Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

13kg, a danas termin... ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda ima onih koje su u situaciji kao ja.

Pre trudnoće sam imala 81 kg (visoka sam 165 cm) i doktor mi rekao u 6. nedelji da sledeća čeitiri meseca ne smem da se ugojim ni gram. Sada sam u 14 nedelji i dalje imam 81 kg. Spasilo me je to što povraćam (i dalje, a ponekad sama stavim prst, obično kad jedem nešto nezdravo).

Stomak mi se ne primećuje još. U životu se nisam opterećivala kilogramima, a sada sam opterećena... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda ima onih koje su u situaciji kao ja.

Pre trudnoće sam imala 81 kg (visoka sam 165 cm) i doktor mi rekao u 6. nedelji da sledeća čeitiri meseca ne smem da se ugojim ni gram. Sada sam u 14 nedelji i dalje imam 81 kg. Spasilo me je to što povraćam (i dalje, a ponekad sama stavim prst, obično kad jedem nešto nezdravo).

Stomak mi se ne primećuje još. U životu se nisam opterećivala kilogramima, a sada sam opterećena... ;)

Joj, nemoj sama da izazivaš povraćanje. Tako kreće bulimija. Neg' ti pazi na to šta jedeš. Od voća, povrća, nemasnog mesa, ako jedeš u normalnim količinama, nećeš se nezdravo ugojiti. A bebi su potrebne hranljive materije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponekad moram da stavim prst jer me grize savest kad pojedem picu. Mada sam je dosad pojela dvaput samo. :/ Ima li debeljuškastih ovde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakav prst bre mani to,beba je najbitnija sad,da ces da se gojis gojices se,ali cim dodje beba skinuces visak. Ja jedem i burek i picu i testenine i meso i slatkise i grickalice,ama bas sve moja kilaza pre ove trudnoce je bila 61kg a visoka sam 164cm, u 22.nedelji sam imala 68kg. sad ako nemam 70kg evo gde sam... Jedi laganu hranu,vise corbasto,vise voca,povrca. pa sta ako pojedes picu ponekad??? Znas da trudnice moraju da jednu sve sto im se jede,jer se ne jede tebi vec tvojoj bebi :D tako svi kazu hehehe

nadam se da nemas ovako nekih problema kao sto je visok pritisak ili holesterol...

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda ima onih koje su u situaciji kao ja.

Pre trudnoće sam imala 81 kg (visoka sam 165 cm) i doktor mi rekao u 6. nedelji da sledeća čeitiri meseca ne smem da se ugojim ni gram. Sada sam u 14 nedelji i dalje imam 81 kg. Spasilo me je to što povraćam (i dalje, a ponekad sama stavim prst, obično kad jedem nešto nezdravo).

Stomak mi se ne primećuje još. U životu se nisam opterećivala kilogramima, a sada sam opterećena... ;)

Ja sam pre trudnoce imala 73 kg,sada sa punih 34 nedelja imam 78.Ugojila sam se 5 kg, dr mi kaze da vise ni ne treba da dodam.Povracala jesam u pocetku,ali na silu nikako!Nemoj da se opterecujes ishranom i kilogramima,jedi sta ti se jede,ali nemoj da povracas na silu!

dijanadija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad mi se jede lubenica. :)

Nemam nikakvih zdravstvenih problema, fala bogu, i nikad ih nisam imala.

dosta mi se traži povrće da jedem, a to nisam dosad u životu mnogo konzumirala. :) baš ste se malo ugojile, cure.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo bili na kontroli :) ...sestra kaze da je stanje na vagi ne promenjeno i dalje 6k+ (28 nedelja) a ja bih rekla da smo dobili kilicu :rolleyes: Sve u svemu bebana sjajno napreduje pa su i buduci roditelji prezadovoljni. Do sledece kontrole, za mesec dana, doca kaze +1.5kg. Videcemo da li je izvodljivo obzirom da se cesto ne pridrzavam propisanog jelovnika za trudnice :P Slatko VOLIM TE! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce smo bili na kontroli :) ...sestra kaze da je stanje na vagi ne promenjeno i dalje 6k+ (28 nedelja) a ja bih rekla da smo dobili kilicu :rolleyes: Sve u svemu bebana sjajno napreduje pa su i buduci roditelji prezadovoljni. Do sledece kontrole, za mesec dana, doca kaze +1.5kg. Videcemo da li je izvodljivo obzirom da se cesto ne pridrzavam propisanog jelovnika za trudnice :P Slatko VOLIM TE! :wub:

Mozes li mi dati taj tvoj jelovnik za trudnice posto mi se cini da se hranis po nekom posebnom jelovniku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni bi značio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to vec znate.

