Kuvar

odgovora

Objavljeno

Ja još uvek čekam da mi padne "inspiracija" šta danas ^_^

Jao pa daaaa... još juče smo se dogovorili: slatki kupus :D

I ja cekam inipiraciju i sve mi se cini da cemo danas da se gostimo sa cevapima, samo da vidim sta cu od povrca kad ovo moje dete nece krompir ni u kom obliku a juce smo jeli grasak, prekljuce boraniju :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao pa daaaa... još juče smo se dogovorili: slatki kupus :D

Sad se setih one fore : " Mama , jel ima nesto slatko ? - Ima sine , slatki kupus ! " :D

Kod mene rucak od juce , samo jos dokuvam testeninu ili pire , pitacu ih sta zele ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cekam inipiraciju i sve mi se cini da cemo danas da se gostimo sa cevapima, samo da vidim sta cu od povrca kad ovo moje dete nece krompir ni u kom obliku a juce smo jeli grasak, prekljuce boraniju :unsure:

Kupi frikomovu zlatnu mešavinu ;)

Sad se setih one fore : " Mama , jel ima nesto slatko ? - Ima sine , slatki kupus ! " :D

:lol: nisam čula za ovu foru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosla mi je mama, prepustam joj kuhinjicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ću da spremam musaku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ću da spremam musaku :lol:

Ipak neću :P

Supica od šargarepe i šampinjona, mladi krompir sa blitvom i pileći bataci...za dezert kinder čokolada :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izadjem tu u park, pa koju živuljku vidim, nju ulovim :P

Svinjske ili juneće šnicle, koje više više voliš, izlupaš tanko, uvaljaš u brašno ( u koje si već stavila so i biber) i jako kratko pečeš, čisto da porumeni sa obe strane. U medjuvremenu iseckaš crni i beli luk i to pomešaš. E, onda redjaš u džuveč/ tepsiju, šta već imaš (ja koristim onaj pekač sa poklopcem, fino se na pari sve izdinsta) znači, red mesa, red luka, red mesa, red luka. U tiganju u kome se peklo meso, od preostale masti/ulja napraviš preliv, tako što staviš kašiku brašna i kašičicu aleve paprike, upržiš katko i preliješ preko mesa i luka i dodaš malo vode, lagano protreseš tepsiju da bi se preliv ravnomerno prelio. Staviš u rernu jedno sat i po da se krčka na 200 i posle uživaš u prelepom, mekanom, ukusnom mesu. Kao prilog možeš pire krompir ili pirinač, ja kombinujem, kako kad, lepo je i jedno i drugo. Taj sos iz mesa preliješ preko priloga i razvališ se od lepote :)

Spremala sinoc i super su ispale.Hvala za recept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spremala sinoc i super su ispale.Hvala za recept.

Jel'? :) :) E baš mi je drago :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel'? :) :) E baš mi je drago :)

Kazem ja muzu nesto novo sa bebca.On meni pa tamo se i jede ja mislio samo o bebama.A sta ima jos tamo da se ne iznadim sledeci put? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazem ja muzu nesto novo sa bebca.On meni pa tamo se i jede ja mislio samo o bebama.A sta ima jos tamo da se ne iznadim sledeci put? :lol:

Eee, šta sve ovde imaa, ihaaa :D Znači, zadovoljna si šniclama? Zar nisu fenomenalne? Mekane k'o duša i ukusne do bola :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee, šta sve ovde imaa, ihaaa :D Znači, zadovoljna si šniclama? Zar nisu fenomenalne? Mekane k'o duša i ukusne do bola :) :)

Prezadovoljna sam,i meke i ukusne samo sam ih previse posolila i pobiberila ali cas se pojele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prezadovoljna sam,i meke i ukusne samo sam ih previse posolila i pobiberila ali cas se pojele.

Koliko mesa si stavila? Na 500 gr mesa, idu tri kašičice soli. Sve zavisi od ukusa, neko voli ovako, neko onako, ali to je količina koju ja stavljam i bude taman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko mesa si stavila? Na 500 gr mesa, idu tri kašičice soli. Sve zavisi od ukusa, neko voli ovako, neko onako, ali to je količina koju ja stavljam i bude taman.

oko 600g,mozda malo vise.Ja sam mozda preterala sa biberom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oko 600g,mozda malo vise.Ja sam mozda preterala sa biberom.

Ja uvek preteram sa biberom... A probam svaki čas <_<

Poslednji put sam pravila ćufte "a la Suncokret" i bile su sjajne, i ako sam malo više bibera stavila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oko 600g,mozda malo vise.Ja sam mozda preterala sa biberom.

Nemoj bibera mnogo da stavljaš jer ide beli luk, to sam trebala juče da napišem, al' dobro, znaš za sledeći put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Punjeno belo meso, grašak i pire krompir i naravno green salad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tikvice, spanac, yelena salata, mladi luk.

Nema mesa bre, ciscenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam zašto ovih dana dolazim na ovu temud02372d4f1dd614f85baaac54afdd998.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam zašto ovih dana dolazim na ovu temud02372d4f1dd614f85baaac54afdd998.gif

neeeedaj se mna, pred ciljem si

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neeeedaj se mna, pred ciljem si

To mi treba baco,hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna...vidi li se dim iz pizze...hahhaaa....sada izašla...

auz-P52626.jpg

I malo padobranaca...

z9u-P52626.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gibanica sa slaninicom,pileci nugat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pileća supa, dinstane pileće iznutrice, domaće testo, pire krompir, kupus salata i za dezert testo sa prezlama i šećerom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.