Kuvar

odgovora

Objavljeno

gulaš i pasta od juče a ko neće spremljena je gibaja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Peceno pile od juce, sargarepa u balzamiko sircetu i kuvani kukuruz secerac :) Salata od rotkve i pardajza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gotove knedle i medeno srce a grašak za sutra se krčka :)

Sad via dembelija u avliji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od juče lovačke i supa, a dodaću tikvice i salatu. Za dezert dinja, a stura ću da probam one Ivančicine knjedle sa šljivama. :)

Nego ima li neko da mi preporuči neki recept za tikvice. Malo mi je dosadilo ono što stalno spremam, punjene i pohovane, pa ako neko ima neku ideju... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isečeš tikvicu na kocke i prodinstaš (ili propržiš) ih da omeknu, dodaš beli luk i malo bibera (sa začinima možeš da eksperimentišeš ili ih ne staviš uopšte) i još malo dinstaš.

Kad se ohlade procediš, preliješ pavlakom posoliš i ko hladna salata je njami :)

Comsi-Comsa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zagrejes rernu na 200 stepeni :D Tikvice se naseckaju na ploske i stave se u tepsiju. Zacine se sa dva cena belog luka (iseckana na sitno), jednom kasikom origana i dve kasike persuna i doda se 2 kasike vode. Posolis, pobiberis, dodas 4 kasike maslinovog ulja i pospes parmezanom. Prekrijes alufolijom i peces 15 minuta. Sklonis alufoliju i zapeces jos par minuta.

Ja ovde dodam i druge sireve, bilo koji malo jaci super ide, a jelo je ekstra dobro.

Megi., Comsi-Comsa i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nesto slicno spremam tikvice kao Nadja.Ja ih izrendam,dodam dva jaja,parmezan i fetu sir.Persuna i bibera po ukusu i vegete dodam malo brana,da se zgusne.Ubacim i dve kasicice maslinovog ulja.To odstoji malo i onda ih vadim kasikom i przim kao ustipke.

Mi danas jedemo razno povce sa pireom i junetinom.

Comsi-Comsa i Megi. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas ne kuvam nista,idemo u goste.. ^_^

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoć sam skuvala palsulj za dva dana!!! Tako da, danas pasulj, prvi dan :D i kupus salata i salata od pečenih paprika sa belim lukom.

Megi., blesava i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas ne kuvam, al sam došla na ideju da pravim pšenicu sa orasima :) Nisam odavnooooooo.

Comsi-Comsa i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas ne kuvam, al sam došla na ideju da pravim pšenicu sa orasima :) Nisam odavnooooooo.

Mmm, ako još nabaciš malo šlaga odozgo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam corbu od bundeve i neki buckuris za mm i mene

za dete cu neke improvizovane snicle (da probam oce li malo mesa) i pire krompir

a pravila sam i tortu sa malinama

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija? Ti i tm ste vegetarijanci? Jel ces Ognjenku pustiti da sama odluci da li ce biti i ona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od juče lovačke i supa, a dodaću tikvice i salatu. Za dezert dinja, a stura ću da probam one Ivančicine knjedle sa šljivama. :)

Nego ima li neko da mi preporuči neki recept za tikvice. Malo mi je dosadilo ono što stalno spremam, punjene i pohovane, pa ako neko ima neku ideju... :rolleyes:

Mi obozavamo musaku od tikvica, smazemo je u roku od odmah. Ovako ja pravim http://mamajacooks.blogspot.com/2011/08/musaka-od-tikvica.html

Kristina86 i Comsi-Comsa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto smo bili juce u goste,poslali su nam malo prebranca,ribe.A za desert pita sa jabukama,visnjama,i kokosom..Tako da i danas sam oslobodjena kuvanja.. :D

A za sutra cu da vidim..

Miva i blesava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoć sam skuvala palsulj za dva dana!!! Tako da, danas pasulj, prvi dan :D i kupus salata i salata od pečenih paprika sa belim lukom.

pecene paprike u belom luku mmmm :wub: mogla bi danim da jedem :)

Mejja i Comsi-Comsa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija? Ti i tm ste vegetarijanci? Jel ces Ognjenku pustiti da sama odluci da li ce biti i ona?

ja sam bila vegeterijanac 10 godina, onda me je sveki napala u trudnoci pa sam prestala da budem, sad se opet vracam na svoju staru ishranu...nisam zagrizeni, a ni mm kad idemo u goste, na slave, rodjendane i tako to jedemo ono sto spreme domacini, a kad mi spremamo onda biramo. Da, normalno da cu pustiti Ognjenku da izabere, al vidis ona je meni za sada vegeterijanac, nece meso ni u kom obliku evo ima 10 i vise meseci...iako joj spremim i nudim, na kraju uvek pojedu s&s ili dever...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bila vegeterijanac 10 godina, onda me je sveki napala u trudnoci pa sam prestala da budem, sad se opet vracam na svoju staru ishranu...nisam zagrizeni, a ni mm kad idemo u goste, na slave, rodjendane i tako to jedemo ono sto spreme domacini, a kad mi spremamo onda biramo. Da, normalno da cu pustiti Ognjenku da izabere, al vidis ona je meni za sada vegeterijanac, nece meso ni u kom obliku evo ima 10 i vise meseci...iako joj spremim i nudim, na kraju uvek pojedu s&s ili dever...

genetika je cudo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supa, pečeni krompir sa mesom.

Varivo neko tek sutra... Danas ne pipam ništa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam supu, krompir pire će biti, i izvadila sam junetinu al nešto nisam još odlučila šta ću s njom, pa ako ima neko neki predlog... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rostilj danas, mm-u je rodjendan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam supu, krompir pire će biti, i izvadila sam junetinu al nešto nisam još odlučila šta ću s njom, pa ako ima neko neki predlog... :rolleyes:

Evo kako ja pravim po svom receptu.Iseckam junetinu na male kockice i tu stavim so,biber,ruzmarina malo,bosioka malo vise,alevu,soljicu crnog vina,naravno luka crnog,a vise belog,jedan paradajz oljusten isecen i eventualno crvenu papriku iseckanu.Sve to pomesam i stavim da se kuva,skoro bez vode.Vode koliko da pokrije dno i po malo dodajem.Kuvam oko tri sata,mada ja kuvam u zemljanom u rerni.Sve se to krcka.Ja ne stavljam brasno zivo u jela,ali moze,mada u ovo nema potrebe jer to izgleda kao meso u sosu.Ako bas moram da stavim brasno onda ga uprzim na suvom tiganju da porumeni.Za pohovanja i sl.koristim kukuruzno,koje se bolje uprzi dok psenicno ostaje zivo testo.
Miva, Mejja i Comsi-Comsa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.