Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Ugojila sam se 24kg,posle porodjaja kad sam izasla iz bolnice ostalo mi je 9kg viska i jos uvek ih imam jer dojim!Moj bebac je bio krupan i na njega je otislo 14-15kg,ne sekiram se puno,najbitnije mi je da sto duze sisa,a posle toga cu da pocnem sa vezbanjem!Nosim steznik za stomak i skoro da ga nemam uopste,naravno jedino vezbanjem rastegla koza moze da se vrati u normalu! Najbitnije da je moj bebac srecan,zadovoljan i da mi lepo napreduje! :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)))) kazu ovde neke zenice mnogo sam se ugoila 18 kg. a sta sam onda ja :) za celu trudnocu 31 kg sa 53 kg ostala trudna sa 84kg se porodila i kad sam izasla iz bolnice odma prvo sto sam uradila stala sam na vagu i razocarenje samo 9 kg sam imala manje,ali ne znam kojim trikom za 2 meseca se vratila na svoju kilazu naravno bez ikakvih dijeta i gluposti, sta vise kljukali su me da jedem jer sam dojila... sad sam opet trudna i 10 sam nedelja trudnoce i vec imam 1,5 kg vise :( i verovatno cu opet biti kao slonica mica ali ako cu izgubiti kad se porodim onako brzo kg ne bunim se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja sam visoka 180 a imala 55 kg, a na porođaju 80 kg, sve kile su mi spale odma, 2. dan u bolnici sam imala 57 kg :) Jedino mi je stomak ostao, tj samo koža :D hehe A sada imam oko 50 kg, nikako da se ugojim, sve sam probala :( Ova moja mala je kao 3 deteta, samo trčim, skačem, puzim.,... :) Suprug me zeza, kaže: ti opet trebaš biti trudna, da bi bila buca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bila kod ginekologa, i ugojila sam se 5 kg- po njegovoj racunici, ali nije nego je 4, 5 :D a eto za koji dan smo u petom, dakle nije malo! :) Medjutim nije me grdio, nije mi nista rekao, iako je rekao da ce me grditi ako se budem previse gojila, tako da sam se malo smirila i shvatam da sam ipak u granicama normale. :) Nisam prase, jeeeeej! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam komentare... I ne verujem...

Ja sam u prvoj trudnoci nabacila 22kg, do detetovog 9meseca oslabila 26kg,kada sam opet zatrudnela i nabacila istih tih 26, i za sada oslabila 22, a beba ima 6,5 meseci. Dojim, ne drzim nikakve dijete, samo jedem slatkise u manjem obimu nego inace. Sve se vrati na svoje, zene uzivajte u trudnoci i ne opterecujte se kilogramima!!Pa sta i ako ostane kilogram ili dva viska,ej...pa majke ste, nema nista lepseg od toga! MM sam zgodnija sada, nego pre trudnoce (mada mslm da to kaze da bi me utesio:))

Pozdrav svima!

Sherry voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala ti puno! Mislim da znam koji su to sokovi, pila sam ih posle operacije, jer su od cistog ploda, nema secera i slicno. Recimo da se zovu ZDRAVO..? :D A limun sam pocela da jedem ceo, onako samo ga oljustim, posto me ponovo hvala neka prehlada, vise ne znam sta cu s tim :/

nema na cemu :) da,da,od cistog su ploda,bez secera i konzervansa i kada se otvori flasa,valjalo bi da se popije u roku od 3 dana i da se cuva u frizideru.Ima "zdravo","bakina tajna" i jos milion njih...Mada,pre neki dan mi je prijatelj rekao da pijem od nekog proizvodjaca "organic" ili tako nesto..Kaze da su skuplji,ali najbolji,on zna lika koji drzi tu fabriku... Joj,svaka ti cast za limun,ja probala tako,ali ne mogu! :rolleyes: Ako ti je samo zapusen nos,ne brini,to je normalno u trudnoci,neces se prehladiti,posebno ako krenes da pijes sve sto sam ti napisala ;) I izbegavaj da te svako cmace,posebno sada kada krece vreme virusa.

Sto se tice kilograma,nimalo se ne opterecujem,koliko god da se ugojim,nije mi bitno jer znam da cu se vratiti u normalu,posebno ako budem dojila,a nadam se da ce biti mlekca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema na cemu :) da,da,od cistog su ploda,bez secera i konzervansa i kada se otvori flasa,valjalo bi da se popije u roku od 3 dana i da se cuva u frizideru.Ima "zdravo","bakina tajna" i jos milion njih...Mada,pre neki dan mi je prijatelj rekao da pijem od nekog proizvodjaca "organic" ili tako nesto..Kaze da su skuplji,ali najbolji,on zna lika koji drzi tu fabriku... Joj,svaka ti cast za limun,ja probala tako,ali ne mogu! :rolleyes: Ako ti je samo zapusen nos,ne brini,to je normalno u trudnoci,neces se prehladiti,posebno ako krenes da pijes sve sto sam ti napisala ;) I izbegavaj da te svako cmace,posebno sada kada krece vreme virusa.

