Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

ja u pocetku zbog mucnine malo skinem neko kilo pa tek onda krenem da se gojim,prvi puit sam se ugojila 10kg.,drugi put 11kg. a sad treci put tek cemo da vidimo jer sam u cetvrtom mesecu :)

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

38+5 i dalje stojim na +10 a bebac ima 3800g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

38 nedelja + 15 kg...ali pocetna mi je bila visoka 84 kg tako da sam sada na 99 ali nije strasno jer sam visoka...s druge strane stagniram vec 2 meseca sigurno jer sam povela malo racuna o ishrani ali generalno tokom cele trudnoce nisam bas mnogo obracala paznju na kg jer sam veliki biljojed pa nisam ni morala :)...a bebac raste li raste da kucnem o drvo :) ...sada trosi mene malo vise pa se nekako vracam u normalu

Mihaela-Ela voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

35 nedelja trudnoce 74 kg,sa 62 ostala trudna,medjutim brine me sto sam u 30 nedelji trudnoce bila 74,400 a sad u 35 nedelji 74,jel se desavalo nekoj da smrsa ili da se ne goji,ja stvarno normalno jedem,s tim sto sam imala neku prehladu a i vrucine su veliko tako da vise pijem tecnost nego sto jedem,javite mi da se ne brinem,beba udara i mrda sve je to ok samo kilaza me brine

Mihaela-Ela voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anki nista se ne brini...meni je trudnoca od petog meseca stagnirala do prosle nedelje. Juce sam se iznenadila kad sam stala na vagu i za nedelju dana smo kilu i po dobili. Pocetna kilaza nam je bila ista...bas me interesuje sa koliko cemo zavrsiti bucmasti period :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prepisana mi dijeta <_<

+20kg...

Ljudi, ja majke mi ne izgledam debelo, ja nemam pojma gde su se meni ti kilogrami nabili, ne lazem, ne haluciniram, ne umisljam, ali ranije kad dobijem 10 kg viska na idealnu tezinu ja izgledam kao sad u nogama i rukama samo bez stomaka... :ph34r:

Sad idem u nabavku po namirnice za dijetu...

BgB i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si bila mrsavica,moze ti se ;) Ja se vise ne merim,poslednji put,pre 2 dana, +12 i vise ne mogu da gledam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma djavola mi se moze :( MOram na dijetu, evo otisla sam po namirnice i krecem odmah sa ishranom. Smorila sam se...

A sta ti kao nisi mrsavica bila :D Ti preterujes :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel jedes puno?Ja bukvalno na 2 sata po malo,a nekad i po mnogo -_- Popunila sam praznine,bas sam ih popunila :) Nemoj da se opterecujes,znaju doktori i da preteruju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada ne jedem puno, cak sam imala osecaj da sam i smrsala a da je samo stomak porastao...

Jela sam dosta i svesna sam da sam dobila, ali da ne znam, rekla bih da sam dobila samo 10 kg kad se gledam u ogledalo..

Nista, sta da radim, sad jedem ugljene hidrate jer danas nisam jela kako treba...a od sutra strogi rezim: dva dorucka (ugljeni hidrati skrobnog tipa) dve uzine izmedju (voce) dva rucka (protein i salata) i dve vecere (protein i salata)...Tako sam ranije skidala po 15 kg za dva meseca...

Ja pitala lekarku da li je kriticno skidati kg iako unosim sve sto treba u organizam, ona kaze ne i eto <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako po dva dorucka,uzine itd.?Je l' mozes da mi posaljes tu dijetu da se malo uljudim?Nego sam celulit nakupila katastrofa,odvratno je :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jede se na svaka 2 sata...

Ja prvo pojedem ovas sa bademima, lanenim semenom i cimetom (samo cu da povecam kolicine zbog trudnoce...oko 8,9 supenih kasika) sa mlekom

2 h posle toga jabuku, ili 2 breskve ili 4,5 kajsija

2h posle toga kacamak (oko 300 grama kuvanog) sa posnim sirom i velikom soljom jogurta, moze i pola litre jogurta Ili kuvani krompir ili kuvani pirrinac sa nekim mesom.

