Kuvar

odgovora

Objavljeno

Spremala sam ovu.

Proprziti crni i beli luk.Dodati spanac i naliti malo vode,koliko da se dinsta.Kad je skoro gotovo zaprziti sa umucenim jajetom,malo mleka i kasika sirceta.

Da se malo zgusne,ja stavljam gustin umesto brasna.Na kraju kuvanja izgnjeciti krisku sira.U tanjir se moze staviti kasika kajmaka ili pavlake.

Ovaj recept sam isprobala i super je.Ba sbude jak,a prijatan ukus.Mada mi spanac ne jedemo sem u pitama ili palacincima.Corba od spanaca me tera da povracam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko pravio corbicu od spanaca? Ja sam do sad pravila samo klasican spanac...

Iskreno daj bože da i jednom godišnje pripremam spanać. Za čorbicu pre koristim zelje. Ali svakako da bi recept bio isti

dve glavice luka prodinstati, dodati zeleniš i vrlo malo vode i popariti. Kada listovi omekane izblendirati i dodati začine po želji i vode do željene gustine (pola čaše ili cela), prokuvati i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko pravio corbicu od spanaca? Ja sam do sad pravila samo klasican spanac...

Skuvati meso u slanoj vodi sa crnim, iseckanim lukom. Kad se skuva stvaviti 1/2kg ociscenog spanaca i malo zejtina.Kuvati desetak min. i preliti hladnom zaprskom(u pola case hladne vode razmutiti brasno i malo aleve paprike) i gotovo je zdravo jelo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spremala sam ovu.

Proprziti crni i beli luk.Dodati spanac i naliti malo vode,koliko da se dinsta.Kad je skoro gotovo zaprziti sa umucenim jajetom,malo mleka i kasika sirceta.

Da se malo zgusne,ja stavljam gustin umesto brasna.Na kraju kuvanja izgnjeciti krisku sira.U tanjir se moze staviti kasika kajmaka ili pavlake.

Ovaj recept sam isprobala i super je.Ba sbude jak,a prijatan ukus.Mada mi spanac ne jedemo sem u pitama ili palacincima.Corba od spanaca me tera da povracam.

mmmmm isprobacu!

Iskreno daj bože da i jednom godišnje pripremam spanać. Za čorbicu pre koristim zelje. Ali svakako da bi recept bio isti

dve glavice luka prodinstati, dodati zeleniš i vrlo malo vode i popariti. Kada listovi omekane izblendirati i dodati začine po želji i vode do željene gustine (pola čaše ili cela), prokuvati i to je to.

Uglavnom i ja ovako pravim.

Skuvati meso u slanoj vodi sa crnim, iseckanim lukom. Kad se skuva stvaviti 1/2kg ociscenog spanaca i malo zejtina.Kuvati desetak min. i preliti hladnom zaprskom(u pola case hladne vode razmutiti brasno i malo aleve paprike) i gotovo je zdravo jelo ;)

E ovako danas napravih corbicu os spanaca, sem zaprske! Vidicemo koliko ce se svideti mojima, s'obzirom da ceo zivot jedu kako i Ana* sprema!

Hvala zenske na receptima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas napravila cufte "ala ja:" koje su totalni peh ! :D Znam i sta sam zeznula ... Ja cesto neke poznate recepte malo izmenjam pa eto danas u klasicne cufte ubacih malo brokolija (koji sam trebala prvo da skuvam a nisam :P ) Pravicu se da to tako treba i da mm nema pojma sta je dobro ! :D Uz to pire ,i govedja supica sa slovima ( Marko prstima skuplja slova po tanjiru :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čorbica od povrća, spanać, pire krompir i dinstana piletina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čorbica od povrća, spanać, pire krompir i dinstana piletina.

A kako ti spremaš spanać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muz mi narucio picu :rolleyes:

A moj je skuvao grasak :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako ti spremaš spanać?

Na ulju propržim vrlo kratko beli luk, stavim malo brašna, pa skuvan i iseckan spanać, posolim, sipam vodu i krčka se dok voda ne ispari...tako spremam i blitvu.