Propisani jelovnik za trudnice bi znacio sto vise povrca, voca, zitarica i mlecnih proizvoda. Slatkise i testa izbaciti koliko god je moguce, sokove takodje i kad god prolazite pored kuhinje nazdraviti sa casom vode. Ja dnevno popijem po 3l vode i verujte da me zasiti, ceo dan nisam gladna. Takodje cesto veceram punu solju mleka sa ovsenim i razanim pahuljicama.

http://www.bebac.com/tekst/poseban-rezim-ishrane-trudnica

Evo i lep clanak vezan za ishranu trudnice.

Licno nisam za strogo propisane jelovnike jer vrlo cesto nemate odredjenu namirnicu u kuhinji koja je za taj dan preporucena a samim tim ste i okupirani hranom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci sam se ugojila 13kg. Imala sam 49 (163 visoka) kad sam ostala trudna, otisla na porodjaj sa 62, izasla sa 55. Ova sad trudnoca - imala sam 54kg pre nego sto sam saznala da sam trudna a prosle nedelje , na kontroli, 52,5. Izgubila sam kilo i po. :( Mucnine glupe mi nisu "dale" da jedem. Sada mi se vratio apetit pa cu nadoknaditi ali praniram da se drzim u tim granicama kao u prvoj trudnoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da prijavim i ja svoju konacnu kilazu. ;) Ugojila sam se 11 kg a izmerila sam se nedelju dana posle porodjaja i imala sam 2,5 kg vise nego pre trudnoce. Sada, mesec dana posle porodjaja vidim da sam se nekako sva osusila, iako po kilazi imam samo 1 kg manje nego pre trudnoce. E jedino sto jos uvek imam stomacic. Ne stizem normalno da jedem, dojenje dosta iscrpljuje i jos i ne spavam nocu jer imamo grceve tada. Verovatno ce za koji mesec sve da dodje na svoje emsto. :)

Mihaela-Ela i Djudja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da prijavim i ja svoju konacnu kilazu. ;) Ugojila sam se 11 kg a izmerila sam se nedelju dana posle porodjaja i imala sam 2,5 kg vise nego pre trudnoce. Sada, mesec dana posle porodjaja vidim da sam se nekako sva osusila, iako po kilazi imam samo 1 kg manje nego pre trudnoce. E jedino sto jos uvek imam stomacic. Ne stizem normalno da jedem, dojenje dosta iscrpljuje i jos i ne spavam nocu jer imamo grceve tada. Verovatno ce za koji mesec sve da dodje na svoje emsto. :)

Joj, ja se tog "sušenja" bojim. Sklona sam da se za par dana nespavanja i nejela nekako sva sparušim, rapidno mi spadnu kile, da mi upadnu obrazi i uopšte gornji deo tela mi bude suviše koščat. Sad sam pre trudnoće tako nekako izgledala, grudi k'o višnjice, obrazi usahli, umesto stomaka rupa, a sad sam taman dobila malo ženskih atributa i delujem zdravo. Komplimenti samo pljušte, prosto mi bude krivo što ću se uskoro poroditi. ;) Inače, trenutno imam 67 kg na nekih 167 cm, ugojila sam se za 33 nedelje oko 11-12 kg. Mada, dosta zadržavam vodu u nogama, članci i stopala su mi odvratni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trenutno na plus 8kg ( 35 nedelja i 3 dana).Jedem kao deca iz Afrike,sve nekako ide u stomak,mada mi ni on nije nesto veliki kad vidim trudnice mojih nedelja.Ako potraje deveti mesec ima da nabacim poprilicno jer mi je apetit veliki.Zabluda je izgleda da se pri kraju manje jede,kod mene obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ja se tog "sušenja" bojim. Sklona sam da se za par dana nespavanja i nejela nekako sva sparušim, rapidno mi spadnu kile, da mi upadnu obrazi i uopšte gornji deo tela mi bude suviše koščat. Sad sam pre trudnoće tako nekako izgledala, grudi k'o višnjice, obrazi usahli, umesto stomaka rupa, a sad sam taman dobila malo ženskih atributa i delujem zdravo. Komplimenti samo pljušte, prosto mi bude krivo što ću se uskoro poroditi. ;) Inače, trenutno imam 67 kg na nekih 167 cm, ugojila sam se za 33 nedelje oko 11-12 kg. Mada, dosta zadržavam vodu u nogama, članci i stopala su mi odvratni.