2h posle toga opet voce (to su dva dorucka i dve uzine)

2 h posle toga veliko parce mesa i puna puncata cinija salate

2h posle toga veliko parce mesa i puna cinija salate (ili riba sa salatom)

2 h posle toga: 3 kuvana jajeta (2 belanca samo jedno zumance), 300 grama cvekle, kiselo mleko, 200 grama posnog sira, jogurt...

2 h posle toga: cvekla, salata, posni sir (oko 200 grama), konzerva tunjevine(samo da se iscedi ulje), belance, jogurt, k. mleko...

Ma milina je za zdravlje dijeta, nego jebeno sto nema hleba i slatkisa...

Meso dinstano, sve bez ulja, malo maslinovog u salatu, a u salatu zbog gvozdja umesto sirceta se stavlja limun zbog vitamina c jer se tako gvozdje apsorbuje. Ja u cveklu stavljam limun...

Ja tako jedem kad hocu da smrsam i istopim se, ja pitala lekarku i rekla mi je: ako vi tako gubite kilazu, a meni je to malo cudno pored tolike hrane, onda odlicno :)

NEmoj posle da bude da je Fox trolovala i pobila silne trudnice dijetom, ja sam dobila zeleno svetlo, prvo pitajte lekare :D

Mihaela-Ela voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fox, svaka cast ako ti ovo organizujes i uspes da skines kg!

Ja bih pola ovoga precrtala i uzela 300 gr Linolade :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma dodje mi da se ubijem <_<

imam cokoladu u frizideru i gleda me :ph34r:

Djadja i Smey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto je toliki problem ugojiti se u trudnoci? Meni je rekla lekarka ako nastavim ovim tempom da cu sigurno dobiti jos 12 kg (kg po nedelji trudnoce) i da cu se onda ukupno ugojiti 32 kg.

Ok, to je mnogo. Ali jel zna neko da mi kaze sta je tacno problem sa dobijanjem tolike kilaze: dijabetes, vene, sta tacno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja majka se ugojila 30 kg i odmah vratila staru kilazu jer je skoro sve bila voda...

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja majka se ugojila 30 kg i odmah vratila staru kilazu jer je skoro sve bila voda...

Jao utesi me molim te :(

Nemas pojma koliko mi se ne jede zdrava hrana. Zvucim odvratno i kao sebicna majka, ali ja bih sad tako otisla i pojela neku ogromnu palacinku jednu slatku, jednu slanu i onda na sladoled... :ph34r:

A u slanoj kackavalj, puuuuno kiselih krastavaca, pecurke i pavlaka :lol:

<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto je toliki problem ugojiti se u trudnoci? Meni je rekla lekarka ako nastavim ovim tempom da cu sigurno dobiti jos 12 kg (kg po nedelji trudnoce) i da cu se onda ukupno ugojiti 32 kg.

Ok, to je mnogo. Ali jel zna neko da mi kaze sta je tacno problem sa dobijanjem tolike kilaze: dijabetes, vene, sta tacno?

Pa sama kilaza,trudnice koje imaju problema treba da vode racuna sta i kako jedu,ali za zdravu trudnicu je najbitnije da unosi raznovrsno,dakle zelenisi,voce,meso,jaja,bas sve ali da ne pretera,kilaza ko kilaza sama ce se skinuti kad se beba rodi... Nikad nisam vodila racuna i niiiistaaa mi ne fali :D i moja deca jedu sve,za sad sam se ja ugojila 12kg,a imam jos mesec i po dana do kraja,na visinu od 164kg imam 73kg na meni se ne vidi,ali zato stomak i kad se beba rodi dosta ode na bebu+plodova voda+krv+posteljica kad sve to oduzmes imas 5-6-7kg manje. Jedite sve sto vam prija,ukoliko vam to ne ugrozava zdravlje ako ste dijabeticar, imate holesterol itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam evo par dana pred porođaj, i u plusu sam 15 kila. Imam 70 kila, krenula sa 55, a visoka sam 167.

Inače, moje iskustvo je da sam skoro sve kile nabacila u 6. i 7. mesecu, nešto malo u osmom, a u devetom stagnacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

AAAAAAAAAAA prvih 3-4 meseca ni grama valjda ima neke veze što je mali sisao čim je prestao meni naglo krenuli kg u plusu sam 12kg :angry: al fora što mi samo stomak ode ima ga ko da ću se poroditi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas od dr. Stvari stoje ovako:

usli u 8mi mesec, tacnije 32. nedelja i +11kg :(

Malo je reci da je dr sokirana, a i ja sam moram priznati.

