Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

ja sam usla danas u 11u nedelju i ugoila sam se 1kg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 22.sam nedelji i ugojila sam se 5 kg. Pre trudnoće sam imala 50 kg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Usla sam u 39. nedelju, i dalje + 7,5kg, baš da vidimo šta će biti do kraja, poboljšao mi se apetit čim se vreme malko unormalilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

31+4 +11kg..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

29.sedmica-10kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas usla u 40. nedelju. ujutru i dalje +7,5 kila, pa se to tokom dana popne za jedno pola kg... ne znam vise sta da mislim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u cetvrtak punih 26 nedelja, i u plusu smo 8 kila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas usla u 40. nedelju. ujutru i dalje +7,5 kila, pa se to tokom dana popne za jedno pola kg... ne znam vise sta da mislim!

I ja sam se u trudnoći ugojila 8kg i sve je otišlo na porođaju.Od toga 3700 na bebu :-D

Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 22 nedelja, i ugojih se 1kg xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se u trudnoći ugojila 8kg i sve je otišlo na porođaju.Od toga 3700 na bebu :-D

Uhhh, da se ne brinem onda! Stalno mislim da li je bebi ok, iako znam da jedem raznovrsno, ne dopustam sebi da budem gladna, jedem redovno. Ali ne kolicinski ne znam ni ja koliko. Valjda je to sve priroda udesila prema konstituciji i metabolizmu. Javicu kolika je beba za koji dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

10kg a tek treba da udjem u sesti mesec. e050.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se još ne gojim, što je dobro, pošto sam tek u trećem mesecu. Možda sam i na -1kg. Vaga mi nije baš precizna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se još ne gojim, što je dobro, pošto sam tek u trećem mesecu. Možda sam i na -1kg. Vaga mi nije baš precizna.

Ja sam -1kg.Sad 57.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

13 kg "nabacih" do sada,dr rece do 16,preko ne bi bilo pozeljno.Dal cu da uspem :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

13 kg "nabacih" do sada,dr rece do 16,preko ne bi bilo pozeljno.Dal cu da uspem :wacko:

ne treba se bre opeterecivati toliko sa kg.moje koleginice su se gojile i do +35kg, a posle godinu dana su uspele da vrate svoje vitke linije.s druge strane, drugarica se u trudnoci ugojila 9kg, da bi dok je dojila stigla na +19.Bas nema pravila... naravno, ne kazem da treba krljati do te mere da se dodje do srcanih problema, prosirenih vena i ne znam ni ja cega sve jos, ali ni sad meriti u gram koliko se ko ugojio.a ginekolozima nikad nisi po volji. kao kad odes kod stomatologa, pa ako ne peres zube 26 puta na dan nisi dovoljno savestan.

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

13 kg "nabacih" do sada,dr rece do 16,preko ne bi bilo pozeljno.Dal cu da uspem :wacko:

Pa to je sve ok, kilo-dve gore dole..sigurno neces za ovih par nedelja nabaciti vise od 5kg, ne brini :))

Ja imam jos 6 nedelja pa racunam da necu dobiti vise od 3 kg do kraja..tacnije nadam se :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm stim da sam na samom početku imala 98 kg pa do drugog mjeseca smrsala na 92 kg sad u 30 nedelji trudnoće imam 96 mene je malo strah da sam tako malo dobila ali doktorica kaže da je to odlicno i da smijem još 3 kg do poroda :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvih 12 nedelja 6 kg, od tada do 34 samo 1 kg, mada sumnjam da sam i toliko posto pijem dosta tecnosti i oticem , i mislim da sam cak i smrsala....sve ide na bebu, ja u 35, a beba po parametrima u 37....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm stim da sam na samom početku imala 98 kg pa do drugog mjeseca smrsala na 92 kg sad u 30 nedelji trudnoće imam 96 mene je malo strah da sam tako malo dobila ali doktorica kaže da je to odlicno i da smijem još 3 kg do poroda :rolleyes:

car <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad se setim kad sam bila debela :wub: :wub: :wub:

inace udebljala sam se sa 55kg na 63kg, s tim da sam se porodila odmah po ulasku u 9.mesec :rolleyes:

a vec nakon 40 dana sam imala preporodjajnu tezinu, beba me pojede :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 21-oj nedelji trudnoce,ugojila sam se 3 kila :) Ni jednom do sad nisam povracala,samo jedem zdravo-kuvano,tecnost,voce,povrce i sve u umerenim kolicinama i cesce :) Jos se nisam nigde ugojila,jedino stomacic raste:D Pozdrav za svee :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

29 nedelja 6kg :))a stomak veeeliki kao da sam 35 nedelja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidim da niko od vas ne pise svoju visinu, nego samo tezinu,... mislim d ai godine i koja je trudnoca po redu igraju tu neku ulogu.....

ja sam 25.nedelja, dobila sam 6 kg od pocetka trudnoce (sa 66 na 72) a visoka sam 178. imam 25 godina i ovo mi je 1.trudnoca, ne znam sta da mislim. jedem dosta i imam utisak da mi nece bas puno kila otici u salo posto ce bebi trebati sve vise, a ja ne mogu realno jesti mnogo vise nego sada (bila bih stvarno zderavica da povecam obroke). opet ne mora nista da znaci.... moja mama sa mnom nije dobila skoro nista do sredine 7.meseca, a onda je dobila 25 kila (slicne smo gradje i visine, ona je imala malo manje kila pre porodjaja od mene, rodila me je sa 24god)...

mislim da je vazno raditi barem lagane vezbe posle porodjaja. joga ili pilates idealni. pogotovo one mame koje su i raniej bile aktivne i bavile se sportom makar rekreativno (spadam u takve)

pozdrav buducim mamama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je individualno, ali treba biti umeren uvek, pa i u trudnoci. Vazno je jesti cesce, male ali vrlo raznovrsne i zdrave obroke. Naravno, povremeno treba sebi dati oduska.

Licno, meni nista ni od stomaka ni od kilograma nije ostalo vec treci dan kad sam dosla iz bolnice kuci. Naravno, stomacni misici su mlitaviji nego ranije i tu ce dobro doci trbusnjaci kad mi prodje oporavak i bolovi od rane. I ja sam visoka 178cm, u trudnocu sam usla sa 58kg, dostigla sam 65kg i tu stagnirala sve do poslednje nedelje, kad sam dobila jos jedno kilo. Iz bolnice sam dosla, stala na vagu i imala 60kg, a u naredna dva dana gubila po ceo kg. Sad se trudim da jedem malo jace, ali beba izgleda izvlaci dosta preko mleka, pa stojim na mojih standardnih 58kg.

Savet buducim mamama koje ne zele na rigorozne dijete nakon porodjaja i perioda dojenja: dok ste trudne, nije potrebno da "jedete za dvoje", nego je potrebno da jedete zdravo i uobroceno. Osecacete se bolje. Ionako je drugo stanje dovoljno stresno samo po sebi, ne treba jos i da budete nezadovoljne zbog preterane kilaze. Meni su pomogle lagane vecere - to mi je navika od ranije. Zelena salata, tunjevina ili riblji stapici, oko 100gr testenine, parce sira... Ili vocna salata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

35+5 12kg..ne znam kako, jedem normalno, cak i vise nego pre, ali izgleda dobih samo jedan kilogram u poslednjih mesec dana..mada nije mereno na istoj vagi, jos cu da vidim kad me izmeri sestra u dz..prema tome sam racunala

A okolo me plase pricama kako je neko samo u devetom mesecu dobio 15 kg (u sta licno ne verujem)..misilm da ljudi ne pamte bas dobro te podatke. Gde 15 kg za mesec dana..pa to jedino da zderem non stop po ceo dan i noc

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.