Kuvar

odgovora

Objavljeno

Ovde se pricalo o nekim sarmama uuuu mnjam mnjam sto ja volim sarmice pa cak i hladne...a ja danas spremam grasak sa junetinom i pileca supa sa knedlama...deca ih obozavaju i super ih pravim...ajd malo da se hvalim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja rekla da ću praviti Anchicinu čokoladnu tortu, ali bilo je to suviše komplikovano za mene sinoć :D, pa sam se odlučila za starinski kolač sa višnjama, to je tako lepo ispalo, da se brzo pojelo, i bila nam je to ustvari večera. Za danas sam spremila boraniju, sin i ja volimo, ćerka i muž ne, ali moraće da jedu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja rekla da ću praviti Anchicinu čokoladnu tortu, ali bilo je to suviše komplikovano za mene sinoć :D, pa sam se odlučila za starinski kolač sa višnjama, to je tako lepo ispalo, da se brzo pojelo, i bila nam je to ustvari večera. Za danas sam spremila boraniju, sin i ja volimo, ćerka i muž ne, ali moraće da jedu. :D

I kod mene je slicna situacija kada kuvam boraniju. MM, cerka i ja volimo ali sin nece da je jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas spremam musaku hehe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja rekla da ću praviti Anchicinu čokoladnu tortu, ali bilo je to suviše komplikovano za mene sinoć :D, pa sam se odlučila za starinski kolač sa višnjama, to je tako lepo ispalo, da se brzo pojelo, i bila nam je to ustvari večera. Za danas sam spremila boraniju, sin i ja volimo, ćerka i muž ne, ali moraće da jedu. :D

mmmmmmmmm...kolac sa visnjama..... njam njam...Od kad sam naucila da ga spremam ,ja mislim da sam ga spremala svaki dan,i poojede se za pola sata.. Ranije ga nisam volela,ali kad mi kuma ubacila u usta,,,elelele... Ovde nemam tepsiju u sta da ga spremam ,nemam nista duboko,a bas mi se jede,.. Ja jos stavim i kockice cokolade unutra,poneki put stavim i brusnsicu... Lele nesmem vise da pricam polazi mi voda na usta!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam resila da iznenadim muzica i da mu napravim njegov omiljeni kolac- MEDENO SRCE! ...za moje srce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja danas ne kuvam,moj muz je kod mojih/nesto radi/tako da jede tamo,ja se snalazim,a bebi sam naravno spremila corbicu.danas odmor,a vec sutra......smislicu nesto!g19018.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam resila da iznenadim muzica i da mu napravim njegov omiljeni kolac- MEDENO SRCE! ...za moje srce :)

blago njemu,obozavam slatkise,a ne znam nazalost da ih pravim!njam,njam,njam...g19021.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuu, a ja rasturam :D Ma, ja to recept u ruke, pa sve po redu kako pise. Pa kako ispadne. Njemu se uvek svidi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mirise ova kisela pita...pocese creva da mi krce...od juce ostalo malo rucka za danas pa reko da samo dodam jednu kiselu pitu od sira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novi receptić...

Moja pita

Potrebno je:

500 grama mljevenog mesa, pola kg krumpira isjeckanog na kockice, glavica crvenog luka, bijelog luka, pakovanje kora za pitu, čaša mineralne vode, pavlaka, jaje i začini.

Stavite luk na dinstanje, dodate meso, bijeli luk i začine...pa krompir(to se tako krčka 15-tak minuta).

Uzmete pleh, redate 2 kore-smjesa-1 kora-smjesa-1 kora-smjesa-završava sa 2 kore...U plehu izrežete na kocke(okvirno) i zalijete mineralnom, stoji 10-tak minuta.

Izmiješate jaje, pavlaku i sjeckani bijeli luk-s tim premažete pitu i pečete na 220 stepeni oko pola sata.

Žene ovo je extra...t2824.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Јуче смо се здраво хранили-лосос са поврћем, није тешко спремити, а укусно. За данас имамо паста-шуту, тј. макарони са млевеним месом, а муж и ја додамо рендани сир трапист и кечап, деца не воле. И, решила сам да направим уштипке, таман ће то бити и за вечеру.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna recept za čorbu od koprive?

Ja ne znam, ali koprivu pravim isto kao spanac.

Skuvam u vodi, iseckam sitno.

U sepricu sipam ulje, malo brasna (ja stavim integralno), 2-3 cena belog luka, malo to dinstas, sipas vode da se zgusne i dodas koprivu, jos malo uz mesanje kuvas i gotovo. Solis po zelji. Meni je ovo super, skoro da i nema drugi ukus od spanaca. Treba ti 20 minuta za ovo maksimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas za rucak pastu bolognese od sinoc, a za veceru lagano- tart sa sunkom, paradajzom i mozarelom. Dezert- ledene kocke. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas za ručak nešto vrlo dijetalno ;) Karađorđeva šnicla, prženi mladi krompirići i šopska salata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce punjene tikvice,danas musaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brzi pašta fažol...ali baš brzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brzi pašta fažol...ali baš brzi...

sta je to? daj recept

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Priprema

1. Na vrućem ulju popecite nasjeckani luk i na komadiće narezanu slaninu.

2. Dodajte sitno sjeckani bijeli luk i zalijte s malo vode.

3. Dodajte vegetu(ili šta već koristite), lovorov list, pirjajte 10-ak minuta.

4. Dodajte ocijeđeni grah(ja kupujem gotov grah u konzervi, ali možeš ga i skuhati,ali to oduzima vremena), paradajz sos(oko 1.5 dcl) i još malo vode i kuhanu tjesteninu. Kad zavrije, prokuhajte još par minuta.

Posluživanje

Poslužite posuto nasjeckanim peršinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za danas nisam ništa kuvala, što je i rezultiralo otvaranjem teme" Vaš muž". Sad sam malo bolje raspoložena, pa kad dođem kući spremiću ovo Jellenino brzo jelo, jer imam sve sastojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je super ručak, ja često pravim, stavim malo više bijelog luka jer ga volim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A danas rucak bez mesa, sto se vrlo retko desava jer mm ne racuna rucak da je rucak ako nema mesa...i kao sto rekoh danas makarone sa sirom i jajima...volim to a i deca, jos samo sudija, citaj mm, da da ocenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Priprema

1. Na vrućem ulju popecite nasjeckani luk i na komadiće narezanu slaninu.

2. Dodajte sitno sjeckani bijeli luk i zalijte s malo vode.

3. Dodajte vegetu(ili šta već koristite), lovorov list, pirjajte 10-ak minuta.

4. Dodajte ocijeđeni grah(ja kupujem gotov grah u konzervi, ali možeš ga i skuhati,ali to oduzima vremena), paradajz sos(oko 1.5 dcl) i još malo vode i kuhanu tjesteninu. Kad zavrije, prokuhajte još par minuta.

Posluživanje

Poslužite posuto nasjeckanim peršinom.

Baš je super recept..taman da ne mislim šta ću sutra spremati :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je mm spremao kari sa puno improvizacije i posto mu je nestalo kokosovog mleka on dodao mog Malibu-a :lol: Sreca ispario alkohol pri kuvanju! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas na meniju đuveč sa teletinom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.