Sto se tice kilograma,nimalo se ne opterecujem,koliko god da se ugojim,nije mi bitno jer znam da cu se vratiti u normalu,posebno ako budem dojila,a nadam se da ce biti mlekca :)

Meni se pojavilo neko mleko, malo, kaze ginekolog da je to normalno. Ja se nadam da ce biti, jer mene moja majka nije mogla da doji, nije imala dovoljno mleka... :unsure: A limun sam ja uvek gotivila tako da jedem, volim to tako kiselo :D A sto se tice nosa, zapusen mi je otprilike od 1 meseca trudnoce, to znam da je normalno, nego sada me je bas steglo i grlo i sinusi i glava me razbija. Samo me zanima KAKO? Znaci ne da se cuvam nego dolazim do stadijuma imbecilnosti u cuvanju od bilo kakave prehlade! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

38+6 16kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se pojavilo neko mleko, malo, kaze ginekolog da je to normalno. Ja se nadam da ce biti, jer mene moja majka nije mogla da doji, nije imala dovoljno mleka... :unsure: A limun sam ja uvek gotivila tako da jedem, volim to tako kiselo :D A sto se tice nosa, zapusen mi je otprilike od 1 meseca trudnoce, to znam da je normalno, nego sada me je bas steglo i grlo i sinusi i glava me razbija. Samo me zanima KAKO? Znaci ne da se cuvam nego dolazim do stadijuma imbecilnosti u cuvanju od bilo kakave prehlade! :D

e,i meni se pojavilo "mlekce" jos na samom pocetku,ali to je onako gusto,zuckasto i samo se stvrdne i mogu da ga oljustim sa bradavice...Joj,ala sam odvratna :lol:

E,nemoj da preterujes sa tim "cuvanjem" od prehlade,mnogo se opterecujes.Samo se zdravo hrani,puno vitamincica i higijena ruku.Cim je imunitet dobar,zaobicice nas virusi ;) Moj je bio katastrofa,nadam se da sam ga sad popravila.I ja sam kao ti,malo me zagrebe grlo,ja odmah kuvam caj ,inhaliram se,ne dam nikom da mi prilazi...Ali,shvatila sam da se tripujem ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,i meni se pojavilo "mlekce" jos na samom pocetku,ali to je onako gusto,zuckasto i samo se stvrdne i mogu da ga oljustim sa bradavice...Joj,ala sam odvratna :lol:

E,nemoj da preterujes sa tim "cuvanjem" od prehlade,mnogo se opterecujes.Samo se zdravo hrani,puno vitamincica i higijena ruku.Cim je imunitet dobar,zaobicice nas virusi ;) Moj je bio katastrofa,nadam se da sam ga sad popravila.I ja sam kao ti,malo me zagrebe grlo,ja odmah kuvam caj ,inhaliram se,ne dam nikom da mi prilazi...Ali,shvatila sam da se tripujem ^_^

Hehehe nisi odvratna! :D Meni je providno ili belo, kako kada! :) A prehlada me vec prolazi, nije tako strasno... Nemam pojma, ja sve tripujem da to sve mnogo steti bebi i onda sam u problemu stalno! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sa pregleda 33+2 8KG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa 63 ne mrdam nisam se ugojila otkad sam ostala trudna :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja se nisam gojila uopšte do 15.-16.te nedelje, ali zato sam na kraju dogurala do +15kg!

Ja sam se u prošloj oko 6 kg za celu ugojila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo, a kakav ti je apetit? :)

Onako kako kad pretežno slabije jedem il s nogu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma od kad' sam saznala da sam trudna, prestala sam da brojim kalorije. Do tada sam baš vodila računa. A od kako sam trudna jedem SVE ne vodim računa o kalorijama. Mada, meni ni sada stomak nije veličine koje bih ja željela, niko ne bi rekao da za koji dan ulazim u deveti, ali eto. Bitno je da mi beba odgovara nedeljama, tj. težini i dužini, a za ostalo se ne sikiram. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uđosmo danas u 29. nedelju (tačno 28+1), i okruglo 9 kg u plusu.

Ajd videćemo za dve nedelje stanje stvari. Sad videh svoj post od pre 3 nedelje i bilo je 7,5 kg u plusu, što znači da napredujem 0,5 kg nedeljno. Ako se nastavi tim tempom, biću zadovoljna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voljena zeno, to ti je skolski primer (u trecem trimestru se dobija 0,5kg nedeljno).. ;)

Voljena žena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 22. nedelja i ugojila sam se 7kg... Ne znam kako, ali stvarno nije fraza. Jedem ko i pre, a kg se lepe... Jel to mnogo, iskusne trudnice? Ne znam koliko bi trebalo da sam dobila do 22 nedelje, na Bebcu pise od 5-7 kg... a ovamo dr kazu da je to mnogo :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi sve od pocetne kilaze, mada je meni ok. ja sam na pocetku gubila, pa rapidno dobijala, dr jedan galami, drugi ni ne spominje, a uklapam se i u norme i po Bebac-u i po kalkulatoru http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm i sto je najbitnije jedem dosta zdravo i svi nalazi su mi u redu a beba fino napredna. :wub:

