Kuvar

odgovora

Objavljeno

Ja danas ništa ne kuvam :lol: :lol: :lol:

I ja danas primenjujem ovaj divan recept :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U narednih nekoliko dana se Lečimo"laganijom hranom od slavske trpeze...

Za danas, dimljeni losos sa roštilja, i salata od brokoli(ja) sa belim lukom.

A kako ovo praviš???

Mnogo mi se sviđa tvoj ručak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U narednih nekoliko dana se Lečimo"laganijom hranom od slavske trpeze...

Za danas, dimljeni losos sa roštilja, i salata od brokoli(ja) sa belim lukom.

Da li to znaci da smo Filipa i ja zakasnile na paterice?! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako ovo praviš???

Mnogo mi se sviđa tvoj ručak :)

Pa, ovako u ribarnici kupuš dimljenog lososa, mislim ne mora biti dimljeni, isti je ukus...to su šnicle crvene boje.

Malo posoliš, jer je on već sam po sebi slan i staviš na roštilj, možeš ga peći i na teflonskom tiganju bez ikakve masnoće. Brokoli kratko obariš na pari ili u vodi (slanoj), pospeš mešavinom soka od limuna, maslinovog ulja i malo senfa, i ko voli malo belog luka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li to znaci da smo Filipa i ja zakasnile na paterice?! :(

Čekam vas od srede, baš ste neorganizovane!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kuvala corbicu od brokolija i karfiola i krompir sa svinjetinom,a za salatu kiseli krastavci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Banatu se ovo jede nedeljom :) .

:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SNICLE njam njam

(kolicina - zavisi za koliko osoba)

Potrebno :) :

- svinjske snicle

- slanina

- kackavalj

- pavlaka

Dobro izlupati snicle i zaciniti. Slaninu i kackavalj tanko iseci.

Uzeti vatrostalnu ciniju i na dno poredjati slaninu, pa preko nje poredjati snicle, premazati ih pavlakom, preko kackavalj, pa opet slanina, pa snicle, pavlaka, kackavalj i sve tako dok ne utrosite sav materijal.

Staviti da se pece sa folijom na 150 stepeni a pred kraj skloniti foliju i zapeci na 200 stepeni.

Prijatno!!

Javite jesu li vam se svidele!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Flekice sa kiselim kupusom. I ima pita sa pirinčem od juče.

I pre 2 dana sam muku mučila dok sam napravila RUSKE KAPE-kolač...a pojeo se za tren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Flekice sa kiselim kupusom. I ima pita sa pirinčem od juče.

I pre 2 dana sam muku mučila dok sam napravila RUSKE KAPE-kolač...a pojeo se za tren.

Koliko volim da ih jedem toliko i da ih pravim... Zaista je pipav posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I danas ispunjavam zelju mm...sladak kupus sa junetinom...Sin ne voli kupus, tako da njemu spremam dinstanu junetinu i krompir...bas sam vredna , dva rucka odjednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam spremala podvarak sa svinjskim vratom,slaninicom i dimljenim suvim rebarcima,a ima i za danas,samo pire da napravim :)

Ali posledica preukusnog rucka,je sto ni danas ne mogu da se skroz oslobodim "mirisa" kupusa...mentino ulje isparava u svakom cosku...ali dzaba... zbog toga ne verujem da ce sarma skoro doci na red

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas ja spremala,prvi put spremila przeni paradajz sa jajima i preukusno je bilo :D a inace obozavam to da jedem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta niko ne kuva rucak ???