Hehe, pa videces jos kakav bude bebac, mozda ces imati mirne noci. :) To nocno nespavanje definitivno najbrze topi kilograme, plus nervoza kod nas neiskusnih majki. ;) Ovako sam izgledala na fakultetu u vreme spremanja najtezih ispita, nocnog ucenja i nerviranja.

Uzivaj onda u svojoj zaobljenosti, da ne kvarimo. :) Nisi se mnogo ugojila, jos ako imas dosta vode, to je nista. Posle porodjaja samo treba nastaviti jesti kao i u trudnoci, a to je malo vise nego sto je uobicajeno. Evo ja sada polako uspevam to da postignem, prvih mesec dana nisam znala gde sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trenutno na plus 8kg ( 35 nedelja i 3 dana).Jedem kao deca iz Afrike,sve nekako ide u stomak,mada mi ni on nije nesto veliki kad vidim trudnice mojih nedelja.Ako potraje deveti mesec ima da nabacim poprilicno jer mi je apetit veliki.Zabluda je izgleda da se pri kraju manje jede,kod mene obrnuto.

Joj, kod mene nije zabluda. Ja sad imam problem kad jedem, osećam se baš baš prepunjeno, to je počelo pre oko nedelju dana, i mislim da će biti sve gore dok mi se ne spusti stomak. Jaaaako je visoko, i imam osećaj da između bebe i pluća želudac stoji skvrčeno, da se stanjio na debljinu od 2 mm, pojedam zalogaj i već imam osećaj kao da sam se pretovarila.

Hehe, pa videces jos kakav bude bebac, mozda ces imati mirne noci. :) To nocno nespavanje definitivno najbrze topi kilograme, plus nervoza kod nas neiskusnih majki. ;) Ovako sam izgledala na fakultetu u vreme spremanja najtezih ispita, nocnog ucenja i nerviranja.

Uzivaj onda u svojoj zaobljenosti, da ne kvarimo. :) Nisi se mnogo ugojila, jos ako imas dosta vode, to je nista. Posle porodjaja samo treba nastaviti jesti kao i u trudnoci, a to je malo vise nego sto je uobicajeno. Evo ja sada polako uspevam to da postignem, prvih mesec dana nisam znala gde sam.

Moj pakleni plan je da se na umesto 55 kg vratim na nekih 58 i da se trudim da ne idem ispod toga, ne izgleda dobro zbog moje građe. Naravno, kao i svaka žena, ne bih volela ni da mi ostane višak. Ko će nama ugoditi? :rolleyes:

princessadora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena, a kad ti se spusti stomak posle klope ces osecati glad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na +16 i tu je kraj... Valjda cu da se porodim uskoro. :-) Najvise sam se u pocetku ugojila a od 7.meseca do kraja tek oko 4kg. U sustini sam jako zadovoljna jer sam mislila da nece biti ispod 20 kg kad su mi svi pricali da se pri kraju najvise nabaci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo uspela sam da pronadjem post jedne clanice koja je objavila njen rezim ishrane od nutricioniste. Njoj je zbog trudnickog dijabetesa u prvoj trudnoci receno da nesme da dobije vise od 9 kg u drugoj trudnoci.

