Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

35w2d

+14kg...

:rolleyes:

Ti si nesto stala sa dobijanjem kilaze ili sam te ja pomesala sa nekim :D

Ja cu biti najgora, ima da budem na vise od +20 i bas me briga. Samo strije da ne dobijem.

:huh:

Inace mazem se i nekoliko puta dnevno :lol:

Jedu mi se krofne, i dzem od kajsije. I princes krofne mi se jedu i ciz kejk...i u meku bih jela. Pojela sam za dorucak pola stapa cajne kobasice i jos sam gladna. Kao furija sam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo je ovo da procitam pre nego sam pojela krofnu :) Znam, svesna sam toga da nema vrednost unos slatkisa, ali ne znam sta me je spopalo. Moracu da se nateram nekako, ne znam kako.

ma ruckaj kad ti je slako...

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si nesto stala sa dobijanjem kilaze ili sam te ja pomesala sa nekim :D

Ja cu biti najgora, ima da budem na vise od +20 i bas me briga. Samo strije da ne dobijem.

:huh:

Inace mazem se i nekoliko puta dnevno :lol:

Jedu mi se krofne, i dzem od kajsije. I princes krofne mi se jedu i ciz kejk...i u meku bih jela. Pojela sam za dorucak pola stapa cajne kobasice i jos sam gladna. Kao furija sam :D

I ja sam u tom periodu trudnoće bila kao ti. Sve mi je bilo tako ukusno i divno, i sve sam mogla da jedem. Sad je to prošlo, a još plus mali baš gura želudac, ne prija mi kad se najedem.

mian voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje. Da li je normalno u trudnoci osim sto se dobija na kilazi, da zena izgubi kilo, dva? Ne mislim na pocetak trudnoce i ono kada zena ima mucnine pa i povracanja, vec na sredini trudnoce kada se obicno dobija vise kg nego obicno?

Imam jednu poznanicu koja je izgubila 2 kg, 25. nedelja slabo jede, nema neki apetit, pa zato pitam.Mislim je li zdravo gubiti kg u trudnoci? :huh:

dijanadija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da se to desava...tako sam citala negde, e sada svakako treba proveriti sa doktorom. Ja sam recimo dobila i salo pored stomaka itd...i kontam ako bih udarila na povecani unos proteina i vlakana, smanjila ugljene hidrate ili ih ogranicila do odredjene satnice da bih sigruno smrsala bez uticaja na dete (hocu reci desava se)

Naravno ako nije imala apetit i ako je gladovala malo, mozda je i voda otisla, a beba svakako prvo uzima od majke, pa ako ce nekom prvo zafaliti to je domacin (tj mama)

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje. Da li je normalno u trudnoci osim sto se dobija na kilazi, da zena izgubi kilo, dva? Ne mislim na pocetak trudnoce i ono kada zena ima mucnine pa i povracanja, vec na sredini trudnoce kada se obicno dobija vise kg nego obicno?

Imam jednu poznanicu koja je izgubila 2 kg, 25. nedelja slabo jede, nema neki apetit, pa zato pitam.Mislim je li zdravo gubiti kg u trudnoci? :huh:

Desava se...recimo ja nijednom nisam povracala ali sam do petog meseca bila na -3 kg nego na pocetku trudnoce...a tek sam negde od oko 31-32 nedelje dodala neko kilce...ja imam apetit i lepo jedem,cak 4-5 puta na dan,po malo...ali nekako n isam puno dodala...a sa ks mi je sve ok,osim sto mi je hemoglobin 120,a gvozdje svega 9.5..moglo bi to i malko bolje da bude,ali se ne zalim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nabacila 18 kg. Otisla sam na porodjaj sa 78 a kad sam izasla iz bolnice imala sam 67. I dalje mrsavim. Jos malo pa cu da izgledam kao pre trudnoce :D

as1cMbU-O6k0000MDAwNzY5NGx8MDAwOTMwMGx8dm9saW1vIHNl.gif

as1cOFW-M360000MjAyNzA4ZHwwMDAyMjNkfE5hc2EgcHJpbmNlemEgaW1h.gif

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na samom pocetku trudnoce zbog silnih mucnina sam jela samo voce, nisam ni jednom povratila, ali se nisam nesto puno ni debljala, evo sad smo u 36. nedjelji i dosad sam nabacila 9kg.. ;)al sam zato prije trudnoce nabacila koji kg vise.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci dobila sam na killazi 13 kg, na porodjaju imala 75, kad sam izasla iz bolnice 68kg sam imala, kroz mesec, dva dosla sam na 60, evo vec godinu dana ne pomeram sa te kilaze. :) Videcemo kako ce biti sad u drugoj, sad skroz slabo jedem zbog mucnina, sigurni sam i smrsala, ali pricuvat cu se kasnije kad prestanu. :rolleyes:

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala, da tako kazem, savrsenu trudnocu u svakom smislu osim sto je vaga jedno duze vreme stalno pokazivala isto. Znaci, apetit mi je bio sasvim normalan, osim sto sam malo vise slatkise jela pred kraj (sto je i dalje nista u odnosu na sada standardnih 300gr dnevno minimum dok dojim!). Svi rezultati su od pocetka bili uredni, i bebini i moji, ja sam se odlicno osecala, ne racunajuci neke sasvim normalne i ocekivane tegobe, recimo kad beba udari visoko i sl. Nisam povracala, nijednom zapravo, nisam osecala kiselinu, nadimanja, nisam ni cesce mokrila pred kraj, niti sam oticala. Zaista se ne mogu pozaliti ni na sta posebno, najveci problem je bio kad beba udari na gore pa se sva zadisem, ali to je bio taj "mehanicki" problem.

E sada... Cela poznija trudnoca mi je prakticno prosla u renoviranju stana. Isla sam za majstorima, brisala, cistila, spustim se na kolena i ribam, bila sam jako pokretljiva. Da ne bude da davim ovde, pomislih da ovo napisem jer je to sve sigurno razlog za takvu kilazu tokom trudnoce. I kad smo trudne, puno toga ostaje da vazi i oko ishrane i oko ponasanja, a slobodno cu da dodam da i glava moze svasta da ucini. Pozelela bih svakoj zeni da pre svega o trudnoci i sebi, svom telu u kojem raste beba, misli sve najlepse i da svakoga dana, makar dvaput dnevno, pronadje razlog da ustane iz kreveta, jedanput mozda da se proseta, drugi put da se istusira, isfenira, sredi nokte, pozove dragu osobu, bilo sta sto nije odlazak do frizidera :) Sredjivanje sobe za bebu je isto super stvar, tu se moze i fizicki isprazniti, ko sme naravno. Ja sam, recimo, dekupazirala razne kutije za bebine igracke i druge stvari, crtala po zidu, obilazila radnje i merkala stvarcice....

Ali, kad se sve podvuce, moram priznati da stvarno nije ni poenta izgledati savrseno u trudnoci i posle nje, nego je poenta osecati se savrseno.

Smey pronasla sam se u tvom postu. I meni kilaza nekih 2 meseca stoji u mestu.Mislim da sam imala veci apetit pre trudnoce. Sada me malo kiselina muci. Da ne bih pila rupurut izbacila sam moguce uzrocnike testo i slatkise.

Malo me je hvatala panika zbog kilaze koja miruje ali me je doktor utesio jer beba sjajno napreduje a i moja ks je odlicna. Od pocetka trudnoce se ne smirujem akcija svaki dan od jutra do mraka. :D

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

34,3 + 10kg i moram da jedem po malo, jer ako se najedem posle mi je muka.

Mian, ti i ja smo otprilike na istom što se termina tiče, i kilaža nam je tu negde, a izgleda i simptomi skroz isti. Evo, meni je i sad muka, a ručala sam pre tri, tri i po sata, još uvek osetim ciglu u stomaku, iako se nisam prejela, čak nisam ni teške stvari jela (brokoli čorba, pohovane tikvice pečene u rerni, dakle nisu bile masne nego baš suve, mladi krompir i mešanu salatu)....i sad se sve tripujem da ću bljucnuti. A nisam u prvom trimestru kad bi to bilo uobičajeno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mian, ti i ja smo otprilike na istom što se termina tiče, i kilaža nam je tu negde, a izgleda i simptomi skroz isti. Evo, meni je i sad muka, a ručala sam pre tri, tri i po sata, još uvek osetim ciglu u stomaku, iako se nisam prejela, čak nisam ni teške stvari jela (brokoli čorba, pohovane tikvice pečene u rerni, dakle nisu bile masne nego baš suve, mladi krompir i mešanu salatu)....i sad se sve tripujem da ću bljucnuti. A nisam u prvom trimestru kad bi to bilo uobičajeno....

