiseli kupus sa slaninom,junecim mesom,sampinjonima i sljivama...Uvek sam imala predrasude o vocu u hrani...Ali ova kombinacija je prste da polizes :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Riblja čorba na Ruskinjin način :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Corba od kropmira.. :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo junetinu i piletinu od juce,samo cu dodati grasak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supica od taze zaklanog domaceg pevca,meso od istog pevca.

A na kraju sam pojela testise od istog pevca,da zasladim.

Moja svekrva stalno tera devera da jede testise od raznih zivotinja,jer nije ozenjen pa kao da je u boljoj snazi. :lol: Ovog puta sam je preduhitrila i ja sam mu ih smazala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supica od taze zaklanog domaceg pevca,meso od istog pevca.

A na kraju sam pojela testise od istog pevca,da zasladim.

Moja svekrva stalno tera devera da jede testise od raznih zivotinja,jer nije ozenjen pa kao da je u boljoj snazi. :lol: Ovog puta sam je preduhitrila i ja sam mu ih smazala :lol:

E jela sam "bele bubrege" od bika samo jednom i moram da priznam da su bili fenomenalno ukusni, nešto poput belog mesa ali za nijansu "žilaviji". Ali stvarno od pevca nisam ni znala da se to jede. Mislila sam da se baca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podvarak sa ćurećim mesom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čorbica od brokolija, pileći fileti sa susamom i garnirung od povrća, zelena salata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suljpa sa kobasicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suljpa sa kobasicama :)

Moj Aleksa kaže SAPULJ... :lol: izmešao slova bez ikakve logike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehehehhehe :lol: :lol: :lol: a moj kaže sujpa sa bacicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podvarak sa curecim,svinjskim i zecjim mesom,neko me pitao sto toliko vrsta mesa,ali ja to uvek praktikujem jer je kupus na sve nacine ipak da se tako izrazim veliki gospodin sto vise vrsta mesa to bolje.Ruskinja,nisam mislila nista lose,samo sam malo htela da zenama podje voda na usta,kad moze kafa,pecivo i slatkisi zasto ne bi mogao i podvarak ipak tamo pisemo o svemu i svacemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evangelina, iskreno i uspelo ti je... joj kako obožavam podvarak... izazvaću kratki spoj koliko balavim iznad nje ... ju gladna sam a malo pre sam doručkovala... idem da vidim šta ću ja za ručak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podvarak sa curecim,svinjskim i zecjim mesom,neko me pitao sto toliko vrsta mesa,ali ja to uvek praktikujem jer je kupus na sve nacine ipak da se tako izrazim veliki gospodin sto vise vrsta mesa to bolje.Ruskinja,nisam mislila nista lose,samo sam malo htela da zenama podje voda na usta,kad moze kafa,pecivo i slatkisi zasto ne bi mogao i podvarak ipak tamo pisemo o svemu i svacemu :)

Pa ja sam ti zato i rekla da ideš ovde da nam ne praviš zazubice, iako shvatam da ti je bila upravo to namera... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He he jel da da sam grozna? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.