Mikano voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se merila za praznike i evo i dalje stojim na ta 2kg...valjda to nije premalo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam startovala sa 58kg na 170cm visinu. Nisam povracala niti gubila kilograme, postepeno sam dobijala- do 17. nedelje 3 kg i onda za 5 nedelja 4 kg, ne znam kako. Citam da je sad od 20 do 24 nedelje najvece dobijanje na tezini i bebe i mame i da se moze dobiti i do 500g nedeljno, evo ja tako pucam. Ne znam sta znaci oticati, nisam nabrekla, ali recimo carape mi se urezuju bukvalno malo iznad zgloba na listovima i ostavljaju otoke koji ne spadaju po sat vremena posle samo pola sata nosenja carapa, ne znam... Mozda imam i vode dosta, ali kud pre... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam startovala sa 58kg na 170cm visinu. Nisam povracala niti gubila kilograme, postepeno sam dobijala- do 17. nedelje 3 kg i onda za 5 nedelja 4 kg, ne znam kako. Citam da je sad od 20 do 24 nedelje najvece dobijanje na tezini i bebe i mame i da se moze dobiti i do 500g nedeljno, evo ja tako pucam. Ne znam sta znaci oticati, nisam nabrekla, ali recimo carape mi se urezuju bukvalno malo iznad zgloba na listovima i ostavljaju otoke koji ne spadaju po sat vremena posle samo pola sata nosenja carapa, ne znam... Mozda imam i vode dosta, ali kud pre... :(

sta ti dr kaze na to? mozda jeste zadrzavanje vode..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak mi je zakazan pregled, tj expertni UZ pa cu videti sta ce reci. Sve me to zbunjuje.

Nadam se da ce kg spasti nekako posle porodjaja, ali me brinu tih 4 kg za 5 nedelja NORMALNOG JELA- nista previse, nista cesto, nista izmedju glavnih obroka i nista kasno nocu, znaci sve kao i pre trudnoce. Uz to da sam sad jela sladoled jednom nedeljno kornet i to u poslednje 2 nedeelje, ali on mi sigurno nije nabacio ovo. Pritom, dobila sam malo butine i guzu, naravno i stomak- klasicno trudnicki, dok su mi ruke, lice isti kao pre, zato se valjda svi iznenade kad kazem koji broj kg je u pitanju i svi kazu isto- ma sve ti je to otislo u stomak :D , uvek me slatko nasmeju :lol:

Ako ovako nastavim postacu trudnicki rekorder, kakva Kim Kardasijan, ima o meni da pisu novine :D

Djudja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam upravo došla sa pregleda,za mjesec dana sam se udebljala 4kg.Startala sam sa 65kg sada važem 81kg,inače sam 28+1 nedelja trudna.

Nisam imala ni muku ni povraćanje,jedem sve po redu,posebno slatkiše,jednostavno ne mogu biti gladna.

Ali sam se malo zaprepastila jer sam pretjerala,moraću malo da se kontrolišem sa slatkišima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak mi je zakazan pregled, tj expertni UZ pa cu videti sta ce reci. Sve me to zbunjuje.

Nadam se da ce kg spasti nekako posle porodjaja, ali me brinu tih 4 kg za 5 nedelja NORMALNOG JELA- nista previse, nista cesto, nista izmedju glavnih obroka i nista kasno nocu, znaci sve kao i pre trudnoce. Uz to da sam sad jela sladoled jednom nedeljno kornet, ali on mi sigurno nije nabacio ovo. Pritom, dobila sam malo butine i guzu, naravno i stomak- klasicno trudnicki, dok su mi ruke, lice isti kao pre, zato se valjda svi iznenade kad kazem koji broj kg je u pitanju i svi kazu isto- ma sve ti je to otislo u stomak :D , uvek me slatko nasmeju :lol:

Ako ovako nastavim postacu trudnicki rekorder, kakva Kim Kardasijan, ima o meni da pisu novine :D

Ne brini, i ja sam se tako ugojila jednom za mesec dana 4 kg. I to mislim da je baš bilo između 20. i 24. nedelje. A zaista ne jedem ništa preterano, niti ja primetim razliku od pre, sve umereno, i trudim se što zdravije.

Ako ne otičeš preterano, onda je to ok. Bilo bi zabrinjavajuće da je dobijanje u kilogramima u roku od par dana naglo, plus ako to prate otoci, povišen pritisak i proteini u urinu. Ako toga nema, onda su to normalni kilogrami. Ne ide to kod svakog isto.

Ja sam se do sad ugojila 10-11 kg, i meni je jaaaako smešno kad mi ljudi govore (a govore mi skoro bez izuzetka): "jao, pa kako se nisi ništa ugojila?! samo stomak imaš!" itd.... Ja ćutim, smeškam se, klimam glavom, i ne spominjem im koliko kila sam dobila. Što da ih opovrgavam kad im dobro izgledam? :lol:

Mikano voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.