Kuvar

odgovora

Objavljeno

Pileće belo meso u sosu od pečuraka, pire krompir i zelena salata sa belim lukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zelena salata sa belim lukom.

I jos recept kada bi zapisala c032.gif ako vec negde nisi?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc smo bas lepo ruckali ,sargarepe ,krompiri jaja(sve kuvano) ,malo suhomesnato i njam njam :D

Samo Aki nije hteo da jede,dok jE Strahinja trpao sargarepu u usta ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jos recept kada bi zapisala c032.gif ako vec negde nisi?!

Opereš list po list zelene salate i iscepkaš na deliće, staviš u činiju za salatu, beli luk sitno isečeš, dodaš u salatu, posoliš, ja stavljam maslinovo ulje i sok od limuna, ima bolji ukus ali u nedostatku istog, može i klasično-suncekretovo ulje i sirće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa znaci sve isto samo dodas beli luk aaaaaa... pa ja sam mislila da ima neki preliv da ne lupim izraz "dresing" e onda danas cu i ja da napravim tu zelenu salatu sa belim lukom samo cu dodati pavlaku a jos pri tome imam "suljpa" za rucak.... Odlicno ce se slagati... Hvala ti na predlogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ti jednostavan "čovek"... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoo,danas i mi suljpa za rucak ,,, valjda ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana sta cu kad smo mm I ja u 1 na 1 takmicenju ko ce da spremi interesantnije jelo! Gastronomija je neverovatan izazov, posebno za gurmane poput nas.

"Koktel" se sastojao od .arie Rose sosa (domaci majonez, kecap al mi ne jedemo pa koristimo passatu, limunovog soka, tobasco sosa, worcestershire sosa, crvene paprike, zelene salate i avokada).

Ovih dana je mm spremao peceno pile sa nadevom od graska, pancete I narandze, pecen anja krompir, paskanat I sargarepu, gravey I na pari kuvan brokoli.

Dan pre toga bio je "sharmelua" losos (ako se dobro secam spelinga) I to je jedan od ukusnijih recepata za losos koji sam probala.

Pre toga krmenadle sa limunom I persunom, sa nadevom od svezeg pardajza, pavlake I par zacina I cous-cousom.

E sva ta tri recepa su nesto sto cemo definitivno ponoviti I dopali su se I ljudima kojima smo ih spremali.

Od dezerta smo samo pekli cookies- najzdravije moguce, sa integralnim brasnom, ovsenim mekinjama, suvim brisnicama, kajsijama I grozdjem, macadamia orasima I malo meda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamijesila sam tijesto za picu, pa cekam pola sata da odstoji... mmmmm jedva cekam da bude gotova. Obozavam miris origana koji se siri kuhinjom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grilovano povrće i marinirana riba(pastrmka), salata od svežeg paradajza sa maslinovim uljem i bosiljkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooo da li se to posti danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooo da li se to posti danas?

Ma, jok, znaš da ja nisam u tom fazonu...nego, red je da malo ugađam i sebi. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paradajz supu iz kesice :) i piletinu sa krompiricima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu Ruskinjo pa ova tvoja decica ce se pretvoriti u male ribice

hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu Ruskinjo pa ova tvoja decica ce se pretvoriti u male ribice

hehehe

:lol::lol::lol: Mislim da će oni od svega ovoga jesti samo paradajz...ribu ne vole, a povrće ako budem raspoložena da im zapretim da pojedu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas ruckali male batacice pecene sa pireom i sargarepom .. njam njam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Curece cufte i ratatouille. Dezert kolac od tikvica i oraha. :)

Za sutra sam za poneti za rucak ispekla makarone sa fetom i pavlakom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim recepte za sve !!! :)

Obozavam piletinu u sosu od pecuraka!

Pa, ovako, to nije neki recept koji sam negde videla, već se jednostavno tako namestilo da pravim, kao i većinu jela. Naime:iseckaš crni i ako voliš beli luk, staviš u malo nauljenu činiju za kuvanje i dodaš začin C, da se to malo prodinsta, zatim u to staviš tanko isečene posoljene pileće filete, zaliješ sa 2 čaše vode i krčka se na laganoj vatri, recimo 1,5h. U međuvremenu napraviš sos,prodinstaš pečurke na malo ulja, posoliš ih i dodaš pavlaku i onda sa tim zaliješ izdinstane filete, gde je već isparila ona voda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boranija zapečena u rerni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Curece cufte i ratatouille. Dezert kolac od tikvica i oraha. :)

Za sutra sam za poneti za rucak ispekla makarone sa fetom i pavlakom.

Boranija zapečena u rerni...

jAOOO ratatouille smo probali pre neku nedelju i bacili dve konzerve ,uopste nam se nije svideo .... A pre toga smo gledali onaj crtani ratatouille i misili da je bas tako kao sto ni kazu ukusno i da tako izgleda ali ne....

Boranija zapecena u rerni...mmmmmm...... Mogu i ja da vam se pridruzim ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boranija zapecena u rerni...mmmmmm...... Mogu i ja da vam se pridruzim ???

Samo izvoli...moji ne vole boraniju, pa će biti više za nas dve. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam boraniju !! Moja nana je super sprema ... Nisam odavno jela..Mozda sad kad budem isla za Srbiju ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jAOOO ratatouille smo probali pre neku nedelju i bacili dve konzerve ,uopste nam se nije svideo .... A pre toga smo gledali onaj crtani ratatouille i misili da je bas tako kao sto ni kazu ukusno i da tako izgleda ali ne....

Pa sto ste bre jeli ista iz konzerve :lol: Od kad su konzerve isto sto i prava, domaca stvar, skuvana s ljubavlju i od srca?! ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti mislis da mi znamo da ga spremimo ??? Daj recept

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mirjana evo najjednostavnijeg, onog sto sam ja juce pravila. Ja ga inace ne volim preterano samog, ali ili sa mesom ili sa francuskim hlebom mi je super.

Ratatouille cufte

Cufte:

500gr mlevenog cureceg mesa

1 list belog luka

1 mali crni luk

1 kasicica suvog origana

Procesirati u blenderu ili saseckati pa umesiti rucno (ja tako vise volim). Oblikovati 4 vece cufte i malo ih spljostiti. Peci pod grilom 8-10min na srednjoj jacini, okretati povremeno.

Ratatouille:

kasika maslinovog ulja

seckani beli luk (1 list)

omanji crni luk

kasicica suvog origana

2 na kocke seckane zucchini, courgette ili male tikvice

1 na kocke seckani plavi paradajz

1 seckana zuta parika

600gr svezeg seckanog paradajza (ko voli bez kozice u vreloj vodi se drzi 5min da mu se kozica odvoji)

200ml passate

(umesto svezeg paradajza i passate moze i 2 konzerve seckanog paradajza, ali ga ja retko koristim)

2 kasike paradajz pirea (ja stavljam onaj od na suncu susenog paradajza)

1/2 kasicica braon secera

2 kasicice Worcestershire sosa

Na ulju uprziti beli i crni luk, dodati origano, tikvice, plavi patlidzan, papriku i prziti 5min. Dodati paradajz, passatu, paradajz pire, secer i Wocestershire sos. Sacekati da prokljuca, dodati cufte, pokriti i na tihoj vatri kuvati 30min. Sluziti sa francuskim beli luk-hlebom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.