Mislim da u tom zecu leži grm ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sada sam 10 u plusu, ali ima i gde da mi stane. :D

Mišljenja su podeljena ili su neki ljudi samo ljubazni. :)

Komentari su od ”Uopšte nisi krupna!” do ”Da nisu dvojke?!”. Dajte ljudi dogovorite se! :D

Izgubila sam apetit kako su počele vrućine. Jedem samo paradajz, krastavce i šargarepu, pa se onda budim gladna, ali princip mi ne da da jedem noću. Ajde da vidimo hoće li to da potraje... :rolleyes:

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas 22+0, tiker mi malo kasni. sa kilazom sam +5, sad imam 58 kg, visina 173cm...valjda to nije previse do sada :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sada na 18 kg u plusu. Najvise sam dobijala u 6-7 mesecu,sad je usporilo... Valjda nece preko 20, ali i da ode skinuce se.. Ne osecam se mnogo tesko, sto rekoh mm mogu i da potrcim :D

Kristina86 i Djudja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pri kraju prvog trimestra i popravila sam se 2 kg, odnosno prv sam sršala 3, pa sam od ta 3 povratila 2 i ginekologica hoće da me ubije. Sad moram da pravim dnevnik ishrane i da joj ga predam za nedjelju dana, kako bi mi iskrižala što da izbacim. Grrrrrrr....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pri kraju prvog trimestra i popravila sam se 2 kg, odnosno prv sam sršala 3, pa sam od ta 3 povratila 2 i ginekologica hoće da me ubije. Sad moram da pravim dnevnik ishrane i da joj ga predam za nedjelju dana, kako bi mi iskrižala što da izbacim. Grrrrrrr....

Ala preteruju :angry: nismo prasici, jedemo zato sto organizam trazi.

Meni obicno sloli pamet neko ko je bar 5-10 kg jaci od mene !

Fox i SuperStar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec mesec dana nisam dobila ni kg,jos uvek stojim na +10,a isto jedem...Nista mi nije jasno ali je super :rolleyes:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SuperStar ja sam stagnirala od 5 do 8 mes. Sad mi se apetit malo povecao...nadam se da nece puno...od pocetka trudnoce se "plasim" ovih zadnjih nedelja. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SuperStar ja sam stagnirala od 5 do 8 mes. Sad mi se apetit malo povecao...nadam se da nece puno...od pocetka trudnoce se "plasim" ovih zadnjih nedelja. :rolleyes:

Ti jos malo :wub: Vise od 4kg neces da nabacis sigurno... Nadam se da cu i ja da stagniram bar do osmog :D Do 22-e sam nabacila 10kg i precrkla,sad se desilo cudo,nisam se tome nadala :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, sveže izmerena, sa 38+0 sam na 14 kg u plusu. (69 kg na 167 cm)

Iskreno, ne verujem da ću se još gojiti, već neko vreme stagniram, želudac kao da je omalio, a u stvari pretpostavljam da ima malo mesta za njega, pa mi ni apetit nije neki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, sveže izmerena, sa 38+0 sam na 14 kg u plusu. (69 kg na 167 cm)

Iskreno, ne verujem da ću se još gojiti, već neko vreme stagniram, želudac kao da je omalio, a u stvari pretpostavljam da ima malo mesta za njega, pa mi ni apetit nije neki.

ja jedva cekam da malo stagniram...ja sam na +5.5 a tek treba da krene bebac da se goji a i ja... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na visinu 171cm, trenutno sam na 68kg, tj u plusu za 8kg (po dr sam u 33 nedelji-tiker malo kasni). Primetila sam da sam za mesec dana dobila 3kg, i da imam pojacan apetit, a to povezujem sa tableticama gvozdja koje moram da zvacem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni apetit nailazi u talasima...trenutno je opet pojacan.Doca je prosle nedelje izmerio +6 a po meni vec sam na +8. Jos nekih 5nedelja do kraja. I da bude kila nedeljno, kako sam se nadala u pocetku, dobro sam se udala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.