Kuvar

odgovora

Objavljeno

Zamesim testo od jaja,brasna,vode i malo soli,razvijem ga na sto tanje par mm.

Umedjuvremenu se kuva krompir,od njega napravim pire.Testo iskidam na komadice i skuvam.Procedim kad je kuvano,sjedinim s krompirim i ti je to za mene,a mm isprzim luk na masti i prelijem preko toga.Eto nista komplikovano

Zanimljivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas bas nameracila da napravim lep pilav ali ... sinoc sam izvadila 4 pileca bataka iz leda ... da se odmrznu i jutros ih samo stavila u friz posto rucak pocinjem da pravim tek posle 12 -13h i kad sam ih izvadila iz friza , otopljene , oni se usmredeli :blink: nem pojma kako :blink:

pa smo za rucak jeli govedju supu iz kesice , spanat i jaja "na oko"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tikvice i pohovano belo meso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mani se soje. Nezdrava je i genetski modifikovana.

:blink: stvarno? Ja danas spremala sa pecurkama! Kako to? ja bas mislila da je zdrava, eto vidis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tikvice i pohovano belo meso.

i na sve to pire i supa iz kesice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mani se soje. Nezdrava je i genetski modifikovana.

To sam i ja pokušala da joj kažem...to uopšte nije zdravo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas cu spanac.Obicno przim sa belim lukom i mlekom.Imate li neki drugi recept?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas cu spanac.Obicno przim sa belim lukom i mlekom.Imate li neki drugi recept?

I ja cu danas spanac :) I ja dinstam beli luk i brasno, pa sve prelijem mlekom, nekad na kraju dodam pavlaku.

Uz spanac pohovano belo meso i krompirici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piletina, mladi krompirici, i salata paradajz, i supa naravno bez supe nista :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako se zove taj specijalitet ali je mnooooogo ukusno ... Puno luka 4-5 glavica se dinsta dugo pa se doda meso seceno na sitne kockice i opet se dinsta uz stalno dodavanje vode , posle se samo pusti da sva voda uvri i da se meso ispece ... od zacina lovorov list i vegeta , moze i malo bibera ... Uz to pomfrit i zelena salata ... I naravno supica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Supa, ćevapi, mladi krompirići, šopska salata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas cu spanac.Obicno przim sa belim lukom i mlekom.Imate li neki drugi recept?

Prelijem vodom umesto mlekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas cu spanac.Obicno przim sa belim lukom i mlekom.Imate li neki drugi recept?

Prelijem vodom umesto mlekom.

Isto, dakle samo dosta luka i spanać i voda. Ali ga retko kad spremam možda jednom u pola godine i tad koristim onaj zamrznuti.

RAZLOG gvođže i kalcijum ne idu zajedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkad nisam bila na ovoj temi. :)

Zahvaljujuci mojoj dragoj drugarici Phoenih moja porodica je na dobrom putu da se hrani skroz zdravo. Peki se jos malo koprca, ali popusta i on. B)

Danas kod mene za rucak:

Supa: Domaca koka, malo zilavija ali sam je savladala i skuvala, celer, karfiol, sargarepa, pri kraju dodam malo tikvice, sve ovo na kockice i nedodajem testeninu.

Sarma: Sastavila sam meso luk, sargarepu....nisam przila i sve onako zivo uvila u listove blitve. Dodatak kiselo mleko.

Veceru jos nisam smislila, moze neki predlog. Za uzinu ce biti tresnje i jagode ( iz moje baste). :rolleyes:

Pocela sam deci ja da pakujem uzine za skolu, nema kupovine cipsa i ostalih gluposti. ^_^

E bas se nahvalih. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas rostilj, poslala sam mm da kupi i przena paprika,desert padobranci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkad nisam bila na ovoj temi. :)

Zahvaljujuci mojoj dragoj drugarici Phoenih moja porodica je na dobrom putu da se hrani skroz zdravo.

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub:

Jedino ne mozemo se odreci mleka i mlecnih proizvoda, ali przena hrana, grickalice i ostale gluposti na nasem meniju su jako retke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino ne mozemo se odreci mleka i mlecnih proizvoda, ali przena hrana, grickalice i ostale gluposti na nasem meniju su jako retke.

Polako, vremenom ćeš uvideti da se i bez toga može. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako, vremenom ćeš uvideti da se i bez toga može. :)

Mozda je ovo pogresna tema, ali shvatila sam da PREVISE ugrozavam zdravlje svoje porodice. Vanja je neki mesec pre nego sto je dobila pocela da se goji i da joj izlaze bubuljice po licu, ispravnim nacinom ishrane smo resili oba problema. Ne zelim da moja deca jedu slane i slatke grickalice, znam da ne mogu da ih odviknem skroz od toga, ali mi im top vise ne kupujemo, cak sam i babama rekla da deci kupuju voce. E sad, ja znam da oni u skoli kupe nesto od toga sigurno, ali idemo korak po korak. :)

Mm sam odrzala predavanje nasamo, jer on je zahtevao svaki dan kolace, i sve je prihvatio i cuti. Mora, stvaramo nove ljude, od nas zavisi najvise da li ce nam deca biti zdrava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas pileca supa i krompir zapecen u rerni sa pilecim mesom. Za salatu - krastavac i kupus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkad nisam bila na ovoj temi. :)

Zahvaljujuci mojoj dragoj drugarici Phoenih moja porodica je na dobrom putu da se hrani skroz zdravo. Peki se jos malo koprca, ali popusta i on. B)

Danas kod mene za rucak:

Supa: Domaca koka, malo zilavija ali sam je savladala i skuvala, celer, karfiol, sargarepa, pri kraju dodam malo tikvice, sve ovo na kockice i nedodajem testeninu.

Sarma: Sastavila sam meso luk, sargarepu....nisam przila i sve onako zivo uvila u listove blitve. Dodatak kiselo mleko.

Veceru jos nisam smislila, moze neki predlog. Za uzinu ce biti tresnje i jagode ( iz moje baste). :rolleyes:

Pocela sam deci ja da pakujem uzine za skolu, nema kupovine cipsa i ostalih gluposti. ^_^

E bas se nahvalih. :)

Reci mi da li blitvu malo probaris ili tako u " zive" listove uvijas?

Kod mame sam od subote, tako da mi je ladovina sto se tice kuvanja. Danas imamo musaku od tikvica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise ne znam sta cu da kuvam majke mi ludim nacisto jos kad rernu nemam..ihhh danas cu pire krompir i polpete od tikvica i zelenu salatu..

Uh mici ja bi se bez rerne utepala :P Najvise volim u rerni da spremam , em se ne sire toliko mirisi em nema stajanja kraj sporeta em nema zaogrelih serpi :D ( uglavnom nema :D )

A sta su polpeti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vise ne znam sta cu da kuvam majke mi ludim nacisto jos kad rernu nemam..ihhh danas cu pire krompir i polpete od tikvica i zelenu salatu..

Ni ja, to mi je glavno razmisljanje u toku pre podneva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja, to mi je glavno razmisljanje u toku pre podneva!

:lol: ja o tome razmišljam kada uveče legnem da spavam..pa dok ne zaspim smišljam šta i kako...naravno mnogo puta se desi da brzo zaspim, pa sutradan ne bude ništa za ručak... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec tri dana bolesna :( i slabo kuvam, sad mi je malo bolje pa sam resila da skuvam rucak za sutra. Inace kuvam kupus s mesom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.