Pre 2 nedelje na UZ mi je rekla: Jao kako vi lepo izgledate, uopste se niste puno ugojili, svaka cast... ali me nije merila, nego zakljucila po izgledu.

Sad me je merila, kaze mnogo je, jer opet sam dobila 4 kg za mesec i po dana ( i ja opet NE ZNAM ZASTO KAD SVE RADIM KAO I PRE TRUDNOCE, BUKVALNO SVE- ne jedem grickalice, ne pijem sokove, slatko po nekad red-dva cokolade, imam 3 obroka, cak i voce jedem jakoooo retko).

Sad me bacila na dijetu- nista hleb, meso i krompir u istom tanjiru :( a za mene je to DIJETA , jer nikad nisam vodila racuna sta i kako jedem, niti sam imala visak kg.

I dobro, ajd' sad- koliko se to dobija u 8. i 9. mesecu? Cisto da znam sta me ceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas od dr. Stvari stoje ovako:

usli u 8mi mesec, tacnije 32. nedelja i +11kg :(

Malo je reci da je dr sokirana, a i ja sam moram priznati.

Pre 2 nedelje na UZ mi je rekla: Jao kako vi lepo izgledate, uopste se niste puno ugojili, svaka cast... ali me nije merila, nego zakljucila po izgledu.

Sad me je merila, kaze mnogo je, jer opet sam dobila 4 kg za mesec i po dana ( i ja opet NE ZNAM ZASTO KAD SVE RADIM KAO I PRE TRUDNOCE, BUKVALNO SVE- ne jedem grickalice, ne pijem sokove, slatko po nekad red-dva cokolade, imam 3 obroka, cak i voce jedem jakoooo retko).

Sad me bacila na dijetu- nista hleb, meso i krompir u istom tanjiru :( a za mene je to DIJETA , jer nikad nisam vodila racuna sta i kako jedem, niti sam imala visak kg.

I dobro, ajd' sad- koliko se to dobija u 8. i 9. mesecu? Cisto da znam sta me ceka.

E pa svašta. Baš mi nije normalna ta tvoja doktorka. Ajd da si se ugojila 25 kila pa da razumem. Evo imaš moje iskustvo gore. Ja sam se najviše ugojila u 6. i 7. mesecu, mislim da sam za ta dva meseca dobila jedno 8 kila. Isto nisam ništa drugačije radila u odnosu na ranije. U osmom oko 2, a u devetom nijedan ili jedan, tu negde variram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po nekom njihovom pravilu svaka trudnica treba da se ugoji od 12-15kg... A iskreno mislim da neki dr.preteruju sto se toga tice. Trudnice bitno je da se vi dobro osecate i da unosite namirnice bogate gvozdjem,a dr-ovi mogu samo da se ljute i da pricaju,nista vise ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa svašta. Baš mi nije normalna ta tvoja doktorka. Ajd da si se ugojila 25 kila pa da razumem. Evo imaš moje iskustvo gore. Ja sam se najviše ugojila u 6. i 7. mesecu, mislim da sam za ta dva meseca dobila jedno 8 kila. Isto nisam ništa drugačije radila u odnosu na ranije. U osmom oko 2, a u devetom nijedan ili jedan, tu negde variram.

I ja sam u 6. i 7. mesecu dobila 8 kg :( Sad se nadam stagnaciji ili bar usporavanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I dobro, ajd' sad- koliko se to dobija u 8. i 9. mesecu? Cisto da znam sta me ceka.

Ja sam se do 8. meseca ugojila 18 kg i evo sada u devetom mi se smanjuje kilaza. Svi su me plasili da cu sada da se ugojim najvise i da ima da budem kao bure (hvala im na tome :)) ali eto nekim cudom nisam.

I stvarno ne pazim sta jedem, tj ne pazim da li cu jesti mnogo hleba ili mnogo cokolade ili mnogo neznamtinijacega... Svakako ne jedem brzu hranu, pijem samo vodu, ali ne mogu bez slatkog.

Takodje, najvise sam se ugojila u 6. i 7. mesecu.

Ne zelim uopste da se opterecujem kilogramima, sve ce se skinuti polako. Sada su mi prioritet druge stvari.

Djadja, MaliCrv, Mikano i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.