Koliko ste kilograma "nabacile" u trudnoći?

odgovora

Objavljeno

Drage, ovo mi je prvi post, moram da vas pitam ponesto :)

Ja ulazim u 29tu nedelju, beba je u redu i zivahna je, nosim devojcicu.

Visoka sam 178cm i u trudnocu sam usla sa 58kg. Neko bi rekao da sam bila mrsava, ali to je moja standardna kilaza bila godinama i uvek sam se dobro osecala. Sada imam 64kg, a u toku dana, posto jedem i, pretpostavljam, posto se nakupi vode u organizmu - na vagi mi pokaze blizu 65kg.

To je, dakle, dobijenih 6-7 kg.

Od doktorke uvek cujem da je "sve u redu", a kolika je tacno beba znacu sledece nedelje kad uradim 4D. Stomak mi nije preveliki, kazu svi da se otpozadi ne bi ni reklo da sam trudna, ali ja osecam da su mi se butine i zadnjica popunile.

Ja se dobro osecam, nemam grceve ni bolove u preponama i ne mokrim cesto, a vidim da se trudnice u ovom periodu bas na to zale... Ni grudi mi nisu nesto porasle, zapravo u gornjem delu tela izgledam kao grana. Valjda je to sve individualno. Mada, sasvim fino jedem, jedino sto uvece najcesce jedem salatu sa tunom, sirom ili nesto tako lakse - to mi je stara navika.

Da li je ovo sve normalno, tj. malo se brinem da ipak nisam dobila dovoljno kilograma?

Ako dr kaze da je sve u redu, veruj. A ipak si dobila 6-7 kg, to sto si inace tanka pa verovatno nisi ni sklona gojenju je dobra stvar. A imas jos fore da nabacis koji kilogram :)

Optimalno je 10tak kg da se nabaci sve ukupnp, vecina zena dobije vise od toga..(posto nam apetit poludi :D ) ali bebi je sigurno dovoljno toliko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proslog utorka 22+4 +5kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

14kg, koliko je otislo na porodjaju pojma nemam, nisam se merila, stomak je spao skroz, tj.kao i pre trudnoce, malo ga ima, a viska koze nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na odgovorima! Sutra idem na 4D i nadam se potvrdi da je sve u najboljem redu. Svidja mi se sto osecam kao da svakako jeste :)

Mozda ce i ostale interesovati - pogledala sam da li je ok jesti tunu u trudnoci. U principu je ok, samo da se ne preteruje, kao ni kada nema trudnoce. Moguci su visi nivoi zive i drugih metala u tuni, ali i drugim ribama. Ko zna odakle nam ta riba dolazi. Ali, ona je i preporucljiva iz mnogo razloga, tako da je odgovor u ogranicavanju kolicine ribe na prihvatljivu. Konkretno, 1 konzerva tune nedeljno.

Recimo, meni 1 konzerva od 180gr traje i za tri salate - moze da se kombinuje sa zelenom salatom, testeninama, kuvanim jajima, kiselim mlekom, maslinama, sirom... Tako da, kad bolje i razmislim, vise od jedne konzerve nedeljno i ne jedem. Osim slanih salata, nekoliko dana nedeljno veceram i druge stvari - vocne salate ili laki sendvic.

Samo bih vam savetovala da kad jednom otvorite konzervu tune (ili bilo sta drugo konzervirano), a ne planirate sve da pojedete - obavezno odlozite ostatak sadrzaja u cistu staklenu posudicu sa dobrim poklopcem i u frizider. Konzerve mogu biti prljave i prljavstina se moze preneti na sadrzaj kad se poklopac tutne nazad na ono sto ostane od hrane.

Pozdrav svim trudnicama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

172cm. ma da sve mamice vec nekako skinu samo ako hoce :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

25+1 +6kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

24+3------+6,5 kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kicma me boliiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kicma me boliiii

Štooo? :unsure:

Od težine? Koliko si se ugojila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelka da te utesim kidala su mi se ledja od bolova, a imam krivu kicmu, i dobila 12 kg ukupno. Prodjose bolovi cim sam se porodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sada dolazim od dr 25.nedelja sam, a ugojila sam se 7-7,5 kg i sve je u stomaku, a kukovi uski, verovatno je veliki napor za kicmu pa me zato boli. Inace rekao mi je da je bebac tezak 800 g, cini mi se da je mozda krupnija beba. sta vi mislite? Naravno dr mi nista odredjeno nije rekao, osim da ne bi trebalo da vozim. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelka85, to za težinu bebe ništa ne mora da znači, meni je jedan doktor rekao da mi je beba krupna, do sledećeg uz sam se preselila u drugu državu i tamo mi je drugi dr rekao da je sitna i hteo da mi pomeri termin čak za 2 sedmice unapred :blink: Inače, malo sam se nakon toga informisala i saznala da uz može dobro da proceni dužinu bebe, a težinu baš i ne, tako mi je bar treći dr rekao :rolleyes: Bebac se na kraju rodio 7 dana pre termina, ovog prvobitno utvrđenog naravno :rolleyes:

Inače, tokom trudnoće dobila sam 10,5 kg, na porođaju spalo oko 8, već nakod dve sedmice bila sam na staroj kilaži jer sam imala vrlo slab apetit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

35+4 i +10,5 kg :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

23+6 +7 kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na 4D, sve je u redu - beba je zevala, mahala i sta sve ne :lol:

Dakle, 31+4 i +6,5kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz svim trudnicama.Ja sam u 25 nedelji trudnoce.Do sad sam se ugojila sa 64 koiko sam imala pre trudnoce na 74.Inace ja sam visoka 183 cm i uvek sam bila mrsava,tako da mi sad ove bujne grudi i poveca zadnjica malo i prijaju :lol:

Ne znma koliko cu se jos ugojiti do kraja ali se nadam da necu previse jer sam jak visoka,pa bi bila kao grmalj :P .I meni malo oticu vene na nogama,ali kad legnem to se povuce.A vrucina me ubi tako da bas nam je veselo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se ugojila 12 kg u trudnoci.

sada, 12 dana od porodjaja imam +3 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

7 nedelja i 2 kg sam se ugojila...Mnogo, već me je počelo brinuti...Ne jedem nista previše al nekako same kile dolaze.... :blink:

Imala sam 58 kg a sad nakon 7 nedelja 60 kg.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

7 nedelja i 2 kg sam se ugojila...Mnogo, već me je počelo brinuti...Ne jedem nista previše al nekako same kile dolaze.... :blink:

Imala sam 58 kg a sad nakon 7 nedelja 60 kg.... :blink:

Ja sam u 4. mesecu bila u plusu 4,5 kg i dr mi je rekao da je to previse, a zbog zgaravice sam skroz slabo jela pa ni meni tada nije bilo jasno od cega to, dok mi drugi dr nije rekao da mi se verovatno voda vise zadrzava i da smanjim so u ishrani. Medjutim i bez obzira na so, kasnije sam dosta usporila sa dobijanjem na tezini i na kraju bila samo 10,5kg u plusu, vagala se dan pre porodjaja. Dakle, ne brini, nista to ne mora da znaci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 4. mesecu bila u plusu 4,5 kg i dr mi je rekao da je to previse, a zbog zgaravice sam skroz slabo jela pa ni meni tada nije bilo jasno od cega to, dok mi drugi dr nije rekao da mi se verovatno voda vise zadrzava i da smanjim so u ishrani. Medjutim i bez obzira na so, kasnije sam dosta usporila sa dobijanjem na tezini i na kraju bila samo 10,5kg u plusu, vagala se dan pre porodjaja. Dakle, ne brini, nista to ne mora da znaci ;)

Ja jedem dosta slano, baš volim slanu hranu....Smijem li izbaciti so iz ishrane, mislim dosoljavanje....Možda je to od soli...Ko će znati....Ne jedem ništa više nego ranije...Možda je kao što ti kažeš takav period naletio... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jedem dosta slano, baš volim slanu hranu....Smijem li izbaciti so iz ishrane, mislim dosoljavanje....Možda je to od soli...Ko će znati....Ne jedem ništa više nego ranije...Možda je kao što ti kažeš takav period naletio... :rolleyes:

Ja isto obozavam slano, nema sanse da bih mogla skroz da izbacim so :blink: , ali jesam smanjila nakon tog upozorenja. Mada mislim da i ako se uopste ne koristi so ne moze biti stete, samo moze koristiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 dana pred porođaj + 13 kg :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne smem da se oglasim ovde girl_blush.gif

evo sad ce 30 nedelja + 15kg ... koliko li ce tek do kraja biti :mellow:

srecom pa sam imala nepunih 50 kad sam ostala trudna, tako da je za sada podnosljivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.