Ja danas nisam bas nesto doruckovala ,nesto sitno koliko da ne budem gladna, posle cekala muza da dodje da jedemo zajedno ,navikla ,otisli u grad , on od jutros nista nije jeo ,oboje gladni i hocemo na kebab ... Nismo hteli da sedimo tamo nego smo uzeli po jedan dürum kebab ... Stali smo da peremo auto i taman da pojedemo , Mislim da u zivotu nista sladje nisam jela !!!! Toliko je bilo dobro i slatko ,mmmm jos mi taj ukus u ustima !! Jos malo pogresio i stavio malo ljuto ali to je bila prava stvar !!! Taman sam se^podsetila kako je to jesti ljuto ! Cak sam i po prvi put stucnula od ljuto ,mm stalno stuca kad jede isto ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas lazanja...a posto u krugu od 3km nigde nemaju kore za lazanju :angry: ...danas sam ih prvi put pravila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi lazanje uzimamo gotove :D

Danas spremila supicu domacu,ispekla pilence ,muz spremio pire i brokoli ... Oovo obovazno probajte prelsatko je

Skuvati brokoli ili obariti kako god, kad je gotov zagrejati malo ulja u tiganju i staviti brokoli i kratko proprziti SKloniti sa vatre , i dodati e sad bem ga ,kako je to na srpskom ,onaj polu krem ,nije pavlaka ,nego krem , ako ne znate ukucaj na google creme fresh (moze i to ) ili demi creme.. promesati dodati rendani sir opet promesati i PRIJATNO... ! Najbolje je jesti toplo ali je dobro uzasno dobro !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemogu bas da pregledam od pocetka nadam se da ovo niko nije pravio,

dajem vam jednu mnoogo dobro ideju, kupus i mleveno meso ..

al nije sarma :P:P

kiseli kupus iseckati kao za podvarak i proprziti duugo na ulju, na srednjoj vatri kako ne bi zagorelo, svremena na vreme dodavati ulje i vodu

ne brinite ma kolko dodavali ulja na kraju nece biti masno jer kupus sve upije...

mleveno meso proprziti na ulju, sa ili bez luka ko kako voli

zacini po volji

kupus je gotov kada omeksa ali bas bas znaci treba prziti pa jedno sat mozda i malo jace

onda u vatrostalnu redjati red kupusa red mesa, kao obicna musaka,

staviti u rernu da se zapece i na kraju ko voli moze a i ne mora preliti sa 1-2 jajeta, i zapeci jos koji min

ja ovo spremam, jer me mrzi da motam sarmu :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ovo spremam, jer me mrzi da motam sarmu :wacko:

:huh: Kako moze da te mrzi kad sarmu zamotas za 5min. bacis u rernu i gotovo,a ovo prvo seces,pa te przis sat vremena....... ??Kod nas je sarma ili punjene paprike kad nemam vremena za kuvaranciju... :lol:

E kod mene juce bile lazanje sa spanacem... :) Mmmljaccc!

A danas musaka od tikvica,mlevenog mesa i pecuraka... MMMMljaccc! :)

I pravila keksice,ostalo samo 3kom! :o;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kod mene juce bile lazanje sa spanacem... :) Mmmljaccc!

Njami...moze recepat? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1637_6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Karađorđeva. A kohom smo se zasladili. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Karađorđeva. A kohom smo se zasladili. :)

Jao! Koh mislim da nisam jela od vrtica! Taki, sad si me vratila 100god unazad! :lol:

Kupila sam mm-u "Jamies 30min meals" i otad ne koristi drugi kuvar! A meni je ulaz u kuhinju zabranjen do daljnjega! Jedino slatkise mi ne moze ograniciti- juce sam pekla kolac sa limunom i palentom, a veceras dva: kolac sa makom i medeno srce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doslo je vreme kiselog kupusa, ali moja deca ga bas i ne vole, tako da danas za rucak spremam musaku, za decu, i kupus, podvarak sa suvim mesom i slaninicom, za muza i mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas ne kuvam ništa.... baš sam vredna... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao! Koh mislim da nisam jela od vrtica! Taki, sad si me vratila 100god unazad! :lol:

Hehe. :) MM prosto obožava koh i medeno srce. Pošto mi je taj dan bio nešto mnogo meden, rešila sam da ga iznenadim kohom jer sam mu skoro spremala medeno srce.

A i ja se setim vrtića svaki put kad jedem koh. Sipali su nam u plastičnu čašu od jogurta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.