Kuvar

odgovora

Objavljeno

Ja sam u ponedeljak promenila misljenje jer sam se uzelela arapske kuhinje pa je bio: falafel, jagnjeci shishlik, tabbouleh i baba ghannouche.

Sinoc sam spremala pravu grcku musaku sa plavim paradajzom, tikvicama i krompirom. Isplatilo se 3h kuvanja ;)

Za dezert smo imali kolac sa bananama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas na meniju je bila borabija plus piletina, a za veceru naruceni giros.a sutra posto je petak, znaci dan kad ja izbegavam kuvanje, spremicu na brzaka ili neki grcki sufle ili pastu ( testenine) sa mlevenim mesom.....i neku salaticu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo veceras isli na piknik i nosili smo quiche koje sam juce punila, a danas po povratku s posla samo ispekla. Bio je jedan Loraine i drugi sa spanacem. Takodje je tu bio i houmous, naan hleb sa belim lukom i korijanderom, stapici od sira, razni sirevi i voce i kolac od banana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas na meniju supica, prženi mladi krompirići, piletina sa prelivom i zelena salata :)

Za večeru pica mmmmmljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas rucak u kafancetu...pa nije svaki dan godisnjica braka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas rucak u kafancetu...pa nije svaki dan godisnjica braka...

Lepo, lepo! Srecna vam godisnjica! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas rucak u kafancetu...pa nije svaki dan godisnjica braka...

E, pa u to ime da popijemo po neku! Neka je sa srećom i da slavite još bar 100 godina u ljubavi, sreći i zdravlju sa puno, puno slatke dečice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas rucak u kafancetu...pa nije svaki dan godisnjica braka...

srecna godisnjica!!!i da je slavite bar jos 100 godina! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo veceras isli na piknik i nosili smo quiche koje sam juce punila, a danas po povratku s posla samo ispekla. Bio je jedan Loraine i drugi sa spanacem. Takodje je tu bio i houmous, naan hleb sa belim lukom i korijanderom, stapici od sira, razni sirevi i voce i kolac od banana. :)

Micilici mnogo" ukusno" zvuči tvoj post ali da priznam da pola nerazumem ajd' pojasni ili prevedi :rolleyes:

A ja sam upravo spremila čorbu od brokolija,kao prilog boraniju i kao glavno jelo losos,eh da i zelenu salatu sa mladim lukom....u svemu ima po malo maslinovog ulja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ja sam spremila ono sto sam rekla....pastu sa mlevenim mesom plus salatu ogromnuuuu :)

i za desert mus od cokolade.....

odoh sad u setnju da svarim sve to:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam juce kuvala pilecu supicu,pire i pecenu pastrmku sa salatom od zvezeg kupusa,aliu mi je sve bilo bljak(muz kaze da je od trudnoce,jer je njemu sve bilo ok),izgleda da su mi se poremetili ukusi.mogu da jedem samo slane grickalice ili peciva,probala sam da jedem hleb sa margarinom jutros i bilo mi je uzasno,kao da se ukus pojacao 10 puta! bljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna vam godisnjica i prijatno cascenje u restoranu micika :)

Micilici mnogo" ukusno" zvuči tvoj post ali da priznam da pola nerazumem ajd' pojasni ili prevedi :rolleyes:

Draga quishe se pravi od jedne vrste testa sa puterom i puni se cime hoces. Loraine je sa sunkom, jajima i kackavaljem. Ovaj sa spanacem je drugaciji, al za oba mogu staviti recept jer se lako pravi i moze se zamrznuti i onda samo peci kad zatreba.

Houmous je indijski ili arapski- obe kuhinje ga imaju a pravi se od necega sto slici leblebiji (chick peas); samo se ja sad ne mogu setiti prevoda... I naan hleb je indijski i mi na jugu Srbije pravimo nesto slicno- hlepcice koji ne narastaju i razvlace se da budu pljosnati pa se prze na ulju...

E sad sam ga objasnila :rolleyes: ... Ajd bolje u google images prekopiraj nazive pa ce ti dati slike... Ja mogu dati recepte za sve to u domacoj radinosti. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas rucak u kafancetu...pa nije svaki dan godisnjica braka...

