Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Zar više ne mere u DZ kada se ide na kontrole?

Ma mere sto posto, nema da omane... Nego Kamilica ne mari :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar više ne mere u DZ kada se ide na kontrole?

Ja vodim trudnocu privatno, tako da mogu da kazem da ne zelim da se merim, a i treci put da se opterecujem sa tim-mnogo je. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u dz mere svaki put. Tacnije, dr. mi svaki put kaze da se javim sestri da mi izmeri tezinu i pritisak, a ja sam to uradila samo dva puta :D .

Zato kad odem privatno, s vrata me postavi na vagu <_< .

Ugojila sam se 14 kg do sada :unsure: , ja spadam u tesku kategoriju :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teska kategorija-hmm,ugojila sam se 25 kg,iz porodilista izasla sa -11kg,sada posle 8 nedelja ostalo mi je jos 8kg. Kako? Dojenje i Lazini grcici ;) i naravno,ne toliko vise slatkisa a ishrana je ostala relativno ista. Samo bez prezderavamja posle porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teska kategorija-hmm,ugojila sam se 25 kg,iz porodilista izasla sa -11kg,sada posle 8 nedelja ostalo mi je jos 8kg. Kako? Dojenje i Lazini grcici ;) i naravno,ne toliko vise slatkisa a ishrana je ostala relativno ista. Samo bez prezderavamja posle porodjaja.

Supeeer :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

37 nedelja i 13 kg u plusu. Sa 67 na 80kg :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni izmere tezinu i pritisak svaki put kad odem kod dr..mozda nije svuda isto :blink:

pa izgleda da nije ... mene su u mom DZ izmerili samo jednom, i to na pocetku trudnoce :blink:

ja se merim kuci sama, a srecom imam i onaj aparat za pritisak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

19.nedelja +1kg....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

30 + 0

10kg..imam fore jos 2-3 kg do kraja, ne smem vise :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa vi ste sve super :rolleyes: 30.nedelja +20 kg <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

37. nedelja na isteku, +7.5 kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

37. nedelja na isteku, +7.5 kg

:o Svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ihii :D Citam vase postove i razmisljam blago vama.Ja sam na visinu od 1.60 imala prije trudnoce oko 58 kg nisam najsigurnija.Sada sam u 31 sedmici i imam 84 kg,isto sam malo burence,nisam jela puno hljeb skoro nikako najvise voce i povrce al opet eto toliko sam dobila do sad.Mada gin mi je rekla da mi je beba velika,nadam se da se nisam debljala samo za sebe nego i za bejbija,a i natecene su mi noge ruke i skoro da ne osjecam svoju kozu izgleda da sam puna i vode.Nije mi bas problem kilaza bice vremena za skidanje KILICA :) bitno je da je BEJBI ZDRAV ZIV I ISPRAVAN.Strah me da cu imat tezak porod kako sam cula sa vecom kilazom da se ima tezi porod,a kilogrami manje vise VALJDA se nekad vratim pribizno svojim kilama prijasnjim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

Meni je ovo treca trudnoca i to blizanacka.U prvoj trudnoci pre 6 god ugojila sam se 14 kg,posle porodjaja imala - 10, ostalih 4 smrsala u narednih mesec-dva,vratila se na devojacku kilazu i vec 3-4 meseca nakon porodjaja ostala trudna.U drugoj trudnoci sam se isto tako 13-14 ugojila,brzo sam skinula. Drugi sin je sisao cak 2 godine,kad je prestao tad sam se malo ugojila. Sad nosim blizance :-) i uplasila sam se da cu biti slonce :-)

U prva 3 meseca sam jako povracala i smrsala 2kg....sad sam usla u 17 nedelju,ugojila sam se 1kg.

Trudim se da iskoristim sezonu svezeg voca i povrca, poazim na ishranu,ali ne preterano.Trudim se da dosta setam...

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 17. nedelji i dobila sam 1,2 kg. Verovatno cu to kasnije nadoknaditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

millar ,i ne jedem nesto mnogo osim voca,ali uzalud.Meni je ovo 4.ta trudnoca,i s obzirom da sam u prvoj "napredovala" skoro 40 kg :D sad nisam toliko losa :lol: ali cu se ipak potruditi da smanjim slano i slatko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

millar ,i ne jedem nesto mnogo osim voca,ali uzalud.Meni je ovo 4.ta trudnoca,i s obzirom da sam u prvoj "napredovala" skoro 40 kg :D sad nisam toliko losa :lol: ali cu se ipak potruditi da smanjim slano i slatko

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

znam :D ali sam ih i skinula posle porodjaja , <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar više ne mere u DZ kada se ide na kontrole?

Mene su prvi put merili pred porodjaj, to u NS-u, a u Svici na svakom pregledu...

millar ,i ne jedem nesto mnogo osim voca,ali uzalud.Meni je ovo 4.ta trudnoca,i s obzirom da sam u prvoj "napredovala" skoro 40 kg :D sad nisam toliko losa :lol: ali cu se ipak potruditi da smanjim slano i slatko

Imamo novog rekordera :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su prvi put merili pred porodjaj, to u NS-u, a u Svici na svakom pregledu...

Imamo novog rekordera :lol: :lol:

:D tako da sad sa dobijenih 'samo' 20kg sam vise nego zadovoljna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislila da vise od mene niko nije dobio - plus 30. Deset meseci kasnije sam na +9 i trudim se da nekom dijetom(moze se tako reci) skinem i ostalo. U stvari i nije tipicna dijeta, samo sam izbacila sve suvisne obroke, koji su ranije prolazili, jer kao... mama sam blizanaca, pa cu ih skinuti. E pa, dok ne uvedes rezim ishrane, kilogrami nece sami otici. I eto, ima mesec dana, a mozda i vise, i mogu reci da ima pomaka. Po malo, ali smanjujem se svakog dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkad su ove vrucine, ja ili stagniram, ili cak nekad odem i u minus :/ Izmerim se ujutru i iznerviram se, pa se onda nateram preko dana da jedem cesce da nadoknadim grame. Sad sam pred kraj sa trudnocom, kad beba treba najvise da dobija, i nije u redu da mi je zeludac vazda prazan.... Jos da se izborim sa povremenom gorusicom, bilo bi mi mnogo lakse. Dobra stvar u celoj situaciji je sto sad ima raznog voca i povrca, pa makar imamo sta da kombinujemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 17. nedelji i dobila sam 1,2 kg. Verovatno cu to kasnije nadoknaditi...

Super si!Ne verujem da ces vise od 13-14..Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

millar ,i ne jedem nesto mnogo osim voca,ali uzalud.Meni je ovo 4.ta trudnoca,i s obzirom da sam u prvoj "napredovala" skoro 40 kg :D sad nisam toliko losa :lol: ali cu se ipak potruditi da smanjim slano i slatko

Divno! Ja imam dvoje i sad cekam jos dvoje!Pa pored cetvoro doteracemo liniju,bolje nego ikad pre :-))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno! Ja imam dvoje i sad cekam jos dvoje!Pa pored cetvoro doteracemo liniju,bolje nego ikad pre :-))))

hehe bas tako :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.