Kuvar

odgovora

Objavljeno

Jarence se vrti u furuni, ne kuvam nista drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam šta bih danas. Sve mi se nekako gadi. Ali, mora se jesti, ako ne ja, onda bar muž, tako da ću smisliti nešto lagano.

Neka čorbica i mladi krompirići i salata pored. Bez mesa.

Sinoć sam kuvala pekmez od jagoda, možda bih mogla da napravim palačinke za desert, pa da ih time filujemo.

Eto, smislila sam dok sam kucala. :)

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pravila od 2kg jagoda, ispalo 7 malih teglica (onih od 350 ml). Dosta za puža i mene. Pogotovo što će biti još voća, pa neću samo jagodama da nas zatrpam.

Kristina86 i My happiness volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pohovane palacinke,krompirice i paradajz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pravila od 2kg jagoda, ispalo 7 malih teglica (onih od 350 ml). Dosta za puža i mene. Pogotovo što će biti još voća, pa neću samo jagodama da nas zatrpam.

Moze li tecepat za taj dzem? :D

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li tecepat za taj dzem? :D

Može, pravila sam dve vrste.

Prva jednostavna (i manje zdrava).

1 kg jagoda opereš, iseckaš na četvrtine, pomešaš sa 400 grama šećera i sokom od dva limuna, i ostaviš tako preko noći u frižideru.

Sledeći dan prokuvaš tu masu da provri, smanjiš vatru i kuvaš još 15-ak minuta uz mešanje, skineš višak pene. U masu umešaš jedan džemfiks (onaj 1:3) pomešan sa dve kašike šećera, polako dodaješ taj džemfiks i mešaš neprestano još 1 min.

Skineš sa vatre i uliješ u sterilizirane teglice do vrha, zatvoriš i okreneš ih naopačke da se stvori vakum i tako ostaviš da se ohlade.

Teglice inače sterilizuješ tako što ih dobro opereš, i neposredno pre nego što počneš da kuvaš pekmez njih ubaciš u rernu na 110 stepeni i ostaviš ih tako da se greju, pa pekmez na kraju sipaš u tako vruće teglice.

Ima i varijanta prirodnog želiranja, ali meni nije baš uspelo, nešto mi je bloćkav ispao, sad razišljam da ga još jednom prokuvam sa džemfiksom.

Ta varijanta isto ide da jagode ostaviš u šećeru preko noći.

Sledeći dan ih dobro procediš i sok što si dobila prokuvaš do vrenja, ubaciš u sok štapić vanilije (koji presečeš uzduž, istreseš u sok od jagoda unutrašnjost vanilije, a ubaciš i prazan štapić) pa ga još 20-ak minuta kuvaš na srednjoj vatri.

Onda tu dodaš jagode i sok od dva limuna, i u gazu umotanu semenke od limuna i koricu od 2 limuna kojoj si ogulila površni žuti deo, i ceo pekmez sad kuvaš uz mešanje na srednjoj vatri još 10-ak minuta.

Na kraju izvadiš štapić od vanile, i gazu sa koricama i semenkama od limuna, i kuvaš još pet minuta, pa uliješ u sterilizirane tegle, koje prevrneš i tako hladiš.

Ovaj drugi recept mi je sa coolinarike, ukus je super, ali meni je vodenast pekmez, mislim nije baš kao sok, ali nije se baš "uželirao".

Sad razmišljam da li da ga džemfiksujem ili ne.....

Elem, zaboravih i da kažem, ko ne voli komadiće voća u pekmezu, može ove jagodice pre kuvanja da usitnjava štapnim miskerom, ja više volim da ih osetim, a moja mama čak ostavi i cele komade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas-rucak od juce :P A juce je bio pirinac sa mlevenim mesom i raznim povrcem u rerni. Odgore krompir pire sa senfom, i preko jos parmezan, a za salatu kisele paprike. Meni odlican rucak, mm je ravnodusan :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo pečem veeeeliku pizzu, za muža kad se vrati sa paintballa, pola je pizza ubica (šunka, slanina, kobasica, kukuruz, luk, paradajz, paprika, sir i jaje na oko), a druga polovina tikvice + umućeno jaje + luk + šunka + gauda.

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne volim tikvice :wacko:

M@r@ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne volim tikvice :wacko:

Uhhh,ja ih obozavam.. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas kuvani grasak sa junetinom i mladi krompirici.Za desert,kolac sa visnjama.

Kristina86 i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas musaku,salatu(krastavci,paradajz,paprika),desert vocke. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene danas supica, riba, krompirici i salata, a za deset sam napravila sladoled od: vanile, keksa i karamele. :)

Kristina86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas smo imali supicu,pilece snicle,tikvice,krompirice,i salatu.

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supa, krompir, tikvice, salata.

Kolače nisam pravila dve nedelje - ne stižem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce jeli rostilj jer mi je bio rodjendan, a danas ne znam sta cemo, mozda odemo na rucak jer nam je godisnjica braka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tangerine, ako se brzo prave daj recept :)

Miva ti ćeš danas da platiš kafani te iste ćevape :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paradajiz čorba, dinstana boranija, šargarepa i mladi krompir - za sutra :)

Desert - divna pita sa krompirom - pravila sam je prvi put i super je ispala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juneci gulas u zemljanom loncu sa divnim biljnim zacinima.

Miva voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fileti soma i mladi krompirići. Salata: paradajz i krastavac. Desert: nektarine i kajsije. Dinja ostaje za sutra. :)

Kad sam išla na pijac da kupim krompir, 'ladno sam zaboravila da platim čoveku i elegantno odšetala dalje da pazarim. :wacko: Opasuljila sam se posle 5 minuta i vratila se da platim. Čovek mi nije zamerio, a meni bilo neprijatno, pa sam taman kod njega kupila i dinju.

Tangerine, ne bih da popujem, niti da se pravim pametna, ali primetila sam da često za desert imate voće nakon jela. To nikako nije dobra navika, jer se hranljive materije iz voća nikako ne mogu iskoristiti ako se ono unosi na pun stomak, zbog različitog tempa varenja različitih tipova hrane, a s druge strane poremeti i varenje onog što si prethodno pojela. Ako te zanima tema, ima dosta na google o tome, pa proveri za svaki slučaj.

mna mama i C*I*C*A*N*A volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, ok, ja reko' ajd da dam pametan savet. B)

Ja voće jedem samo kad osetim glad, tj. da mi je skroz prazan želudac, tako sam navikla. I onda kad osetim da je to voće prošlo kroz želudac, a to bude relativno brzo, nakon sat vremena, onda jedem nešto konkretno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja jako volim voće. Jooooj, juče mi mama donela divne neprskane kajsije sa sela, kao pekmez su, ljudi kako je to fino!!!

Ja mušmule nisam nikad probala. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supica,špagete sa mlevenim mesom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boranija s junetinom, Za dezert tresnje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.