Kuvar

odgovora

Objavljeno

Od juce imam mesa, a prilog jos uvek nisam smislila, a mm dolazi za 1h. Meni cu praviti makarone sa sirom i jajima, on to ne voli, ljubi ga zena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

grasak i svinjske snicle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milarrr...ja samo karabatak probodem na nekoliko mjesta i tu ubacim slaninu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, jel to bilo mleko ili nesto drugo? Ne mogu cak ni da prepoznam sta si spremala...

Mi danas rucali spanac sa pire krompirom, preliveno mlekom i jajima i zapeceno u rerni.

Odusevila sam se, mnogo je dobro!

Ovo bih pravila sa zeljem samo da mi Kamilica malo bolje objasni,kako sta koliko? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Flekice sa kupusom, moje omiljeno jelo, ali mm ne voli, zato jako retko spremam, a flekice sama mesim :)

Uvek sam izbegavala da jedem to kod bake, a ne znam zasto :D Valjda zato sto se kaze "flekice" pa me to asocira na prljavo, kao sto nisam htela da jedem pasulj jer sam mislila da su klice crvi :D Cudne sam misli imala :)

Daj recept i za spinovanje sa slaninom. Morala bih nesto da promenim, stalno kuvam jedno te isto, dosadila sam i sebi, mogu misliti kako je tek mm.

I ja. Dosadila sam sebi sa piletinom, krompirom, graskom, pecurkama, pohovanjem... Idem na sajtove sa receptima, ali se uvek vratim na iosto :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo bih pravila sa zeljem samo da mi Kamilica malo bolje objasni,kako sta koliko? :D

Eh, koliko... ja sam sve to otprilike.

1kg krompira

1kg spanaca

Krompir skuvas, napravis pire i stavis u vatrostalnu ciniju (moze i neka druga).

Obaris spanac u slanoj vodi,, iseckas ga i dodas malo belog luka i sipas preko pire krompira. Umutis 2-3jaja sa jednom pavlakom i zalijes preko svega i zapeces u rerni dok ne porumeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam izbegavala da jedem to kod bake, a ne znam zasto :D Valjda zato sto se kaze "flekice" pa me to asocira na prljavo, kao sto nisam htela da jedem pasulj jer sam mislila da su klice crvi :D Cudne sam misli imala :)

I ja. Dosadila sam sebi sa piletinom, krompirom, graskom, pecurkama, pohovanjem... Idem na sajtove sa receptima, ali se uvek vratim na iosto :mellow:

:lol: pa da, kao one flekice na cipelama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama ih pravi i to je prilično jednostavno.

Recept

Najbolje ih je peći na peći, na plotni.

hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako spremate sremus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako spremate sremus?

Ja ga operem,iseckam,posolim,dodam sirće ili balzamiko i gotovo....ili ga pomešam sa zelenom salatom...ili ga pomešam sa kuvanim krompiro i još dodam belog luka,kako god,obožavam ga :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako spremate sremus?

Pravim ga sa zelenom salatom + sirće i malo soli. I obožavam ga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh i ja obozavam sremus. U jednom selu pored naseg grada se svake godine organizuje berba.

Inace, uopste ne znam sta dsutra da kuvam!

Sta mislite, da li jos uvek ne smem pasulj, grasak, kupus zbog dojenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA ZA RECEPT.NEGO IMAM JEDNU VATROSTALNU KOJA SAMO STOJI KAO UKRAS NE USUDJUJEM SE DA JE UBACIM U RERNU BOJIM SE DA CE PUCI I NAPRAVITI HAOS.

Mozda da je ubacim za ovaj recept,ne treba visoka temperatura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako spremate sremus?

Ja ga operem,iseckam,posolim,dodam sirće ili balzamiko i gotovo....ili ga pomešam sa zelenom salatom...ili ga pomešam sa kuvanim krompiro i još dodam belog luka,kako god,obožavam ga :rolleyes:

Zaboravih da napišem i maslinovo ulje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA ZA RECEPT.NEGO IMAM JEDNU VATROSTALNU KOJA SAMO STOJI KAO UKRAS NE USUDJUJEM SE DA JE UBACIM U RERNU BOJIM SE DA CE PUCI I NAPRAVITI HAOS.

Mozda da je ubacim za ovaj recept,ne treba visoka temperatura?

Ma ne mora vatrostalna... Ubaci u onaj pleh-tepsiju u kojoj spremas recimo musaku. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA ZA RECEPT.NEGO IMAM JEDNU VATROSTALNU KOJA SAMO STOJI KAO UKRAS NE USUDJUJEM SE DA JE UBACIM U RERNU BOJIM SE DA CE PUCI I NAPRAVITI HAOS.

Mozda da je ubacim za ovaj recept,ne treba visoka temperatura?

Ja cesto pecem u vatrostalnoj ciniji, bitno je da ne bude rerna zagrejana kad je ubacis unutra, znaci, ubacis ciniju pa upalis rernu i ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su pukle vec tri u rerni. Kontam da su bile lose jer su iz istog kompleta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prebranac i kupus salata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ručamo kući, što znači, da danas nema kuvanja :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ručamo kući, što znači, da danas nema kuvanja :) :)

Da prepisem i potpisem!!!!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako spremate sremus?

Ja ga operem,iseckam,posolim,dodam sirće ili balzamiko i gotovo....ili ga pomešam sa zelenom salatom...ili ga pomešam sa kuvanim krompiro i još dodam belog luka,kako god,obožavam ga :rolleyes:

isto ovako stim da ga mojoj lepotici spremam i uz pržena jaja (umesto mladog luka naseckam sremuš i propržim pa ubacim jaje). Inače E generalno ne voli jaja ali sa sremušem obožava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sarmice od zelja, mladi lukac, kiselo mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.