A moj je skuvao grasak :P

Zdrava hrana... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas napravila cufte "ala ja:" koje su totalni peh ! :D Znam i sta sam zeznula ... Ja cesto neke poznate recepte malo izmenjam pa eto danas u klasicne cufte ubacih malo brokolija (koji sam trebala prvo da skuvam a nisam :P ) Pravicu se da to tako treba i da mm nema pojma sta je dobro ! :D Uz to pire ,i govedja supica sa slovima ( Marko prstima skuplja slova po tanjiru :D )

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spremala sam ovu.

Proprziti crni i beli luk.Dodati spanac i naliti malo vode,koliko da se dinsta.Kad je skoro gotovo zaprziti sa umucenim jajetom,malo mleka i kasika sirceta.

Da se malo zgusne,ja stavljam gustin umesto brasna.Na kraju kuvanja izgnjeciti krisku sira.U tanjir se moze staviti kasika kajmaka ili pavlake.

Ovaj recept sam isprobala i super je.Ba sbude jak,a prijatan ukus.Mada mi spanac ne jedemo sem u pitama ili palacincima.Corba od spanaca me tera da povracam.

Oooodlican recept!!!!!!!!!!!!!!!! Danas sam pravila ovu corbicu i svi smo odusevljeni! Vise necu drugacije ni spremati spanat :)

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja danas nemam ništa... I isto ne znam šta bih... A treba mi za dva dana....

Pravila bih lazanje sa makaronama, al treba čekati da budu gotove....

Meso bilo ovihdana, pa danas post :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju a ja mislila da sam jedina :lol: Kad se Anita probudi idemo napolje pa cu im nesto kupiti, dosta mi je vise naganjanja s Lunom, imam i ja dusu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ot sam, ali ne puno :):P ovo pravim za veceru pa ako je neko jos rapsoloezn i svidja mu se evo ideje brzo, lako i cini se ukusno, ja cu samo bez majoneza..

http://www.coolinari...-moce-przenice/

Hej, Mici ja pravim ovo malo drugačije, al je super ukusno i brzo se spremi. :)

Ja uzmem stari hleb i isečem na tanke kriške.

Umutim jaja sa malo samo mleka, umočim svako parče i ređam u pleh, kad popunim sve, malo zalijem kečapom, stavim izgnječen sir i jaje (premažem), pa listove šunke (nekad i ništa), pa odozgo opet hleb umočen u jaja. Gurnem u rernu i zapečem. Super je za jelo.

Mi to zovemo torta od hleba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas to, i moja sveki pravi kao ti, ali ja posto nemam rernu sve improvizujem pa trazim neke recepte za gore na kolu sto se spremaju :)

Kako prezivljavas bez rerne? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pohovane snicle, restovan krompir, pecurke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidis borba :D :D :D

:lol: Pa znas da mozes da kupis one male rernice, mada i nisu bas jeftine...

Pohovane snicle, restovan krompir, pecurke.

Mmmmmmmmm :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam draga trazla sam polovnu pa se ispostavilo da je skuplja nego nova :D :D :D bas danas sam u onim reklama sto kuci dolaze videla u Hoferu da ima ta mala rerna,idem u ponedeljak da uzmem od tad je stavljaju u prodaju :) ima da valjm pite svaki dan :D :D

Njami njami, vec vidim da ces non-stop dolaziti da se hvalis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D :D pa ako sam se hvalila kad nemam rernu sa tako skromnom izboru jela, moracu da se pohvalim kako valja kad se opremim :D :D :D ja kad vidim da stvari izmicu kontroli na forumu ja dodjem u kuvar :P

Cuti, ne odaj, jos ce i ovde da se ZAKUVA :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spagete bolonjeze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice jel u pitanju mini rerna? Pazi nemoj se zeznuti, i ja sam to htela uzeti al uzasno smesno izgleda uzivo, kao igracka, mislim da u nju ne bi stalo celo pile da ispeces :lol:

Cisto moje misljenje.

Da ne budem OT... kod nas pileca supa, belo pilece dinstano sa lukom i sampunjonima pa u rernu s krompirima i biljnom pavlakom...ne znam kako se zove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam odlucila sta cu, da ne moram da idem u prodavnicu jer sve imam.

Cufte u paradajz sosu sa pire krompirom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barena sunka i bareni krompir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam odlucila sta cu, da ne moram da idem u prodavnicu jer sve imam.

Cufte u paradajz sosu sa pire krompirom.

I ja to za sutra krckam, a danas bataci i povrce iz kese za pecenje...mmmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.