Ponedeljak:

Dorucak: integralno pecivo mleko

Uzina 1: sir mladi integralno pecivo sveze voce

Rucak: supa od kostiju sa fidelinama dinstana teletina bareni kelj sa krompirom

Uzina 2: kompot od svezeg voca

Vecera: pecena piletina salata od karfiola sveze voce

Obed pred spavanje: jogurt crni hleb 1 parce

Utorak:

Dorucak: mleko crni hleb parizer

Uzina 1: sveze voce

Rucak: Supa od kostiju sa taranom natur snicla sa blitvom ili spanacem

Uzina 2: pecena jabuka

Vecera: pljeskavica pecena na rostilju pekarski krompir salata od boranije

obed pre spavanja: kiselo mleko crni hleb

Sreda

Dorucak: mladi posni sir virsle jogurt

Uzina 1: sveze voce

Rucak: corba od povrca dinstana piletina pire od spanaca

Uzina 2: jogurt integralno pecivo

Vecera: dinstana teletina dinstani integralni pirinac salata od cvekle

Obed pre spavanja: solja mleka integralna kifla (crni hleb)

Cetvrtak

Dorucak: kacamak sa mlekom

Uzina 1: kuvano jaje integralno pecivo jogurt

Rucak: supa od kostiju sa zvezdicama bareni krompir sa prazilukom dinstana teletina

Uzina 2: kompot od svezeg voca

Vecera: pecena riba salata od krompira zelena ili kupus salata

Obed pre spavanja: crni hleb kiselo mleko

Petak

Dorucak: praska sunka bela kafa integralno pecivo

Uzina 1: kefir ili kiselo mleko

Rucak: supa sa knedlama dinstana junetina bareni karfiol salata od svezeg povrca

Uzina 2: vocna salata

Vecera: pecena piletina bareno mesano povrce sveze voce

Obed pre spavanje: inegralno pecivo jogurt

Subota:

Dorucak: kuvano jaje jogurt mladi sir

Uzina 1: mleko integralno pecivo

Rucak: corba sa povrcem pecena piletina dinstani grasak

Uzina 2: parce crnog hleba parizer pecena jabuka

Vecera: dinstana teletina spageti salata od paradajza sveze voce

Obed pre spavanja: jogurt

Nedelja:

Dorucak: kornifleks sa mlekom ili jogurtom

Uzina 1: sveze voce ili kompot

Rucak: supa od kostiju sa flekicama mesano varivo od povrca dinstana junetina

Uzina 2: sveze voce

Vecera kuvana piletina mesano povrce svezi vocni sok

Obed pred spavanje: integralna kifla caj

To im je dijeta za letnji period, idem opet tamo pa cu ima traziti i za zimski cisto nek stoji ovde ako nekog zanima. I ovo je za dijabeticare tako da ako nemate tih problema ne morate da se pridrzavate (cak se ni ja ne pridrzavam bas svega), ali opet nadam se da bar neki predlog mozete da izvucete kako da se hranite zdravo u trudnoci.

Nadam se da sam bar malo pomogla devojkama koje su me pitale :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 32, nedelja i ugojila sam se citavih 17kg! Doduse, prilicno sam visoka, 181 cm, ali doktorka mi kaze da je preterano. Plasim se da cu sada u ovih 8 nedelja da nabacim jos otliko. Pijem dosta vode, preko 3L dnevno, ali moram da priznam da jedem i dosta slatkisa (moj greh).

Kad vidim da su se neke zene ugojile samo 10-11kg uhvati me blaga depresija :)

dijanadija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

+ 11 kg 21. nedelja...165 cm- 64 kg...nadam se da necu vise od 20-22 sve ukupno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 32, nedelja i ugojila sam se citavih 17kg! Doduse, prilicno sam visoka, 181 cm, ali doktorka mi kaze da je preterano. Plasim se da cu sada u ovih 8 nedelja da nabacim jos otliko. Pijem dosta vode, preko 3L dnevno, ali moram da priznam da jedem i dosta slatkisa (moj greh).

Kad vidim da su se neke zene ugojile samo 10-11kg uhvati me blaga depresija :)

pokusaj da smanjis unos slatkisa...oni te trentno zasite,ali nemaju nek vaznu ulogu

BgB voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

35w2d

+14kg...

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pokusaj da smanjis unos slatkisa...oni te trentno zasite,ali nemaju nek vaznu ulogu

Trebalo je ovo da procitam pre nego sam pojela krofnu :) Znam, svesna sam toga da nema vrednost unos slatkisa, ali ne znam sta me je spopalo. Moracu da se nateram nekako, ne znam kako.

dijanadija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.