CESTITAMO! JOS MNOGO SRETNIH LETA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna vam godisnjica i prijatno cascenje u restoranu micika :)

Draga quishe se pravi od jedne vrste testa sa puterom i puni se cime hoces. Loraine je sa sunkom, jajima i kackavaljem. Ovaj sa spanacem je drugaciji, al za oba mogu staviti recept jer se lako pravi i moze se zamrznuti i onda samo peci kad zatreba.

Houmous je indijski ili arapski- obe kuhinje ga imaju a pravi se od necega sto slici leblebiji (chick peas); samo se ja sad ne mogu setiti prevoda... I naan hleb je indijski i mi na jugu Srbije pravimo nesto slicno- hlepcice koji ne narastaju i razvlace se da budu pljosnati pa se prze na ulju...

E sad sam ga objasnila :rolleyes: ... Ajd bolje u google images prekopiraj nazive pa ce ti dati slike... Ja mogu dati recepte za sve to u domacoj radinosti. ;)

Joooj Micilici al' je to jako i kalorično.......njam,njam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj Micilici al' je to jako i kalorično.......njam,njam...

To sam ja :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas - sinoc spremljeno pasuljce sa teletinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, da li neka od vas ima mini pekaru? Treba mi neki lep recept za hleb.

Probala sam ali mi nije ispao lep, bio je ukusan ali ne i dobro ispečen :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo mi, od sveki, al je ona ne koristi pa smo prisvojili... ;)

Meni je omiljeni recepti za hleb sa na suncu susenim paradajzom a mm-u za onaj sa maslinama. Ako te interesuje neki od tih iskuckacu, ako ne reci sta volis kad je hleb u pitanju pa cu ti naci nesto sto dobro ispada. Inace ih ja pravim iz kuvara koji je uz pekac za hleb stigao. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo mi, od sveki, al je ona ne koristi pa smo prisvojili... ;)

Meni je omiljeni recepti za hleb sa na suncu susenim paradajzom a mm-u za onaj sa maslinama. Ako te interesuje neki od tih iskuckacu, ako ne reci sta volis kad je hleb u pitanju pa cu ti naci nesto sto dobro ispada. Inace ih ja pravim iz kuvara koji je uz pekac za hleb stigao. ;)

Ajde, ako ti nije tesko iskuckaj mi recept za taj hleb sa maslinkama. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra nam je prva godisnjica braka,ali veceras vodimo kumove na veceru u Sremske Karlovce,da to malo obelezimo.znaci i danas je dan za NE KUVANJE :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra nam je prva godisnjica braka,ali veceras vodimo kumove na veceru u Sremske Karlovce,da to malo obelezimo.znaci i danas je dan za NE KUVANJE :lol:

Znači, sutra se slavi?! Lepo se provedite večeras! A sutra ću da čestitam godišnjicu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas na meniju paprikaš od juče, supica, kupus salata, desert nema (nisu mi još namestili kuhinju pa nemam gde da spremam :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra nam je prva godisnjica braka,ali veceras vodimo kumove na veceru u Sremske Karlovce,da to malo obelezimo.znaci i danas je dan za NE KUVANJE :lol:

Bokicina mikice, srecna vam godisnjica braka i da ih proslavite jos 100, najmanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas ručamo pileću supicu, piletinu u paradajz sosu i kupus salatu... ako nigde ne idemo popodne možda pojedemo i malo mladog luka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokicina mikice sretna vam godisnjica I lep provod vam zelimo! ;)

Anci kuckam ti recept veceras cim kuci stignem...

Mna mama jeste jkaloricnon al ne preterano. Imam dvoje gladnica da hranim jer mi I muz I dete tamane hranu! :D

Mi smo u petak spremali mariniranu piletinu, morokanski cous-cous, naut, salatu od plavog patlidzana I za dezert choc-chip sladoled.

U subotu opet isli na piknik I nosili smo pita-pizza dzepove iliti zatvorenu pitzu sa na suncu susenim paradajzom, kozijim sirom, passatom I bosiljkom. Za dezert smo pekli kolacice sa kikiriki puterom, lesnjacima I crnom cokoladom.

Juce smo spremali jagnjece kotlete u balsamic sosu, peceni krompir- beli I slatki, peceni paskanat, barenu sargarepu, brokoli I jednu vrstu boranije. Za dezert kukuruz secerac I Uskrsnja cokoladna jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.